Η επικαιρότητα εν συντομία

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Νομπέλ Ειρήνης σε δύο Ελληνες επιστήμονες

Ο Χρήστος Ζερεφός εδώ και δέκα ημέρες αντιμετωπίζει ένα σοβαρό πρόβλημα. Σπάει το κεφάλι του, αλλά δεν μπορεί να αποφασίσει πού να κρεμάσει το... Νομπέλ του! Δεν είναι αστείο. Ο άξιος επιστήμονας, πρόεδρος του Εθνικού Αστεροσκοπείου Αθηνών και τακτικό μέλος της Ακαδημίας Αθηνών, όπως και ο έγκριτος συνάδελφος και φίλος του, καθηγητής στο ΑΠΘ, κ. Αλκιβιάδης Μπάης, είναι εδώ και λίγες ημέρες κάτοχοι του βραβείου Νομπέλ Ειρήνης, οι δύο πρώτοι Ελληνες στους οποίους έχει απονεμηθεί ποτέ η ύψιστη αυτή διάκριση.
Τι κι αν το βραβείο το «μοιράζονται» με άλλους 45 διακεκριμένους επιστήμονες από όλο τον κόσμο! Η τιμή, όπως λέει στην «Κ» ο κ. Ζερεφός, είναι τεράστια και ιδού πώς προέκυψε: ως γνωστόν, η Διακυβερνητική Επιτροπή για την Κλιματική Αλλαγή (IPCC) των Ηνωμένων Εθνών βραβεύθηκε μαζί με τον πρώην αντιπρόεδρο των ΗΠΑ Αλ Γκορ, με το Νομπέλ Ειρήνης 2007. Δικαίως, ο πρόεδρος του IPCC δρ Ρ. Πασαούρι αποφάσισε να «διανείμει» τη διάκριση στους επιστήμονες που περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον οδήγησαν στην απονομή του βραβείου στην Επιτροπή (τα πορίσματα της οποίας -θυμίζεται- έδειξαν το πραγματικό μέγεθος του προβλήματος της υπερθέρμανσης του πλανήτη και πλέον αποτελούν παγκοσμίως τον βασικό δείκτη για την χάραξη της πολιτικής για την αντιμετώπιση των κλιματικών αλλαγών).
«Μου έκαναν την τιμή να με συγκαταλέξουν στους τιμώμενους και προ δέκα ημερών έφθασε στο σπίτι μου το Δίπλωμα Συμμετοχής στο Νομπέλ Ειρήνης 2007», λέει ο κ. Ζερεφός, επιστημονικές εργασίες του οποίου έχουν συμπεριληφθεί σε όλες τις εκθέσεις του IPCC. «Η χαρά μου είναι διπλή γιατί ένας πολύ στενός μου συνεργάτης και ο “διάδοχός” μου στο Εργαστήριο Φυσικής της Ατμόσφαιρας Αλκιβιάδης Μπάης βραβεύεται μαζί μου», συμπληρώνει. «Είναι κι εκείνος βαθιά συγκινημένος, αλλά πολύ σεμνός για να ανακοινώσει τη διάκρισή του. Οπως και να το κάνουμε όμως είναι μια δικαίωση, ιδίως για την Ελλάδα που έχει μια... κακοδαιμονία με τα ζητήματα του περιβάλλοντος».
Σημειώνεται ότι σε άλλες χώρες έγιναν ειδικές εκδηλώσεις για την ανακοίνωση της απονομής του βραβείου Νομπέλ (έστω και ενός... ποσοστού αυτού) στους επιστήμονες που επέλεξε η IPCC. Εδώ παρολίγον να μην το μάθουμε...



πηγή



Βέβαια έχουμε γιουροβίζιον εδώ και αυτά λίγο μας απασχολούν.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jesus ate your cake

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χεσούς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ταχυδρόμος. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Eurovision is serious business !! Ο Σιουφας δεν ειχε αναφερει τη νικη της Παπαριζου ως μια απο τις διεθνεις επιτυχιες της Ελλαδας επι κυβερνησεως Ν.Δ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Eurovision is serious business !! Ο Σιουφας δεν ειχε αναφερει τη νικη της Παπαριζου ως μια απο τις διεθνεις επιτυχιες της Ελλαδας επι κυβερνησεως Ν.Δ ;

Ναι, ο τουρισμός μας κάθε χρόνο σ'αυτό στηρίζεται. Ξεχνάω τότε με τον Ρακιτζή που αδειάσανε τα νησιά; Άσε που αν κερδίσουμε φέτος υπάρχουν σοβαρές προτάσεις για να λάβει χώρα ο διαγωνισμός στη Μύκονο του χρόνου...

Έλεος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
«Αντίο» στα χάρτινα αεροπορικά εισιτήρια
Παρελθόν θα αποτελέσουν από την 1η Ιουνίου του 2008, τα χάρτινα αεροπορικά εισιτήρια, τα οποία θα αντικατασταθούν από τα ηλεκτρονικά εισιτήρια. Αυτό ανακοίνωσε η Διεθνής Ένωση Αερομεταφορών (ΙΑΤΑ), που έχει έδρα τη Γενεύη και εκπροσωπεί περισσότερες από 240 αερογραμμές, στις οποίες αντιστοιχεί το 94% των προγραμματισμένων διεθνών πτήσεων.
Με την αντικατάσταση των χάρτινων εισιτηρίων με ηλεκτρονικά (e-ticketing), θα περιοριστούν τα έξοδα των αεροπορικών εταιριών κατά εννέα δολάρια ανά επιβάτη και παράλληλα θα γλυτώνουν κοντά στα 50.000 δέντρα το χρόνο, όπως ενημέρωσε η ΙΑΤΑ.
Η πρωτοβουλία αυτή άρχισε το 2005 και ήδη το 85% των επιβατών σε εταιρίες της ΙΑΤΑ, πετούν χωρίς τα παλιά, χάρτινα εισιτήρια.
Όσο για τις αεροπορικές εταιρίες που δεν ανήκουν σε αυτή, εφαρμόζουν ήδη το νέο σύστημα και οι επιβάτες χρειάζονται μόνο την ταυτότητά τους όταν παρουσιάζονται στα αεροδρόμια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Ο Μάικλ Τζόνσον επέστρεψε το χρυσό μετάλλιο από τα 4Χ400 στο Σίδνεϊ

Για την καταπολέμηση του ντόπινγκ χρειάζονται γενναίες αποφάσεις και ο Μάικλ Τζόνσον έδωσε το καλό παράδειγμα.(οξυμωρο?) Ο 40χρονος, πλέον, Αμερικανός σπρίντερ επέστρεψε στη ΔΟΕ το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε μαζί με τους Αντόνιο Πέτιγκριου και τους δίδυμους αδερφούς, Κάλβιν και Αλβιν Χάρισον στη σκυταλοδρομία 4Χ400μ. στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Σίδνεϊ, μετά την παραδοχή του Πέτιγκριου ότι είχε κάνει τότε χρήση απαγορευμένων ουσιών.(και το εκανε απο γενναιοτητα?Απο τυψεις ή απο φοβο μην βγει βρωμα και για την παρτη του, απο τους συναθλητες του?Χμ....:whistle:)

Με επιστολή του στην "Daily Telegraph" ο "πάπιας" εξήγησε τους λόγους της απόφασής του να ξεκρεμάσει από το ράφι του το χρυσό μετάλλιο και να το επιστρέψει στη ΔΟΕ: "Ξέρω ότι το μετάλλιο δεν το κερδίσαμε δίκαια, είναι βρώμικο και πρέπει να το βγάλω από το χώρο όπου φυλάω τα μετάλλιά μου διότι δεν ανήκει εκεί.(και εισαι σιγουρος οτι ειναι το μοναδικο που δεν παει εκει?Η φοβασαι μηπως μεινει αδειο το ραφι αν δωσεις οσα δεν ανηκουν και μετα δεν εχεις με τι να το γεμισεις?) Δεν ανήκει σε εμένα και γι'αυτό το λόγο το επιστρέφω στη ΔΟΕ διότι δεν το θέλω. Είμαι βαθύτατα απογοητευμένος και στεναχωρημένος".

