Game of Thrones

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Λοιπόν για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.

Εδώ μιλάμε για την εξέλιξη μέχρι το τελευταίο επεισόδιο που έχει προβληθεί. Συνεπώς αύριο θα γράφουμε εδώ χωρίς σποιλερ. Όποιος δεν το εχει δει απλώς δεν μπαίνει. Αν θέλετε να γράψετε leaks τι θα γινει για ακυκλοφόρητα επεισόδια θα τα βάζετε σε σποιλερ. Δεν περιμεναμε 2 χρονια για να μας πειτε το τελος ρε μάγκες. Αν θέλανε googlaραμε μόνοι μας.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το είδατε;
εντάξει, κλασσικό πρώτο επεισόδιο σεζόν ήταν, δεν έγιναν πολλά. Πρακτικά ούτε να σποιλάρεις κάτι έγινε, αναμενόμενα όλα. Ίσως μόνο που ζει εντέλει ο Τορμουντ που πολύ χάρηκα.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Όχι δεν το είδαμε γιατί ήταν 4-5 το πρωί, δηλαδή την ίδια ώρα που είχε NBA playoffs.
Προτείνω να σεβαστούμε πως ορισμένοι είμαστε πολυάσχολοι και δεν προλαβαίνουμε να δούμε αμέσως το κάθε επεισόδιο και να θεσπιστεί άτυπος κανόνας για χρήση σποιλερ τις πρώτες 2 μέρες μετά από κάθε επεισόδιο.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τέτοιος κανόνας. Όποιος μπάινει εδώ μέσα να είναι προετοιμασμένος για spoiler.

Λοιπόν το δα:

H σκακιέρα χτίζεται σιγά σιγά. Ο Jon ξέρει την αλήθεια.

Φοβερή σκηνή με το δράκο. Η Σάνσα έχει εξελιχθεί ως ο πιο συμπαθής χαρακτήρας. Φάνηκε στο διάλογο της με τον Τύριον, ένας χαρακτήρας που έχει αποδείξει πόσες σωστές κρίσεις έχει. Δεν εμπιστεύεται εύκολα κάνει σωστές κινήσεις και είναι πιστή στην οικογένειά της. Σωστή αρχόντισσα.

Η Άρυα κάτι ετοιμάζει αλλά τι;

Δυνατή σκηνή το τέλος όταν ο Τζέιμι, που έχεις αλλάξει τελείως ως χαρακτήρας, αντίκρισε τον Μπρόν.

Δυνατό επεισόδιο και από τα καλύτερο season starter επεισόδια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Προτείνω να σεβαστούμε πως ορισμένοι είμαστε πολυάσχολοι και δεν προλαβαίνουμε να δούμε αμέσως το κάθε επεισόδιο και να θεσπιστεί άτυπος κανόνας για χρήση σποιλερ τις πρώτες 2 μέρες μετά από κάθε επεισόδιο.
Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι σε ένα θρεντ με τίτλο "game of thrones", σχολιάζεται το game of thrones. Όποιος δεν έχει δει ακόμα το επεισόδιο, γιατί να το διαβάσει;

Ακικο, συμφωνώ για την Σάνσα. Έβλεπα πριν μερικούς μήνες την πρώτη σεζόν και πρέπει να είναι ο χαρακτήρας με την εντυπωσιακότερη ανάπτυξη από τότε.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Νομίζω ότι είναι αυτονόητο ότι σε ένα θρεντ με τίτλο "game of thrones", σχολιάζεται το game of thrones. Όποιος δεν έχει δει ακόμα το επεισόδιο, γιατί να το διαβάσει;

Ακικο, συμφωνώ για την Σάνσα. Έβλεπα πριν μερικούς μήνες την πρώτη σεζόν και πρέπει να είναι ο χαρακτήρας με την εντυπωσιακότερη ανάπτυξη από τότε.

Γιατί μπορεί να γίνεται γενική συζήτηση, π.χ. για το αν Μισαντει>Ντενερις, που δεν χρειάζεται να έχεις δει το τελευταίο επεισόδιο για να την παρακολουθήσεις.

Για αυτό ο σχολιασμός επεισοδίων πρέπει να μπαίνει σε σποιλερς για δύο μέρες ή να γράφετε πάνω πάνω 'σποιλερ αλερτ' για δύο μέρες.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί μπορεί να γίνεται γενική συζήτηση, π.χ. για το αν Μισαντει>Ντενερις, που δεν χρειάζεται να έχεις δει το τελευταίο επεισόδιο για να την παρακολουθήσεις.

Για αυτό ο σχολιασμός επεισοδίων πρέπει να μπαίνει σε σποιλερς για δύο μέρες ή να γράφετε πάνω πάνω 'σποιλερ αλερτ' για δύο μέρες.


Χαζός δεν είσαι, καταλαβαίνεις πως μετά από 2 χρόνια αποχής η συζήτηση που θα ακολουθήσει τη προβολή του επεισοδίου δεν θα είναι Μισαντει>Ντενερις. Όπως και να χει, ο Ακικος είχε γράψει πως σχολιάζουμε ελεύθερα μέρες πριν και δεν είδα κανένας να διαφωνεί οπότε το θεώρησα αυτονόητο. Αν συμφωνούν κι άλλοι να ειδοποιούμε για σποιλερ ας το κάνουμε κι έτσι.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω καταλάβει, κάποιος που δεν είδε το χθεσινό επεισόδιο, τι μπήκε να κάνει εδώ; Να συζητήσει για το trailer του προπερασμένου μήνα;
Ο άκικος το έθεσε πολύ καλά, όποιος δει κομμάτια/επεισόδια από "διαρροές" να το βουλώσει. Από τη στιγμή που προβληθεί επίσημα το επεισόδιο σχολιάζουμε ελεύθερα. Όμορφα και απλά.
Σιγά μην παίρνουμε και παρουσιολόγιο, ποιοι είδαν το επεισόδιο της Κυριακής, ώστε να ξεκινάμε τη συζήτηση όταν όλοι δηλώσουμε κομπλε....
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Οκ, έχετε δίκιο το λάθος δεν είναι δικό σας, είναι της παραγωγής που έβαλε την προβολή παράλληλα με σημαντικότερα live events.

