Μήπως ξέρετε; - Διάφορες, σκόρπιες απορίες

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δηλαδή μπορεί όλα τα κορίτσια να φοράνε φούστα και 2-3 ξέρω γω να φοράνε παντελόνι; Δε θα τις κράξουν;
Κανονικά πρέπει να υπάρχει ενιαίος ενδυματολογικός κώδικας ανά σχολείο. Η Διεύθυνση αποφασίζει αν θα φορέσουν ΟΛΑ τα κορίτσια φούστες ή ΟΛΑ παντελόνια. Φυσικά, θεμιτό και αρμόζον είναι να φορούν φούστες, αλλά αρκεί η ομοιομορφία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμεις πάντως στο σχολείο είχαμε στολή με παντελόνι. Ουσιαστικά ήταν ίδια η στολή αγοριών -κοριτσιων απλά με λίγο διαφορετική κοψιά. Τέλειο ήταν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,220 μηνύματα.
Δεν ξέρω παιδιά σε εμάς δεν υπήρχε αν και τα κορίτσια φούστες φορούσαν.

Μια ερώτηση ξέρετε ότι η Ελλάδα με το Ισραήλ είναι σύμμαχοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Γιατί ηλεκτρίζομαι τόσο πολύ στο σούπερ μάρκετ; Ακουμπάω τα προϊόντα ηλεκτρίζομαι, ακουμπάω τα ράφια ηλεκτρίζομαι, ακουμπάω το καρότσι οπουδήποτε αλλού εκτός από το πλαστικό "χερούλι" πάλι ηλεκτρίζομαι! Τι μπορώ να κάνω, γιατί κάποιες φορές όντως πονάει. Είχα διαβάσει ότι αν φορτιστεί το σώμα μας δε βοηθάνε τα παπούτσια με πλαστική σόλα γιατί δεν επιτρέπουν τη γείωση, τώρα όμως φαίνεται σαν να είναι το περιβάλλον φορτισμένο και όχι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,200 μηνύματα.
Γιατί ηλεκτρίζομαι τόσο πολύ στο σούπερ μάρκετ; Ακουμπάω τα προϊόντα ηλεκτρίζομαι, ακουμπάω τα ράφια ηλεκτρίζομαι, ακουμπάω το καρότσι οπουδήποτε αλλού εκτός από το πλαστικό "χερούλι" πάλι ηλεκτρίζομαι! Τι μπορώ να κάνω, γιατί κάποιες φορές όντως πονάει. Είχα διαβάσει ότι αν φορτιστεί το σώμα μας δε βοηθάνε τα παπούτσια με πλαστική σόλα γιατί δεν επιτρέπουν τη γείωση, τώρα όμως φαίνεται σαν να είναι το περιβάλλον φορτισμένο και όχι εγώ.

Εαν φορας μαλλινα,συνθετικες ινες ή πλαστικα,απεφευγε τα ειναι μεγαλο μερος του προβληματος. Εκτος αυτου το να γειωθεις δεν εχει νοημα στην συγκεκριμενη περιπτωση. Ο μονος τροπος να πετυχει αυτο ειναι να εχεις πιασει ηδη την μεταλλικη επιφανεια και μετα να γειωθεις και μετα να την αφησεις ωστε να μην τιναχθεις . Με αλλα λογια ενα τιναγμα θα το εχεις υποχρεωτικα εαν δεν απαλλαγεις απο τα ρουχα που ειπα,ωστε να γινει εξισορροπηση φορτιου .Παρα αυτα ομως οπως ειπες πολυ καλα ακομα και να εκανες τον παραπανω "χορο" , η πλαστικη σολα ειναι μονωτης . Λιγο ξηρος να ειναι ο αερας,αντε να ειναι καπως λιπαρο το δερμα σου ή να εχει και καποια σχισμη,το ρευμα γουσταρει σαν τρελο να περασει απο εσενα στο αντικειμενο που πιανεις παρα να παει γη,αποτελεις διαδρομη με λιγοτερη αντισταση,οποτε εισαι η ιδανικη επιλογη για εκεινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Εαν φορας μαλλινα,συνθετικες ινες ή πλαστικα,απεφευγε τα ειναι μεγαλο μερος του προβληματος. Εκτος αυτου το να γειωθεις δεν εχει νοημα στην συγκεκριμενη περιπτωση. Ο μονος τροπος να πετυχει αυτο ειναι να εχεις πιασει ηδη την μεταλλικη επιφανεια και μετα να γειωθεις και μετα να την αφησεις ωστε να μην τιναχθεις . Με αλλα λογια ενα τιναγμα θα το εχεις υποχρεωτικα εαν δεν απαλλαγεις απο τα ρουχα που ειπα,ωστε να γινει εξισορροπηση φορτιου .Παρα αυτα ομως οπως ειπες πολυ καλα ακομα και να εκανες τον παραπανω "χορο" , η πλαστικη σολα ειναι μονωτης . Λιγο υγρασια να υπαρχει,αντε να ειναι καπως λιπαρο το δερμα σου ή να εχει και καποια σχισμη,το ρευμα γουσταρει σαν τρελο να περασει απο εσενα στο αντικειμενο που πιανεις παρα να παει γη,αποτελεις διαδρομη με λιγοτερη αντισταση,οποτε εισαι η ιδανικη επιλογη για εκεινο.