Η κίνηση αυτή του κατόχου τεσσάρων, πλέον, χρυσών ολυμπιακών μεταλλίων και παγκόσμιου ρέκορντμαν στα 200 και 400 μέτρα έγινε αποδεκτή με μεγάλη ικανοποίηση (και γιατι ικανοποιηθηκατε?τι κανατε οταν επρεπε?τι εννοω?πιο κατω!) από τη Διεθνή Ολυμπιακή Επιτροπή αλλά και από την παγκόσμια ομοσπονδία κλασικού αθλητισμού: "Κάνοντας αυτό το γενναίο βήμα ο Μάικλ έστειλε ένα σημαντικό μήνυμα για τη θέση που πρέπει να έχει το ντόπινγκ στον αθλητισμό", δήλωσε ο εκπρόσωπος Τύπου της IAAF, Νικ Ντέιβις.

Προς επεξηγηση των παραπανω που εχω "σχολιασει"....
Μπουρδες, μπουρδες και τριχες κατσαρες!
Μα καλα δουλευομαστε τωρα?
Και τι εγινε που το επεστρεψε?Τι αλλαζει?
Απο την μια οι Αμερικανοι ειναι οι μονοι που κανουν ξεχωριστο αντιντοπινγκ κοντρολ, χρηζουν απιστευτα "διαφορετικων" μεταχειρισεων απο τους διαφορους οργανσμους (για τους αθλητες τους), περνανε (προσπερνανε βασικα) καθε ελεγχο και παντα κατοπιν εορτης ερχονται και μας λενε οτι :
"Ξες τι?Το πηρα ντοπαρισμονος, παρτο πισω."
Κι εχουμε απο κατω τους κοστουμαρισμενους να παλαμοκροτουν κιολας.

Αλλα εδω θα μου πεις οτι ο Καρλ Λιουις που παραδεχτηκε οτι ηταν τιγκα στην ντοπα (σαν προβατινα που της κανουν ορμονοθεραπεια για καλο ζευγαρωμα) και τον ειχανε (εχουνε?) προεδρο του αντιντοπινγκ κοντρολ.Ελεος δηλαδη!
Που εαν θελαμε να υπαρξει παραδειγματισμος, θα επρεπε να τον ειχαν να σκουπιζει γηπεδα.

Και ωραια επεστρεψε το μεταλλιο...(και καλα εκανε δηλαδη)
Για τον αθλητη που το δικαιουτω/ο (WTF?) τι αλλαξε?

Χαθηκε η στιγμη "δοξας" του (τοσο για τον ιδιο οσο και για την χωρα του) και η ιακνοποιηση για τους κοπους του, ναι ή ου?
Φυσικα και ναι, και τιποτα δεν το αλλαζει αυτο.
Και ειναι πολυ διαφορετικο να στο κρεμανε στον λαιμο και να νιωθεις περηφανος, απο το να στο στελνουν σπιτι με κουριερ 4χρονια μετα επειδη "ετυχε" να νιωσει τυψεις ο -καθε- "Μιχαλης Ιωαννου".

Προσωπικα εχω βαρεθει αυτους τους θεατρινισμους.
Οχι μονο απο αθλητες, αλλα κυριως απο ομοσπονδιες και φορεις που μας δουλευουν ψιλο γαζι.
Τιποτα δεν αλλαζει.Οσους τους θελουν "καθαρους", ετσι τους βρισκουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
"Κλείδωσε" το χρίσμα
Ο Μπάρακ Ομπάμα θα είναι ο υποψήφιος για το χρίσμα των Δημοκρατικών. Έγινε ο πρώτος Αφροαμερικανός υποψήφιος που εξασφάλισε τον απαραίτητο αριθμό εκλεκτόρων για να πάρει το Χρίσμα. Το δήλωσε ο ίδιος μπροστά σε 19.000 υποστηρικτές του, στο Σεντ Πολ της Μινεσότα, δίνοντας στο συνέδριο του Αυγούστου τυπικό χαρακτήρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Και τώρα κάτι απο Ρόδο , Δεν είμαι καλή δημοσιογράφος αλλα όταν πρόκειτε για δικά μας άτομα δεν μας νοιάζει το γράψιμο αλλα η ουσία:(


Μητέρα με 4 παιδιά απο απερισκεψία του συζήγου της ,που αντί να βάλει λάδι στο τζακι μπερδέυτηκε και έβαλε βενζίνη, με αποτέλεσμα να δημιουργήσει πυρκαγια και σοβαρά εγκαύματα σε σώμα και πρόσωπο, Η 37χρονη μητέρα μεταφέρθηκε στο Νοσοκομείο όπου και έγινε η άμμεση μεταφορά της με στρατιωτικό Ελικόπτερο σε νοσοκομείο της Αθήνας. Η κατάσταση της είναι κρίσημη καθώς ο σύζηγος της δεν πρόλαβε να την βοηθήσει αφού είχαν πάρει φωτιά τα ρούχα της και ήταν ανεξέλεγκτη η φωτιά, στην προσπάθεια του να την βοηθησει έπαθε και εκείνος εγκαύματα.


Εκτές στις 7 το απόγευμα η ξαδέλφη μου έκλεισε τον κύκλο της ζωής απο νευρική ανωρεξία, έμεινε 27 κιλά απο την στεναχώρια της και τώρα πιά τέλειωσαν όλα, 4 παιδιά στον δρόμο, αφού ο παππούς αυτών ειναι στην εντατική και δεν άντεξε τον θάνατο, η γιαγια των παιδιών δεν γνωρίζει τον θάνατο της νυφης της και ο άντρας της είναι εξαφανησμένος αφού το έμαθε:(

Ειδα στο πόστ τότε έκανα ένα λάθος, στο πληκτρολόγιο, ήταν 34 όχι 37:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εκτές στις 7 το απόγευμα η ξαδέλφη μου έκλεισε τον κύκλο της ζωής απο νευρική ανωρεξία, έμεινε 27 κιλά απο την στεναχώρια της και τώρα πιά τέλειωσαν όλα, 4 παιδιά στον δρόμο, αφού ο παππούς αυτών ειναι στην εντατική και δεν άντεξε τον θάνατο, η γιαγια των παιδιών δεν γνωρίζει τον θάνατο της νυφης της και ο άντρας της είναι εξαφανησμένος αφού το έμαθε:(

Ειδα στο πόστ τότε έκανα ένα λάθος, στο πληκτρολόγιο, ήταν 34 όχι 37:(


Μανια μου λυπάμαι πολύ! Να ζήσετε να την θυμόσαστε! :(

Να προσέχετε τα παιδιά! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Λυπάμαι Μάνια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
4 παιδιά στον δρόμο, αφού ο παππούς αυτών ειναι στην εντατική και δεν άντεξε τον θάνατο, η γιαγια των παιδιών δεν γνωρίζει τον θάνατο της νυφης της και ο άντρας της είναι εξαφανησμένος αφού το έμαθε:(

κατ' αρχάς συλλυπητήρια:(

δεύτερον, τι εννοείς "ο άντρας της είναι εξαφανησμένος αφού το έμαθε"?? μιλάμε για τον πατέρα των παιδιών??? αυτόν που στην ουσία σκότωσε την γυναίκα του? παράτησε τα παιδιά του κι έφυγε?

σόρυ που χώνομαι, αλλά η αστυνομία έκανε καμία ανάκριση? τι θα πει "κατά λάθος έβαλε βενζίνη αντί για λάδι"? και ποιος ρίχνει λάδι στο τζάκι του? μήπως παίζει τίποτα άλλο? και στο καπάκι εξαφανίζεται κι όλας?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συλλυπητήρια, Μάνια μου... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Μανια μου λυπάμαι πολύ! Να ζήσετε να την θυμόσαστε! :(

Να προσέχετε τα παιδιά! :/:

Προσπαθούμε αλλα κλείσαν όλα τα κινητά να μην μάθει η θεία μου πώς πέθανε η νύφη της και πώς ο άντρας ης είναι στην εντατική:( χάσαμε κάθε επαφή:(

Λυπάμαι Μάνια μου!

Να σαι καλά καρδιά μου:(

κατ' αρχάς συλλυπητήρια:(

δεύτερον, τι εννοείς "ο άντρας της είναι εξαφανησμένος αφού το έμαθε"?? μιλάμε για τον πατέρα των παιδιών??? αυτόν που στην ουσία σκότωσε την γυναίκα του? παράτησε τα παιδιά του κι έφυγε?

σόρυ που χώνομαι, αλλά η αστυνομία έκανε καμία ανάκριση? τι θα πει "κατά λάθος έβαλε βενζίνη αντί για λάδι"? και ποιος ρίχνει λάδι στο τζάκι του? μήπως παίζει τίποτα άλλο? και στο καπάκι εξαφανίζεται κι όλας?:hmm:

Αυτό έγινε τον φεβρουάριο, πήγε ο ίδιος στην αστηνομία και είπε τι έγινε, η γυναίκα του το είπε πώς πράγματι έτσι έγινε, ήταν ατύχημα, μετά όμως απο τόσες πλαστικές κουράστικέ και έπαθε νευρική με αποτέλεσμα τον θάνατο της, ο ξέδερφος ήταν με ηρεμηστικά αφού φώναζε πώς εκείνος έφτεγε και θεωρήθηκε ατύχημα, τόσαο καιρό υποφέρει, πάει σε ψυχολόγους και κλαίει σαν μικρό παιδί τόσους μήνες, φοβούντε μήπως έκανε καμιά βλακεία αφού μετά το περιστατικό τον ήχαν με ηρεμηστικα για να μην αυτοκτονίσει αφού έκανε αρκετές απόποιρες:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
μάλιστα, οκ.
απλά με τόσα που ακούγονται το μυαλό μου πάει εύκολα στον δόλο.

συλλυπητήρια και πάλι, και κουράγιο, τώρα θα πρέπει εσείς να στηρίξετε τα παιδιά της:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
μάλιστα, οκ.
απλά με τόσα που ακούγονται το μυαλό μου πάει εύκολα στον δόλο.

συλλυπητήρια και πάλι, και κουράγιο, τώρα θα πρέπει εσείς να στηρίξετε τα παιδιά της:(

Το έμαθα πρωί πρωί, ο θείος μου έχει ιστορικό με την υγεία του και ο άλλος είναι επικύνδηνος, τι να προτωμαζέψεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Νεκρός ο Νίκος Σεργιανόπουλος


Μαχαιρωμένος βρέθηκε μέσα στο διαμέρισμά του στο Παγκράτι (στην οδό Μετεώρων 14-16) το πρωί της Τετάρτης (04/06) ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος.

Το θύμα βρήκε η οικιακή βοηθός, η οποία προσπαθούσε επί ώρα να ξεκλειδώσει την πόρτα του σπιτιού, προκειμένου να καταφέρει να μπει για να προσφέρει τις υπηρεσίες της, όπως σχεδόν κάθε μέρα. Όταν κατάφερε να μπει στο σπίτι, βρήκε τον ηθοποιό ημίγυμνο και μαχαιρωμένο στον λαιμό. Στο σπίτι του ηθοποιού δεν υπάρχουν ίχνη διάρρηξης, πράγμα το οποίο σημαίνει ότι ο δράστης όχι μόνο γνωριζόταν με το θύμα, αλλά κατά πάσα πιθανότητα είχε διανυκτερεύσει στο σπίτι του.

Οι πρώτες πληροφορίες κάνουν λόγο για εγκληματική ενέργεια και καθαρή υπόθεση ανθρωποκτονίας, καθώς τα τραύματα που φέρει στον λαιμό -σύμφωνα με τις Αρχές- αποκλείεται να έχουν προέλθει από τον ίδιο. Oι αστυνομικοί της Γενικής Αστυνομικής Διεύθυνσης Αθηνών έχουν σπεύσει στο σημείο, ενώ περισσότερες πληροφορίες αναμένονται τις επόμενες ώρες, με βάση τα συμπεράσματα που θα βγουν από τη Σήμανση και την Ιατροδικαστική Υπηρεσία.

Συγκλονισμένος δήλωσε και ο δικηγόρος του Νίκου Σεργιανόπουλου, Αλέξης Κούγιας, ο οποίος είχε αναλάβει την υπεράσπισή του στην υπόθεση των ναρκωτικών του ηθοποιού πριν από λίγους μήνες.




Aυτος ο ανθρωπος πρεπει να ειχε μπλεξει σε πολλα...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Φοιτητές κρατούν ομήρους μέλη της Συγκλήτου στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας

Ένταση επικρατεί στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας. Ομάδα φοιτητών εισέβαλε στην αίθουσα όπου συνεδρίαζε η Σύγκλητος και ζήτησε από τα μέλη να παραδώσουν τα πρακτικά.
Λόγω της έντασης, ο καθηγητής κοινωνιολογίας και μέλος της Συγκλήτου Γιώργος Πιπερόπουλος αισθάνθηκε αδιαθεσία και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο νοσοκομείο ΑΧΕΠΑ, όπου και νοσηλεύεται.
Οι φοιτητές έχουν αποκλείσει την είσοδο και κρατούν ομήρους τα υπόλοιπα μέλη της Συγκλήτου , μεταξύ των οποίων ο πρύτανης Ηλίας Κουσκουβέλης και αντιπρυτάνεις.
Ζητούν να τους δοθούν τα πρακτικά, προκειμένου να ανακληθεί η απόφασή για τον τετραετή οικονομικό προγραμματισμό του Ιδρύματος που ψηφίστηκε στην έναρξη της συνεδρίασης.



εγώ πάντως θεωρώ ότι τέτοιες ενέργειες αμαυρώνουν το φοιτητικό κίνημα
το μόνο που καταφέρνουν είναι να στρέφουν την κοινή γνώμη εναντίον τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Τι γίνεται με τα χρήματα που συγκεντρώθηκαν για τους πυρόπληκτους;

Στάθης Διομήδης

10 μήνες μετά μόνο 23.5 εκατομμύρια ευρώ έχουν δοθεί από τα 195 εκατομμύρια ευρώ που έχουν συγκεντρωθεί στο ταμείο αρωγής πυρόπληκτων.
Και όχι μόνο αυτό, μέλος του πενταμελούς διοικητικού συμβουλίου του Ειδικού Ταμείου Αντιμετώπισης Εκτάκτων προτείνει μέρος των χρημάτων που συγκεντρώθηκαν να μείνει στο ταμείο για μελλοντικές καταστροφές και να μην δοθεί στους πυρόπληκτους.
Εντυπωσιακά πράγματα συμβαίνουν με τα χρήματα των ελλήνων πολιτών που δόθηκαν σαν χορηγία για την άμεση ανακούφιση των πυρόπληκτων.

περισσότερα εδώ


μάλιστα:hmm:
να πω την αλήθεια δεν εκπλήσσομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νεκρός ο Νίκος Σεργιανόπουλος


Μαχαιρωμένος βρέθηκε μέσα στο διαμέρισμά του στο Παγκράτι (στην οδό Μετεώρων 14-16) το πρωί της Τετάρτης (04/06) ο ηθοποιός Νίκος Σεργιανόπουλος.

Aυτος ο ανθρωπος πρεπει να ειχε μπλεξει σε πολλα...:confused:

Διαφωνώ στο τελευταίο. Μου θυμίζει κι άλλα εγκλήματα πάθους του παρελθόντος, όπως η περίπτωση του Κώστα Ταχτσή...

Όσο για αυτό με τους φοιτητές στη Θεσσαλονίκη, με εξαγρίωσε!!
Ένα είδος απαγωγής θα προωθήσει τα φοιτητικά δικαιώματα;; Πολύ έξυπνο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Διαφωνώ στο τελευταίο. Μου θυμίζει κι άλλα εγκλήματα πάθους του παρελθόντος, όπως η περίπτωση του Κώστα Ταχτσή...

όντως, έχει πολλά κοινά στοιχεία, και υπάρχει περίπτωση να ήταν ερωτικό έγκλημα, άσχετο με τα ναρκωτικά. Πάντως πιστεύω ότι τώρα θα βρεθεί ο ένοχος, με όλα αυτά τα μέσα που έχει η αστυνομία στη διάθεσή της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Γιδακι απλως ειχα ακουσει οτι πριν λιγες μερες, ο ιδιος ειχε μιλησει με ιδιωτικο ντεντεκτιβ και ειχε πει πως εχει "πολλα" να του πει....
Τωρα αυτα θα αφορουσαν ατομα που ηθελε να "δωσει"?
Η οτι οντως η δικια του ηταν ζουρλα και ηθελε να τον φαει?
Τι να σας πω δεν ξερω...απλως αυτοι oι διασημοι ειναι λιγο πολυ "γεια σου".

Σημερα πλαι ακουσα οτι πιασαν και τον Γιαννακη τον Παπαμιχαηλ για οπλοκατοχη παρανομη και κατοχη ναρκωτικων ουσιων και μαλιστα ηταν και φτιαγμενος οταν τον επιασαν.

Αλλα ντ'αλλα τα μεγαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top