Να βγάζουν οι επισκέπτες τα παπούτσια;

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Η συζήτηση είναι τουλάχιστον τραγική :P

Εμένα, στα περισσότερα σπίτια που έχω πάει, δεν μου ζητείται συνήθως να βγάζω τα παπούτσια μου. Η μοναδική φορά που μου ζητήθηκε ήταν από σχέση (είμαι κι εγώ τυχερός στη ζωή μου, γενικά... :hehe:).

Δεν το θεωρώ πάντως άσχημο να μου ζητήσει κάποιος να βγάλω τα παπούτσια μου. Έτσι όπως εγώ δεν δέχομαι στο δικό μου σπίτι κάποιον να καπνίζει, έτσι και οι άλλοι δεν δέχονται εμένα με παπούτσια. Τώρα το αν η κάλτσα είναι τρύπια ή τα πόδια μυρίζουν, τα θεωρώ παιδαριώδεις δικαιολογίες.

ΥΓ. Devil, αν παιχτεί κατάσταση με μία εντυπωσιακή κοπέλα και πάτε σπίτι της και σου ζητήσει να βγάλεις τα παπούτσια σου τι θα κάνεις; :P Αν ξαναπάς τις επόμενες ημέρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Η συζήτηση είναι τουλάχιστον τραγική :P

Εμένα, στα περισσότερα σπίτια που έχω πάει, δεν μου ζητείται συνήθως να βγάζω τα παπούτσια μου. Η μοναδική φορά που μου ζητήθηκε ήταν από σχέση (είμαι κι εγώ τυχερός στη ζωή μου, γενικά... :hehe:).

Δεν το θεωρώ πάντως άσχημο να μου ζητήσει κάποιος να βγάλω τα παπούτσια μου. Έτσι όπως εγώ δεν δέχομαι στο δικό μου σπίτι κάποιον να καπνίζει, έτσι και οι άλλοι δεν δέχονται εμένα με παπούτσια. Τώρα το αν η κάλτσα είναι τρύπια ή τα πόδια μυρίζουν, τα θεωρώ παιδαριώδεις δικαιολογίες.

ΥΓ. Devil, αν παιχτεί κατάσταση με μία εντυπωσιακή κοπέλα και πάτε σπίτι της και σου ζητήσει να βγάλεις τα παπούτσια σου τι θα κάνεις; :P Αν ξαναπάς τις επόμενες ημέρες;

Δεν θα με πειραζε γιατι τοτε θα έβγαζα και τα υπολοιπα ρουχα μου !

Κατανοώ ο καθένας και η καθεμία μας έχει διαφορετικές συνήθειες. Αναμενόμενο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η "επίθεση" προς σε αυτούς που ζητάνε να βγάλουν οι επισκέπτες τα παπούτσια τους. Νομίζω ότι η αρνητικότητα αυτή δεν απορρέει από το ότι ο οικοδεσπότης έχει διαφορετικούς κανόνες στο σπίτι του, αλλά μάλλον από το πώς αισθάνεται κάποιος όταν του το ζητάνε. Θεωρείτε ότι είναι προσβλητικό; Ότι σας φέρνει σε δύσκολη/άβολη θέση; Ότι σας εκθέτει; Τον θεωρείτε (τον οικοδεσπότη) ηλίθιο που έχει διαφορετικό τρόπο σκέψεις και αναρωτιέστε γιατί στο καλό πήγατε για επίσκεψη; Μου φαίνεται ενδιαφέρον γιατί εγώ από την άλλη πλευρά δε θα χαρακτηρίσω κάποιον "βρωμιάρη" επειδή με αφήνει να κυκλοφορώ στο σπίτι του με τα παπούτσια μου.


Εγω πιστευω πως ξεφευγει απο τα νορμάλ πλαισια. Σε μια μεγάλη γιορτή δεν μπορεις να υποχρεώσεις 30 άτομα να βγάζουν τα παπουτσια τους.

