Τεστ Προσωπικότητας

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Καλά αυτό άστο! Είναι μεγάλη κουβέντα! Μπορεί να θέλουν αλλά δεν μπορούν να ξεφύγουν από παρελθόντα λανθασμένα πρότυπα! Οι "ρίζες" του καθενός νικούν τη θέλησή του εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων!


Και όχι μόνο οι ρίζες, αλλά και η φύση μας ως ζώα. Εχουμε πείσει τον εαυτό μας ότι ελέγχουμε και γνωρίζουμε τα πάντα αγνοώντας τα ένστικτά μας που δεν έχουν προλάβει όλη αυτή τη μετάβαση στον καταναλωτισμό κλπ. Ακριβώς επειδή έχουμε τη δυνατότητα να κάνουμε swipe αριστερά ή δεξιά σε Τιντεροεφαρμογές και να μετατρέψουμε τις σχέσεις σε μια εύκολη προμήθεια αγαθών και υπηρεσιών, δε σημαίνει ότι δεν είναι γραμμένο μέσα μας κάποιο βασικό λογισμικό συμπεριφοράς.
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Καλά αυτό άστο
Όχι δεν αφήνω τίποτα, από την στιγμή της παρέμβασης σου άλλαξαν άρδην όλοι (σχεδόν) ρότα και είδανε με....άλλη οπτική το τεστ..!
Υγ λειτουργείς καταλυτικά στην ψυχολογία των ανθρώπων :beating:
 

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Εγώ βγαίνω σε όλα τα τεστ INFJ και στο καινούριο εδώ βγήκα Lawful Neutral. Μου ταιριάζει πιστεύω.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
True Neutral

... Με έβγαλε κοιτοπαρτάκια και σα να μην έφτανε αυτό το ίδιο πήρε και η @Αgaphbou :tongue:

Στο MBTI είμαι INTJ για ό,τι μικρή σημασία έχει.

Δεν θελει και κανα μυαλο τεραστιο να καταλαβει καποιος οτι αυτα τα τεστακια που υπαρχουν στο ιντερνετ εχουν ακριβως την ιδια αξιοπιστια με ενα ωροσκοπιo.
Μήπως τα μπερδεύεις με την πρακτική της μακροοικονομίας;;; :dance2:

Όντως δεν έχουνε αξία, αλλά είσαι τουλάχιστον πάρτυ πούπερ να το σπαμάρεις εδώ. :baby:


Tα πραγματικα τεστ προσωπικοτητας (MMPI, DISC, FFM, OCEAN κ.α) εχουν πολλες ερωτησεις (300 πολλες εκ των οποιων ειναι σχεδιασμενες για να ελεγχουν για τα ψεματα που λεμε στον εαυτο μας και φυσικα θελουν εκπαιδευση στη στατιστικη και τη ψυχολογια (και το συγκεκριμενο τεστ) για να ερμηνευθουν, δεν γινεται αυτοματα απο εναν υπολογιστη. Kαι ακομα και αυτα δεχονται πολυ κριτικη

TBH, είχα κάνει παλιά και μου φάνηκε λγ χαζό κι ούτε με βοήθησε κάπως. Εννοώ σε κέντρο κανονικά. Πάντως οι υποστηρικτές του MBTI θα σου πουν πως ούτε αυτό κρίνεται απ' τον υπολογιστή ή από τεστ.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι δεν αφήνω τίποτα, από την στιγμή της παρέμβασης σου άλλαξαν άρδην όλοι (σχεδόν) ρότα και είδανε με....άλλη οπτική το τεστ..!
Υγ λειτουργείς καταλυτικά στην ψυχολογία των ανθρώπων :beating:


Είδες αγαπητέ ότι μετά από μία στιγμιαία έκπληξη, όλα ξαναπαίρνουν τον δρόμο τους όπως πριν; Πάντα αυτό συμβαίνει!
 

_Σταύρος_

Δραστήριο μέλος

Ο Σταύρος, χωρίς _ _ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 701 μηνύματα.
Είδες αγαπητέ ότι μετά από μία στιγμιαία έκπληξη, όλα ξαναπαίρνουν τον δρόμο τους όπως πριν; Πάντα αυτό συμβαίνει!
Βλέπω ναι, άβυσσος η ψυχή ! Εμένα με έβγαλε ....κόκορα, εμένα με έβγαλε κόκορα, μέσα έπεσε, μέσα έπεσε :clapclap:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Καλά αφήστε τώρα το τι ισχύει και τι όχι και ελάτε να κάνουμε και κανά άλλο τεστάκι :rofl:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τραβάτε με κι ας κλαίω! Λοιπόν αυτό το Lawful Neutral τι είναι; Το πρώτο έχει πολλές ερωτήσεις και βαριέμαι!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τραβάτε με κι ας κλαίω! Λοιπόν αυτό το Lawful Neutral τι είναι; Το πρώτο έχει πολλές ερωτήσεις και βαριέμαι!


Το alignment έχει δύο συνιστώσες. Η μία αφορά ηθικές προεκτάσεις και έτσι έχει Good, Neutral και Evil, ενώ η δεύτερη αφορά το πόσο structured είσαι όσον αφορά τους κοινωνικούς κανόνες και έχεις Lawful, Neutral και Chaotic.


Εγώ σε περιμένα Lawful Good
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το alignment έχει δύο συνιστώσες. Η μία αφορά ηθικές προεκτάσεις και έτσι έχει Good, Neutral και Evil, ενώ η δεύτερη αφορά το πόσο structured είσαι όσον αφορά τους κοινωνικούς κανόνες και έχεις Lawful, Neutral και Chaotic.


Εγώ σε περιμένα Lawful Good


Δηλαδή στην ερώτηση "Do you respect the lawful authority of the rulers of the land?", θα περίμενες να απαντήσω "Yes, Long live the queen!" ; Χα, χα! Ε, όχι κι έτσι αγαπητέ!
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δηλαδή στην ερώτηση "Do you respect the lawful authority of the rulers of the land?", θα περίμενες να απαντήσω "Yes, Long live the queen!" ; Χα, χα! Ε, όχι κι έτσι αγαπητέ!


Γιατί είσαι αντιεξουσιάστρια? Επίσης Lawful βγήκες απ'ότι λες. Το neutral το πήρες στο ηθικό.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί είσαι αντιεξουσιάστρια? Επίσης Lawful βγήκες απ'ότι λες. Το neutral το πήρες στο ηθικό.


Καμία σχέση! Δεν "τόχω" με τα tests. Το αντίθετο κατάλαβα. Εδώ που τα λέμε στο ηθικό και εγώ περίμενα να πάρω Good!΄Οπως και να έχει πιστεύω ότι είμαι μέσα στα πλαίσια του αντικειμενικά κανονικού, όσο αντικειμενικό μπορεί να είναι το κανονικό αλλά τέλος πάντων κατάλαβες τι εννοώ.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τώρα που τα χουμε πιάσει όλα με τη σειρά, ποια η γνώμη σας για τη γραφολογία; Πιστεύετε ότι ο γραφικός χαρακτήρας μας συνδέεται με την προσωπικότητά μας; Παρακάτω αναφέρονται κάποιες βασικές παράμετροι από τις οποίες εξάγουν συμπεράσματα οι γραφολογοι.

https://www.newsbomb.gr/bombplus/fun/story/280598/deite-ti-faneronei-o-grafikos-haraktiras
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα που τα χουμε πιάσει όλα με τη σειρά, ποια η γνώμη σας για τη γραφολογία; Πιστεύετε ότι ο γραφικός χαρακτήρας μας συνδέεται με την προσωπικότητά μας; Παρακάτω αναφέρονται κάποιες βασικές παράμετροι από τις οποίες εξάγουν συμπεράσματα οι γραφολογοι.

https://www.newsbomb.gr/bombplus/fun/story/280598/deite-ti-faneronei-o-grafikos-haraktiras


Αν η γκόμενα κάνει πολύ μεγάλα, στρογγυλά γράμματα και αφήνει μια γραμμή κενή μετά από κάθε σειρά, δεν ξέρω γιατί, αλλά τρέχω στα βουνά να ξεφύγω. :shifty:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Αν η γκόμενα κάνει πολύ μεγάλα, στρογγυλά γράμματα και αφήνει μια γραμμή κενή μετά από κάθε σειρά, δεν ξέρω γιατί, αλλά τρέχω στα βουνά να ξεφύγω. :shifty:


Κενή γραμμή μετά από κάθε σειρά; Επιτρέπεται αυτό μετά την 3η δημοτικού;
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Κενή γραμμή μετά από κάθε σειρά; Επιτρέπεται αυτό μετά την 3η δημοτικού;

Πω σοβαρά δεν καταλαβαίνω τι λες. :hehe:

'Εχω δει άτομα να γράφουν έτσι ναι, π.χ. μια καθηγήτρια γαλλικών που άλλαζε συνέχεια γκόμενους. :shifty:
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Πω σοβαρά δεν καταλαβαίνω τι λες. :hehe:

'Εχω δει άτομα να γράφουν έτσι ναι, π.χ. μια καθηγήτρια γαλλικών που άλλαζε συνέχεια γκόμενους. :shifty:

Εμάς κάπου στη μέση του δημοτικού σταμάτησαν να μας αφήνουν να γράφουμε έτσι, μας έλεγαν ότι πρέπει να γράφουμε σε κάθε σειρά. Γι αυτό μου φαίνεται λίγο αδιανόητο. Πάντως ακούγεται όντως τρομακτικό ένα τέτοιο γραπτό
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Well, πριν 2 χρόνια με έβγαζε chaotic neutral με το chaotic evil να ακολουθεί κατα πόδας. 24-23
Τώρα με βγάζει chaotic evil με 23-24.

Χαλασμένο είναι!



Detailed Results:

Alignment:

Lawful Good ----- XX (2)
Neutral Good ---- XXXXXXXXXX (10)
Chaotic Good ---- XXXXXXXXXXXXX (13)
Lawful Neutral -- XXXXXXXXXXXX (12)
True Neutral ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (20)
Chaotic Neutral - XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (23)
Lawful Evil ----- XXXXXXXXXXXXX (13)
Neutral Evil ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (21)
Chaotic Evil ---- XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX (24)

Law & Chaos:
Law ----- XX (2)
Neutral - XXXXXXXXXX (10)
Chaos --- XXXXXXXXXXXXX (13)

Good & Evil:
Good ---- (0)
Neutral - XXXXXXXXXX (10)
Evil ---- XXXXXXXXXXX (11)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top