Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,346 μέλη και 2,453,512 μηνύματα σε 77,717 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 291 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κολώνιες και αρώματα

Volkswagen Fan (Mein name ist fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,941 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 08:23, 11-02-19:

Έχει δοκιμάσει κανείς το Hugo boss bottled eau de parfum
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,348 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:56, 11-02-19:

Το ρώτησα κυρίως γιατί έψαχνε η μαμά μου να αγοράσει άρωμα για τον μπαμπά μου και της προτεινα το acqua di gio edt επειδη είχα ακούσει ότι είναι καλή all around επιλογή δηλαδή ότι δεν έχει ρίσκο να μην του αρεσει. Ελπίζω να του πάει. Αν κάναμε αυτή τη συζήτηση λίγες μέρες νωρίτερα θα σας ρωτούσα παραπάνω λεπτομερείς.

Εγώ προσωπικά έχω το Versace Dylan blue, αλλά.το έχω βάλει μόνο δύο φορές προς το παρον οπότε δεν έχω σχηματίσει άποψη. Στη δουλειά δεν το βάζω, το βρίσκω λίγο υπερβολικό νομίζω. Εσείς βάζετε καθημερινά άρωμα;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Mein name ist fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,941 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:06, 11-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Το ρώτησα κυρίως γιατί έψαχνε η μαμά μου να αγοράσει άρωμα για τον μπαμπά μου και της προτεινα το acqua di gio edt επειδη είχα ακούσει ότι είναι καλή all around επιλογή δηλαδή ότι δεν έχει ρίσκο να μην του αρεσει. Ελπίζω να του πάει. Αν κάναμε αυτή τη συζήτηση λίγες μέρες νωρίτερα θα σας ρωτούσα παραπάνω λεπτομερείς.

Εγώ προσωπικά έχω το Versace Dylan blue, αλλά.το έχω βάλει μόνο δύο φορές προς το παρον οπότε δεν έχω σχηματίσει άποψη. Στη δουλειά δεν το βάζω, το βρίσκω λίγο υπερβολικό νομίζω. Εσείς βάζετε καθημερινά άρωμα;

Φύσικα κάθε μέρα.Τωρα θέλω να παρω την Hugo boss bottled EDP.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,723 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 21:17, 11-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15

Ναι για τον πατέρα σου θα είναι μια θαυμάσια επιλογή. Καλά έκανες.

Για τη δουλειά εντάξει δεν είναι πολύ τολμηρό το Dylan Blue, ασφαλέστατη και ωραία επιλογή, μακρινό ξαδερφάκι του Bleu de Chanel γαρ.

Καθημερινά όχι αλλά μέρα παρά μέρα στη χειρότερη ναι, και σπίτι να κάτσω, θα βάλω γιατί μου φτιάχνει τη διάθεση. Τώρα ξεπάτωσα τα τελευταία μλ του δείγματος YSL Y EDP να φύγει. Not the best life choice αλλά ήθελα μια αλλαγή από το χθεσινό μου άρωμα.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:18, 11-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ναι για τον πατέρα σου θα είναι μια θαυμάσια επιλογή. Καλά έκανες.

Για τη δουλειά εντάξει δεν είναι πολύ τολμηρό το Dylan Blue, ασφαλέστατη και ωραία επιλογή, μακρινό ξαδερφάκι του Bleu de Chanel γαρ.

Καθημερινά όχι αλλά μέρα παρά μέρα στη χειρότερη ναι, και σπίτι να κάτσω, θα βάλω γιατί μου φτιάχνει τη διάθεση. Τώρα ξεπάτωσα τα τελευταία μλ του δείγματος YSL Y EDP να φύγει. Not the best life choice αλλά ήθελα μια αλλαγή από το χθεσινό μου άρωμα.

Για το bottle EDP Hugo boss τι λες;
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,723 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 21:21, 11-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Για το bottle EDP Hugo boss τι λες;

Ειλικρινά αν με ρωτήσεις άλλη μια φορά (είδα τα 3 πμ) θα στο πάρω δώρο και θα στο δώσω να το πιείς πρωινό!

Δεν ξέρω στην πράξη! Επειδή κάτι ξέρω από νοτες όμως θα σου πω μια λέξη: ΜΗΛΟ!

