Φεύγω για Τρίκαλα

Evalivan44

Νεοφερμένος

Η Evalivan44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλισπεριζω ολα τα μελη !!!
Μενω και εργαζομαι στην αθηνα ειμαι κατω των. 25 δεν εχω τιποτα ουτε παιδια ουτε σκυλια ουτε αντρα ουτε δουλευω σε κατι συγκεκριμενο. Με λιγα λογια δε με κραταει τιποτα. Θελω να ζησω πιο ηρεμα σε καποια πολη ειχα ζησει παλαιοτερα σε μια κομμωπολη για λιγο και μου αρεσε. Μαρεσουν λοιπον πολυ πολυ τα Τρικαλα θεσσαλιας. Ζει κανεις εκει να μου πει ειναι ωραια αξιζει ;;; βρισκεις δουλεια πως ειναι γενικα...
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Όλες οι δουλειές είναι Αθήνα. Μην κάνεις το λάθος και επιστρέψεις εκτός αν έχεις γνωριμίες για μια δουλειά στον τόπο αυτό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.
Καλισπεριζω ολα τα μελη !!!
Μενω και εργαζομαι στην αθηνα ειμαι κατω των. 25 δεν εχω τιποτα ουτε παιδια ουτε σκυλια ουτε αντρα ουτε δουλευω σε κατι συγκεκριμενο. Με λιγα λογια δε με κραταει τιποτα. Θελω να ζησω πιο ηρεμα σε καποια πολη ειχα ζησει παλαιοτερα σε μια κομμωπολη για λιγο και μου αρεσε. Μαρεσουν λοιπον πολυ πολυ τα Τρικαλα θεσσαλιας. Ζει κανεις εκει να μου πει ειναι ωραια αξιζει ;;; βρισκεις δουλεια πως ειναι γενικα...


Τι ακριβώς θα κανείς εκεί;
 

Evalivan44

Νεοφερμένος

Η Evalivan44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σκοπευω να ζησω εκει να βρω μια δουλεια και να ζησω ηρεμα
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,205 μηνύματα.

GoddamnRight

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GoddamnRight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ο akikos μίλησε σωστά. Αν δεν έχεις δουλειά να σε περιμένει, μην πας εκεί. Με τόση ανεργία που υπάρχει γενικά, δύσκολο μου φαίνεται εκεί να βρεις εύκολα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εάν αισθάνεσαι ήδη πίεση στην Αθήνα και θες μια πιο ήρεμη ζωή, τότε φαντάσου πώς θα είναι όταν θα έχεις και παιδιά, σκυλιά, δεσμεύσεις. Πανικός.

Εγώ θα σου έλεγα να κοιτάξεις πρώτα στο ίντερνετ για αγγελίες και αν βρεις κάτι που σ ενδιαφέρει να τους πάρεις ένα τηλέφωνο. Δες και ενοίκια, μετακινήσεις, κάνε ένα κοστολόγιο γενικά. Εν τω μεταξύ δεν ξέρουμε και τι δουλειά θες να κάνεις. Είναι κάτι το εξεζητημένο ή είναι μια δουλειά πανταχού παρούσα (πωλήτρια ξέρω γω);

ΥΓ: Γενικά κάνε μια λίστα με τα υπέρ και τα κατά της κάθε πόλης. Από το κόστος ζωής μέχρι το κλίμα, την τοποθεσία και τους γνωστούς σου ανθρώπους.
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Άλλο πάλι και τούτο...
Αποκέντρωση δίχως εξασφαλισμένο σπίτι ή δουλειά.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Άλλο πάλι και τούτο...
Αποκέντρωση δίχως εξασφαλισμένο σπίτι ή δουλειά.

Απ' ό,τι κατάλαβα ούτε στην Αθήνα έχει εξασφαλισμένη δουλειά και στάνταρ η ζωή είναι πιο ακριβή απ' ό,τι στα Τρίκαλα. Οπότε why not? Καλά το σπίτι αν έχεις κάνει έρευνα στο ίντερνετ από πριν το βρίσκεις μέσα σε μια μέρα, σιγά τα λάχανα.
 

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Απ' ό,τι κατάλαβα ούτε στην Αθήνα έχει εξασφαλισμένη δουλειά και στάνταρ η ζωή είναι πιο ακριβή απ' ό,τι στα Τρίκαλα. Οπότε why not? Καλά το σπίτι αν έχεις κάνει έρευνα στο ίντερνετ από πριν το βρίσκεις μέσα σε μια μέρα, σιγά τα λάχανα.

Από την στιγμή που εργάζεται, θεωρούμε ότι είναι εξασφαλισμένη. Το σπίτι επίσης πολύ πιθανόν να είναι δικό της, επομένως να μην πληρώνει ενοίκιο.
Αυτό το "η ζωή στην πόλη είναι ακριβότερη", δεν το καταλαβαίνω. Φθηνότερα όλα είναι. Ενδεχομένως το ενοίκιο να είναι ακριβότερο (στη περίπτωση που πληρώνει ήδη) αλλά δε ξέρω κατά πόσο υπάρχουν διαθέσιμα σπίτια στα τρίκαλα ελέω Airbnb και μάλιστα οικονομικά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top