Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Η αναστολή τι σημαίνει; Ότι αν πχ το ξανά κάνει μέσα στα 3 χρόνια, μπαίνει μέσα; :hmm:
Ναι. Κάθε ποινή με αναστολή σού δίνει περιθώριο 3 χρόνια κι αν το ξανακάνεις, πας μέσα. Γι' αυτό κανείς από τους Ρουβίκωνες δεν είναι φυλακή. Παίρνουν σειρές για να κάνουν τις επιθέσεις τους. (άσχετο αλλά οκ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Η αναστολή τι σημαίνει; Ότι αν πχ το ξανά κάνει μέσα στα 3 χρόνια, μπαίνει μέσα; :hmm:


Δεν χρειάζεται να καδικαστεί στο ίδιο, αλλά σε ένα οποιοδήποτε παράπτωμα, όποτε και η αναστολή "αναστέλλεται". :P
Εάν, για παράδειγμα, καταδικαστεί σε 1 εβδομάδα φυλάκιση γιατί οδηγούσε και μιλούσε στο κινητό, εκτίει την ποινή για την οδήγηση συν επί προόσθετα τους 7 μήνες από την αναστολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Οι ομοφοβικές δηλώσεις του Κραουνάκη: «Λ@ύγκρες, τον θέλετε, τον ψηλό τον Κρητίκαρο».... προκαλούν απέχθεια .....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Οι ομοφοβικές δηλώσεις του Κραουνάκη: «Λ@ύγκρες, τον θέλετε, τον ψηλό τον Κρητίκαρο».... προκαλούν απέχθεια .....
Πηγή

Όντως η δήλωση αυτή είναι ντροπιαστική τόσο για τους ομοφυλόφιλους όσο και για τους ανθρώπους που απλά θεωρούν οτι πρέπει να τηρηθεί κάποτε σε αυτή τη χώρα ο αντικαπνιστικός νόμος. Ντροπή του δις, αν και νομίζω οτι κανείς δε θα τον επικροτήσει, τον εαυτό του ρεζιλεύει. Και το οτι ένας υφυπουργός υγείας συνδέεται με φράσεις όπως "λούγκρες" δείχνει το πόσο χαμηλά έχουμε πέσει ως λαός. Στη χώρα της γκαζόζας τί να περιμένεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Πηγή

Όντως η δήλωση αυτή είναι ντροπιαστική τόσο για τους ομοφυλόφιλους όσο και για τους ανθρώπους που απλά θεωρούν οτι πρέπει να τηρηθεί κάποτε σε αυτή τη χώρα ο αντικαπνιστικός νόμος. Ντροπή του δις, αν και νομίζω οτι κανείς δε θα τον επικροτήσει, τον εαυτό του ρεζιλεύει. Και το οτι ένας υφυπουργός υγείας συνδέεται με φράσεις όπως "λούγκρες" δείχνει το πόσο χαμηλά έχουμε πέσει ως λαός. Στη χώρα της γκαζόζας τί να περιμένεις...


Απαράδεκτη η συμπεριφορά του Κραουνάκη προς τους ομοφίοφιλους.Ομως ο trash υπουργός εκείνος προκαλεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Απαράδεκτη η συμπεριφορά του Κραουνάκη προς τους ομοφίοφιλους.Ομως ο trash υπουργός εκείνος προκαλεί.


Πραγματικά οι ομοφοβικοί έχουν ξεσαλώσει, βλέπω την διαφήμιση της Lacta τι επίθεση δέχεται από όλους αυτούς. Σου βάζω ένα παράδειγμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Πραγματικά οι ομοφοβικοί έχουν ξεσαλώσει, βλέπω την διαφήμιση της Lacta τι επίθεση δέχεται από όλους αυτούς. Σου βάζω ένα παράδειγμα.



Κοιτά ο καθένας έχει το δικαίωμα να είναι ότι θέλει και δεν έχει κανείς το δικαίωμα να το κρίνει.Απο την άλλη η αλήθεια είναι ότι είναι και λίγο μόδα η ομοφυλόφιλια και πολλοί το κάνουν και για να προκαλούν λίγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Κοιτά ο καθένας έχει το δικαίωμα να είναι ότι θέλει και δεν έχει κανείς το δικαίωμα να το κρίνει.Απο την άλλη η αλήθεια είναι ότι είναι και λίγο μόδα η ομοφυλόφιλια και πολλοί το κάνουν και για να προκαλούν λίγο.


Σε βρίσκω αρκετά ομοφοβικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Σε βρίσκω αρκετά ομοφοβικό.


Καθόλου ομοφοβικός δεν είμαι διάβασε καλά τι έγραψα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
Στα ασχημάτιστα και ακατέργαστα 19 μου κι εμένα πιθανόν να μου πέρναγε από το μυαλό κάτι τέτοιο όπως η άποψη του Φώτη. Όμως το να λες ότι η ομοφυλοφιλία είναι μόδα και το κάνουν επίτηδες, όχι ομοφοβικό δεν είναι με την αυστηρή έννοια του όρου τουλάχιστον, απλά είναι μια εσφαλμένη άποψη.

Το να λεμε ομοφοβικό τον καθένα, μόνο πιό απέναντί μας τον βάζει στην άποψη που διατυπώνουμε ή στο νόημα που προσπαθούμε να του περάσουμε. Σκοπός είναι να βοηθήσεις τον άλλο να καταλάβει ότι είπε κάτι λάθος, όχι να τον ξεχέσεις με το παραμικρό και να τον κάνεις αντίπαλο ενω απλά έχει άγνοια (η οποία ναι μεν μπορεί να μη συγχωρείται πάντα αλλά βελτιώνεται με ενημέρωση στο εκάστοτε θέμα).

Είναι κατάντημα αυτό το triggering και η ταμπελοποίηση με το παραμικρό και δείχνει αστάθεια.

Επί της ουσίας:

Όχι. Οι ομοφυλόφιλοι δεν το κάνουν ούτε για μόδα, ούτε για να προκαλούν, είτε λίγο είτε πολύ. Απλά έτσι νιώθουν κι έτσι αγαπάνε και καλά κάνουν μεταξύ μας.

Και τη διαφήμιση της λάκτα τη βρίσκω μια χαρά. Για όλες τις διαφορετικότητες που υπάρχουν εκεί μέσα, όχι μόνο για την ομοφυλοφιλία στην οποία κολλάει ο μέσος σκατοψυχούλης.

Και κάτι τελευταίο:

Μην ταυτίζετε τη διαφορετικότητα και την αγνή ανάγκη του καθημερινού διαφορετικού συνανθρώπου μας, με τις κίτς καταστάσεις της σοουμπίζ.

Υπάρχουν όπως παντού και στα πάντα, αυτοί που θα χρησιμοποιήσουν τη διαφορετικότητά τους για να δημιουργήσουν ντόρο γύρω από τους ίδιους και οχι υπερ της διαφορετικότητάς τους, ντόρο που δε θα δημιουργούσαν αλλιώς, για να πετύχουν το σκοπό τους.

Αυτό είναι κιτς και εξωφρενικές καταστάσεις για αυτοπροβολή, όχι ομοφυλοφιλία για μόδα ή εντύπωση. Προσωπικά, αν ήμουν ομοφυλόφιλος θα με χάλαγε οι υπερβολικοί και οι κιτς να ταυτίζονται με την ανάγκη μου και την ιδιαιτερότητά μου. Να το πουλάνε δηλαδή σαν προιόν για να προβληθούν και να ανέβουν. Ακριβώς όπως όταν βλέπω μερικούς ανάπηρους να βγαίνουν και να γκρινιάζουν για τα πάντα και να ζητάνε μόνο παροχές από το κράτος σε έτοιμο χρήμα. Όχι δεν είμαστε όλοι οι ανάπηροι έτσι, μερικοί θέλουμε να προσπαθούμε να αυτοεξυπηρετούμεθα και να εργαστούμε για να προοδεύσουμε.

Όπως με πειράζει που οι πολυεθνικές θυμούνται τη διαφορετικότητα μόνο όταν είναι να βάλουν φράγκα και την πουλάνε σαν μάρκετινγκ μπας και φουσκώσουν λίγο οι καπιταλιστικές τσεπούλες τους. Δεν μιλάω για την εταιρία που βγάζει τη λάκτα αλλά γενικώς για τους μανατζαραίους.

