Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,137 μέλη και 2,445,608 μηνύματα σε 77,356 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 126 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Να μείνεις ή να φύγεις από την Ελλάδα;

Να μείνεις η να φύγεις από την Ελλάδα;

Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
Συμφωνώ με την μετανάστευση
8
80,00%
Διαφωνώ με την μετανάστευση
1
10,00%
ΔΞ/ΔΑ
1
10,00%

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,966 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 15:08, 11-04-19:

Τραγικό που το θεωρώ ρατσιστικό ή που το κάνουν; Δεν σε καταλαβαίνω.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 13,169 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 15:25, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Gate4
Επίσης να σημειώσουμε ότι κάνουν τεστ IQ για να δουν αν είσαι αρκετά έξυπνος. Θεωρώ ότι είναι αρκετά ρατσιστικό βεβαία.
Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται αρνητικό κάτι τέτοιο. Σοκαριζομαστε μαθαίνοντας ότι ζούμε σε έναν κόσμο στον οποίο κυριαρχεί ο ισχυρότερος; Ή μήπως δεν έχει δίκιο ο επιχειρηματίας που έχει ρίξει τρελα λεφτά στην επιχείρηση του να χρησιμοποιεί όλα τα μέσα που του επιτρέπονται ώστε να την κάνει πιο κερδοφόρα; Στις επιχειρήσεις δεν υπάρχουν συναισθηματισμοι, μου φέρνεις χρήμα; Καλώς. Αλλιώς, άντε γεια. Εμείς στη θέση του τί θα κάναμε; Αφού επιτρέπεται κάτι τέτοιο από τον νόμο, κι εμείς αυτό θα κάναμε. Ή θα παίρναμε τον χειρότερο για να δείξουμε ανθρωπιστές; Δε νομίζω...

Δε συμφωνώ βέβαια αλλά αυτός είναι ο κόσμος μας.
1
2
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,977 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 17:59, 11-04-19:

Τραγικό που το θεωρώ ρατσιστικό ή που το κάνουν; Δεν σε καταλαβαίνω.

Τραγικό που σου βάζουν τόσα εμπόδια.Ειπαμε και στην Γερμανία βλέπουν τι πτυχία έχεις αλλά όχι και αν έβγαλες πάνω από 18.000 μόρια.
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,558 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 18:09, 11-04-19:

ευτυχως παντως που το τεστ iq εχει μεινει στα ελβετικα εδαφη και δεν το φεραμε κ εδω γιατι προβλεπω οτι το ποσοστο ανεργιας θα ειχε εκτοξευθει
1
4
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,977 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 18:12, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από CiNeFiL
ευτυχως παντως που το τεστ iq εχει μεινει στα ελβετικα εδαφη και δεν το φεραμε κ εδω γιατι προβλεπω οτι το ποσοστο ανεργιας θα ειχε εκτοξευθει

Αν και κράζω την Ελλάδα χιλιάδες επιστήμονες Έλληνες είναι σε Γερμανία,Ελβετία κτλ.Εδω δεν χρειάζεται iq τεστ είδη έχουμε 20% ανεργεια.

Μένεις Νορβηγία η όχι;
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,383 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:18, 11-04-19:

Καλά ρε παιδιά πιστεύετε πραγματικά ότι κοιτάνε τα μόρια των πανελληνίων και κανουν iq test για να μπει κάποιος σε κάποια εταιρεία.

Το Α - Ω στην απασχοληση σε όλο τον πλανήτη δεν είναι ούτε οι ξενες γλώσσες, ούτε τα μόρια των πανελληνίων. Είναι η επικοινωνία και τα social skills.
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 18:20, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Καλά ρε παιδιά πιστεύετε πραγματικά ότι κοιτάνε τα μόρια των πανελληνίων και κανουν iq test για να μπει κάποιος σε κάποια εταιρεία.

Το Α - Ω στην απασχοληση σε όλο τον πλανήτη δεν είναι ούτε οι ξενες γλώσσες, ούτε τα μόρια των πανελληνίων. Είναι η επικοινωνία και social skills.

Τυπικά ισχύει τώρα δεν ξέρω τι γίνεται.Γνωστος μας που έφυγε στην Ελβετία εργάζεται σε ασφαλιστική και είχε βγάλει 15.000.
Παράθεση

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

H CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,558 μηνύματα.

H CiNeFiL Still forbidden έγραψε: στις 18:58, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Αν και κράζω την Ελλάδα χιλιάδες επιστήμονες Έλληνες είναι σε Γερμανία,Ελβετία κτλ.Εδω δεν χρειάζεται iq τεστ είδη έχουμε 20% ανεργεια.

Μένεις Νορβηγία η όχι;
ναι πηγαινοερχομαι ελλαδα νορβηγια απο τα 15 μου δουλευω εκει περιστασιακα ανα σεζον πολυ σκληρες συνθηκες αλλα καλα λεφτα
πλας εξασφαλισμενα γλιτωνεις την ηλιαση
ευτυχως ειχα συγγενεις και εμενα εκει γιατι η διαμονη ειναι τρελο προβλημα
1
Παράθεση

Dreamweaver (Mad Lad)

Διάσημο Μέλος

Ο Mad Lad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε: στις 20:56, 11-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Όχι λένε ότι με 700€ ζεις και είσαι μια χαρά.
Ξανα, μπορει να εχω χασει κατι, αλλα θυμαμαι ατομα να λενε οτι ζουνε οκ στην Ελλαδα με παραπανω απο 700 €, και τον χακερ που εξηγουσε οτι ειναι χρησιμο να κανεις τα κουμαντα σου για να μπορεις να ζεις με 700, ασχετως του ποσα βγαζεις, αποταμιευση και γενικα φειδω

Επίσης να σημειώσουμε ότι κάνουν τεστ IQ για να δουν αν είσαι αρκετά έξυπνος. Θεωρώ ότι είναι αρκετά ρατσιστικό βεβαία.
Care to elaborate?
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dreamweaver : 11-04-19 στις 20:59.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια