Όταν ενδιαφέρεστε για δεσμευμένο/η...;

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Μπάστα. Όταν ο άλλος μου κρύβει την σχέση του, εγώ είμαι η ανήθικη ή αυτός; Μήπως είμαι η πιο σωστή στην παρούσα φάση; Επίσης, που ξέρεις τι είδους σχέση έχουν; Μπορεί να "επιτρέπονται" τα παραστρατήματα...
Πάντως όταν εγώ είμαι σε σχέση είμαι 100% "σωστή". Αν ο άλλος κεράτωνε, δεν θα έφταιγε η 3η σε ουδεμία περίπτωση. Αυτή είναι ελεύθερη να ερωτευτεί και να γουστάρει όποιον θέλει, αυτός όμως όχι. Μιλάμε για ειλικρίνεια τώρα.

Ένιγουει, εγώ δεν θεωρώ ότι το φλερτ είναι κακό, ακόμη και δεσμευμένος να είναι ο άλλος.

Άμα είναι δεσμευμένος ...σύμφωνα με τα δικά σου λεγόμενα...το μαθαίνεις εσύ από κάποιον άλλον...ωραία...το θέμα είναι τι κάνεις εάν το μάθεις...συνεχίζεις ή απλά δεν πέφτεις στο επιπεδό του?
Λίγος σεβασμός δεν βλάπτει ...όπως και εσύ είσαι πιστή έτσι απαιτείς και από τους άλλους να σε σέβονται και να σου είναι πιστοί!Δεν κάνεις όμως ποτέ αυτό που δεν θέλεις να σου κάνουν!
Μόνο σκέψου όταν ο άλλος ενδίδει σε κάποιο αθώο φλέρτ σου και το θέμα προχωράει πρέπει να ξέρεις ότι εκτός από τη κοπέλα του που ίσως δε σε νοιάζει (εκτός και από τον εαυτό του) κοροιδεύει και εσένα...Πρέπει να απαιτούμαι το σεβασμό προς το άτομό μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Το ότι δε στο έχει πει ο ίδιος δεν παίζει ρόλο.Εφόσον το ξέρεις-έστω από αλλού-,τότε προφανώς και πάλι δε σε νοιάζει για το πως θα νιώθει η άλλη.Το να έχουν μια ανοιχτή σχέση είναι πιθανό.Ωστόσο εσύ θα το ρισκάρεις να πληγώσεις τον άλλο?Άσε που οι περισσότερες σχέσεις δεν είναι έτσι και το ξέρεις.

Αν δεν ήξερες ότι είχε σχέση και προχωρούσες τότε προφανώς και δεν ευθύνεσαι σε τίποτα.Αν όμως το ξέρεις τότε θεωρείσαι και εσύ ανήθικη.

Και το φλερτ δεν είναι κακό.Ίσα ίσα που βοηθάει κιόλας.Αρκεί βέβαια να είναι διακριτικό και να μην υπόσχεται πράγματα(με την προϋπόθεση ότι είσαι δεσμευμένος πάντα)

Με έναν άνθρωπο που αλλάζαμε ματιές για 3 μήνες, ήμασταν στο ίδιο κάμπινγκ και πριν 1 μήνα ήρθε και μου γνωρίστηκε, αλλά έτυχε να μάθω ότι έχει σχέση (που μπορεί και να χώρισαν τώρα, χου νόουζ), γιατί να μην φλερτάρω; :worry: Ποτέ δεν θα έκανα το 1ο βήμα σε δεσμευμένο, αλλά αφού το κάνει αυτός μήπως κάτι σημαίνει; Δεν ξέρω... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ θέτω άλλο ερώτημα: Ποιος ορίζει τι είναι ηθικό και τι όχι; :hmm:

Μήπως είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εγώ θέτω άλλο ερώτημα: Ποιος ορίζει τι είναι ηθικό κατι όχι; :hmm:

Μήπως είναι καθαρά υποκειμενικό το θέμα;

Άλλο ηθική και άλλο ήθος.Δεν είναι ταυτόσημες έννοιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Φλερτ; Εγώ για σχέσεις ή τουλάχιστον ξεπέτες διάβαζα στα τελευταία ποστ. :P

Σε μένα αναφέρεσαι; Εγώ δεν μίλησα ούτε για σχέσεις και πόσο μάλλον για ξεπέτες(πόσο σκατά λέξη). Το θέμα μιλάει για ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σε μένα αναφέρεσαι; Εγώ δεν μίλησα ούτε για σχέσεις και πόσο μάλλον για ξεπέτες(πόσο σκατά λέξη). Το θέμα μιλάει για ενδιαφέρον.