Πόσους μαύρους προσλαμβάνουν στην Ελλάδα; Πόσους ομοφυλόφιλους; Πόσους ανάπηρους; Μήπως ελάχιστους γιατί τους θέλουν όλους στα στενώς ορισμένα πρότυπά τους και κρύβονται πισω απο δικαιολογίες έλλειψης προσόντων για να τους απορρίπτουν για τη διαφορετικότητά τους; Δάσκαλε που δίδασκες και νόμον δεν εκράτεις...

Πρέπει επιτέλους η διαφορετικότητα να πάψει να χρησιμοποιείται αποκλειστικά ως μέσο μάρκετινγκ - προώθησης προιόντων, ή δημοσιοσχεσίτικα Δελτία Τύπου στο στυλ "9 στις 10 νεες μας προσλήψεις έιναι γυναίκες". (ναι, μέχρι να αποφασίσει να μείνει έγκυος καμία και να την απολύσουν). Όπως επίσης πρέπει να πάψει να είναι και μοχλός προβολής η διαφορετικότητα για τον κάθε κιτς που ξεφτιλίζει τη διαφορετικότητα στο όνομα της αυτοπροβολής.

Διαφορετικότητα παντού και κυρίως στη νοοτροπία, ναι ναι και πάλι ναι. Όχι μόνο εκεί που τους βολεύει. Γιατί αλλιώς δεν αγκαλιάζουν καμία διαφορετικότητα και απλώς υποκρίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

snowgirl

Νεοφερμένος

Η snowgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Θεωρω τη διαφημιση της λακτα φοβερη γιατι αυτη ειναι η πραγματικοτητα και πρεπει να τη δεχτουμε. Βαρεθηκα τους ομοφοβικους που παντα αρχιζουν το παραμυθι τους λεγοντας ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΟΜΟΦΙΛΟΦΥΛΩΝ ΔΙΚΑΙΩΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ...... δηλαδη πετανε ενα ΑΛΛΑ και συμπληρωνουν τη ομοφοβια τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Θεωρω τη διαφημιση της λακτα φοβερη γιατι αυτη ειναι η πραγματικοτητα και πρεπει να τη δεχτουμε. Βαρεθηκα τους ομοφοβικους που παντα αρχιζουν το παραμυθι τους λεγοντας ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΩΝ ΟΜΟΦΙΛΟΦΥΛΩΝ ΔΙΚΑΙΩΝΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΑ...... δηλαδη πετανε ενα ΑΛΛΑ και συμπληρωνουν τη ομοφοβια τους..


Και αυτό για εμένα το λέει.Μου άρεσει που λέει ότι εγώ δεν διαβάζω τα σχόλια αλλά και κάποιοι άλλοι κάνουν το ίδιο!

Στο θέμα μας τώρα γιατί αρκετά ασχοληθήκαμε.Απο ότι κατάλαβα η Lacta σε αυτή την διαφήμιση δεν προβάλει μόνο την ομοφυλοφιλια αλλά διαφορά ζευγάρια.
By the way εγώ θα συνέχισω να τρώνε lacta είναι πολύ νόστιμη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,016 μηνύματα.
Αφού είναι μόδα η ομοφυλοφιλία, γιατί δε δοκιμάζετε κι εσείς να ερωτευτείτε έναν άντρα; Ελάτε μετά να μας πείτε την εμπειρία σας. Αφού είναι τόσο εύκολο να "αλλάξεις" προτιμήσεις, ας το κάνουμε όλοι! Για τη μόδα ρε γαμώτο! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το ότι στις φωτογραφίες της lacta στο FB η φωτογραφία των ομοφυλόφιλων ανδρών έχει δεκαπλάσια σχόλια από την αντίστοιχη των ομοφυλόφιλων γυναικών καταδεικνύει την υποκρισία της κοινωνίας.