Μύρισέ το κι άμα σ αρεσει οκ, αν και παίζει να είναι ψιλοredundant αν έχεις ήδη το YSL Y που πάλι κι αυτό μήλο είναι.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:26, 11-02-19:

Ειλικρινά αν με ρωτήσεις άλλη μια φορά (είδα τα 3 πμ) θα στο πάρω δώρο και θα στο δώσω να το πιείς πρωινό!

Δεν ξέρω στην πράξη! Επειδή κάτι ξέρω από νοτες όμως θα σου πω μια λέξη: ΜΗΛΟ!

Μύρισέ το κι άμα σ αρεσει οκ, αν και παίζει να είναι ψιλοredundant αν έχεις ήδη το YSL Y που πάλι κι αυτό μήλο είναι.

Αυτό η Υ EDP?
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 21:33, 11-02-19:

Σου είπα δεν ξέρω στην πράξη βρε! Μονο οτι ανήκουν ιδια κατηγορία χοντρικά απ οσο βλέπω. (οχι οτι είναι καρμπόν, μην παρεξηγηθώ)

Πήγαινε σε καμιά σιγανοπαπαδιά τύπου montblanc legend intense να ρίξεις κανα θηλυκό σα μύγα και θα τα ξεχάσεις αυτά τα μηλαράκια.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:06, 11-02-19:

Σου είπα δεν ξέρω στην πράξη βρε! Μονο οτι ανήκουν ιδια κατηγορία χοντρικά απ οσο βλέπω. (οχι οτι είναι καρμπόν, μην παρεξηγηθώ)

Πήγαινε σε καμιά σιγανοπαπαδιά τύπου montblanc legend intense να ρίξεις κανα θηλυκό σα μύγα και θα τα ξεχάσεις αυτά τα μηλαράκια.

Άρα ανάμεσα σε αυτό και το Hugo boss ποιο προτείνεις;
Παράθεση

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,315 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 22:31, 11-02-19:

Άρα ανάμεσα σε αυτό και το Hugo boss ποιο προτείνεις;

οποιοσουκατσεικαλα
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:13, 11-02-19:

Εκτός από την Montblanc άλλο άρωμα που είναι έντονο;

Το Bleu de Chanel edp το έχει δοκιμάσει κανείς;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 11-02-19 στις 23:19. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:04, 13-02-19:

Πήρα σήμερα την Montblanc legend night!Θα σας πω εντυπώσεις.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 13:59, 14-02-19:

Την δοκίμασα σήμερα και με απογοήτευσε λίγο.Αρχικα δεν είναι έντονη που εμένα δεν μου αρέσει αυτό.Η διάρκεια της με το ζόρι 2 ώρες πάνω στα ρούχα και 2.5 ώρες στο δέρμα(ίσως και λιγότερο).Εχει ωραία μυρωδιά όμως και αυτό σώζει την κατάσταση.
Διάρκεια:6/10
Μυρωδιά:9/10
Διακύμανση-ίχνος:7/10
Συνολική βαθμολογία:7/10

Θα δώσω αλλά 75€ να πάρω την Hugo boss bottled intense EDP.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:29, 14-02-19:

Την δοκίμασα σήμερα και με απογοήτευσε λίγο.Αρχικα δεν είναι έντονη που εμένα δεν μου αρέσει αυτό.Η διάρκεια της με το ζόρι 2 ώρες πάνω στα ρούχα και 2.5 ώρες στο δέρμα(ίσως και λιγότερο).Εχει ωραία μυρωδιά όμως και αυτό σώζει την κατάσταση.
Διάρκεια:6/10
Μυρωδιά:9/10
Διακύμανση-ίχνος:7/10
Συνολική βαθμολογία:7/10

Θα δώσω αλλά 75€ να πάρω την Hugo boss bottled intense EDP.

Η Montblanc legend night ειναι πιο ελαφριά από την Montblanc legend intense ρε συ, ειναι άλλο φλάνκερ το ένα, άλλο το άλλο.

Λοιπόν, να στο λύσω μια για πάντα το πρόβλημά σου; ΑΝ θες να το λύσεις! Αν έχεις προαποφασίσει να πάρεις τη Hugo Boss δεν έχει νόημα να σε μεταπείσω, αλλά αν θες να πας σε σίγουρες λύσεις άκου:

Κράτα τα 75 σου και πήγαινε σε Μancera cedrat boise (απόλυτη γυναικοπαγίδα). Την έχει σε προσφορά 85 ευρώ στο νοτίνο με δωρεάν αποστολή. Την πήρα κι εγώ, ενω την ειχα ήδη δοκιμάσει σε δείγμα. Ξυλώδης με μια ιδέα φρούτων και γιγαντιαίο projection όπως ακριβώς τη θέλω. Αν μάλιστα θες οσμή προς το πολύ γλυκό με τεράστιο projection, τσίμπα πάλι από νοτίνο στα 90 ευρώ την Montale - Honey Aoud (θα την πάρω το Μάρτιο ή Απρίλιο αν αντέξει η τσέπη) Κανονικά και οι 2 εχουν απο μια εκατοπενηνταρα ευρώ αλλα τωρα τις δίνουν σε έκπτωση.

Οι δυο μαρκες είναι ο ιδιος ιδιοκτήτης αλλά τελείως άλλο blending (Οι Μανσέρα ειναι πιο κυρίλα 12 ώρες + αλλά οι Μοντάλ είναι ΘΗΡΙΑ στην ένταση 12 με 24 ώρες+)

Δεν είσαι για άλλο designer αμα θες καλή ένταση, προχώρα σε niche και άσε τα κάτουρα που δίνουν αυτοί.

Με αυτές τις 2 έχεις δωδεκάωρο στο νερό και προβολή που γεμίζει ένα δωμάτιο. Και δεν τις φοράει και κανείς στην Ελλάδα πέρα από μερικούς λίγους που έχουμε μια κάποια νιούμπικη ιδέα για αρώματα.

Προσωπικά έχω καθαρίσει για μια ζωή με Μανσέρα και Μοντάλ. 2 ψεκάσματα είναι υπεραρκετά, με παραπάνω θα βρεις άσχημο μπελά.

Βέβαια υπάρχει και η τελείως τσίπικη Joop Homme στα 30 ευρώ για τερατούργημα γλύκας με 12ωρο ένταση που σου ρίχνει μπουνιές στο άνετο, αλλά εμένα δεν μου άρεσε τόσο. Τσάμπα τα 30 ευρώ.

ΥΓ: Τις κολώνιες θα τις δοκιμάζεις ως εξής: Θα ψεκάζεις 2 αρώματα μαξιμουμ (παραπάνω από 3 χτυπάς noseblind/olfactory fatigue, ακομα χειρότερα αν έχει μέσα Αμπροξάν ή Super ISO E) σε 2 απομακρυσμενα θερμά σημεία σου (καρπός 1 καρπος 2) και θα κανεις μια 2-3ωρη βολτα για να κανει drydown το αρωμα και να κρινεις αν σου αρέσει σε οσμη ή ένταση. ΜΕΤΑ θα αγοράζεις. Μη το κανεις σαν εμένα που αγοράζω συχνά blind για σασπένς.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Valder : 14-02-19 στις 17:37.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:42, 14-02-19:

Η Montblanc legend night ειναι πιο ελαφριά από την Montblanc legend intense ρε συ, ειναι άλλο φλάνκερ το ένα, άλλο το άλλο.

Λοιπόν, να στο λύσω μια για πάντα το πρόβλημά σου; ΑΝ θες να το λύσεις! Αν έχεις προαποφασίσει να πάρεις τη Hugo Boss δεν έχει νόημα να σε μεταπείσω, αλλά αν θες να πας σε σίγουρες λύσεις άκου:

Κράτα τα 75 σου και πήγαινε σε Μancera cedrat boise (απόλυτη γυναικοπαγίδα). Την έχει σε προσφορά 85 ευρώ στο νοτίνο με δωρεάν αποστολή. Την πήρα κι εγώ, ενω την ειχα ήδη δοκιμάσει σε δείγμα. Ξυλώδης με μια ιδέα φρούτων και γιγαντιαίο projection όπως ακριβώς τη θέλω. Αν μάλιστα θες οσμή προς το πολύ γλυκό με τεράστιο projection, τσίμπα πάλι από νοτίνο στα 90 ευρώ την Montale - Honey Aoud (θα την πάρω το Μάρτιο ή Απρίλιο αν αντέξει η τσέπη) Κανονικά και οι 2 εχουν απο μια εκατοπενηνταρα ευρώ αλλα τωρα τις δίνουν σε έκπτωση.