Τώρα, έχω δει το επεισόδιο. Κακό δεν ήταν, καλύτερο δεν μπορούσε να είναι γιατί είναι 1ο επεισόδιο. Βέβαια, η σειρά βρίσκεται σε συνεχές σεναριακό decline από τότε που αναγκαστικά έσπασε από τα βιβλία, στα επόμενα επεισόδια πρέπει να αλλάξει αυτό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Οκ, έχετε δίκιο το λάθος δεν είναι δικό σας, είναι της παραγωγής που έβαλε την προβολή παράλληλα με σημαντικότερα live events.

Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από το να δεις νέο επεισόδιο GOT. Το τέλος της καλύτερη σειράς όλων των εποχών πλησιάζει.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν υπάρχει τίποτα σημαντικότερο από το να δεις νέο επεισόδιο GOT. Το τέλος της καλύτερη σειράς όλων των εποχών πλησιάζει.
Μόνο το τέλος των βιβλίων δεν πλησιάζει ακόμα και έχουν αρχίσει να με πιάνουν τα νεύρα μου.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πολύ καλό πρώτο επεισόδιο, στο επόμενο θα speedαρει και στο τρίτο θα γίνει ο πόλεμος. Ετοιμαστείτε
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αν δεν επιβιώσει η Σάνσα και παράλληλα μείνει ζωντανή η ψωνισμένη θα πέσω σε πένθος. Αυτό.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Κατώτερο το e02 από το πρώτο, αλλά αναγκαίο κακό καθώς χρειάζεται ο τηλεθεατής πρέπει να προετοιμαστε ψυχολογικά για το πόλεμο. Το κλίμα ειναι πολυ βαρύ και πρέπει να ετοιματούμε για πολλούς θανάτους.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Το εχω ξεκινησει, και...οκει δεν θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων με τιποτα ,ειναι καλη ομως .
Εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι το ξεκινησαν εξαιτιας του "θορυβου" που εκαναν αλλοι που το εβλεπαν και συνεχιστηκε σαν μοδα να φωναζουν και εκεινοι με την σειρα τους(οχι οτι δεν τους αρεσε και εκεινους,απλα εκαναν overexcitement). Καποιος που θα πει κατι τετοιο νομιζω ειτε οτι απλα γουσταρει τρελα τετοιου ειδους σειρες,ειτε απλα δεν εχει δει πολλες σειρες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ απογοητεύτηκα από το δεύτερο επεισόδιο. Δεν ήταν κακό, ούτε το πρώτο ήταν κακό, απλά θα μπορούσαν να τα συμπτύξουν και να κάνουν ένα χορταστικό "calm before the storm" επεισόδιο. Νιώθω ότι θυσιάζοντας τα 2 από τα 6 συνολικά τελευταία επεισόδια μη προχωρώντας τη πλοκή, τα τελευταία θα είναι λίγο ξεπέτα ή θα μείνουν κενά.
Ένιγουέι. Πολύ ωραίες οι σκηνές Τζέιμι-Μπριέν-Τόρμουντ, ειδικά εκεί που μιλούσαν γύρω από τη φωτιά και έχρισαν τη Μπριέν. Μου άρεσε που ο Μπραν μίλησε λίγο παραπάνω και είπε τι θέλει ο Νάιτς Κινγκ, αν και υπάρχουν ακόμα πολλές απορίες. Το σεξ Γκεντρυ-Άρυα μου φάνηκε εντελώς άκυρο κυρίως για την Άρυα αλλά τέλος πάντων...
Ανυπομονώ να σκάσει μύτη ο παγωμένος δράκος.

ps μία θεωρία που δεν είναι ιδιαίτερα ολοκληρωμένη αλλά μου άρεσε περί "song of ice and fire": ενώ μέχρι στιγμής θεωρούμε ότι η Ντάνυ είναι η φωτιά και ο Τζον ο πάγος, θα μπορούσε να είναι εντέλει ο Τζον η φωτιά (ως Ταργκάριεν διάδοχος του θρόνου) και η Ντάνυ η φωτιά (αν κυνηγήσει αυτήν ο Νάιτς Κινγκ γιατί έχει αυτό που θέλει: αντοχή στη φωτιά),
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Το εχω ξεκινησει, και...οκει δεν θα ελεγα οτι ειναι η καλυτερη σειρα ολων των εποχων με τιποτα ,ειναι καλη ομως .
Εχω την αισθηση οτι οι περισσοτεροι το ξεκινησαν εξαιτιας του "θορυβου" που εκαναν αλλοι που το εβλεπαν και συνεχιστηκε σαν μοδα να φωναζουν και εκεινοι με την σειρα τους(οχι οτι δεν τους αρεσε και εκεινους,απλα εκαναν overexcitement). Καποιος που θα πει κατι τετοιο νομιζω ειτε οτι απλα γουσταρει τρελα τετοιου ειδους σειρες,ειτε απλα δεν εχει δει πολλες σειρες.
Μέρχι που έχεις δει;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top