Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,138 μέλη και 2,445,657 μηνύματα σε 77,361 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 311 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Game of Thrones

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 22:41, 14-04-19:

Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Εδώ μιλάμε για την εξέλιξη μέχρι το τελευταίο επεισόδιο που έχει προβληθεί. Συνεπώς αύριο θα γράφουμε εδώ χωρίς σποιλερ. Όποιος δεν το εχει δει απλώς δεν μπαίνει. Αν θέλετε να γράψετε leaks τι θα γινει για ακυκλοφόρητα επεισόδια θα τα βάζετε σε σποιλερ. Δεν περιμεναμε 2 χρονια για να μας πειτε το τελος ρε μάγκες. Αν θέλανε googlaραμε μόνοι μας.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 14-04-19 στις 23:23.
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 632 μηνύματα.

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 16:21, 15-04-19:

Το είδατε;
εντάξει, κλασσικό πρώτο επεισόδιο σεζόν ήταν, δεν έγιναν πολλά. Πρακτικά ούτε να σποιλάρεις κάτι έγινε, αναμενόμενα όλα. Ίσως μόνο που ζει εντέλει ο Τορμουντ που πολύ χάρηκα.
Παράθεση

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 286 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 16:33, 15-04-19:

Όχι δεν το είδαμε γιατί ήταν 4-5 το πρωί, δηλαδή την ίδια ώρα που είχε NBA playoffs.
Προτείνω να σεβαστούμε πως ορισμένοι είμαστε πολυάσχολοι και δεν προλαβαίνουμε να δούμε αμέσως το κάθε επεισόδιο και να θεσπιστεί άτυπος κανόνας για χρήση σποιλερ τις πρώτες 2 μέρες μετά από κάθε επεισόδιο.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 16:38, 15-04-19:

Δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας. Όποιος μπάινει εδώ μέσα να είναι προετοιμασμένος για spoiler.

Λοιπόν το δα:

H σκακιέρα χτίζεται σιγά σιγά. Ο Jon ξέρει την αλήθεια.

Φοβερή σκηνή με το δράκο. Η Σάνσα έχει εξελιχθεί ως ο πιο συμπαθής χαρακτήρας. Φάνηκε στο διάλογο της με τον Τύριον, ένας χαρακτήρας που έχει αποδείξει πόσες σωστές κρίσεις έχει. Δεν εμπιστεύεται εύκολα κάνει σωστές κινήσεις και είναι πιστή στην οικογένειά της. Σωστή αρχόντισσα.

Η Άρυα κάτι ετοιμάζει αλλά τι;

Δυνατή σκηνή το τέλος όταν ο Τζέιμι, που έχεις αλλάξει τελείως ως χαρακτήρας, αντίκρισε τον Μπρόν.

Δυνατό επεισόδιο και από τα καλύτερο season starter επεισόδια.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη akikos : 15-04-19 στις 16:44.
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 16:43, 15-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από The Mountain
Προτείνω να σεβαστούμε πως ορισμένοι είμαστε πολυάσχολοι και δεν προλαβαίνουμε να δούμε αμέσως το κάθε επεισόδιο και να θεσπιστεί άτυπος κανόνας για χρήση σποιλερ τις πρώτες 2 μέρες μετά από κάθε επεισόδιο.
Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι σε ένα θρεντ με τίτλο "game of thrones", σχολιάζεται το game of thrones. Όποιος δεν έχει δει ακόμα το επεισόδιο, γιατί να το διαβάσει;

Ακικο, συμφωνώ για την Σάνσα. Έβλεπα πριν μερικούς μήνες την πρώτη σεζόν και πρέπει να είναι ο χαρακτήρας με την εντυπωσιακότερη ανάπτυξη από τότε.
2
Παράθεση

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 286 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 16:56, 15-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από olivi@
Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι σε ένα θρεντ με τίτλο "game of thrones", σχολιάζεται το game of thrones. Όποιος δεν έχει δει ακόμα το επεισόδιο, γιατί να το διαβάσει;

Ακικο, συμφωνώ για την Σάνσα. Έβλεπα πριν μερικούς μήνες την πρώτη σεζόν και πρέπει να είναι ο χαρακτήρας με την εντυπωσιακότερη ανάπτυξη από τότε.
Γιατί μπορεί να γίνεται γενική συζήτηση, π.χ. για το αν Μισαντει>Ντενερις, που δεν χρειάζεται να έχεις δει το τελευταίο επεισόδιο για να την παρακολουθήσεις.