Θεωρουμε τον οικοδεσποτη οτι έχει ενα ανουσιο κολλημα. Αν ρωτάς εμένα. Τα σπιτια οπως και κάθετι θα φθαρει απο την χρηση του. Την συνηθισμένη χρηση του πάντα δεν λέω να την προκαλεις και εσυ ο ιδιος.


Οποτε έχουμε για παράδειγμα ... 2 καταστασεις η μια ειναι να καπνιζεις μέσα στο αυτοκινητο ή και μεσα στο σπιτι (θα το σεβομουν εννοειται αυτο) οποτε εκει επισπεύδεις την φθορά με το κιτρινισμα των τοιχων ή της οροφης του αυτοκινητου ενω η άλλη ειναι ας πούμε να έχεις το αυτοκινητο στο γκαράζ επειδη δεν θές να κάνεις χιλιομετρα και να το φθειρεις.



Η πρωτη περιπτωση ειναι λογική η δευτερη οχι ! Ετσι λοιπον θεωρω και οσους ιδιοκτητες σε υποχρεώνουν να βγάλεις τα παπουτσια σου οτι δεν δέχονται πως το να έρθει κάποιος και να πατησει στο πάτωμα με ενα παπουτσι ή σε ενα χαλι (αν τα ποδια του δεν έχψουν πατησει βεβαια λάσπες ή σκατα ή τσιχλες) οτι δεν μπορουν να δεχτουν οτι θα υπάρξει και μια φθορά.


Για παράδειγμα το χαλι που πηρες φέτος σε 5 χρονια θα έχει φθαρει και θα θέλει άλλαγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Είναι εκνευριστικό να αναγκάζεις τους επισκέπτες να βγάζουν τα παπούτσια τους στο σπίτι. Ακόμα πιο εκνευριστικό είναι να σου έχουν έτοιμα μπαντοφλάκια να φορέσεις.
Γενικά αυτή η μικροβιοφοβία πρέπει να σταματήσει επιτέλους....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Είναι εκνευριστικό να αναγκάζεις τους επισκέπτες να βγάζουν τα παπούτσια τους στο σπίτι. Ακόμα πιο εκνευριστικό είναι να σου έχουν έτοιμα μπαντοφλάκια να φορέσεις.
Γενικά αυτή η μικροβιοφοβία πρέπει να σταματήσει επιτέλους....


Παντοφλακια χρησιμοποιημένα. Τονιζω. Απο ποδι σε ποδι τονιζω !

Και στη τελική δεν μπορεις να ισχυριστεις οτι εισαι και τελειως καθαρος και έχεις απομονώσει το σπιτι απο ολα τα εξωτερικά μικροβια για τον εξής λογο. Έστω οτι ήρθες στο σπιτι. Λογικά χρησιμοποιήσες τα μέσα. Εγω προσωπικά τα χρησιμοποιώ σε αρκετές περιπτώσεις συνηθως παρκάρω το αμαξι σε ενα πάρκιν και μπορει να κατέβω πχ Καλλιθέα με το τρένο. (Δεν θα πηγαινα με το αμαξι εκει εκτος και αν ήμουν περαστικος και δρομο διοτι πλέον δεν αφηνω το αμαξι μου οπου να ναι ) μπηκες λοιπον και έκατσες στο τρένο :

- σε καθισματα που μπορει να έχουν κάτσει κατουρημένοι.
- σε καθισματα που μπορει να έχουν κάτσει χεσμένοι.
- σε καθισματα που μπορει να έχουν κατσει ναρκωμανεις - άπλυτοι για μέρες μπορει και για μήνες.
- σε καθισματα που πατάνε πάνω τα πιτσιρικια.

