Τι φοράτε σήμερα;

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σήμερα το απόγευμα έχει μια εκδήλωση η εταιρια του πατέρα μου σε γνωστό ξενοδοχείο όποτε το τερμάτησα.

•Πουκάμισο μπλε navy green: 90€
•Παντελόνι υφασμάτινο μπλε Tommy Hilfiger: 72€
•Παπούτσια timberland: 180€
•μπλε κάλτσες: 9€
•Ζώνη Zara: 19€
• άρωμα montblach legend night: 90€
• ρολόι swatch: 180€
•Γυαλιά ηλίου Dolce and Gabbana: 159€
•iPhone X: 1.200€

Σύνολο: 799€ και μαζί με το κινητό: 1.999€.
Νομίζω είμαι οκ.λττττ


βρακι δε φορας;ελπιζω να μην ειναι φθηνιαρικο σαν τις καλτσες...

εν τελη
τα ρουχα τα φορας η σε φορανε;
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,775 μηνύματα.
Σήμερα το απόγευμα έχει μια εκδήλωση η εταιρια του πατέρα μου σε γνωστό ξενοδοχείο όποτε το τερμάτησα.

•Πουκάμισο μπλε navy green: 90€
•Παντελόνι υφασμάτινο μπλε Tommy Hilfiger: 72€
•Παπούτσια timberland: 180€
•μπλε κάλτσες: 9€
•Ζώνη Zara: 19€
• άρωμα montblach legend night: 90€
• ρολόι swatch: 180€
•Γυαλιά ηλίου Dolce and Gabbana: 159€
•iPhone X: 1.200€

Σύνολο: 799€ και μαζί με το κινητό: 1.999€.
Νομίζω είμαι οκ.

Ωραίο και φθηνό ντύσιμο για επίσημες καταστάσεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Σήμερα πήγα το πρωί Πειραιά για καφέ και έβαλα τα εξής.

Μπλούζα μπλε Tommy Hilfiger: 59€
Βερμούδα Adidas: 39€
Παπούτσια Adidas: 90€
Κάλτσες Adidas Λευκές: 19€
Ρολοοι swatch: 180€
Γυαλιά Dolce and Gabbana: 159€
iPhone X: 1.200€

Σύνολο: 546€ και 1.746€ μαζί με το κινητό.
 

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Εγώ φοράω μαύρο τζιν ,γκρι μπλούζα κοντομάνικη και nike χαμηλά παππουτσάκια . Α, και τα γυαλιά μου. Ναι κάνει ζέστη. Όχι δεν θα αλλάξω.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μπλουζα λευκη bench
Σορτσακι μπλε american eagle
Πεδιλα καφε hush puppies
Τσαντακι καφε coach
Ρολοι λευκο fossil
Γυαλια ηλιου rayban
Κινητο pixel 3 XL
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εκανα μπάνιο οπότε έβαλα δαντελωτό σλιπ ροζ ιντιμησιμι 48,59 ευρώ
Κ πιτζάμα π !την, έχω καιρό
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Εκανα μπάνιο οπότε έβαλα δαντελωτό σλιπ ροζ ιντιμησιμι 48,59 ευρώ
Κ πιτζάμα π !την, έχω καιρό


Ούπς να και σε κάτι που συμφωνούμε!Και έμενα το μποξεράκι Calvin Klein που φοράω 47.90€ κάνει!Σχεδον ίδια τιμή.
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Λοιπόν!
Μπλούζα HM μπλε: 29€
Βερμούδα: 27€
Παπούτσια Adidas: 72€
Ρολόι swatch: 180€
Γυαλιά Dolce and Gabbana: 159€
Dolce and Gabbana light blue: 59€
iPhone X: 1.200€


Περιμένω άποψη της incognito.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Λοιπόν!
Μπλούζα HM μπλε: 29€
Βερμούδα: 27€
Παπούτσια Adidas: 72€
Ρολόι swatch: 180€
Γυαλιά Dolce and Gabbana: 159€
Dolce and Gabbana light blue: 59€
iPhone X: 1.200€


Περιμένω άποψη της incognito.


Φώτη αγόρι μου να σε ρωτήσω κάτι?

Εξαιρώ παπούτσια γιατί λόγω προβλήματος χρειάζομαι καλά και σταθερά, εξαιρώ ρολόι και γυαλιά γιατί είναι μακράς χρήσης πράγματα. Για καθημερινή χρήση πιστεύεις ότι υστερεί σε κάτι το σημερινό outfit σε σχέση με το χθεσινό πχ? Μήπως εντέλει παίρνεις μάρκες απλά για να τις πάρεις? Πόσες σεζόν τα κρατάς τα ρούχα σου συνήθως?
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Φώτη αγόρι μου να σε ρωτήσω κάτι?

