Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,805 μέλη και 2,441,329 μηνύματα σε 76,717 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 348 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Προορισμοί στο εξωτερικό

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,039 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:24, 05-12-18:

What?55€ πήγαινε έλα;Με ποια εταιρια;Με την Lufthansa πήγαινε έλα το άτομο 199€
800€ δώσαμε για 4 άτομα.
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,219 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 21:37, 05-12-18:

Ryanair.
Για 2,5 ώρες πτήση δεν με πειράζει αν νιώθω ότι πηγαίνω με ιπτάμενο ΚΤΕΛ αρκεί κατά τ άλλα να πληρούνται οι προϋποθέσεις ασφάλειας. Και δεν έχω παράπονο με την Ryanair από αυτή την άποψη και ας είναι low-cost εταιρία, έχω κάνει τις περισσότερες πτήσεις σε σχετικά κοντινούς προορισμούς με την Ryanair. Και επίσης έχω μάθει να παίρνω τα απολύτως απαραίτητα για 4 ημέρες οπότε δεν θα έχω θέμα ούτε με τις χειραποσκευές
1
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,039 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:26, 05-12-18:

Κατάλαβα!Αν και δεν συμπαθώ την Ryanair και πολύ!
Παράθεση

methexys

Τιμώμενο Μέλος

H methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πολωνία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,009 μηνύματα.

H methexys έγραψε: στις 01:08, 06-12-18:

Αχ Βερολίνο Πήγαινα συνέχεια όσο ήμουν στην Πολωνία. Η Γερμανία έχει τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες αγορές πάντως. Θα είναι τελεια.( Τώρα για την lufthansa δεν το σχολιάζω... )
Εμενα το προγραμμα μου έχει σιγουρη μια Ναπολη τον Μάρτιο και ίσως ένα συνέδριο στην Πορτογαλία τον Απρίλη με όλα τα έξοδα πληρωμένα Και ψήνεται ένα ακόμα ταξιδάκι,σκεφτομαι να πάω παλι Πολωνία+Γερμανία την άνοιξη... Καλοκαίρι στην Ελλάδα και από Σεπτέμβρη βλεπουμε...
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,911 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 01:17, 07-12-18:

Ναμίμπια παιζει να ειναι γαματα.
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,137 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 12:23, 07-12-18:

Παντως για παραμονη Χριστουγεννων πηγαινε-ελα με Lufthansa για Βερολινο εκλεισα 110€. Φθηνοτερη εναλλακτικη η Ryanair στα 140 συν 15-20 ευρω για χειραποσκευη. Ολα πρεπει να τα κλεινεις τη σωστη περιοδο.
Παράθεση

Ερινύς (Rin)

Τιμώμενο Μέλος

H Rin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 12,219 μηνύματα.

H Ερινύς Ab aeterno. έγραψε: στις 12:29, 07-12-18:

Αρχική Δημοσίευση από methexys
Αχ Βερολίνο Πήγαινα συνέχεια όσο ήμουν στην Πολωνία. Η Γερμανία έχει τις καλύτερες χριστουγεννιάτικες αγορές πάντως. Θα είναι τελεια.( Τώρα για την lufthansa δεν το σχολιάζω... )
Εμενα το προγραμμα μου έχει σιγουρη μια Ναπολη τον Μάρτιο και ίσως ένα συνέδριο στην Πορτογαλία τον Απρίλη με όλα τα έξοδα πληρωμένα Και ψήνεται ένα ακόμα ταξιδάκι,σκεφτομαι να πάω παλι Πολωνία+Γερμανία την άνοιξη... Καλοκαίρι στην Ελλάδα και από Σεπτέμβρη βλεπουμε...

Αχ τι ωραία, να σε έχω στα υπόψιν να σε ρωτήσω όταν θα πλησιάζουν οι μέρες, να πεις πού να πάμε, τι και πού να φάμε (βασικό ) και γενικά tips. 3,5 μέρες θα καθίσουμε οπότε πρέπει να κάνουμε καλή επιλογή

Το dream destination μου πάντως από Ευρώπη είναι η Ισπανία, αλλά δεν θέλω να πάω απλά 3-4 μέρες Βαρκελώνη π.χ., θέλω καμιά 10αριά μέρες για να γυρίσω και λίγο...αλλά τώρα με την δουλειά λίγο απίθανο, οπότε παραμένει dream destination...
Παράθεση

DarthFederer

Επιφανές Μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,137 μηνύματα.

O DarthFederer έγραψε: στις 15:03, 07-12-18:

Πάντως αν θελετε να δειτε χαρακτηριστικη Γερμανικη πολη, το Βερολινο ειναι, ας πουμε, λαθος επιλογη. Δεν ειναι Γερμανια πλεον. Κι οσο παει κι απομακρυνεται περισσοτερο. Πιο "γερμανικός" προορισμος ειναι το Μοναχο (και το Αμβουργο, μακραν ο πιο υποτιμημενος προορισμος στην Ευρωπη). Το Βερολινο ειναι over-hyped. Ναι εχει καποια ωραια σημεια για φωτογραφιες, εχει "διεθνη" ατμοσφαιρα αλλα πλεον ειναι μια πολη προσαρμοσμενη στους τουριστες και τους χιπηδες και οχι στους κατοικους της.

Προσεξτε τις περιοχες που θα μεινετε, παιζουν ξενοδοχεια σε τραγικα σημεια που πλασαρονται ως κεντρικα κι ειτε ειναι αβολα ειτε ειναι σε αθλιες περιοχες. Π.χ. οσο πιο μακρια γινεται απο τη Bulowstrasse
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια