Πρόβλημα εγκατάστασης οποιουδήποτε OS

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Θεσπέσια! Τα ίδια προβλήματα που μου παρουσιάζονταν με τα Linux, παρουσιάζονται και με τα windows. Κοινώς βάζω ένα οποιοδήποτε bootable cd μέσα, κάνω restart για να εγκαταστήσω το αντίστοιχο λειτουργικό ή να κάνω format και το αποτέλεσμα είναι μια τρύπα στο νερο! Με παρατάει στα dos και περιμένει να του περάσω εντολές! Μου μπήκε πριν λίγο η ιδέα ότι πιθανώς να φταίει ότι τον σκληρό που χρησιμοποιώ, από τότε που μου άλλαξαν την μητρική τον βλέπει ως εξωτερικό:worry: ενώ είναι εσωτερικός.:wall:

Έχει κανείς καμιά ιδέα;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Είσαι σίγουρος ότι έχεις "πει" στο bios να bootαρει και από CD;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ναι! Και μάλιστα πήγα στα bios και έβαλα επίτηδες σε όλες τις επιλογές για boot το cd-rom να δω τι θα κάνει! Πάλι τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Επίσης τι εννοείς ότι τον βλέπει σαν εξωτερικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Εννοώ ότι ναι μεν στο "ο υπολογιστής μου" τον βλέπει κανονικά και οχι ως αφαιρούμενο, αλλά τον έχει και στην ασφαλή κατάργηση, άσχετα που δεν μπορείς να τον καταργήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δεν έχει σχέση αυτό, μπορεί απλά η μητρική σου να υποστηρίζει swap.
Η γνώμη μου είναι ότι ο δίσκος είναι μια χαρά, απλά κάτι κάνεις λάθος στο boot :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phalanx

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Phalanx αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Βρε παιδιά δεν έχει σχέση ο σκληρός πιστεύω. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το Boot. Για παράδειγμα μπορεί να όρισες παντού για boot το cd-rom αλλα αν έχεις πολλές τέτοιες συσκευές να μην βάζεις το bootable cd στη σωστή συσκευή που βλέπει το bios. Αυτό διορθώνεται. Πάντως η εγκατάσταση των windows έπρεπε να είχε ξεκινήσει κανονικά ασχέτως αν έβλεπε σκληρό ή όχι το σύστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Βρε παιδιά δεν έχει σχέση ο σκληρός πιστεύω. Κάποιο πρόβλημα υπάρχει με το Boot. Για παράδειγμα μπορεί να όρισες παντού για boot το cd-rom αλλα αν έχεις πολλές τέτοιες συσκευές να μην βάζεις το bootable cd στη σωστή συσκευή που βλέπει το bios. Αυτό διορθώνεται. Πάντως η εγκατάσταση των windows έπρεπε να είχε ξεκινήσει κανονικά ασχέτως αν έβλεπε σκληρό ή όχι το σύστημα.

Έχω ένα μόνο CD-ROM οπότε δεν έιναι αυτό. Δεν έχετε ιδέα τι άλλο μπορεί να φταίει; Έχω αρχίσει να απελπίζομαι...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top