Εξαιρώ παπούτσια γιατί λόγω προβλήματος χρειάζομαι καλά και σταθερά, εξαιρώ ρολόι και γυαλιά γιατί είναι μακράς χρήσης πράγματα. Για καθημερινή χρήση πιστεύεις ότι υστερεί σε κάτι το σημερινό outfit σε σχέση με το χθεσινό πχ? Μήπως εντέλει παίρνεις μάρκες απλά για να τις πάρεις? Πόσες σεζόν τα κρατάς τα ρούχα σου συνήθως?


Πολύ ωραία ερώτηση και σε ευχαριστώ που μου την έκανες.

1)Εντάξει τα παπούτσια,το ρολόι και τα γυαλιά τα κράτας για 2-3 το λιγότερο άνετα .
2)Συνήθως παίρνω μάρκες στα ρούχα που τα θέλω για 2-3 χρόνια ώστε να κρατάνε.

Τώρα στην ερώτηση για το ποσό κρατάω τα ρούχα ανάλογα.Τα ρούχα που αγοράζω από Zara και HM μου κρατάνε συνήθως 1-2 σεζόν.Μετα με το πλύσιμο χαλάνε (τουλάχιστον σε έμενα).Τωρα τα ρούχα που αγοράζω και είναι μάρκες μου κρατάνε άνετα 3 χρόνια.ΠΧ το πουκάμισο navy green που έβαλα το Σαββατο και έκανε 90€ το έχω 2 χρόνια και θα το έχω ακόμα 2 γιατί αντέχει.

Εκεί που οντως ξοδεύω πολλά χρήματα και θέλω να το κόψω είναι στα αρώματα.Εχω 9 αρώματα που δεν μου χρειάζονται γιατί συνήθως φοράω 2-3 από αυτά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Πολύ ωραία ερώτηση και σε ευχαριστώ που μου την έκανες.

1)Εντάξει τα παπούτσια,το ρολόι και τα γυαλιά τα κράτας για 2-3 το λιγότερο άνετα .
2)Συνήθως παίρνω μάρκες στα ρούχα που τα θέλω για 2-3 χρόνια ώστε να κρατάνε.

Τώρα στην ερώτηση για το ποσό κρατάω τα ρούχα ανάλογα.Τα ρούχα που αγοράζω από Zara και HM μου κρατάνε συνήθως 1-2 σεζόν.Μετα με το πλύσιμο χαλάνε (τουλάχιστον σε έμενα).Τωρα τα ρούχα που αγοράζω και είναι μάρκες μου κρατάνε άνετα 3 χρόνια.ΠΧ το πουκάμισο navy green που έβαλα το Σαββατο και έκανε 90€ το έχω 2 χρόνια και θα το έχω ακόμα 2 γιατί αντέχει.

Εκεί που ο της ξοδεύω πολλά χρήματα και θέλω να το κόψω είναι στα αρώματα.Εχω 9 αρώματα που δεν μου χρειάζονται γιατί συνήθως φοράω 2-3 από αυτά.

Ως προς τα αρώματα μπορείς να τα παίρνεις τέτοια περίοδο πχ που έχουν εκπτώσεις και άνετα τα βρίσκεις ένα 35% κάτω, το οποίο αυτομάτως κάνει τη full price κοροϊδία. :P


Δεν βαριέσαι να έχεις τα καθημερινά 3-4 χρόνια? Σκέψου λίγο αν πράγματι σου χρειάζεται δλδ το πιο ακριβό για να πηγαίνεις κάθε μέρα στη σχολή ας πούμε ή αν θες να φαίνεται η μάρκα απλά.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Ως προς τα αρώματα μπορείς να τα παίρνεις τέτοια περίοδο πχ που έχουν εκπτώσεις και άνετα τα βρίσκεις ένα 35% κάτω, το οποίο αυτομάτως κάνει τη full price κοροϊδία. :P


Δεν βαριέσαι να έχεις τα καθημερινά 3-4 χρόνια? Σκέψου λίγο αν πράγματι σου χρειάζεται δλδ το πιο ακριβό για να πηγαίνεις κάθε μέρα στη σχολή ας πούμε ή αν θες να φαίνεται η μάρκα απλά.


Επίσης ξέχασα να το αναφέρω και ευχαριστώ που το είπες.Πολλα αρώματα τα παίρνω σε περίοδο εκπτώσεων η προσφορών που βάζουν τα Hondos center.
Στο άλλο ερώτημα εντάξει αγοράζω μάρκα και για την ποιότητα αλλά και να φενεται στους άλλους.Επισης στα navy green είμαι μέλος και έχω έκπτωση.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Επίσης ξέχασα να το αναφέρω και ευχαριστώ που το είπες.Πολλα αρώματα τα παίρνω σε περίοδο εκπτώσεων η προσφορών που βάζουν τα Hondos center.
Στο άλλο ερώτημα εντάξει αγοράζω μάρκα και για την ποιότητα αλλά και να φενεται στους άλλους.Επισης στα navy green είμαι μέλος και έχω έκπτωση.


