30 ο ένας, 22 η άλλη

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι απαγόρεψα ούτε σε εσένα ούτε σε κανέναν να κάνει ο,τι θέλει εφόσον θέλουν και οι 2. Τι, θα πηγαίνω με τη ζώνη αγνότητας στις 20χρονες;
Την άποψή μου λέω κι αυτό που θα συμβουλευα μια φίλη μου. Από κει και πέρα ο καθένας κάνει τις επιλογές του.
Να σημειωθεί βέβαια ότι γενικά στα 25 σου που λες έχεις μεγάλη διαφορά από το πως ήσουν στα 20 σου. Φαντάσου στα 30 σου...


Ε καλα σε κανεναν δεν μπορεις να απαγορευσεις!

Απλα αν θες να μιλησουμε ανοιχτά αυτο που θα συμβουλευες την φιλη σου ειναι εις βάρος του άλλου που θα ήθελε πχ να κάνει κάτι με μια φιλη σου αν και ενταξει εδω που τα λεμε μια 20 χρονη για εναν 35-40αρη ειναι αρκετα μικρη πολυ δυσκολο να κολλησουν αυτοι οι 2!

Αλλα ρε ολιβια μεταξυ μας τωρα ... τη μια συμβουλευεις τις φιλες σου να μην κάνουν κάτι με εναν μεγαλυτερο την άλλη τις συμβουλευεις να μην γνωριζουν τυχαιους και καλα απο ένα μπάρ.... τιποτα ωφέλιμο και για εμάς θα συμβουλεψεις τις φιλές σου ή τις φιλες σας ή οχι; :loltooth: :loltooth:


Πολυ συντηρητισμος ρε παιδι μου οι νεες γυναικες και πολυ φοβος για το ρισκο. Ολα θέλουν να τα κάνουν με ασφάλεια γνωριμιες απο την παρέα ... να την συστησει η εμπιστη φιλη.... κτλπ κτλπ. Ολο αυτο το εκ του ασφαλους εμενα με κανει να πλητω αφανταστα πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μεγαλώνοντας με προβληματίζει η στάση του μεγαλύτερου -και συνήθως ωριμότερου. Για να ψάχνεται με άτομα τόσο μικρότερά του εμένα κάτι μου λέει ότι τα συνομήλικα μάλλον κόβουν λάσπη...

Ή μπορεί πολύ απλά να κόβει αυτός λάσπη. Να σου απαντήσω ως 30αρης. Εγώ δεν έχω σκοπό να παντρευτώ στο άμεσο μέλλον για x y λόγους. Τι ακριβώς λοιπόν θα μπορούσα να κάνω με μία της ηλικίας μου, δηλαδή μια γυναίκα 30 χρονών. Μια τέτοια γυναίκα έχει μπει ήδη στην διαδικασία εύρεσης συζύγου ταχέως καθώς το χωράφι ήδη έχει αρχίσει να ξεραίνεται και ο χρόνος της είναι περιορισμένος. Οπότε είναι πολύ καλύτερο για μένα το να κινηθώ προς μια 20αρα καθώς δεν θα έχω αναπάντεχα προβλήματα και "απρόοπτα".

Το ότι η 20αρα είναι πιο ωραία από την 30αρα εμφανισιακά δεν το σχολιάζω καθώς θεωρώ πως όλοι το κατανοούμε.


Εσενα καλυτερα να μην σε ενδιαφέρει για το τι κάνει ο καθένας και να κοιτάζεις αυτα που κάνεις εσυ ;)

θυμιζω οτι αυτο αποτέλεσε αρκετές φορές δικο σου ποστ " Ας κανει ο καθενας οτι θέλει ας τους αφησουμε ρε παιδια..."

ωραια.... ασε τους και εσυ τώρα. Να κανει ο καθενας οτι θέλει. Ας μπλέξει και με 40αρη η 25αρα τι μας νοιάζει εμας;


Δε τους εμπόδισε. Είπε πως το βλέπει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ή μπορεί πολύ απλά να κόβει αυτός λάσπη. Να σου απαντήσω ως 30αρης. Εγώ δεν έχω σκοπό να παντρευτώ στο άμεσο μέλλον για x y λόγους. Τι ακριβώς λοιπόν θα μπορούσα να κάνω με μία της ηλικίας μου, δηλαδή μια γυναίκα 30 χρονών. Μια τέτοια γυναίκα έχει μπει ήδη στην διαδικασία εύρεσης συζύγου ταχέως καθώς το χωράφι ήδη έχει αρχίσει να ξεραίνεται και ο χρόνος της είναι περιορισμένος. Οπότε είναι πολύ καλύτερο για μένα το να κινηθώ προς μια 20αρα καθώς δεν θα έχω αναπάντεχα προβλήματα και "απρόοπτα".

Το ότι η 20αρα είναι πιο ωραία από την 30αρα εμφανισιακά δεν το σχολιάζω καθώς θεωρώ πως όλοι το κατανοούμε.





Δε τους εμπόδισε. Είπε πως το βλέπει.

Και ξαναγραφω κανεις δεν μπορει να εμποδισει κανεναν ... δηλαδη εμποδισμα τι σημαινει να με κλειδώσεις μέσα στο σπιτι μου;;; χαχα ακομα ομως και η αρνητική γνωμη ειναι ζημία. Πως το λένε! Μπορει να σου κάνει ζημιά. Ειναι σαν να βάζει ο άλλος λογια εναντιον σου απο πισω σου. Δεν το λές και ωφέλιμο.