Νο no γενικά μίλησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ το ξαναείπα και θα το ξαναπώ: Αν ο άλλος έχει μάτια για σένα και για τις άλλες 30 που θα βρει μπροστά του περπατώντας, και συ δεν το παίρνεις χαμπάρι, ή εθελοτυφλείς ή είσαι τελείως τυφλή ούτως ή άλλως. Και μην ακούσω τα γνωστά "ο έρωτας είναι τυφλός" κλπ, ναι ο έρωτας είναι, όχι εμείς. Όταν το μάτι του άλλου παίζει και συ δεν του λες τίποτα με την δικαιολογία του ότι είσαι τόσο ερωτευμένη που δεν θες να χαλάσεις αυτό που (δεν) έχετε, βάζεις τα χέρια σου και βγάζεις τα μάτια σου.

Εγώ προσωπικά αν έπεφτα σε ζευγάρι και τον γούσταρα τον άλλον, δεν θα έκανα την πρώτη κίνηση. Αν ο άλλος ο δεσμευμένος ερχόταν και μου τα έριχνε σαν να ήταν ελεύθερος ενώ δεν είναι και το ήξερα από τρίτους, πάλι όχι θα έλεγα γιατί δεν θα υπήρχε μια σχετική ειλικρίνεια. Αν όμως αυτός ερχόταν και έκανε την πρώτη κίνηση, και ήξερα ότι τα φοράει στην άλλη ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ και ήμουν εντάξει με αυτό (πιστεύω εξαρτάται την περίπτωση πάντα), δεν θα δίσταζα. Και δεν εννοώ να έρθει και να μου πει "γεια, σε γουστάρω αλλά έχω κοπέλα, παρ' όλα αυτά σε βρίσκω άξια για το κέρατο που της ετοιμάζω". Και δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σώνει και καλά σε ξεπέτα, αλλά θα είμαστε και εγώ και αυτός ειλικρινείς ο ένας με τον άλλον τουλάχιστον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εγώ το ξαναείπα και θα το ξαναπώ: Αν ο άλλος έχει μάτια για σένα και για τις άλλες 30 που θα βρει μπροστά του περπατώντας, και συ δεν το παίρνεις χαμπάρι, ή εθελοτυφλείς ή είσαι τελείως τυφλή ούτως ή άλλως. Και μην ακούσω τα γνωστά "ο έρωτας είναι τυφλός" κλπ, ναι ο έρωτας είναι, όχι εμείς. Όταν το μάτι του άλλου παίζει και συ δεν του λες τίποτα με την δικαιολογία του ότι είσαι τόσο ερωτευμένη που δεν θες να χαλάσεις αυτό που (δεν) έχετε, βάζεις τα χέρια σου και βγάζεις τα μάτια σου.

Εγώ προσωπικά αν έπεφτα σε ζευγάρι και τον γούσταρα τον άλλον, δεν θα έκανα την πρώτη κίνηση. Αν ο άλλος ο δεσμευμένος ερχόταν και μου τα έριχνε σαν να ήταν ελεύθερος ενώ δεν είναι και το ήξερα από τρίτους, πάλι όχι θα έλεγα γιατί δεν θα υπήρχε μια σχετική ειλικρίνεια. Αν όμως αυτός ερχόταν και έκανε την πρώτη κίνηση, και ήξερα ότι τα φοράει στην άλλη ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ και ήμουν εντάξει με αυτό (πιστεύω εξαρτάται την περίπτωση πάντα), δεν θα δίσταζα. Και δεν εννοώ να έρθει και να μου πει "γεια, σε γουστάρω αλλά έχω κοπέλα, παρ' όλα αυτά σε βρίσκω άξια για το κέρατο που της ετοιμάζω". Και δεν είναι απαραίτητο να καταλήξει σώνει και καλά σε ξεπέτα, αλλά θα είμαστε και εγώ και αυτός ειλικρινείς ο ένας με τον άλλον τουλάχιστον.