Τα υλικά που λες ούτως ή άλλως τα αποφεύγω, φοράω κατά βάση βαμβακερά. Μού κάνει εντύπωση γιατί αυτό το φαινόμενο διαρκεί μόνο όσο είμαι στο σουπερμάρκετ, πριν ή μετά σταματώ να ηλεκτρίζομαι*. Επίσης, μου κάνει εντύπωση γιατί εγώ ηλεκτρίζομαι παραπάνω σε σύγκριση με τους άλλους. Η ερώτησή μου είναι η εξής, αν εγώ ήμουν από μόνη μου φορτισμένη όταν ακουμπούσα το μεταλλικό ράφι δεν θα έπρεπε να αποφορτιστώ μια και καλή;

* γι' αυτό η θεωρία μου ήταν ότι αυτοί έχουν θέμα με την γείωσή τους, εγώ παίρνω το φορτίο, τα παπουτσάκια μου δεν επιτρέπουν τη γείωση και έτσι έχουμε έναν φαύλο κύκλο από τινάγματα-ανταλλαγής φορτίου (δεν έχω ιδέα αν η θεωρία μου στέκει καν από άποψη φυσικής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,200 μηνύματα.
Τα υλικά που λες ούτως ή άλλως τα αποφεύγω, φοράω κατά βάση βαμβακερά. Μού κάνει εντύπωση γιατί αυτό το φαινόμενο διαρκεί μόνο όσο είμαι στο σουπερμάρκετ, πριν ή μετά σταματώ να ηλεκτρίζομαι*. Επίσης, μου κάνει εντύπωση γιατί εγώ ηλεκτρίζομαι παραπάνω σε σύγκριση με τους άλλους. Η ερώτησή μου είναι η εξής, αν εγώ ήμουν από μόνη μου φορτισμένη όταν ακουμπούσα το μεταλλικό ράφι δεν θα έπρεπε να αποφορτιστώ μια και καλή;

* γι' αυτό η θεωρία μου ήταν ότι αυτοί έχουν θέμα με την γείωσή τους, εγώ παίρνω το φορτίο, τα παπουτσάκια μου δεν επιτρέπουν τη γείωση και έτσι έχουμε έναν φαύλο κύκλο από τινάγματα-ανταλλαγής φορτίου (δεν έχω ιδέα αν η θεωρία μου στέκει καν από άποψη φυσικής)

Τα βαμβακερα ευθυνονται σε ιδιο βαθμο με τα υπολοιπα υλικα που ανεφερα για το φαινομενο,απεφευγε τα .
Οχι διοτι καθως τριβεται πανω σου το ρουχο,δημιουργει παλι συσσωρευση φορτιου,το οποιο εξισσοροπειται μολις αγγιξεις μεταλλικη επιφανεια οποτε τιναζεσαι και παλι απο την αρχη .

Να εχουν εκεινοι θεμα με την γειωση πως;Αφου αλλοι λες δεν τιναζονται σε τετοιο βαθμο. Μιλαμε για απλα επιφανειες ετσι; Δεν υπαρχει προστατευτικη γειωση εφοσον δεν ειναι συσκευες . Εαν ομως το ραφι εχει καποιο ειδος πλαστικου στα ποδια/ροδακια και φορας και εσυ σολες πλαστικες...καλα τιναγματα:laugh:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί ηλεκτρίζομαι τόσο πολύ στο σούπερ μάρκετ; Ακουμπάω τα προϊόντα ηλεκτρίζομαι, ακουμπάω τα ράφια ηλεκτρίζομαι, ακουμπάω το καρότσι οπουδήποτε αλλού εκτός από το πλαστικό "χερούλι" πάλι ηλεκτρίζομαι! Τι μπορώ να κάνω, γιατί κάποιες φορές όντως πονάει. Είχα διαβάσει ότι αν φορτιστεί το σώμα μας δε βοηθάνε τα παπούτσια με πλαστική σόλα γιατί δεν επιτρέπουν τη γείωση, τώρα όμως φαίνεται σαν να είναι το περιβάλλον φορτισμένο και όχι εγώ.
Είναι η ηλεκτροστατική φόρτιση. Δηλαδή πάνω μας, κυρίως απ τα ρούχα που φοράμε με την τριβή μεταξύ των ρούχων και του σώματος δημιουργείται ηλεκτροστατικό πεδίο (τριβοηλεκτρικό που λέμε στη φυσική). Μπορεί να φτάνει και πολλές χιλιάδες volt!

Αντιμετώπιση:
1. Αν φορτιστείς ηλεκτροστατικά πρέπει να γειωθείς, ώστε το ηλεκτροστατικό ρεύμα που ε΄χεις πάνω σου να περάσει σε έναν άλλο καλό αγωγό του ηλεκτρισμού και να φύγει από πάνω σου! Πρέπει να αγγίξεις καλύτερα μιά μεταλλική επιφάνεια καλύτερα με ολόκληρη παλάμη γιατί με το δάχτυλο που είναι σαν ακίδα μπορεί να νοιώσεις σα μικρή ηλεκτροπληξία. Βοηθάει ακόμα να σαλιώσεις ένα δάχτυλο και να αγγίξεις τη γή.
2. Πιό πολύ φορτίζονται ηλεκτροστατικά τα συνθετικά ρούχα ιδίως αν είναι σε συνδυασμό με μάλλινα. Το καλύτερο είναι να φοράς βαμβακερά, αυτά φορτίζονται πολύ δυσκολότερα από όλα τα άλλα. Χειρότερο είναι συνθετικό εσωτερικό π.χ. φανέλα και από πάνω μάλλινο ή επίσης συνθετικό. σατανικά τα flies! που είναι 100% συνθετικά. Αυτά φορτίζονται τρομερά εύκολα.
3. Βασικό το παπούτσι! Αν φοράς παπούτσι με πλαστική σόλα, το ηλεκτροστατικό φορτίο που δημιουργείται πάνω σου απ τα ρούχα δεν μπορεί με τίποτα να γειωθεί γιατί το πλαστικό είναι μονωτής και δεν αφήνει το ρεύμα να διοχετευτεί στη γή. Δοκίμασε παπούτσι με δερμάτινη ή πάνινη σόλα και θα δεις ότι είναι πολύ καλύτερα!

Που οφείλεται με απλά ελληνικά: Οταν τρίβονται μεταξύ τους ορισμένα υλικά όπως τα ρούχα αρχίζει ένα φαινόμενο που λέγεται τριβηλεκτρικό. Με την τριβή αρχίζουν να κινούνται ηλεκτρόνια και παράγεται ένα ηλεκτρικό ρεύμα. Η έντασή του είναι πολύ χαμηλή αλλά η τάση του μπορεί να φτάσει και τα 30000 volt! δεν σου προκαλεί πρόβλημα, αλλά όταν γειωθεί μέσω του σώματος νοιώθεις μιά μικρή ηλεκτροπληξία τοπικά, τη νύχτα μπορεί να δείς ακόμα και σπινθήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Κάτσε λίγο ρε Samael, μην φοράς το ένα μην φοράς το άλλο τι μένει τότε; :P

Incognito, θενξ για την παράθεση, το είχα δει και εγώ το συγκεκριμένο όταν είχα ψάξει για τον στατικό ηλεκτρισμό πριν γράψω εδώ. Απλά δεν ικανοποιούσε την απορία μου γιατί η τριβή από τα ρούχα μου δημιουργεί φορτίο όταν βρίσκομαι μέσα στο (συγκεκριμένο μόνο) σούπερ μάρκετ και πριν και μετά σταματάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,024 μηνύματα.
Κάτσε λίγο ρε Samael, μην φοράς το ένα μην φοράς το άλλο τι μένει τότε; :P
Ο Νίκος προωθεί τον γυμνισμό! :pardon::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κάτσε λίγο ρε Samael, μην φοράς το ένα μην φοράς το άλλο τι μένει τότε; :P

Incognito, θενξ για την παράθεση, το είχα δει και εγώ το συγκεκριμένο όταν είχα ψάξει για τον στατικό ηλεκτρισμό πριν γράψω εδώ. Απλά δεν ικανοποιούσε την απορία μου γιατί η τριβή από τα ρούχα μου δημιουργεί φορτίο όταν βρίσκομαι μέσα στο (συγκεκριμένο μόνο) σούπερ μάρκετ και πριν και μετά σταματάει.


ισως εχει πολλες μεταςλλικες επιφανειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μια ερώτηση ξέρετε ότι η Ελλάδα με το Ισραήλ είναι σύμμαχοι;

Μεσες ακρες ναι, αν και η σχεση μας με το ισραηλ ειναι ελαφρως αδιαφορη. Το ισραηλ μπορεις να το φανταστεις σαν μια φυσικη προεκταση των ΗΠΑ οποτε οτι σχεση εχουμε με αυτους εχουμε και με το ισραηλ. Να εχεις υποψη σου οτι η ρητωρικη που ακουει/ακολουθει ο κοσμος δεν εχει ιδιαιτερη σχεση με τη γεωπολιτικη/διπλωματικη πραγματικοτητα η οποια ειναι οτι για την ελλαδα το ισραηλ ελαχιστα ενδιαφερεται ειδικα τωρα που δεν διευκολυνουμε ενεργα τυπους οπως τον Γκανταφι.

Μού κάνει εντύπωση γιατί αυτό το φαινόμενο διαρκεί μόνο όσο είμαι στο σουπερμάρκετ, πριν ή μετά σταματώ να ηλεκτρίζομαι*. Επίσης, μου κάνει εντύπωση γιατί εγώ ηλεκτρίζομαι παραπάνω σε σύγκριση με τους άλλους. Η ερώτησή μου είναι η εξής, αν εγώ ήμουν από μόνη μου φορτισμένη όταν ακουμπούσα το μεταλλικό ράφι δεν θα έπρεπε να αποφορτιστώ μια και καλή;

Τα περιστερα σουπερ μαρκετ εχουν αυτοεπιπεδουμενο εποξικο πατωμα το οποιο ειναι πλαστικο πιθανων αυτο σε συνδιασμο με τα ρουχα/μαλλια/κινηση σου να το κανει πιο εντονο. Επισης να εισαι λιγακη επιφυλακτικη για το πως συλεγεις δεδομενα, πως ξερεις οτι οι αλλοι τιναζονται λιγοτερο? Πως ξερεις οτι τιναζεσαι περισοτερο και αυτο δεν εχει σχεση με το οτι στο σουπερ μαρκετ ακουμπας πραγματα συνεχεια? Ειναι ολα τα σουπερ μαρκετ η αυτο που πας συνηθως? Ολα τα ραφια/αντικειμενα η μονο ενα ψυγειο?

Το ξερω οτι νομιζεις οτι ξερεις τις απαντησεις στα παραπανω αλλα οι εγγεφαλοι μας ειναι εξαιρετικα κακοι στο να συλεγουν δεδομενα αμετοχα και χωρις biases. Αυτο που πρεπει να κανεις ειναι να φορας στανταρ ρουχα, να μετρας τις επαφες με αντικειμενα κατα την ημερα, τις περιοχες, τα σουπερ μαρκετ, την ωρα και φυσικα να βαλεις ολα τα δεδομενα σε ενα στατιστικο προγραμα και να κανεις μερικες επαγωγικες αναλυσεις. Τσακ μπαμ, σε 6-12 μηνες θα το εχουμε βρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,200 μηνύματα.
Κάτσε λίγο ρε Samael, μην φοράς το ένα μην φοράς το άλλο τι μένει τότε; :P

Incognito, θενξ για την παράθεση, το είχα δει και εγώ το συγκεκριμένο όταν είχα ψάξει για τον στατικό ηλεκτρισμό πριν γράψω εδώ. Απλά δεν ικανοποιούσε την απορία μου γιατί η τριβή από τα ρούχα μου δημιουργεί φορτίο όταν βρίσκομαι μέσα στο (συγκεκριμένο μόνο) σούπερ μάρκετ και πριν και μετά σταματάει.

Ο Νίκος προωθεί τον γυμνισμό! :pardon::whistle:

Η αληθεια ειναι οτι την εγδυσα λιγο :oops: .
Δεν ειναι μονο το ειδος του υλικου αλλα και ο συνδυασμος τους.Για παραδειγμα εαν φορας κατι σε στυλ λαστιχο/καουτσουκ με μαλλινα ή με τριχωμα RIP :P .Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι λες οτι συμβαινει μονο στο σουπερμαρκετ.Σημασια εχει και η ατμοσφαιρα βεβαια,εαν μεσα η υγρασια ειναι χαμηλη,βοηθαει στο φαινομενο . Δηλαδη ολη την διαρκεια της μερας εαν τυχει να αγγιξεις μια μεταλλικη επιφανεια δεν θα συμβει; Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα,δοκιμασε να αλλαξεις τα παπουτσια σου για αρχη. Εκτος αυτου μηπως εχει σκυλο;Εαν ναι τον εχεις μαζι σου οταν βγαινεις;

Εναλλακτικα δοκιμασε να βρεις κατι μονωτικο σαν χαρτι,να το αφησεις πανω στο ραφι,και μετα να αγγιξεις και εσυ για 5-10 δευτερολεπτα ,ισως βοηθησει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αληθεια ειναι οτι την εγδυσα λιγο :oops: .
Δεν ειναι μονο το ειδος του υλικου αλλα και ο συνδυασμος τους.Για παραδειγμα εαν φορας κατι σε στυλ λαστιχο/καουτσουκ με μαλλινα RIP :P .Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι λες οτι συμβαινει μονο στο σουπερμαρκετ. Δηλαδη ολη την διαρκεια της μερας εαν τυχει να αγγιξεις μια μεταλλικη επιφανεια δεν θα συμβει; Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα,δοκιμασε να αλλαξεις τα παπουτσια σου για αρχη. Εκτος αυτου μηπως εχει σκυλο;Εαν ναι τον εχεις μαζι σου οταν βγαινεις;


ματακια:girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,200 μηνύματα.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κλειστα τα ματια κ κατω τα βρακια.:girl_angel:
χιμελααααααααααα,ο νικος βγαινει οφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,024 μηνύματα.
κλειστα τα ματια κ κατω τα βρακια.:girl_angel:
χιμελααααααααααα,ο νικος βγαινει οφ.
Αααα εγώ απεργώ αυτή τη βδομάδα! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ξέρει κανεις πως μπορώ να μεταφέρω χρήματα που μου έχει βάλει κάποιος στον λογαριασμό μου στο PayPal, στην χρεωστική μου κάρτα; Έχετε μήπως υπ’οψιν κανενα άρθρο που να εξηγεί την διαδικασία;
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ξέρει κανεις πως μπορώ να μεταφέρω χρήματα που μου έχει βάλει κάποιος στον λογαριασμό μου στο PayPal, στην χρεωστική μου κάρτα; Έχετε μήπως υπ’οψιν κανενα άρθρο που να εξηγεί την διαδικασία;


Hello =)

Εδώ εξηγεί πώς να κάνεις μεταφορά ποσό από το paypal στο λογαριασμό σου. Σε αντίστοιχη ερώτηση, λέει πως δεν μπορείς να μεταφέρεις χρήματα στην κάρτα σου, αλλά πρέπει να γίνει στον τραπεζικό λογαριασμό. =)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top