και μετά πας σπιτι ... αλλάζεις άραγε και ρουχα ή επιβάλλεις σε αυτους που έρχονται να φορέσουν ειδικές ρομπες που έχεις για αυτο το σκοπο;;;; στο καναπέ πάνω πως κάθονται ολοι αυτοι;;;;

αρα δεν ειναι μονο τα παπουτσια. Το προβλημα. Επισης δεν ειναι μονο τα μέσα ειναι και τα ταξι. Δεν θα έρθουν ολοι οι καλεσμένοι με το αυτοκινητο τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Ρε παιδιά, δεν τον έχει διυλίσει απλά τον κώνωπα, τα φώτα του έχετε αλλάξει.
Προσωπικές προτιμήσεις είναι αυτές, ο καθένας ο, τι θέλει κάνει. Λες και θα αλλάξετε ο ένας την γνώμη του άλλου και οι μεν θα λένε στους επισκέπτες τους να βγάζουν τα παπούτσια τους, οι δε θα σταματήσουν να ζητάνε το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Ρε παιδιά, δεν τον έχει διυλίσει απλά τον κώνωπα, τα φώτα του έχετε αλλάξει.
Προσωπικές προτιμήσεις είναι αυτές, ο καθένας ο, τι θέλει κάνει. Λες και θα αλλάξετε ο ένας την γνώμη του άλλου και οι μεν θα λένε στους επισκέπτες τους να βγάζουν τα παπούτσια τους, οι δε θα σταματήσουν να ζητάνε το αντίθετο.


Πολυ γρηγορα θα αλλάξουν αποψη οσοι θέλουν τα παιδάκια τους να κυλιούνται κάτω στο δάπεδο και αρα για αυτο το διατηρουν καθαρο και καλά ή οσοι μοιράζονται κοινές παντοφλες. Ειναι μέχρι να γινει η στραβη μετά προκυπτουν και οι παρεξηγησεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πως ακριβώς είναι υπεύθηνο να περιμένεις μετά τους επισκέπτες να πατήσουν στα παγωμένα πλακάκια του μπάνιου με τις κάλτσες;

λολολολ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Πως ακριβώς είναι υπεύθηνο να περιμένεις μετά τους επισκέπτες να πατήσουν στα παγωμένα πλακάκια του μπάνιου με τις κάλτσες;

λολολολ
Σιγά που θα τους αφήσεις να πάνε στο μπάνιο σου να στο βρωμίσουν. Πλάκα κάνεις τώρα; Να κρατηθούν μέχρι να πάνε σπίτι τους! :pardon:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σιγά που θα τους αφήσεις να πάνε στο μπάνιο σου να στο βρωμίσουν. Πλάκα κάνεις τώρα; Να κρατηθούν μέχρι να πάνε σπίτι τους! :pardon:


Μην σου πω ότι δε θα τους προσφέρουμε και τίποτα, για να μην θέλουν να πάνε στο μπάνιο! :hehe:
Νοικοκυρεμένα πράγματα: και οικονομία και καθαριότητα.

Όλα τα λύσαμε, Σύλβια, χιούμορ και διάθεση να υπάρχει! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Πως ακριβώς είναι υπεύθηνο να περιμένεις μετά τους επισκέπτες να πατήσουν στα παγωμένα πλακάκια του μπάνιου με τις κάλτσες;

λολολολ

Για σιγουρια ριχτε παντου στα δαπεδα πινεζες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Σαν αυτό του δημοψήφισματος.

Του ποιου ; :bleh:

Εγω προσωπικα, θα το σκεφτομουν παρα πολυ εαν θα ηθελα καλεσμενο οποιονδηποτε που θα εμπαινε σε τοση σκεψη για ενα τετοιο πραγμα,εαν εκρινε αυτο φανταζομαι τι αλλο θα εβρισκε να κρινει.Εαν σου ζητησουν να βγαλεις παπουτσια,απλα βγαλτα.Δεν σου ζητησαν να βγαλεις το εσωρουχο και να κυκλοφορεις γυμνος,τα παπουτσια σου ζητησαν να βγαλεις. Απο την αλλη ο ιδιος ο οικοδεσποτης μπορει να υποδεχτει κοσμο σε χωρο χωρις χαλια,εαν θελει.

Αλλα ολα αυτα ειναι απολυτως σχετικα με το ποιος κανει επισκεψη,σε ποιον κανει επισκεψη και τι σχεση υπαρχει μεταξυ καλεσμενου και οικοδεσποτη : τυπικη,φιλικη,πολυ φιλικη,συντροφου,συγγενικη ; Αναλογα πρεπει να προσαρμοστουμε . Το σιγουρο ειναι οτι οπου και να κανουμε επισκεψη οφειλουμε να σεβαστουμε απολυτως τον χωρο του αλλου απο καθε αποψη.
Προσωπικα με αφηνει αδιαφορο το να βγαλω η οχι τα παπουτσια. Εαν καποιος δεν το ζητησει,no problem. Εαν απο την αλλη το ζητησει επειδη ας πουμε εχει ενα κατασπρο χαλι στον χωρο υποδοχης,ε δεν θα τον θεωρησω και τρελο που δεν θελει να πατησω πανω με οτι εχω πατησει στον δρομο.

Εκτος αυτου πρεπει να τονιστει οτι η παραπανω συνηθεια,δεν αποτελει ιδιοτροπια. Απλα δεν γινεται καθε φορα που γινεται μια επισκεψη,ο οικοδεσποτης να ανακαινιζει το σπιτι. Οποτε σε περιπτωση που διοργανωσει καποια μεγαλη γιορτη δεν εχει προβλημα να μεταφερει η να βγαλει τα χαλια ή να αφησει καποιος να καπνισει. Αλλα εαν δεχεσαι συχνα κοσμο δεν γινεται να το κανεις αυτο συνεχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σιγά που θα τους αφήσεις να πάνε στο μπάνιο σου να στο βρωμίσουν. Πλάκα κάνεις τώρα; Να κρατηθούν μέχρι να πάνε σπίτι τους! :pardon:


Εχει τριανταφυλλιές ο κήπος και είναι της αντιπαθέστατης γειτόνισσας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Εκτός της περίπτωσης μουσουλμάνου σε τζαμί, θεωρώ υπερβολή αυτή την καινούργια μόδα να αφήνουν απέξω τα παπούτσια και να κυκλοφορούν στο σπίτι με τις κάλτσες.
Οι γονείς και οι παππούδες μας τι έπαθαν που δεν τα έβγαζαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Προσωπικά αντιπαθώ αυτό το συνήθειο. Θεωρώ ότι είναι μια ανατολίτικη συνήθεια και τα περί καθαριότητας τα ακούω λίγο βερεσέ... Όλοι είμαστε υποχρεωμένοι να καθαρίζουμε σωστά το σπίτι μας κάθε μέρα, είτε έχουμε επισκέπτες είτε όχι. Επίσης το σπίτι είναι φτιαγμένο για να ζούμε μέσα και αν βρωμίσει για αυτό έχουμε χεράκια και ποδαράκια για να το καθαρίσουμε... Μπορεί ο άλλος να έχει πρόβλημα και να μην θέλει να εκθέσει τα πόδια του μπροστά μου. Μπορεί να αισθάνεται άσχημα, να είναι μπατίρης και να έχει τρύπιες κάλτσες ή να έχει πρόβλημα στα πόδια του και να μυρίζουν....θα πρέπει εγώ να τον υποχρεώσω να γίνει ρεζίλι απέναντι μου για να μπει σπίτι μου; Πολύ απλά δεν θα ξανάρθει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,965 μηνύματα.
Τα ποδια που μυριζουν δεν ειναι προβλημα. Με ενα πλυσιμο + πουδρα μοσχοβολάνε !

Καθαρες κάλτσες + πλυσιμο + πουδρα και καθάρισες. Ζουμε στο 2019 δεν μπορει κάποιος να κυκλοφορει με τρυπιες κάλτσες και βρωμικα ποδια εκτος και αν ειναι άστεγος! Αλλιως ειναι υπέρτατη κακομοιρια.