Το βρίσκω λίγο δύσκολο να έρθει και να σου πει από μόνος του ότι έχει κοπέλα και ότι της τα φοράει... γενικά με το θέμα ειλικρίνεια δεν τα πάμε όλοι μας και πολύ καλά! ;)
Η ειλικρίνεια είναι δύσκολο πράγμα για κάποιους!Για να κάνει το ''κομμάτι'' του και ούτε γάτα και ζημιά μάλλον δεν θα το διακινδύνευε να είναι ειλικρινής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Είναι θέμα θάρρους και θράσους... Ποτέ μην λες ποτέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Δεν θα ενδιαφερομουν ποτέ για δεσμευμένο.
Γυναικεία αλληλεγγύη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Δεν θα ενδιαφερομουν ποτέ για δεσμευμένο.
Γυναικεία αλληλεγγύη.

Πιο πολυ ανθρωπινη αξιοπρεπεια :bleh: .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν θα ενδιαφερομουν ποτέ για δεσμευμένο.
Γυναικεία αλληλεγγύη.
Μπορεί να ενδιαφεροσουν αλλά δεν θα το προχωρουσες εννοείς. Γιατί οι άντρες δεν κυκλοφορούν με ταμπέλες σαν τα ταξί "πιασμένος". Και αυτές που έμπλεξαν με δεσμευμένους δεν θα ήξεραν ότι ήταν τέτοιοι. Δε νομίζω καμια σώφρων γυναίκα να αποφασίζει να μπλέκει με δεσμευμένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...] Δε νομίζω καμια σώφρων γυναίκα να αποφασίζει να μπλέκει με δεσμευμένο.

Χωράει πολύ συζήτηση σε αυτό, θέλοντας να πω ότι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Όταν ένα δεσμευμένο άτομο αναζητά κάτι άλλο εκτός της σχέσης του, κρυφά από αυτήν (διότι υπάρχουν και ζευγάρια που είναι ανοιχτά σε επαφές με άλλα άτομα), σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση ή δεν καλύπτεται από όσα έχει αυτή η σχέση να προσφέρει. Ο κάθε εμπλεκόμενος μετά δε σημαίνει πως δεν είναι σώφρων. Υπάρχουν πολλά συναισθήματα και αισθήματα στη μέση που δύσκολα κανείς αγνοεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Χωράει πολύ συζήτηση σε αυτό, θέλοντας να πω ότι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Όταν ένα δεσμευμένο άτομο αναζητά κάτι άλλο εκτός της σχέσης του, κρυφά από αυτήν (διότι υπάρχουν και ζευγάρια που είναι ανοιχτά σε επαφές με άλλα άτομα), σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση ή δεν καλύπτεται από όσα έχει αυτή η σχέση να προσφέρει. Ο κάθε εμπλεκόμενος μετά δε σημαίνει πως δεν είναι σώφρων. Υπάρχουν πολλά συναισθήματα και αισθήματα στη μέση που δύσκολα κανείς αγνοεί...

Καλά αυτό με την απιστία μην το έχεις και τόσο σίγουρο. Οτι δηλαδή αυτός που απιστεί έχει προβλήματα στη σχέση του. Έχω διαβάσει πολλές ιστορίες όπου αυτός που απάτησε είπε εκ των υστέρων οτι δεν του έλειπε τίποτα από τη σχέση του, απλά του δόθηκε η ευκαιρία και απάτησε, χωρίς να μπορεί να πει τον λόγο.

Από την άλλη εγώ εννοούσα οτι καμιά αδέσμευτη γυναίκα που έχει μυαλό στο κεφάλι της δε θα ψάξει επί τούτου να κάνει σχέση με δεσμευμένο, απλά θα της τύχει χωρίς να το γνωρίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Χωράει πολύ συζήτηση σε αυτό, θέλοντας να πω ότι εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Όταν ένα δεσμευμένο άτομο αναζητά κάτι άλλο εκτός της σχέσης του, κρυφά από αυτήν (διότι υπάρχουν και ζευγάρια που είναι ανοιχτά σε επαφές με άλλα άτομα), σημαίνει πως κάτι δεν πάει καλά στη σχέση ή δεν καλύπτεται από όσα έχει αυτή η σχέση να προσφέρει. Ο κάθε εμπλεκόμενος μετά δε σημαίνει πως δεν είναι σώφρων. Υπάρχουν πολλά συναισθήματα και αισθήματα στη μέση που δύσκολα κανείς αγνοεί...


Εάν για τον οποιονδήποτε λόγο η σχέση δεν πάει καλά , είναι προτιμότερο να χωρίσει και μετά να ξανά βγει στο παιχνίδι . Γιατί αν τελικά , πιάσουμε αυτό το σενάριο ότι όντως δεν τα πάνε καλά αυτό το διάστημα και ανοίξει άλλο μέτωπο , κρατήσει για 2-3 μήνες , αν το μετανιώσει και γυρίσει στην επίσημη σχέση , ποιος βγαίνει χαμένος από αυτή την υπόθεση; Φυσικά το τρίτο πρόσωπο .
Οπότε , μακριά από δεσμευμένο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Και αυτές που έμπλεξαν με δεσμευμένους δεν θα ήξεραν ότι ήταν τέτοιοι.


Κρατά μικρό καλάθι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McManus

Δραστήριο μέλος

Ο Τι ώρα να περάσω; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 744 μηνύματα.
Το παρακάτω ισχύει σχεδόν πάντα αν όχι πάντα γιατί υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις στην ζωή.

Αν ένας φυσιολογικός άνδρας είναι δεσμευμένος και του κουνήσετε την ουρά σας οι γυναίκες
θα τρέξει να σας γευτεί. Δεν μας πτοεί ή δέσμευση γιατί δεν θεωρούμε απάτη την κουτσουκέλα.

Και δεν μας λείπει τίποτα όταν το κάνουμε, τουλάχιστον στους περισσότερους.
Ξέρουμε ότι και με δέκα γυναίκες να πάμε, αυτή που έχουμε σχέση, είναι στην καρδιά μας
και γι αυτό και δεν το θεωρούμε απάτη.
Απάτη θα είναι αν ερωτευτούμε άλλη όσο είμαστε σε σχέση. Μόνο τότε νιώθουμε κάποιες τύψεις.
Είμαστε πολύ δυνατοί στο συγκεκριμένο θέμα και καλύτερα να μην μπλέκετε με τέτοιες καταστάσεις.

Αντίθετα εσείς δεν μπορείτε να κάνετε το ίδιο με την ίδια αναισθησία όπως εμείς. :jumpy:
Είναι άλλο το "ύφασμα". Το κάθε φύλο έχει διαφορετικές δυνατότητες. Εσείς υπερτερείτε αλλού.

Όσες αναλώθηκαν σε ons ( ons night stand) ή παραλληλες σχέσεις πέρασαν καλά στα κάπως γρήγορα
είτε απέκτησαν άσχημες μνήμες. Απεχουμε βλέπετε έτη φωτός στην λειτουργία.
Αν μάλιστα πέσετε σε επαγγελματία μπήχτη και παίζει καλό σεξ μεταξύ σας
(γιατί έρωτα δεν θα σας κάνει ποτέ πάρα μόνο θα τον πουλάει) θα χρησιμοποιήσει την ματαιοδοξία σας
για να σας κρατάει κοντά του. Αν είστε έξυπνες απλά πρέπει να φύγετε. :yes:
Δυστυχώς πολλές δεν φεύγετε αλλά αναλώνεστε ή ζητάτε εκδίκηση.

Και το κάνετε με κάποιον που γουστάρετε αλλά παθιαστήκατε για να φτάσετε σε αυτό το σημείο.
Τα πάθη είναι πάντα κακός συμβουλάτορας και στο τέλος ρεζιλεύεστε...

Υ.Γ Εγώ πάντως είμαι ελεύθερος και λιγούρης (πάντα).

:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zilda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,042 μηνύματα.
Αν ένας φυσιολογικός άνδρας είναι δεσμευμένος και του κουνήσετε την ουρά σας οι γυναίκες θα τρέξει να σας γευτεί.


Οκ:slourp:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αν ένας φυσιολογικός άνδρας είναι δεσμευμένος και του κουνήσετε την ουρά σας οι γυναίκες
θα τρέξει να σας γευτεί. Δεν μας πτοεί ή δέσμευση γιατί δεν θεωρούμε απάτη την κουτσουκέλα.

Και δεν μας λείπει τίποτα όταν το κάνουμε, τουλάχιστον στους περισσότερους.
Ξέρουμε ότι και με δέκα γυναίκες να πάμε, αυτή που έχουμε σχέση, είναι στην καρδιά μας
και γι αυτό και δεν το θεωρούμε απάτη.
Απάτη θα είναι αν ερωτευτούμε άλλη όσο είμαστε σε σχέση. Μόνο τότε νιώθουμε κάποιες τύψεις.


Αυτό δεν ισχύει. Σοβαρά άτομα που δεν τους λείπει τίποτα και που δεν έχουν ανασφάλειες δεν απατάνε και πόσο μάλλον τόσο εύκολα όσο λες. Τέλος, απιστία θεωρείται, τι πάει να πει δεν επενδύει συναισθηματικά... λολ

Αν ξέρεις άντρες που είναι έτσι, τότε μάλλον δεν ξέρεις καλά άτομα. Απιστία υπάρχει προφανώς, αλλά θεωρώ ανόητο αυτό, ότι είναι φυσιολογικό, δεν νιώθεις τύψεις κ.λ.π. Άτομο που απατάει και που προδίδει τη σχέση του και δεν νιώθει τύψεις, έχει κάποιο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Το παρακάτω ισχύει σχεδόν πάντα αν όχι πάντα γιατί υπάρχουν κι οι εξαιρέσεις στην ζωή.

Αν ένας φυσιολογικός άνδρας είναι δεσμευμένος και του κουνήσετε την ουρά σας οι γυναίκες
θα τρέξει να σας γευτεί.
Δεν μας πτοεί ή δέσμευση γιατί δεν θεωρούμε απάτη την κουτσουκέλα.

Και δεν μας λείπει τίποτα όταν το κάνουμε, τουλάχιστον στους περισσότερους.
Ξέρουμε ότι και με δέκα γυναίκες να πάμε, αυτή που έχουμε σχέση, είναι στην καρδιά μας
και γι αυτό και δεν το θεωρούμε απάτη.

Απάτη θα είναι αν ερωτευτούμε άλλη όσο είμαστε σε σχέση. Μόνο τότε νιώθουμε κάποιες τύψεις.
Είμαστε πολύ δυνατοί στο συγκεκριμένο θέμα και καλύτερα να μην μπλέκετε με τέτοιες καταστάσεις.

Αντίθετα εσείς δεν μπορείτε να κάνετε το ίδιο με την ίδια αναισθησία όπως εμείς. :jumpy:
Είναι άλλο το "ύφασμα". Το κάθε φύλο έχει διαφορετικές δυνατότητες. Εσείς υπερτερείτε αλλού.

Όσες αναλώθηκαν σε ons ( ons night stand) ή παραλληλες σχέσεις πέρασαν καλά στα κάπως γρήγορα
είτε απέκτησαν άσχημες μνήμες. Απεχουμε βλέπετε έτη φωτός στην λειτουργία.
Αν μάλιστα πέσετε σε επαγγελματία μπήχτη και παίζει καλό σεξ μεταξύ σας
(γιατί έρωτα δεν θα σας κάνει ποτέ πάρα μόνο θα τον πουλάει) θα χρησιμοποιήσει την ματαιοδοξία σας
για να σας κρατάει κοντά του. Αν είστε έξυπνες απλά πρέπει να φύγετε. :yes:
Δυστυχώς πολλές δεν φεύγετε αλλά αναλώνεστε ή ζητάτε εκδίκηση.

Και το κάνετε με κάποιον που γουστάρετε αλλά παθιαστήκατε για να φτάσετε σε αυτό το σημείο.
Τα πάθη είναι πάντα κακός συμβουλάτορας και στο τέλος ρεζιλεύεστε...

Υ.Γ Εγώ πάντως είμαι ελεύθερος και λιγούρης (πάντα).

:cool:
Καταρχάς , να παραδεχτούμε πως υπάρχουν ορισμένοι ''άνδρες'' που ενώ βρίσκονται σε σχέση κάλλιστα φλερτάρουν για να ικανοποιήσουν τον εγωισμό τους , δεν φταίμε μόνο εμείς σε αυτό.
Δεύτερον ,θέλω να θέσω μια ερώτηση: πως γίνεται η σχέση σου να είναι η εκλεκτή της καρδιάς σου αλλά να παίζει το ματάκι και με άλλες;; Μήπως εν τέλει δεν σε καλύπτει τόσο όσο χρειάζεσαι και το καράβι αρχίζει να μπάζει νερά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top