Η ολιβια τωρα πάει να μας πει οτι ειναι φιλελευθερη -μονο φιλελευθερη δεν ειναι ομως! Και να μην ειναι αυτη πάει στο καλο.... συμβουλευει και άλλες να μην ειναι ομως. Εμενα δεν θα μ άρεσε αυτο αν αρεσει σε σενα δικο σου θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ή μπορεί πολύ απλά να κόβει αυτός λάσπη. Να σου απαντήσω ως 30αρης. Εγώ δεν έχω σκοπό να παντρευτώ στο άμεσο μέλλον για x y λόγους. Τι ακριβώς λοιπόν θα μπορούσα να κάνω με μία της ηλικίας μου, δηλαδή μια γυναίκα 30 χρονών. Μια τέτοια γυναίκα έχει μπει ήδη στην διαδικασία εύρεσης συζύγου ταχέως καθώς το χωράφι ήδη έχει αρχίσει να ξεραίνεται και ο χρόνος της είναι περιορισμένος. Οπότε είναι πολύ καλύτερο για μένα το να κινηθώ προς μια 20αρα καθώς δεν θα έχω αναπάντεχα προβλήματα και "απρόοπτα".

Το ότι η 20αρα είναι πιο ωραία από την 30αρα εμφανισιακά δεν το σχολιάζω καθώς θεωρώ πως όλοι το κατανοούμε.

Δε τους εμπόδισε. Είπε πως το βλέπει.
Ναι το δέχομαι. Αν και είμαι αρκετά σίγουρη ότι υπάρχουν και 30αρες που δεν ψάχνονται για γάμο, αλλά είναι σαφώς πιο δύσκολο να τις βρεις από τις 20αρες.
Θα σου αντιστρέψω λοιπόν το ερώτημα: τι ακριβώς θα κάνεις με μια 20αρα; Αν μιλάμε για σεξ, πάσο. Αλλά σε σοβαρότερο επίπεδο, τι κοινά έχετε που πιστεύεις ότι μπορούν να στηρίξουν μια σχέση;
Ε καλα σε κανεναν δεν μπορεις να απαγορευσεις!

Απλα αν θες να μιλησουμε ανοιχτά αυτο που θα συμβουλευες την φιλη σου ειναι εις βάρος του άλλου που θα ήθελε πχ να κάνει κάτι με μια φιλη σου αν και ενταξει εδω που τα λεμε μια 20 χρονη για εναν 35-40αρη ειναι αρκετα μικρη πολυ δυσκολο να κολλησουν αυτοι οι 2!

Αλλα ρε ολιβια μεταξυ μας τωρα ... τη μια συμβουλευεις τις φιλες σου να μην κάνουν κάτι με εναν μεγαλυτερο την άλλη τις συμβουλευεις να μην γνωριζουν τυχαιους και καλα απο ένα μπάρ.... τιποτα ωφέλιμο και για εμάς θα συμβουλεψεις τις φιλές σου ή τις φιλες σας ή οχι; :loltooth: :loltooth:


Πολυ συντηρητισμος ρε παιδι μου οι νεες γυναικες και πολυ φοβος για το ρισκο. Ολα θέλουν να τα κάνουν με ασφάλεια γνωριμιες απο την παρέα ... να την συστησει η εμπιστη φιλη.... κτλπ κτλπ. Ολο αυτο το εκ του ασφαλους εμενα με κανει να πλητω αφανταστα πάντως.
Ξανά μανά τα ίδια... Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτά που θεωρώ σωστά μόνο σε εμένα μπορώ να τα "επιβάλλω" κι αυτό όχι πάντα. Δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθείς τόσο καιρό να αλλάξεις γνώμη σε άτομα που έχουν την δική τους. Αν θες μικρές, να βρεις τις μικρές που θέλουν μεγάλους. Αν θες φλερτ σε μπαρ, δόξα τω θεώ κοπέλες ανοιχτές σε αυτό επίσης υπάρχουν. Τι χτυπιέσαι για τις υπόλοιπες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ναι το δέχομαι. Αν και είμαι αρκετά σίγουρη ότι υπάρχουν και 30αρες που δεν ψάχνονται για γάμο, αλλά είναι σαφώς πιο δύσκολο να τις βρεις από τις 20αρες.
Θα σου αντιστρέψω λοιπόν το ερώτημα: τι ακριβώς θα κάνεις με μια 20αρα; Αν μιλάμε για σεξ, πάσο. Αλλά σε σοβαρότερο επίπεδο, τι κοινά έχετε που πιστεύεις ότι μπορούν να στηρίξουν μια σχέση;

Ξανά μανά τα ίδια... Ευτυχώς ή δυστυχώς αυτά που θεωρώ σωστά μόνο σε εμένα μπορώ να τα "επιβάλλω" κι αυτό όχι πάντα. Δεν καταλαβαίνω γιατί προσπαθείς τόσο καιρό να αλλάξεις γνώμη σε άτομα που έχουν την δική τους. Αν θες μικρές, να βρεις τις μικρές που θέλουν μεγάλους. Αν θες φλερτ σε μπαρ, δόξα τω θεώ κοπέλες ανοιχτές σε αυτό επίσης υπάρχουν. Τι χτυπιέσαι για τις υπόλοιπες...