Οι δυο μαρκες είναι ο ιδιος ιδιοκτήτης αλλά τελείως άλλο blending (Οι Μανσέρα ειναι πιο κυρίλα 12 ώρες + αλλά οι Μοντάλ είναι ΘΗΡΙΑ στην ένταση 12 με 24 ώρες+)

Δεν είσαι για άλλο designer αμα θες καλή ένταση, προχώρα σε niche και άσε τα κάτουρα που δίνουν αυτοί.

Με αυτές τις 2 έχεις δωδεκάωρο στο νερό και προβολή που γεμίζει ένα δωμάτιο. Και δεν τις φοράει και κανείς στην Ελλάδα πέρα από μερικούς λίγους που έχουμε μια κάποια νιούμπικη ιδέα για αρώματα.

Προσωπικά έχω καθαρίσει για μια ζωή με Μανσέρα και Μοντάλ. 2 ψεκάσματα είναι υπεραρκετά, με παραπάνω θα βρεις άσχημο μπελά.

Βέβαια υπάρχει και η τελείως τσίπικη Joop Homme στα 30 ευρώ για τερατούργημα γλύκας με 12ωρο ένταση που σου ρίχνει μπουνιές στο άνετο, αλλά εμένα δεν μου άρεσε τόσο. Τσάμπα τα 30 ευρώ.

ΥΓ: Τις κολώνιες θα τις δοκιμάζεις ως εξής: Θα ψεκάζεις 2 αρώματα μαξιμουμ (παραπάνω από 3 χτυπάς noseblind/olfactory fatigue, ακομα χειρότερα αν έχει μέσα Αμπροξάν ή Super ISO E) σε 2 απομακρυσμενα θερμά σημεία σου (καρπός 1 καρπος 2) και θα κανεις μια 2-3ωρη βολτα για να κανει drydown το αρωμα και να κρινεις αν σου αρέσει σε οσμη ή ένταση. ΜΕΤΑ θα αγοράζεις. Μη το κανεις σαν εμένα που αγοράζω συχνά blind για σασπένς.

Άσε φίλε κλαίω τα χρήματα που έδωσα.Λεω να πάρω την Boss για ποιο safe επιλογή.Δεν ξέρω για την Υ EDP αλλά λέω για την Boss botled Intense EDP.

Εσυ από τις δυο που λέω ποια προτείνεις;Εγώ έχω την Υ EDT και είναι παρά πολύ καλή.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 14-02-19 στις 17:46.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:47, 14-02-19:

Άσε φίλε κλαίω τα χρήματα που έδωσα.Λεω να πάρω την Boss για ποιο safe επιλογή.Δεν ξέρω για την Υ EDP αλλά λέω για την Boss botled Intense EDP.

Οκ, αυτό να κάνεις αφού πιστεύεις ότι τα χρήματά σου θα πάνε εκεί για καλύτερα, κι όταν την πάρεις πες μου και εντυπώσεις επι της πράξης για να ξέρω. Κι όσο για την άλλη κολώνια πούλα τη, μη τη φας στη μαπα.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:49, 14-02-19:

Οκ, αυτό να κάνεις αφού πιστεύεις ότι τα χρήματά σου θα πάνε εκεί. Κι όσο για την άλλη κολώνια πούλα τη, μη τη φας στη μαπα.

Ανάμεσα σε αυτές τις δυο ποια προτείνεις;Έχω την Y EDT και έιναι πολύ καλή.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 17:52, 14-02-19:

Ανάμεσα σε αυτές τις δυο ποια προτείνεις;Έχω την Y EDT και έιναι πολύ καλή.

ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ! Σε ολα τα retail καταστηματα ειναι στα counters τα δείγματα. Και δευτερον δεν την έχω την HB Bottled, δεν το τολμάω! Μονο μήλο ξέρω οτι εχει σαν περιοπτη νότα, σου το ξαναπα. Τιποτε αλλο δεν ξέρω.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:54, 14-02-19:

ΝΑ ΤΙΣ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ! Σε ολα τα retail καταστηματα ειναι στα counters τα δείγματα. Και δευτερον δεν την έχω την HB Bottled, δεν το τολμάω! Μονο μήλο ξέρω οτι εχει σαν περιοπτη νότα, σου το ξαναπα. Τιποτε αλλο δεν ξέρω.

Έχεις την Y?
Παράθεση

Incognito

Περιβόητο Μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,315 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 18:05, 14-02-19:

δινετε τοοοοοοσα λεφτα για κατι που δεν εχετε δοκιμασει...λεφταεδες
1
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος