Vodafone ή Cosmote;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Καλησπερα παιδιά εδώ και 7 χρόνια έχω Vodafone στο κινητό μου,όμως δεν έχω καλό σήμα σε σχέση με την cosmote που έχουν συγγενοι και φίλοι μου.Εσεις τι λέτε αξίζει η μετάβαση από Vodafone σε cosmote?
 

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν μιλάμε μόνο για κινητό ίσως.Σταθερό+Internet η Vod είναι καλύτερη.Άρα όχι πακέτο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Τράβα Cosmote.Γενικά ακούγεται ότι η Cosmote έχει το γρηγορότερο δίκτυο.Φυσικά τα 4G+ και τα λοιπά πολλές φορές είναι εικονικά.Ψάξτο και λίγο μόνος σου.Αλλά πιστεύω Cosmote καλύτερη από voda.

Ευχαριστώ πολύ.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Αν είναι να κάνεις μετάβαση προσπάθησε να διαπραγματευτείς με τη vodafone πρώτα. Μόλις καταλάβουν οτρι φεύγεις, θα πέσουν πάνω σου με προσφορές οι οποίες τελικά μπορεί να σε συμφέρουν περισσότερο από το να έχεις σήμα.
 

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Άμα δεν έχει σήμα και δεν μπορεί να συννενοηθεί με το κινητό, τι να την κάνει την προσφορά;
Εγώ τόσα χρόνια χρησιμοποιώ cosmote, καρτοκινητή φοιτητική. Επειδή το κινητό ήταν δίκαρτο, είχα βάλει και το φοιτητικό της vodafone. Υπήρχαν περιοχές στη Θεσσαλονίκη όπου η cosmote δεν έπιανε σήμα και η vodafone ήταν καμπάνα και το αντίστροφο.
Οπότε, άποψή μου, βγάλε μια φοιτητική cosmote με 5 ευρώ από κάποιον πλανόδιο (στα πανεπιστήμια συχνάζουν περισσότερο), δες εάν πιάνει σήμα εκεί που το χρειάζεσαι και εάν ναι, αλλάζεις σε όποιο πρόγραμμα cosmote σε βολεύει μετά. Έτσι κάνεις τη δοκιμή εάν έχεις σήμα, χωρίς να δεσμεύεσαι με συμβόλαιο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.
Αν είναι να κάνεις μετάβαση προσπάθησε να διαπραγματευτείς με τη vodafone πρώτα. Μόλις καταλάβουν οτρι φεύγεις, θα πέσουν πάνω σου με προσφορές οι οποίες τελικά μπορεί να σε συμφέρουν περισσότερο από το να έχεις σήμα.


Ευχαριστώ Himela για την συμβουλή,όμως το πρόβλημα δεν είναι η τιμή.Το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει καθόλου καλο σήμα.Σκεψου μένω στον 5ο όροφο στο κέντρο της Αθήνας και σε πολλά δωμάτια έχω 3g με το ζόρι ενώ το κινητό μου υποστηρίζει 4G plus.Και ποτέ τους το λέω λένε ότι έχει πρόβλημα η κεραία.

Γνωρίζεις αν με το φοιτητικό πάσο έχω έκπτωση σε προγράμματα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εννοείται ότι υπάρχουν ειδικά φοιτητικά προγράμματα! :flowers:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κ η κόσμοτε πάντως,δε την πολύ παλεύει τελευταια..
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,209 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top