Αλλα και μενα μου φαινεται λιγο ανατολιτικο και υπερβολικο να βγάζεις τα παπουτσια. Σιγουρα θα θεωρουσα οτι ο ιδιοκτητης ειναι υπερβολικός. Ειναι σαν να χάνει την προσωπικοτητα του ο καλεσμενος και να αποκτά μια οικειοτητα σε ενα σπιτι το οποιο δεν ειναι δικο του. Στο σπιτι σου μπορεις να περπατάς με τις παντουφλες σε ένα αλλο πας την επισκεψουλα σου κανονικά ντυμένος με τα παπουτσια σου και ολα οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλκίμαχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλκίμαχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Τα ποδια που μυριζουν δεν ειναι προβλημα. Με ενα πλυσιμο + πουδρα μοσχοβολάνε !

Καθαρες κάλτσες + πλυσιμο + πουδρα και καθάρισες. Ζουμε στο 2019 δεν μπορει κάποιος να κυκλοφορει με τρυπιες κάλτσες και βρωμικα ποδια εκτος και αν ειναι άστεγος! Αλλιως ειναι υπέρτατη κακομοιρια.

Αλλα και μενα μου φαινεται λιγο ανατολιτικο και υπερβολικο να βγάζεις τα παπουτσια. Σιγουρα θα θεωρουσα οτι ο ιδιοκτητης ειναι υπερβολικός. Ειναι σαν να χάνει την προσωπικοτητα του ο καλεσμενος και να αποκτά μια οικειοτητα σε ενα σπιτι το οποιο δεν ειναι δικο του. Στο σπιτι σου μπορεις να περπατάς με τις παντουφλες σε ένα αλλο πας την επισκεψουλα σου κανονικά ντυμένος με τα παπουτσια σου και ολα οκ!

Δυστυχώς επειδή όντως ζούμε στο 2019 και οι καταστάσεις έχουν γίνει ακραίες γενικότερα ως εκεί που πιθανόν να μην φανταζόμαστε, είναι καλό να σεβόμαστε την προσωπικότητα του άλλου διότι όλα είναι πιθανά. Ο άλλος για το ΧΨ λόγο μπορεί να έρθει σε απόλυτα δυσμενή θέση. Επειδή είμαι επαγγελματίας υγείας έχω δει καταστάσεις απίστευτες και στην πολιτισμενη δύση για κάτι τέτοια πάψαμε να έχουμε τέτοια συνήθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.

Όλοι πεθαίνουν.
Και στην τελευταία τους κατοικία φορούν και τα παπούτσια τους (συμπεριλαμβανομένων εκείνων που στα σπίτια τους τα έβγαζαν).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιλτιάδης

Νεοφερμένος

Ο Μιλτιάδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εγώ δεν βγάζω τα παπούτσια στο δικό μου σπίτι :lol:.Αν και είναι καλή και υγιεινή συνήθεια,εμένα-δεν ξέρω-γιατί μου σπάει τα νεύρα.Βέβαια,αν πάω σε ξένο σπίτι και μου το ζητήσουν,εννοείται πως θα τα βγάλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Θυμήθηκα κι ένα επεισόδιο του Sex & The City, όπου η Κάρεν Μπράνσω ήταν καλεσμένη σε πάρτυ (ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων) όπου η οικοδέσποινα απαιτούσε να βγάλουν τα παπούτσια. Στο τέλος όταν ήταν να φύγει, η Κάρεν πανικόβλητη ανακάλυψε οτι μια εκ των προσκεκλημένων έφυγε φορώντας το αγαπημένο της ζευγάρι Manolo Blahnik αφήνοντας στη θέση του τα δικά της.:P

Όπως και να'ναι, λιγότερος υποχονδρισμός δεν βλάπτει.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top