Αυτό θα συνειδητοποιήσεις με τον καιρό και ελπίζω όχι με κακό τρόπο ότι είναι λάθος. Κανένας πραγματικά δε νοιάζεται και το logo της chanel να φοράς από την κορυφή ως τα νύχια. Επίσης κατά πολλούς η χτυπητή μάρκα που κάνει μπαμ στο αντικείμενο θεωρείται κιτς πλέον.

On:

σορτσάκι μαύρο με κίτρινα λουλούδια Zara
φανελάκι M&S
ανατομικά σανδάλια fandasy sandals
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Στη ντουλάπα μου έχω τα πάντα: απο second hand μέχρι μάρκες (αγορασμενα συνήθως από outlet ή σε περίοδο εκπτώσεων) όπως και ρούχα απο καταστήματα τύπου h&m.

Αυτά που έχω να πω είναι τα εξής :
Αν είχα χρήματα σίγουρα θα περιοριζα να αγοράζω ρούχα απο καταστήματα τύπου h&m . Θα στρεφομουν σε πιο ποιοτικές εταιρίες που δεν εκμεταλλεύονται το προσωπικό τους(αναφέρομαι περισσότερο στο γεγονός ότι κατά καιρούς έχουν ακουστεί διαφορά σχετικά με τις συνθήκες που φτιάχνονται τα συγκεκριμένα ρουχα). Μάλιστα έχοντας δουλέψει ως πωλήτρια στα h&m (στην παραλαβή και στα δοκιμαστηρια) σιχαθηκα τη ζωή μου : το μαγιό που εσύ δοκιμάσεις τό έχουν δοκιμάσει άλλα 50 άτομα που δεν έχεις ιδέα πόσο καθαρά ήταν. Για το λόγο αυτό όπως και για λόγους οικονομίας δε με ενοχλεί να αγοράζω ρούχα απο second hand. Θέλει πάρα πολύ ψάξιμο αλλά μπορείς να βρεις πολύ καλά ρούχα σε εξευτελιστικές τιμές.

Νομίζω ότι δεν κερδίζεις κάτι με το να κρίνεις πόσα χρήματα ξοδεύει ο καθένας στο ντύσιμο του. Τα χρήματα που βγάζει ο καθένας μας καί το που θέλει να τα ξοδέψει διαφέρουν.Αυτά, νομίζω ότι είμαι εκτός θέματος αλλά δε πειράζει :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,971 μηνύματα.
Στη ντουλάπα μου έχω τα πάντα: απο second hand μέχρι μάρκες (αγορασμενα συνήθως από outlet ή σε περίοδο εκπτώσεων) όπως και ρούχα απο καταστήματα τύπου h&m.

Αυτά που έχω να πω είναι τα εξής :
Αν είχα χρήματα σίγουρα θα περιοριζα να αγοράζω ρούχα απο καταστήματα τύπου h&m . Θα στρεφομουν σε πιο ποιοτικές εταιρίες που δεν εκμεταλλεύονται το προσωπικό τους. Μάλιστα έχοντας δουλέψει ως πωλήτρια στα h&m (στην παραλαβή και στα δοκιμαστηρια) σιχαθηκα τη ζωή μου : το μαγιό που εσύ δοκιμάσεις τό έχουν δοκιμάσει άλλα 50 άτομα που δεν έχεις ιδέα πόσο καθαρά ήταν. Για το λόγο αυτό όπως και για λόγους οικονομίας δε με ενοχλεί να αγοράζω ρούχα απο second hand. Θέλει πάρα πολύ ψάξιμο αλλά μπορείς να βρεις πολύ καλά ρούχα σε εξευτελιστικές τιμές.

Αυτά, νομίζω ότι είμαι εκτός θέματος αλλά δε πειράζει :P


Μόλις με έκανες να μην ξαναπατήσω σε HM!
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μόλις με έκανες να μην ξαναπατήσω σε HM!

Σε όλα τα καταστήματα τύπου hm , Zara κλπ ακόμα και σε πιο ακριβά πολλές φορές ο ίδιος χαμός γίνεται. Αυτό το ανέφερα για να προσθέσω γιατί δεν έχω πρόβλημα να αγοράζω απο second hand.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
τα zara, hm, tommy, adidas, δεν τα λες μαρκες, με την εννοια του ακριβου-premium. Ακομα και το swatch θεωρειται entry level ρολοι. Ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι τον κραζετε για τα ρουχα του. Δεν ειναι ακριβα. Ειδικα τα ρουχα απο hm ειναι απο τα φθηνοτερα ρουχα που μπορει να βρει καποιος. Τα tommy ειναι λιγο πιο ακριβα και καλυτερα απο τα hm, αλλα δεν τα θεωρεις premium. Αν ο Φωτης ειναι για την πυρα για ενα μπλουζακι των 50 ευρω, εγω πρεπει να παω για αποτεφρωση που εδωσα προσφατα 150 για μαγιο?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top