Οι υπόλοιπες φωτογραφίες έχουν μηδαμινά σχόλια, οπότε δεν νομίζω να τις πρόσεξε κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Αφού είναι μόδα η ομοφυλοφιλία, γιατί δε δοκιμάζετε κι εσείς να ερωτευτείτε έναν άντρα; Ελάτε μετά να μας πείτε την εμπειρία σας. Αφού είναι τόσο εύκολο να "αλλάξεις" προτιμήσεις, ας το κάνουμε όλοι! Για τη μόδα ρε γαμώτο! :clapup:


Φυσικά ωραία ιδέα!Ομως εσυ πρώτα που το προτείνεις και αφού το κανείς πες μας πως ήταν!
Αν ήταν ωραία ίσως να δοκιμάσω και εγώ για πλάκα!!!

Το ότι στις φωτογραφίες της lacta στο FB η φωτογραφία των ομοφυλόφιλων ανδρών έχει δεκαπλάσια σχόλια από την αντίστοιχη των ομοφυλόφιλων γυναικών καταδεικνύει την υποκρισία της κοινωνίας.

Οι υπόλοιπες φωτογραφίες έχουν μηδαμινά σχόλια, οπότε δεν νομίζω να τις πρόσεξε κανείς.


Τώρα το πρόσεξα και εγώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
Υπάρχουν διακρίσεις στην αγορά εργασίας λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,207 μηνύματα.
Υπάρχουν διακρίσεις στην αγορά εργασίας λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού;


Λογικά όχι.

Φίλος μου που είναι Gay ποτέ δεν βίωσε ρατσισμό γιατί όλοι τον εκτιμούσαν σαν παιδί και σαν μαθητή(είναι 20 χρόνων τώρα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
Υπάρχουν διακρίσεις στην αγορά εργασίας λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού;

Ακούγονται εύκολα οι διακρίσεις κάθε είδους που γίνονται στην αγορά εργασίας;

There, I fixed it for you.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.
There, I fixed it for you.

Μιλάω για το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού, το οποίο εξάλλου πρέπει να θίξουμε εδώ. Υπάρχει περίπτωση να χάσει κάποιος ευκαιρία εργασίας επειδή δεν είναι ετεροφυλόφιλος; Κι αν ναι σε ποιες θέσεις εργασίας και πώς μαθαίνει ο εργοδότης τον σεξουαλικό του προσανατολισμό; Δεν ρωτάω ειρωνικά, για να μάθω ρωτάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,871 μηνύματα.
Μιλάω για το θέμα του σεξουαλικού προσανατολισμού, το οποίο εξάλλου πρέπει να θίξουμε εδώ. Υπάρχει περίπτωση να χάσει κάποιος ευκαιρία εργασίας επειδή δεν είναι ετεροφυλόφιλος; Κι αν σε ποιες θέσεις εργασίας και πώς μαθαίνει ο εργοδότης τον σεξουαλικό του προσανατολισμό; Δεν ρωτάω ειρωνικά, για να μάθω ρωτάω.


Οχι δεν εχω ακουσει κατι τετοιο για Ελλάδα ειδικά για σεξουαλικό προσανατολισμό, μέχρις ώρας, χωρίς όμως να σημαίνει ότι δεν μπορεί να υπάρχει. Καταρχάς και μόνο το φβ να έχεις ανοιχτό και να σε ψάξει ο εργοδότης ή να έχεις άλλα χαρακτηριστικά που να μπορεί έστω και να υποννοούν ότι είσαι ομοφυλόφιλος (ακόμα και να μην είσαι αλλά να υπάρχει η υποψία) πχ, θα μπορούσαν να τον κάνουν να δείξει μια πιθανή προϋπάρχουσα μεροληψία, εναντίον του υποψήφιου εργαζόμενου. Οχι αναγκαστικά να καταλήξει σε απόλυση αλλά σε λιμνάζουσα μη-εξέλιξη στο χώρο εργασίας.

Αμα θέλουν από παντού μαθαίνουν τι κάνεις και τι καπνό φουμάρεις γενικώς. Κι απο φβ κι απο ίνστα κι από καρφιά συναδέλφους. Λίγα έχουν ακούσει τ αυτιά μας; Είναι να μην πέσεις στην περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top