Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,127 μέλη και 2,445,079 μηνύματα σε 77,324 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 174 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Υπάρχει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα-γυναίκας;

Μπορει να υπάρξει πραγματική φιλία μεταξύ άνδρα και γυναίκας;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 466)
Ναι
296
63,52%
Όχι
170
36,48%

odytheology (Menandros)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Menandros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Αθλητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 85 μηνύματα.

O odytheology έγραψε: στις 11:38, 04-07-18:

Με ορισμενες προυποθεσεις. Με συγχωρειτε ολοι οσοι κατευθειαν και κατηγορηματικα λετε πως δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων. Θελω να μου πειτε κατα ποσο θα βλεπαμε σαν αντρες, ερωτικα μια φιλη, που αντικειμενικα δεν ειναι ομορφη... Και το ιδιο και απο πλευρας γυναικων....
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,132 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 14:09, 04-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από odytheology
Με ορισμενες προυποθεσεις. Με συγχωρειτε ολοι οσοι κατευθειαν και κατηγορηματικα λετε πως δεν υπαρχει φιλια μεταξυ ανδρων και γυναικων. Θελω να μου πειτε κατα ποσο θα βλεπαμε σαν αντρες, ερωτικα μια φιλη, που αντικειμενικα δεν ειναι ομορφη... Και το ιδιο και απο πλευρας γυναικων....
Αυτό είναι αλήθεια. Γενικά πάντως προσπαθώ στη ζωή μου να μην αποκλείω τίποτα γιατί ποτέ δεν ξέρεις.

Έχω ξαναπεί ότι είχα παλιά έναν φίλο τον οποίο έβλεπα σαν αδελφό και το ίδιο κι εκείνος. Το ένιωθα δηλαδή σαν ιεροσυλία να τον κοιτάξω ερωτικά παρ'όλο που τον θεωρούσα πολύ καλό παιδί για σχέση. Υπήρχε ένας αμοιβαίος σεβασμός. Δεν ήμασταν δηλαδή δύο φίλοι που "παίζουν σφαλιάρες". Θυμάμαι μια φορά μού είχε πει στα κλεφτα ότι έχει σηκωθεί το φόρεμά μου (δεν το είχα παρατηρήσει) και φαίνονται "διάφορα" () και το είχα εκτιμήσει πολύ. Υπήρχε μια σιωπηλά κοινή παραδοχή ότι όσο κοντά κι αν είμαστε ποτέ δε θα δούμε ο ένας τον άλλον αλλιώς και το τηρουσαμε.

Η φιλία μεταξύ άντρα και γυναίκας αν συμβεί είναι πολύ συναρπαστική γιατί μπορεί να μάθει πολλά πράγματα για το άλλο φύλο ο ένας από τον άλλον.
5
Παράθεση

Ραφαέλα33847 (Ραφαέλα)

Διακεκριμένο μέλος

H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 1,623 μηνύματα.

H Ραφαέλα33847 Ό,τι δεν λύνεται , κόβεται!! έγραψε: στις 13:51, 29-10-18:

Και γω πιστεύω πως δεν υπάρχει , και γιατί αν υπάρξει είναι γιατί ο ένας από τους δύο έχει αισθήματα και απλά κρατάει τη φιλία για να αποτελεί μέρος της καθημερινότητας του άλλου.
Άποψη μου πάντα!
Παράθεση

Fotini_mp

Νεοφερμένος

H Fotini_mp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13 μηνύματα.

H Fotini_mp έγραψε: στις 17:48, 29-10-18:

Από εμένα είναι όχι!! Που θα έλεγε και η φίλη μας η Ηλιάνα
1
Παράθεση

Ariana2018

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών . Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Ariana2018 έγραψε: στις 02:17, 30-10-18:

Φυσικά και υπάρχει και μάλιστα την θεωρώ ακόμη καλύτερη εφόσον δεν υπάρχει ο ανταγωνισμός που μπορεί να υπάρχει ανάμεσα στα ίδια φύλα! Εγώ πάντα είχα φίλους άντρες και γυναίκες. Ασχέτως αν με πολλούς χαθήκαμε η αραιωσαμε.. Όσο περνούν τα χρόνια τόσο στενεύει ο κύκλος... Δυστυχώς.. Πολύ με στεναχωρεί αυτό..
1
Παράθεση

Natalia Secret

Διακεκριμένο μέλος

H Natalia Secret αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,790 μηνύματα.

H Natalia Secret έγραψε: στις 19:28, 07-02-19:

Ναι, αρκεί να ξεκαθαρίσουν τα πράγματα.
1
Παράθεση

fantastic_face

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο fantastic_face αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 16 μηνύματα.

O fantastic_face έγραψε: στις 19:47, 10-02-19:

Φυσικά υπάρχει και λέγεται....φιλία με πλεονεκτήματα
2
Παράθεση

Sapphire

Δραστήριο Μέλος

H Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 159 μηνύματα.

H Sapphire Your mind is a weapon. Keep it loaded! έγραψε: στις 21:48, 10-02-19:

Ναι υπαρχει φιλια αναμεσα σε εναν ανδρα και μια γυναικα. Ειναι λιγο δυσκολο μεν, αλλα σιγουρα συμβαινει, εφοσον εχει βγει στην απ'εξω το ερωτικο κομματι. Για εμενα ειναι μια ενδιαφερουσα και ξεχωριστη σχεση μια τετοια φιλια. Καποιοι ανθρωποι συνυπαρχουν καλυτερα ως φιλοι παρα ως συντροφοι.
3
Παράθεση

Thoba19

Περιβόητο Μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 1,060 μηνύματα.

O Thoba19 έγραψε: στις 22:15, 10-02-19:

Νομιζω πως ναι πλεον πρινα καποια χρονια αν με ρωτουσες θα ελεγα οχι αλλα νομιζω ειναι καλο να εχεις μια φιλη η περισσοτερες γιατι καμια φορα θες και μια γυναικια ματια στα πραματα!
1
Παράθεση

tixodioktis

Νεοφερμένος

Ο tixodioktis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O tixodioktis έγραψε: στις 11:41, 11-02-19:

μπούρδες,
λανθάνουσα ερωτική σχέση είναι
μην έχετε αυταπάτες
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Aargh