Για αυτό ο σχολιασμός επεισοδίων πρέπει να μπαίνει σε σποιλερς για δύο μέρες ή να γράφετε πάνω πάνω 'σποιλερ αλερτ' για δύο μέρες.
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 17:11, 15-04-19:

Γιατί μπορεί να γίνεται γενική συζήτηση, π.χ. για το αν Μισαντει>Ντενερις, που δεν χρειάζεται να έχεις δει το τελευταίο επεισόδιο για να την παρακολουθήσεις.

Για αυτό ο σχολιασμός επεισοδίων πρέπει να μπαίνει σε σποιλερς για δύο μέρες ή να γράφετε πάνω πάνω 'σποιλερ αλερτ' για δύο μέρες.

Χαζός δεν είσαι, καταλαβαίνεις πως μετά από 2 χρόνια αποχής η συζήτηση που θα ακολουθήσει τη προβολή του επεισοδίου δεν θα είναι Μισαντει>Ντενερις. Όπως και να χει, ο Ακικος είχε γράψει πως σχολιάζουμε ελεύθερα μέρες πριν και δεν είδα κανένας να διαφωνεί οπότε το θεώρησα αυτονόητο. Αν συμφωνούν κι άλλοι να ειδοποιούμε για σποιλερ ας το κάνουμε κι έτσι.
1
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,604 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 21:54, 15-04-19:

Εγώ δεν έχω καταλάβει, κάποιος που δεν είδε το χθεσινό επεισόδιο, τι μπήκε να κάνει εδώ; Να συζητήσει για το trailer του προπερασμένου μήνα;
Ο άκικος το έθεσε πολύ καλά, όποιος δει κομμάτια/επεισόδια από "διαρροές" να το βουλώσει. Από τη στιγμή που προβληθεί επίσημα το επεισόδιο σχολιάζουμε ελεύθερα. Όμορφα και απλά.
Σιγά μην παίρνουμε και παρουσιολόγιο, ποιοι είδαν το επεισόδιο της Κυριακής, ώστε να ξεκινάμε τη συζήτηση όταν όλοι δηλώσουμε κομπλε....
1
1
Παράθεση

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

O The Mountain έγραψε: στις 22:28, 15-04-19:

Οκ, έχετε δίκιο το λάθος δεν είναι δικό σας, είναι της παραγωγής που έβαλε την προβολή παράλληλα με σημαντικότερα live events.

Τώρα, έχω δει το επεισόδιο. Κακό δεν ήταν, καλύτερο δεν μπορούσε να είναι γιατί είναι 1ο επεισόδιο. Βέβαια, η σειρά βρίσκεται σε συνεχές σεναριακό decline από τότε που αναγκαστικά έσπασε από τα βιβλία, στα επόμενα επεισόδια πρέπει να αλλάξει αυτό.
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 19:09, 16-04-19:

Οκ, έχετε δίκιο το λάθος δεν είναι δικό σας, είναι της παραγωγής που έβαλε την προβολή παράλληλα με σημαντικότερα live events.
Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από το να δεις νέο επεισόδιο GOT. Το τέλος της καλύτερη σειράς όλων των εποχών πλησιάζει.
1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,967 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 13:20, 17-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από akikos
Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από το να δεις νέο επεισόδιο GOT. Το τέλος της καλύτερη σειράς όλων των εποχών πλησιάζει.
Μόνο το τέλος των βιβλίων δεν πλησιάζει ακόμα και έχουν αρχίσει να με πιάνουν τα νεύρα μου.
2
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,239 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 13:44, 17-04-19:

Πολύ καλό πρώτο επεισόδιο, στο επόμενο θα speedαρει και στο τρίτο θα γίνει ο πόλεμος. Ετοιμαστείτε
Παράθεση

*Serena* (Raven)

Επιφανές Μέλος

H Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών , επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,169 μηνύματα.

H *Serena* Για στάσου λίγο, μείνε εδώ... έγραψε: στις 14:42, 17-04-19:

Αν δεν επιβιώσει η Σάνσα και παράλληλα μείνει ζωντανή η ψωνισμένη θα πέσω σε πένθος. Αυτό.
2
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 14:48, 17-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Πολύ καλό πρώτο επεισόδιο, στο επόμενο θα speedαρει και στο τρίτο θα γίνει ο πόλεμος. Ετοιμαστείτε
Αυτό είναι spoiler
1
Παράθεση

Gate4 (Ηägring)

Τιμώμενο Μέλος

H Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 10,967 μηνύματα.

H Gate4 Θα τα παρατήσω όλα και θα γίνω βαμπίρ.~ έγραψε: στις 15:39, 17-04-19:

Αυτό για το τρίτο επεισόδιο είναι ανακοίνωση πριν καν ξεκινήσει. Είναι το πιο μεγάλο σε διάρκεια (1 ώρα και 22 λεπτά).
Παράθεση

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Γρεβενά (Γρεβενά). Έχει γράψει 2,604 μηνύματα.

O DumeNuke έγραψε: στις 16:19, 17-04-19:

Αυτό το έχουν καταλάβει μέχρι και αυτοί που δεν βλέπουν GoT
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 09:18, 23-04-19:

Κατώτερο το e02 από το πρώτο, αλλά αναγκαίο κακό καθώς χρειάζεται ο τηλεθεατής πρέπει να προετοιμαστε ψυχολογικά για το πόλεμο. Το κλίμα ειναι πολυ βαρύ και πρέπει να ετοιματούμε για πολλούς θανάτους.
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,857 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 17:49, 23-04-19:

Το εχω ξεκινησει, και...οκει δεν θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων με τιποτα ,ειναι καλη ομως .
Εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι το ξεκινησαν εξαιτιας του "θορυβου" που εκαναν αλλοι που το εβλεπαν και συνεχιστηκε σαν μοδα να φωναζουν και εκεινοι με την σειρα τους(οχι οτι δεν τους αρεσε και εκεινους,απλα εκαναν overexcitement). Καποιος που θα πει κατι τετοιο νομιζω ειτε οτι απλα γουσταρει τρελα τετοιου ειδους σειρες,ειτε απλα δεν εχει δει πολλες σειρες.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samael : 23-04-19 στις 17:53.
Παράθεση

olivi@

Συντονίστρια

H olivi@ https://www.ischool.gr/showthread.php?go έγραψε: στις 18:16, 23-04-19:

Εγώ απογοητεύτηκα από το δεύτερο επεισόδιο. Δεν ήταν κακό, ούτε το πρώτο ήταν κακό, απλά θα μπορούσαν να τα συμπτύξουν και να κάνουν ένα χορταστικό "calm before the storm" επεισόδιο. Νιώθω ότι θυσιάζοντας τα 2 από τα 6 συνολικά τελευταία επεισόδια μη προχωρώντας τη πλοκή, τα τελευταία θα είναι λίγο ξεπέτα ή θα μείνουν κενά.
Ένιγουέι. Πολύ ωραίες οι σκηνές Τζέιμι-Μπριέν-Τόρμουντ, ειδικά εκεί που μιλούσαν γύρω από τη φωτιά και έχρισαν τη Μπριέν. Μου άρεσε που ο Μπραν μίλησε λίγο παραπάνω και είπε τι θέλει ο Νάιτς Κινγκ, αν και υπάρχουν ακόμα πολλές απορίες. Το σεξ Γκεντρυ-Άρυα μου φάνηκε εντελώς άκυρο κυρίως για την Άρυα αλλά τέλος πάντων...
Ανυπομονώ να σκάσει μύτη ο παγωμένος δράκος.

ps μία θεωρία που δεν είναι ιδιαίτερα ολοκληρωμένη αλλά μου άρεσε περί "song of ice and fire": ενώ μέχρι στιγμής θεωρούμε ότι η Ντάνυ είναι η φωτιά και ο Τζον ο πάγος, θα μπορούσε να είναι εντέλει ο Τζον η φωτιά (ως Ταργκάριεν διάδοχος του θρόνου) και η Ντάνυ η φωτιά (αν κυνηγήσει αυτήν ο Νάιτς Κινγκ γιατί έχει αυτό που θέλει: αντοχή στη φωτιά),
Παράθεση

akikos (Ανδρέας)

Επιφανές Μέλος

O akikos aAzazazazazazAz έγραψε: στις 18:52, 23-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Samael
Το εχω ξεκινησει, και...οκει δεν θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων με τιποτα ,ειναι καλη ομως .
Εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι το ξεκινησαν εξαιτιας του "θορυβου" που εκαναν αλλοι που το εβλεπαν και συνεχιστηκε σαν μοδα να φωναζουν και εκεινοι με την σειρα τους(οχι οτι δεν τους αρεσε και εκεινους,απλα εκαναν overexcitement). Καποιος που θα πει κατι τετοιο νομιζω ειτε οτι απλα γουσταρει τρελα τετοιου ειδους σειρες,ειτε απλα δεν εχει δει πολλες σειρες.
Μέρχι που έχεις δει;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Game of Thrones - Από Pupilloscope
      Το θέμα έχει λάβει 412 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Κινηματογράφος και TV.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-19 στις 10:49.
    • Παλέρμο #38 - The Game of Thrones - Από MissKit
      Το θέμα έχει λάβει 2034 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Παλέρμο.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 09-07-12 στις 08:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα