Μαγειρική για στόκους και γευστικές προτάσεις!

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Αναστασία μου τι είναι οι μπόμπες μπορεί να το λέμε διαφορετικά εμείς.

Κυκλοφορούν στα σουπερμάρκετ πακέτα με ψωμί (όπως τα πακέτα με το ψωμί του τοστ) μόνο που είναι στρογγυλά, και αρκετά συχνά γλυκίζουν κιόλας. Τα παίρνεις και τα κοβεις στα 4, βάζεις μέσα τα υλικα (η πρόταση για ζαμπον-τυρί-μαρούλι-μαγιονέζα είναι μαλλον η καλύτερη) και στη συνέχεια στιβάζεις τα σαντουιτσάκια το ένα πάνω στο άλλο ώστε να είναι πάλι όπως στην αρχική συσκευασία και να δημιουργούν ένα κυλινδρικό πύργο. Είναι νόστιμο και εμφανίσιμο.:)

Σε ευχαριστώ και σένα τέτρα ωραίες και σένα οι ιδέες σου

:kissing:

Χαίρομαι που βοήθησα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
Κυκλοφορούν στα σουπερμάρκετ πακέτα με ψωμί (όπως τα πακέτα με το ψωμί του τοστ) μόνο που είναι στρογγυλά, και αρκετά συχνά γλυκίζουν κιόλας. Τα παίρνεις και τα κοβεις στα 4, βάζεις μέσα τα υλικα (η πρόταση για ζαμπον-τυρί-μαρούλι-μαγιονέζα είναι μαλλον η καλύτερη) και στη συνέχεια στιβάζεις τα σαντουιτσάκια το ένα πάνω στο άλλο ώστε να είναι πάλι όπως στην αρχική συσκευασία και να δημιουργούν ένα κυλινδρικό πύργο. Είναι νόστιμο και εμφανίσιμο.:)

δεν κατάλαβα όμως τι είναι? είναι το φραντζολάκι? Μεγάλη φραντζόλα κάτι τέτοιο κατάλαβα δηλαδή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
δεν κατάλαβα όμως τι είναι? είναι το φραντζολάκι? Μεγάλη φραντζόλα κάτι τέτοιο κατάλαβα δηλαδή

Είναι ο όλος πύργος με τα σαντουιτσάκια. Το αρχικό ψωμί είναι όπως είπα σαν το ψωμί του τοστ, μόνο που είναι στρογγυλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
μάλιστα τώρα κατάλαβα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
ευχαριστώ Αναστασία μου, έχουμε χρυσή ζύμη.
χχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά έχω σπίτι φιλοξενούμενους συγγενείς του αντρούλι μου.

Γενικός σαν οικογένεια μαζεύονται αρκετά συχνά κ ψήνουμε μπριζολίτσες κ λοιπά.
Αυτό θα γίνει κ σήμερα μιας κ έχουν έρθει κ άλλοι από το μέρος του.
Εγώ το έχω ψιλό βαρεθεί αυτό το σκηνικό κ μάλλον πολύ λογικό γιατί δεν τρελαίνομαι για κρέατα.

(ας κόψω της σάλτσες λίγο πρωί - πρωί)

Πείτε μου ρε παιδιά τίποτα καινούργιο να συνοδεύσω τα κρέατα, εκτός από πατάτες σε αλουμινόχαρτο κ τα κλασικά που γίνονται σε bbq party.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Πατατοσαλάτα με μαγιονέζα, μαϊντανό, φρέσκο κρεμμυδάκι
Μακαρονοσαλάτα της ΚΕ
Ριζότο με μανιτάρια, αρακά και καλαμπόκι
Ψητά λαχανικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τέλεια ιδέα για bbq: περνάς σε μια οδοντογλυφίδα ένα ξέρω δαμασκηνό τυλιγμένο σε μπέικον. Τα βάζεις κι αυτά στο grill και ιδού ένα τέλειο snack! Παχυντικό αλλα τέλειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ευχαριστώ κορίτσια θα φτιάξω αυτό με τα δαμάσκηνα, κ την μακαρονοσαλάτα της κουε.

τίποτα για σκορδόψωμο? η έχει ακούσει κανείς αυτό με την φέτα στο αλουμινόχαρτο στο bbq θα γίνετε? αν βάλω κ ελαιόλαδο μέσα κ πιπεριά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
τίποτα για σκορδόψωμο? η έχει ακούσει κανείς αυτό με την φέτα στο αλουμινόχαρτο στο bbq θα γίνετε? αν βάλω κ ελαιόλαδο μέσα κ πιπεριά?

Φέτα ψητή γίνεται πανεύκολα! Βάζεις στο αλουμινόχαρτο φέτα, από πάνω λίγη ντομάτα, καλύτερα βάλε και κάτω από την φέτα λίγη ντομάτα για να μην κολήσει, λίγο ελαιόλαδο, ρίγανη, και αν θέλεις και λίγο κασέρι και το ψήνεις 5 λεπτά και γίνεται κόλαση!!! Αν θέλεις βάζεις και πράσινη πιπεριά, είτε καυτερή είτε απλή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
thanks palladinουλι :kissing::kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αχ και χαλούμι να κανεις! Τέλειο! Πάλι έτσι σε αλουμινόχαρτο, η και σε σουβλάκι (αλλα όχι πάνω στο grill γυμνό) με λαχανικά ανάμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Γιδάκι σκέτο το χαλούμι μέσα?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εσύ όπως προτιμάς. Με λίγο λαδάκι ίσως, ρίγανη, κόκκινη πιπεριά... Δε λιώνει σαν τη φέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
:clapup: ευχαριστώ κορίτσια
Αν σας έρθει ακόμα καμία ωραία ιδέα πείτε μου μέχρι της 3 που θα είμαι εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
καλησπέρα!!!!!καμια ιδεα τι να κανω με μπουτακια κοοπουλο???να τα τηγανισω ή να τα κανω στον φουρνο??κ τι σαλτσα θα μπορουσα να κανω μαζι????:confused::hmm::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
A, εγώ δεν τηγανίζω ποτε... Μπούτι κοτόπουλο σπανια τρώω, αλλα γενικά το κοτόπουλο πάει η στο φούρνο με λεμόνι, λαδάκι, μαϊντανό η ρίγανη και λευκό κρασί αν θέλεις...
...αλλιώς η δικη μου αγαπημένη λύση είναι να το πασαλείβω ωμο με μουστάρδα, να το τσιγαρίζω σε τηγάνι με tefal μέχρι να ροδίσει η πέτσα, και μετά το αφήνω να σιγοβράσει εκεί μέσα με νερό, ένα κύβο knorr η αλλα μπαχαρικά!

Αν δε στο ζουμί ρήξεις ψιλοκομμένη πράσινη πιπεριά, καρότο η / και κολοκυθάκι, πεντανόστιμο. Φάτο με ρύζι. H ceasar's.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ααααα...ωραιο αυτο για τοτ τηγανι....εγω στο κοτοπουλο φουρνου εβαζα μπυρα αντι γιατι κρασι γινεται πολυ ωραιο!!!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Λοιπόν..Ως γνωστόν για όποιον με ξέρει ΔΕΝ ΞΕΡΩ να μαγειρεύω.
Αλλά η ζωή και οι εταιρίες τροφίμων έχουν προνοήσει και για μένα..
So,σήμερα είχα αναλαμπή.Δεν ξέρω αν κάποιος άλλος το έχει προτίνει στο παρελθόν,αλλά εγώ θα το πω.
Rice noodles με διάφορες γεύσεις,σε σακουλάκια,με μερίδα 2 ατόμων και γαρίδες με γλυκόξυνη σάλτσα (οι γαρίδες είναι τόσο ευκολές τελικά..μπράβο τους!).Φαγητό,ζήτημα,10 λεπτών (τα noodles θέλουν κανα 3 λεπτο) νοστιμότατο και ψιλοεντυπωσιακό..εκτός και αν οι φίλοι στους οποίους το έφτιαξα είναι κάφοι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Παιδιά, ο αρακάς τι διδαφορά έχει από τα μπιζέλια;;
Έχω μία λίστα ισοδυναμιώω από μία παλιά δίαιτα και έχει τον μεν στις πρωτεΐνες και τα μπιζέλια στα αμυλώδη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top