Ολιβια εγω ξέρω πολυ καλά που θα βρώ αυτες που θέλω. Δεν προσπαθω να αλλάξω εγω γνώμη σε σενα εσυ προσπαθεις να διευρυνεις την δικιά σου άποψη. Και απλά αντιμετωπιζεις τον αντιλογο απο μένα. Απλά τα πράγματα. Σιγα μη χτυπηθω κιολας για τις υπολοιπες. Μολις ξεβολευτουν θα καταλαβουν οτι δεν μπορουμε να ζουμε μονιμως με αντιληψεις στον ιδιο ρυθμο (ιδιορυθμοι) .... αν και δεν τους το ευχομαι να ξεβολευτουν.


Εσυ πας να διευρυνεις μια κλειστη οπισθοδρομικη για μενα αντιληψη και εγω προσπαθω να την μπλοκάρω και να την περιορισω γιατι δεν συμφέρει κανεναν ουτε και εμένα. :D



Ποσο πιο ειλικρινης να γινω;;; να προσέχεις τι λές στις φιλες σου και να μην τις επηρεάζεις ασε και κανα κοριτσάκι να ζησει και τιποτε διαφορετικο..... ολοι απο την σχολάρα σας θα ζευγαρώσετε;;; :loltooth:



Τα παρεάκια σας μέσα .... !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Devil σύμφωνα με τη λογική σου, οσο η Ολίβια επηρεάζει τον κόσμο να ΜΗΝ κάνει παρέες εκτός των γνωστών τους, άλλο τόσο κι εσύ τους επηρεάζεις να τις κανουν, οπότε θα έλεγα εγώ ότι στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί. Όχι βέβαια ότι ένα άτομο μέσω ενός φόρουμ ή μέσω του κύκλου του μπορεί να επηρεάσει δραματικά την κοινή γνώμη, αλλά έτσι, κουβέντα να γίνεται.

Τον σεξισμό ότι η 30αρα ψάχνει να ζευγαρώσει για να γονιμοποιηθει ντε και καλά (ότι γνωρίσαμε όλες τις 30αρες της Ελλάδας και βγάλαμε το πόρισμα) τον ξεπερνάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Devil σύμφωνα με τη λογική σου, οσο η Ολίβια επηρεάζει τον κόσμο να ΜΗΝ κάνει παρέες εκτός των γνωστών τους, άλλο τόσο κι εσύ τους επηρεάζεις να τις κανουν, οπότε θα έλεγα εγώ ότι στο σπίτι του κρεμασμένου δε μιλάνε για σκοινί. Όχι βέβαια ότι ένα άτομο μέσω ενός φόρουμ ή μέσω του κύκλου του μπορεί να επηρεάσει δραματικά την κοινή γνώμη, αλλά έτσι, κουβέντα να γίνεται.

Τον σεξισμό ότι η 30αρα ψάχνει να ζευγαρώσει για να γονιμοποιηθει ντε και καλά (ότι γνωρίσαμε όλες τις 30αρες της Ελλάδας και βγάλαμε το πόρισμα) τον ξεπερνάω.


Αυτο δεν κάνει; οταν έμμεσα προσπαθει να "σπειρει" το μικροβιο της αμφιβολιας στον σκεπτικισμο της φιλης της με την φράση "Αυτος για να μην μπορει να δέσει με κάποια συνομιλικη του γυρευε.... ποσο σκάρτος ειναι (θέλει να πει προφανως)" οποτε καταλαβαινεις οτι οι διαθέσεις δεν ειναι και τοσο αθωες οσο φαινονται στα πλαισια μιας απλής φαινομενικής συμβουλής.

Οποτε για να μην κοροϊδευομαστε μεταξυ μας ξερω πολυ καλα πως ο καθενας κοιτάζει την παρτη του αλλα για να ειμαστε ολοι καλα και να μην υπάρχουν εντάσεις απο το πουθενά καλο ειναι να μη μπλέκει ο ενας στα "χωραφια" του άλλου. Το να πεις απλα τη γνώμη σου ειναι θεμιτο εννοειται το να κατηγορησεις ομως εναν ανθρωπο χωρις να τον ξέρεις και αν ξέρεις οτι τα δικά σου αρνητικά μπορει ή και οχι να ειναι λιγοτερα απο τα δικά του οπως καταλαβαινεις ... ξεφευγει πολύ και ειναι πέραν απο την απλη συμβουλή.

Τη μια ειμαστε σεξιστες ... την άλλη αν έχουμε φτασει ως τα 35 και δεν έχουμε κανει σοβαρη σχέση θεωρειται οτι έχουμε κουσουρια (Χιμελα) .... την άλλη οποιος την πέφτει και προσπαθει να κανει μια γνωριμια εκτος θεωρειται λιγουρης και σκοπο εχει να πδηξει ντε και καλα την άλλη (Νιχιλιστ ο φιλοσοφημένος) την άλλη αν κάποιος πηγε με μικροτερη μάλλον δεν μπορει να βρει μια συνομιλικη (ολιβια)

και θελετε διαβαζοντας τα ολα αυτα να παραμεινουμε και βουβοι;;;; κάτσε ντε .... εσεις δηλαδη ολα τα δικά σας ειναι σωστα ξέρω γω και κράζετε τους υπόλοιπους!

Θα υπάρξει αντιλογος να το ξέρετε. Εσεις προσπαθειτε να επηρεάσετε με τον τροπο που ειπες και εμεις με τον άλλον. Ο καθενας θέλει να κάνει τα δικά του. Εσεις προάγετε το να καταδικαστει στη μοναξια ένας τέτοιος άνθρωπος μονο και μονο επειδη δεν μπηκε σε εναν κύκλο ή εφτασε 30 και δεν παντρευτηκε ή δεν φλερτάρει με μια συνομιλικη του.

Ειναι αποψεις τωρα αυτες; απλα εχετε φτιάξει εναν μικροκοσμο και μένετε μέσα σε αυτον!


Ειναι τελειως διαφορετικο να πεις "Νομιζω οτι οι σχέσεις με διαφορα ηλικιας δεν θα πετυχουν και αυτο ειναι μια προσωπική αποψη" και αλλο να πεις "Αυτος για να φλερτάρει εσενα και δεν πάει με μια συνομιλικη του γυρευε ποσο σκάρτος ειναι"


Δηλαδη πάμε να δουμε λιγο την αναλυση στο μυαλο κάποιας



- Αυτος ο κάποιος ειναι σκάρτος ...


- Καμια δεν τον δέχεται απο τις συνομιληκες...


- Αρα θα τον λουστεις εσυ....


- Αρα εσυ εισαι κατωτερη απο αυτες διοτι αυτες τον έστειλαν και τον δέχτηκες εσυ.

Το τελευταιο ειδικα και αν ειναι καταστροφικο! Διοτι ολοι ξέρουμε οτι οποιος ειναι ποθητος σε 1-2 ή εχει καλη φημη σε αυτες μετά θα ειναι και σε άλλες και λογω του γυναικειου ανταγωνισμου εδω βλέπουμε κοπελιτσες να τα φτιάχνουν με παντρεμενους γιατι αραγε... και οι εργενηδες βαράνε το ... κεφαλι τους στο τοιχο.



Ωραια γνωμη. Πολυ κολακευτική για ολους.



Ειμαστε χρονια στη "πιατσα" δεν μπορειτε να μας δουλεψετε τοσο ευκολα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι σημαινει ‘’κοβει λασπη’’; Γερασα...

Κατα τ’αλλα,σε σχεση με ηλικιακη διαφορα δε μιλας μονο για σεξ,υπαρχει χημεια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα σου αντιστρέψω λοιπόν το ερώτημα: τι ακριβώς θα κάνεις με μια 20αρα; Αν μιλάμε για σεξ, πάσο. Αλλά σε σοβαρότερο επίπεδο, τι κοινά έχετε που πιστεύεις ότι μπορούν να στηρίξουν μια σχέση;

Τι κοινά ακριβώς πρέπει να έχουμε? Να βλέπαμε και οι δυο θάντερκατς μικροί? Ε βλέπαμε Κωνσταντίνου και Ελένης (αχ εμάς σκεφτόταν ο ant1 που το έπαιζε δυο δεκαετίες :D)

Το τι κοινά θα έχω με μια 20αρα δεν μπορώ να στο απαντήσω. Μπορεί να έχω πολλά. Μπορεί να μην έχω και τίποτα. Εξαρτάται το άτομο. Άσε που η γνώμη μου είναι πως τα κοινά αφενός είναι υπερτιμημένα και αφετέρου χτίζονται.


Ντέβιλ έβλεπες θάντερκατς?


Τον σεξισμό ότι η 30αρα ψάχνει να ζευγαρώσει για να γονιμοποιηθει ντε και καλά (ότι γνωρίσαμε όλες τις 30αρες της Ελλάδας και βγάλαμε το πόρισμα) τον ξεπερνάω.

Χιμέλα εσύ ή είσαι από παράλληλο σύμπαν ή ο αριστερισμός σε έχει κάνει να βλέπεις παντού σεξιστές. Ή και τα δύο. Το ότι η μεγάλη πλειοψηφία των 30-35 ανήπαντρων γυναικών ψάχνουν γαμπρό και αρκετές απεγνωσμένα κιόλας, είναι φως φανάρι και το να το παραδεχόμαστε δεν έχει καμία σχέση με σεξισμό.



Και ξαναγραφω κανεις δεν μπορει να εμποδισει κανεναν ... δηλαδη εμποδισμα τι σημαινει να με κλειδώσεις μέσα στο σπιτι μου;;; χαχα ακομα ομως και η αρνητική γνωμη ειναι ζημία. Πως το λένε! Μπορει να σου κάνει ζημιά. Ειναι σαν να βάζει ο άλλος λογια εναντιον σου απο πισω σου. Δεν το λές και ωφέλιμο.


Devil αν η άλλη σε γουστάρει δεν έχει σημασία τι θα πει η φίλη της, την ευκαιρία σου θα την έχεις. Αν τώρα βρίσκεσαι συνεχώς στο σημείο που η φίλες της σου κάνουν κοκομπλόκο δεν παίζεις καλή μπάλα εξ αρχής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι κοινά ακριβώς πρέπει να έχουμε? Να βλέπαμε και οι δυο θάντερκατς μικροί? Ε βλέπαμε Κωνσταντίνου και Ελένης (αχ εμάς σκεφτόταν ο ant1 που το έπαιζε δυο δεκαετίες :D)

Το τι κοινά θα έχω με μια 20αρα δεν μπορώ να στο απαντήσω. Μπορεί να έχω πολλά. Μπορεί να μην έχω και τίποτα. Εξαρτάται το άτομο. Άσε που η γνώμη μου είναι πως τα κοινά αφενός είναι υπερτιμημένα και αφετέρου χτίζονται.

Λίγο υπεκφυγη μου κάνει αυτό αλλά οκ. Πώς να στεριώσει μια σχέση χωρίς κοινά; Εγώ σε 5 χρόνια δεν με φαντάζομαι να είμαι εντάξει με ένα άτομο που σχεδόν μόλις τελείωσε το σχολείο αλλά οκ σου λέω το δέχομαι.

Devil με κούρασες και γράφεις και πολύ παναθεμα σε. Θα κάνω μια σούμα.
Δες τι έγραψα:
Το 22-30 πάει στα κομμάτια (οριακά για μένα) κάτι 20-33 και μεγαλύτερα ανοίγματα δεν θεωρώ ότι έχουν ιδιαίτερες προοπτικές.
[...]
Μεγαλώνοντας με προβληματίζει η στάση του μεγαλύτερου -και συνήθως ωριμότερου. Για να ψάχνεται με άτομα τόσο μικρότερά του εμένα κάτι μου λέει ότι τα συνομήλικα μάλλον κόβουν λάσπη...

Δες τι έγραψες ότι έγραψα:
"Αυτος για να φλερτάρει εσενα και δεν πάει με μια συνομιλικη του γυρευε ποσο σκάρτος ειναι"
Δηλαδη πάμε να δουμε λιγο την αναλυση στο μυαλο κάποιας
- Αυτος ο κάποιος ειναι σκάρτος ...
- Καμια δεν τον δέχεται απο τις συνομιληκες...
- Αρα θα τον λουστεις εσυ....
- Αρα εσυ εισαι κατωτερη απο αυτες διοτι αυτες τον έστειλαν και τον δέχτηκες εσυ.
[...]
Αυτο δεν κάνει; οταν έμμεσα προσπαθει να "σπειρει" το μικροβιο της αμφιβολιας στον σκεπτικισμο της φιλης της με την φράση "Αυτος για να μην μπορει να δέσει με κάποια συνομιλικη του γυρευε.... ποσο σκάρτος ειναι (θέλει να πει προφανως)" οποτε καταλαβαινεις οτι οι διαθέσεις δεν ειναι και τοσο αθωες οσο φαινονται στα πλαισια μιας απλής φαινομενικής συμβουλής.
[...]
την άλλη αν κάποιος πηγε με μικροτερη μάλλον δεν μπορει να βρει μια συνομιλικη (ολιβια)
[...]
Η ολιβια τωρα πάει να μας πει οτι ειναι φιλελευθερη -μονο φιλελευθερη δεν ειναι ομως! Και να μην ειναι αυτη πάει στο καλο.... συμβουλευει και άλλες να μην ειναι ομως. Εμενα δεν θα μ άρεσε αυτο αν αρεσει σε σενα δικο σου θέμα.
Αν αυτά εσένα σου φαίνονται μια νορμάλ συλλογιστική πορεία πάω πάσο, δεν έχει νόημα.
Εφόσον λες ότι μια χαρά βρίσκεις αυτό που θες ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κοπτεσαι τόσο για το τι κάνω εγώ ή συμβουλεύω τις φίλες μου να κανουν. (Βέβαια εδώ μου βγάζεις ότι δεν κατανοείς καν πώς αλληλεπιδρούν δύο άτομα σε μια φιλία αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)
Δεν μίλησα καν για το να πας με μια γυναίκα, αυτό είναι το πιο εύκολο και σκασιλα μου και μια ολόκληρη ζωή να απεχετε. Εγώ είπα ότι κατά τη γνώμη μου μια σχέση με τόσα χρόνια διαφοράς σε τέτοιες ηλικίες (γιατί άλλο 20-30 άλλο 40-50) δεν θα φτουρήσει. Κι εσύ θίχτηκες επειδή ακριβώς "πιάνουν" όσα λέω κι εσένα.

Μερικά ακόμα φαν φακτς:
-Καμία φίλη μου από τη σχολή δεν τα έχει με κάποιον επίσης από τη σχολή.
-Έγραψες επίσης:
Θα υπάρξει αντιλογος να το ξέρετε. Εσεις προσπαθειτε να επηρεάσετε με τον τροπο που ειπες και εμεις με τον άλλον. Ο καθενας θέλει να κάνει τα δικά του.
[...]
Ειναι αποψεις τωρα αυτες; απλα εχετε φτιάξει εναν μικροκοσμο και μένετε μέσα σε αυτον!
[...]
Εσενα καλυτερα να μην σε ενδιαφέρει για το τι κάνει ο καθένας και να κοιτάζεις αυτα που κάνεις εσυ
[...]
ωραια.... ασε τους και εσυ τώρα. Να κανει ο καθενας οτι θέλει.
[...]
Δεν προσπαθω να αλλάξω εγω γνώμη σε σενα εσυ προσπαθεις να διευρυνεις την δικιά σου άποψη. Και απλά αντιμετωπιζεις τον αντιλογο απο μένα. Απλά τα πράγματα
Σποτ δι άιρονι.

Αν θες να συζητήσουμε κάτι σοβαρό επί του θέματος μετα χαράς. Αν συνεχίσεις με παραλογισμούς για το τι κακό σας κανω με τις φίλες μου μην περιμένεις απάντηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Τι κοινά ακριβώς πρέπει να έχουμε? Να βλέπαμε και οι δυο θάντερκατς μικροί? Ε βλέπαμε Κωνσταντίνου και Ελένης (αχ εμάς σκεφτόταν ο ant1 που το έπαιζε δυο δεκαετίες :D)

Το τι κοινά θα έχω με μια 20αρα δεν μπορώ να στο απαντήσω. Μπορεί να έχω πολλά. Μπορεί να μην έχω και τίποτα. Εξαρτάται το άτομο. Άσε που η γνώμη μου είναι πως τα κοινά αφενός είναι υπερτιμημένα και αφετέρου χτίζονται.


Ντέβιλ έβλεπες θάντερκατς?




Χιμέλα εσύ ή είσαι από παράλληλο σύμπαν ή ο αριστερισμός σε έχει κάνει να βλέπεις παντού σεξιστές. Ή και τα δύο. Το ότι η μεγάλη πλειοψηφία των 30-35 ανήπαντρων γυναικών ψάχνουν γαμπρό και αρκετές απεγνωσμένα κιόλας, είναι φως φανάρι και το να το παραδεχόμαστε δεν έχει καμία σχέση με σεξισμό.






Devil αν η άλλη σε γουστάρει δεν έχει σημασία τι θα πει η φίλη της, την ευκαιρία σου θα την έχεις. Αν τώρα βρίσκεσαι συνεχώς στο σημείο που η φίλες της σου κάνουν κοκομπλόκο δεν παίζεις καλή μπάλα εξ αρχής.

Εντάξει ρε φιλε άλλο τι παιχνιδι θα παιξεις εσύ , εννοειται δεν λεμε να εισαι άμπαλος. Εγω λεω οτι δεν ειναι και οτι το καλυτερο να έχει και μια φιλη - μάνα - θεια - μπατζανακη δεν ξερω και εγω τι άλλο να της λένε βλακειες για σένα! Μπορει και να την μπλοκάρουν την κοπελα. Και δεν ξέρεις και κατα ποσο επηρεάζεται η άλλη.

Γιατι με τις παρέες τι νομιζεις οτι συμβαινει .... καμια φορά βλέπουμε εναν ασχημο ας πουμε με μια γκομεναρα και λεμε αμάν. Ε τι αμαν ρε φιλε.... έκατσε η συγκυρια που αυτη ψαχνοτανε ... αυτος ειχε κονέ μια φιλη της .. η φιλη έριξε τις απαραιτητες συστάσεις εννοειται βγηκανε ενα βράδυ ολοι μαζι ... και έγινε το σκηνικο. Εκανε και την αναγκαια κινηση ο επιτηδειος γιατι ξέρεις αυτοι που κάνουν τα κονέ στις παρέες κτλπ ειναι και πονηρουληδες ξέρουν δεν ειναι βλάκες! Οι λεγομενοι βυσματιες! Εχεις δει εσυ κανεναν βυσματια ακομα και στην πολιτικη να μην περνάει καλα; :loltooth:

Σιγα τωρα αυτη μην έμπαινε στη διαδικασια απο μονη της να τεστάρει και κάποιον άγνωστο που θα έκανε κινηση απο ένα μπάρ. Βεβαια δεν ισχυει για ολες αυτο αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο να "πολεμας" ενα ολοκληρο συνδικάτο!

Λίγο υπεκφυγη μου κάνει αυτό αλλά οκ. Πώς να στεριώσει μια σχέση χωρίς κοινά; Εγώ σε 5 χρόνια δεν με φαντάζομαι να είμαι εντάξει με ένα άτομο που σχεδόν μόλις τελείωσε το σχολείο αλλά οκ σου λέω το δέχομαι.

Devil με κούρασες και γράφεις και πολύ παναθεμα σε. Θα κάνω μια σούμα.
Δες τι έγραψα:


Δες τι έγραψες ότι έγραψα:

Αν αυτά εσένα σου φαίνονται μια νορμάλ συλλογιστική πορεία πάω πάσο, δεν έχει νόημα.
Εφόσον λες ότι μια χαρά βρίσκεις αυτό που θες ειλικρινά δεν καταλαβαίνω τι κοπτεσαι τόσο για το τι κάνω εγώ ή συμβουλεύω τις φίλες μου να κανουν. (Βέβαια εδώ μου βγάζεις ότι δεν κατανοείς καν πώς αλληλεπιδρούν δύο άτομα σε μια φιλία αλλά αυτό είναι μια άλλη ιστορία)
Δεν μίλησα καν για το να πας με μια γυναίκα, αυτό είναι το πιο εύκολο και σκασιλα μου και μια ολόκληρη ζωή να απεχετε. Εγώ είπα ότι κατά τη γνώμη μου μια σχέση με τόσα χρόνια διαφοράς σε τέτοιες ηλικίες (γιατί άλλο 20-30 άλλο 40-50) δεν θα φτουρήσει. Κι εσύ θίχτηκες επειδή ακριβώς "πιάνουν" όσα λέω κι εσένα.

Μερικά ακόμα φαν φακτς:
-Καμία φίλη μου από τη σχολή δεν τα έχει με κάποιον επίσης από τη σχολή.
-Έγραψες επίσης:

Σποτ δι άιρονι.

Αν θες να συζητήσουμε κάτι σοβαρό επί του θέματος μετα χαράς. Αν συνεχίσεις με παραλογισμούς για το τι κακό σας κανω με τις φίλες μου μην περιμένεις απάντηση...


:loltooth: γιατι θα έπρεπε να πιάνουν και εμενα για να καταδικάσω την παραλογια; δεν με πιάνουν καθολου και εγω περνάω μια χαρά δεν εχω προβλημα!

Δεν ειπες αυτο μονο αν ελεγες μονο αυτο δεν θα ειχαμε διαφωνια. Ειπες οτι για να γυρευει αυτος μια μικροτερη του οι συνομιλικές του θα τον έχουν στο κλάσιμο! Το έγραψες έτσι ή οχι;;;; μην πας να τα μπαλώσεις τωρα!

Κρινεις εναν άνθρωπο που δεν θα τον ξέρεις επειδη έτυχε να κάνει κέφι μια μικροτερη του και πάς να τον βγάλεις σκάρτο!!!

Μεγαλώνοντας με προβληματίζει η στάση του μεγαλύτερου -και συνήθως ωριμότερου. Για να ψάχνεται με άτομα τόσο μικρότερά του εμένα κάτι μου λέει ότι τα συνομήλικα μάλλον κόβουν λάσπη...

Αυτο δεν ειναι μια απλή άποψη αυτο προσεγγιζει τα ορια της κατηγοριας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εντάξει ρε φιλε άλλο τι παιχνιδι θα παιξεις εσύ , εννοειται δεν λεμε να εισαι άμπαλος. Εγω λεω οτι δεν ειναι και οτι το καλυτερο να έχει και μια φιλη - μάνα - θεια - μπατζανακη δεν ξερω και εγω τι άλλο να της λένε βλακειες για σένα! Μπορει και να την μπλοκάρουν την κοπελα. Και δεν ξέρεις και κατα ποσο επηρεάζεται η άλλη.

Γιατι με τις παρέες τι νομιζεις οτι συμβαινει .... καμια φορά βλέπουμε εναν ασχημο ας πουμε με μια γκομεναρα και λεμε αμάν. Ε τι αμαν ρε φιλε.... έκατσε η συγκυρια που αυτη ψαχνοτανε ... αυτος ειχε κονέ μια φιλη της .. η φιλη έριξε τις απαραιτητες συστάσεις εννοειται βγηκανε ενα βράδυ ολοι μαζι ... και έγινε το σκηνικο. Εκανε και την αναγκαια κινηση ο επιτηδειος γιατι ξέρεις αυτοι που κάνουν τα κονέ στις παρέες κτλπ ειναι και πονηρουληδες ξέρουν δεν ειναι βλάκες! Οι λεγομενοι βυσματιες! Εχεις δει εσυ κανεναν βυσματια ακομα και στην πολιτικη να μην περνάει καλα; :loltooth:

Σιγα τωρα αυτη μην έμπαινε στη διαδικασια απο μονη της να τεστάρει και κάποιον άγνωστο που θα έκανε κινηση απο ένα μπάρ. Βεβαια δεν ισχυει για ολες αυτο αλλα δεν ειναι και οτι καλυτερο να "πολεμας" ενα ολοκληρο συνδικάτο!




:loltooth: γιατι θα έπρεπε να πιάνουν και εμενα για να καταδικάσω την παραλογια; δεν με πιάνουν καθολου και εγω περνάω μια χαρά δεν εχω προβλημα!

Δεν ειπες αυτο μονο αν ελεγες μονο αυτο δεν θα ειχαμε διαφωνια. Ειπες οτι για να γυρευει αυτος μια μικροτερη του οι συνομιλικές του θα τον έχουν στο κλάσιμο! Το έγραψες έτσι ή οχι;;;; μην πας να τα μπαλώσεις τωρα!

Κρινεις εναν άνθρωπο που δεν θα τον ξέρεις επειδη έτυχε να κάνει κέφι μια μικροτερη του και πάς να τον βγάλεις σκάρτο!!!



Αυτο δεν ειναι μια απλή άποψη αυτο προσεγγιζει τα ορια της κατηγοριας.

Ακριβώς αυτό το κομμάτι το έκανα παράθεση και γράφεις εσύ "Δεν είπες μόνο αυτό είπες και αυτό"
(όπου αυτό=αυτό)
Δεν κρίνω καν καποιον ανθρωπο, μίλησα γενικά. Αν δεν είχες ανασφάλεια μην πάνε και σε σένα δεν θα αντιδρούσες έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό το κομμάτι το έκανα παράθεση και γράφεις εσύ "Δεν είπες μόνο αυτό είπες και αυτό"
(όπου αυτό=αυτό)
Δεν κρίνω καν καποιον ανθρωπο, μίλησα γενικά. Αν δεν είχες ανασφάλεια μην πάνε και σε σένα δεν θα αντιδρούσες έτσι.

Χαχα δεν έχω εγω ανασφάλεια απλα σε τσάκωσα που θέλεις να κάνεις την φιλελευθερη και σε ενοχλησε. Τι να κάνουμε δεν μασάμε ολοι ταραμά! Πάντα το ηξερα οτι οι κλειστοι άνθρωποι ειναι καχυποπτοι για αΥΤΟ και ειναι κλειστοι. Σκέφτονται ενα κάρο πράγματα που μπορει αυτος που έχουν απεναντι τους να μην τα έχει σκεφτει ποτέ.... πωπω άσχημο αυτο :(


Στο ένα θρεντ που ειναι για τα δικαιωματα του καθενος κάνεις την διαλλακτική και εδώ αμεσως να κατηγορησεις έμμεσα στην φιλη σου εναν μεγαλυτερο!

Δεν ειναι θεμα ανασφάλειας απλα δεν γουστάρω να με θάβουν πισω απο τη πλάτη μου οπως θα έκανες εσυ και μπορει και να σε επαιρνα και τηλ να σου ζητησω και το λογο να ξέρεις! Αλλοι ας το καταπινουν να κάνουν τους χαζους εγω δεν γουσταρω να λένε βλακειες πισω απο τη πλάτη μου. Έμμεσα και δολια. Δεν ξέρεις ο καθε ενας γιατι επέλεξε μια μικροτερη και αν οι συνομιλικες του κοβουν λάσπη αυτο ειναι μια άσχημη κατηγορια και ανεντιμή ειδικα αμα δεν ξέρεις τον άλλον. γενικά μιλώντας πάντα.



Στην θέση αυτου που θα κατηγορουσες άδικα μπορει να ήμουν και εγω βεβαιως αλλα δεν θα σου ζητουσα το λογο επειδη θα ημουν ανασφαλής αλλα επειδη θα ήμουν ειλικρινης. Το μηνυμα θα ήταν απλο... μην με ξανακατηγορησεις στη φιλη σου χωρις να με ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χριστιανέ μου διαβάζεις τι γράφω; Τι θα σε κατηγορούσα στη φίλη μου και θα μου ζητήσεις και το λόγο; Συνελθε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
Μεγαλώνοντας με προβληματίζει η στάση του μεγαλύτερου -και συνήθως ωριμότερου. Για να ψάχνεται με άτομα τόσο μικρότερά του εμένα κάτι μου λέει ότι τα συνομήλικα μάλλον κόβουν λάσπη...


Αυτο εδώ δεν θα ήταν καλό ξαναλέω. Τωρα αν εσυ θέλες να μας βγάλεις τρελούς ειναι άλλο θέμα.

Πάντως δεν ειναι ανασφάλεια να μην αφηνεις κάποιους να λένε για σένα πισω απο τη πλάτη σου. Αυτο βεβαια δεν θα σταματησει ποτέ αλλα μπορει να περιοριστει!


Αν δεν μπορεις να καταλαβεις οτι αυτο ειναι προσβλητικο και μονο σαν αναφορά στην φιλη σου τοσο για εκεινον οσο και για εκεινη δεν πειράζει θα της το έλεγα εγώ. Μπας και επανεξέταζε και την φιλια σας! Λυπάμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,045 μηνύματα.
Φίλος φίλη φίλησε και φιλικά την π...ξε. Άσχετο, αλλά μιας που γράφουμε οφφ, ζήλεψα. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λίγο υπεκφυγη μου κάνει αυτό αλλά οκ. Πώς να στεριώσει μια σχέση χωρίς κοινά; Εγώ σε 5 χρόνια δεν με φαντάζομαι να είμαι εντάξει με ένα άτομο που σχεδόν μόλις τελείωσε το σχολείο αλλά οκ σου λέω το δέχομαι.

H σχέση είναι θέμα χημείας και καινών στόχων, τα άλλα δεν έχουν σημασία. Εδώ υπάρχουν σχέσεις ατόμων από διαφορετικά κράτη και κουλτούρες, σχεδόν διαφορετικούς κόσμους. Αυτές πως στεριώνουν?

Εσύ δηλαδή δεν θα μπορούσες να κάνεις σχέση με κάποιον 10 χρόνια μεγαλύτερο σου αν θέλατε τα ίδια πράγματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.
H σχέση είναι θέμα χημείας και καινών στόχων, τα άλλα δεν έχουν σημασία. Εδώ υπάρχουν σχέσεις ατόμων από διαφορετικά κράτη και κουλτούρες, σχεδόν διαφορετικούς κόσμους. Αυτές πως στεριώνουν?

Εσύ δηλαδή δεν θα μπορούσες να κάνεις σχέση με κάποιον 10 χρόνια μεγαλύτερο σου αν θέλατε τα ίδια πράγματα?


Με λιγοτερη θεωρια και περισσοτερη δράση.

Κοινως τις βάζουν κάτω και βλέπουν αστεράκια! Αντε γιατι βαρέθηκα με ολες τις αναλυσεις τους! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Με λιγοτερη θεωρια και περισσοτερη δράση.

Κοινως τις βάζουν κάτω και βλέπουν αστεράκια! Αντε γιατι βαρέθηκα με ολες τις αναλυσεις τους! ;)


1,80;:oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,724 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top