Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,138 μέλη και 2,445,661 μηνύματα σε 77,361 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 329 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μικρές απορίες και προβλήματα με τους Υπολογιστές

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,767 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 18:16, 12-04-19:

Το pc σου είναι πολύ αργό και πολύ φοβάμαι δε φταίνε ούτε τα pop up ούτε κάποιο τεχνικό λάθος.

Μια καλή λύση είναι να κάνεις factory reset στο laptop

αυτό θα στο φέρει στην κατάσταση που ήταν όταν το πήρες όμως..... αργά ή γρήγορα επειδή δε τραβάει θα αντιμετωπίσεις πάλι τα ίδια προβλήματα.

Το καλύτερο είναι να πας σε έναν τεχνικό της γειτονιάς και να σου αλλάξει το hdd σε ssd που γράφει ο ακικος πανω και να ρωτήσεις αν γίνεται και αναβάθμιση της μνήμης από 4 σε 8gbram.

Με πολύ λίγα χρήματα θα απογειώσεις το μηχάνημα σου.......
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,169 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 23:18, 12-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από fockos
Με πολύ λίγα χρήματα θα απογειώσεις το μηχάνημα σου.......

Όταν λέμε πολύ λίγα, πόσα περίπου εννοούμε?
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,767 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 23:46, 12-04-19:

Αν αλλάξεις μόνο ssd τότε ένας 256gb κάνει περίπου 48 ευρώ και σε μεγαζί της γειτονιάς ο κόπος θα είναι περίπου 20-30 ευρώ για να στον αντικαταστήσουν και να περάσουν το λειτουργικό.

Μνήμη ram δε χρειάζεται να την αναβαθμίσεις απαραίτητα. Επίσης τον σκληρό που έχει ήδη μέσα μπορεί με 10 ευρώ να τον μετατρέψεις σε εξωτερικό οπότε δε τον χάνεις.

Aν θέλεις να βάλεις και 8αρα μνήμη και εφόσον το δικό σου έχει μόνο ένα slots με 40 ευρώ βάζεις 8ρα. Κόπο δε θα βάλουν γιατί θα πάει συνολικά με τον δίσκο (Εφόσον ανοιχτεί δεν είναι τπτ να βάλουν και μια μνήμη)

με αυτές τις 2 προσθήκες το Laptop σου δε θα κολλάει και θα μπορείς να το κρατήσεις πολλά χρόνια αν δε το κάνεις θα σου σπάει τα νεύρα κάποτε θα πάρεις καινούριο με πολλαπλάσια λεφτά που δεν αποκλείεται να κολλάει και αυτό.

Η καλύτερη λύση είναι να το πάρεις σε ένα μαγαζί της γειτονιάς (Τεχνικό) και να τους πεις τι θέλεις (δηλαδή προσθήκη Ssd Και μνήμης) και θα σου δώσουν τιμή. Απέφυγε τα μεγάλα μαγαζιά (Public Πλαίσιο).

Στο δικό μου laptop άλλαξα πριν λίγους μήνες καμμένη οθόνη με 70 ευρώ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fockos : 12-04-19 στις 23:59.
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες