Η επικαιρότητα εν συντομία

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Εμ..αυτό λέω και εγώ...τα Πανεπιστήμια μόνο για γνώσεις δεν είναι....όλο με τα πολιτικά ασχολούνται και με την βία...τπτ άλλο...

Σπούδασα στην Αθήνα. Πίστεψέ με, η μόνη βία που έζησα ήταν τη 17η Νοέμβρη, αλλά ποτέ δεν έγινε κάτι δραματικό και πάντα ήταν από τους "γνωστούς αγνώστους".
Συν τοις άλλοις, απέκτησα ένα πολύ γερό πτυχίο.
Οπότε ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Σπούδασα στην Αθήνα. Πίστεψέ με, η μόνη βία που έζησα ήταν τη 17η Νοέμβρη, αλλά ποτέ δεν έγινε κάτι δραματικό και πάντα ήταν από τους "γνωστούς αγνώστους".
Συν τοις άλλοις, απέκτησα ένα πολύ γερό πτυχίο.
Οπότε ας μην είμαστε τόσο απόλυτοι.

Το καλό είναι Γιδάκι μου αυτό που λες για το πτυχίο και μόνο και το κατανοώ όσο δεν μπορείς να φανταστείς!
Υπάρχουν άτομα που πάνε να σπουδάσουν (οι περισσότεροι) και κάνουν ότι θέλουν εκεί μέσα εκτός απο το να ασχολήθούν με τις σπουδές τους, π.χ. Πολιτική, βία κλπ.

Και σου εύχομαι να πάς πολύ ψηλά...το πτυχίο σου είναι όντως δυνατό αλλά όχι γερό...αν το κινηγήσεις τότε θα είναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
Κόψτε γαμώτο αυτά τα πλην ένα όταν συζητάμε.
Είναι ενοχλητικό να το κάνετε χωρίς κανένα επιχείρημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αυτά που γίνονται στα Πανεπιστήμια με έκαναν να αποχωρίσω σιωπιλά...
Φρίκη...δεν μου αρέσει τπτ ούτε στην λογική...ούτε στο σύστημα!

Αυτό που προβάλεται γενικά δίνει αυτή την εντύπωση για τα Πανεπιστήμια.Οπότε σε λογικά πλαίσια έχει βάση όπως το σκέφτεσαι.
Στη σχολή μου δεν έχω βιώσει βία (εκτός από κάτι χαζομαρούλες :P) . Τα πολιτικά στα πανεπιστήμια είναι ένα μεγάλο θέμα δυστυχώς..
Αν θες να ασχοληθείς πάντως , μπορείς να το παλέψεις.Προσωπικά κι εγώ πολλές φορές προβληματίζομαι με αυτά που βλέπω , αλλά θυμάμαι ότι έχω ένα στόχο και μετά δεν θα τους ξαναδώ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το καλό είναι Γιδάκι μου αυτό που λες για το πτυχίο και μόνο και το κατανοώ όσο δεν μπορείς να φανταστείς!
Υπάρχουν άτομα που πάνε να σπουδάσουν (οι περισσότεροι) και κάνουν ότι θέλουν εκεί μέσα εκτός απο το να ασχολήθούν με τις σπουδές τους, π.χ. Πολιτική, βία κλπ.

Και σου εύχομαι να πάς πολύ ψηλά...το πτυχίο σου είναι όντως δυνατό αλλά όχι γερό...αν το κινηγήσεις τότε θα είναι!
Ναι, αλλά έτερον εκάτερον.
Το καλό μου πτυχίο είναι τέτοιο, γιατί πήγα και σε ένα καλό Πανεπιστήμιο.
Η βία στην ελληνική παιδεία είναι ένα ανέκδοτο της χώρας μας, αλλά μην ισοπεδώνουμε το χώρο αυτό, λέγοντας ότι μόνο για τέτοια είναι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Eχμ, επίσης nina, μήπως μπορείς να εξηγήσεις λίγο τη διαφορα ενός δυνατού και ενός γερου πτυχίου? Τι ακριβώς εννοείς? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Υπάρχουν άτομα που πάνε να σπουδάσουν (οι περισσότεροι) και κάνουν ότι θέλουν εκεί μέσα εκτός απο το να ασχολήθούν με τις σπουδές τους, π.χ. Πολιτική, βία κλπ.

τι σχέση έχει η πολιτική με τη βία;
αλοίμονο αν ήμασταν μη πολιτικοποιημένα όντα, και αφήναμε μονίμως άλλους να κανονίζουν την τύχη μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fetish

Νεοφερμένος

Η fetish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
καλημερα σας.....πιστευετε οτι θα το εφαρμοσουν το 65ωρο???εδω μετα βιας κρατουσαμε το 8ωρο???
τι θελουν να μας κανουν φυτα????πως θα ζουμε????και ολα αυτα με θα γινουν με 630Ε βασικο μισθο????δεν παμε καλα μου φαινεται....:hmm::crazy::help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Eχμ, επίσης nina, μήπως μπορείς να εξηγήσεις λίγο τη διαφορα ενός δυνατού και ενός γερου πτυχίου? Τι ακριβώς εννοείς? :confused:

Σίγουρα κάθε πτυχίο είναι ένα δυνατό εφόδιο για την επαγγελματική σταδιοδρομία κάθε ατόμου!
Απο εκεί και πέρα γίνεται γερό αν το δουλέψεις σωστά...δλδ με τα χρόνια αποκτήσεις την απαιτούμενη εμπειρία που χρειάζεσαι να αναπτυχθείς όσο το δυνατό περισσότερο...έτσι σε συνδιασμό με τα παραπάνω θα έχεις ένα πτυχίο γερό και δυνατό...

Κατάλαβες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Σίγουρα κάθε πτυχίο είναι ένα δυνατό εφόδιο για την επαγγελματική σταδιοδρομία κάθε ατόμου!
Απο εκεί και πέρα γίνεται γερό αν το δουλέψεις σωστά...δλδ με τα χρόνια αποκτήσεις την απαιτούμενη εμπειρία που χρειάζεσαι να αναπτυχθείς όσο το δυνατό περισσότερο...έτσι σε συνδιασμό με τα παραπάνω θα έχεις ένα πτυχίο γερό και δυνατό...

Κατάλαβες?

Καλά, "γερό" και "δυνατό" είναι ποιητικές περιγραφές ενός χαρτιού.
Αλλά ό,τι λες δεν έχει να κάνει με τη βία στην παιδεία και τα ελληνικά Πανεπιστήμια, είναι καθολικό γεγονός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Σίγουρα κάθε πτυχίο είναι ένα δυνατό εφόδιο για την επαγγελματική σταδιοδρομία κάθε ατόμου!
Απο εκεί και πέρα γίνεται γερό αν το δουλέψεις σωστά...δλδ με τα χρόνια αποκτήσεις την απαιτούμενη εμπειρία που χρειάζεσαι να αναπτυχθείς όσο το δυνατό περισσότερο...έτσι σε συνδιασμό με τα παραπάνω θα έχεις ένα πτυχίο γερό και δυνατό...

Κατάλαβες?

Κατάλαβα αν και έτσι πως το θέτεις μιλάς πιο πολύ για το βιογραφικό και όχι για το πτυχίο. Γιατί το πτυχίο από τη στιγμή που το παίρνεις πάει τελειωσε, δε μπορεί να αλλάξει κάτι, ούτε να γίνει πιο "γερο" όπως λες. Αποτελεί όμως τη βάση για το βιογραφικό, και αυτό είναι το οποιο χτίζεται με μεταπτυχιακά και εργασιακή εμπειρία και φυσικά μπορεί να γίνει καλύτερο, πιο ανταγωνιστικό και να σου ανοίξει περισσότερες πόρτες. Είναι θέμα ορισμού δηλαδή πιο πολύ το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Κατάλαβα αν και έτσι πως το θέτεις μιλάς πιο πολύ για το βιογραφικό και όχι για το πτυχίο. Γιατί το πτυχίο από τη στιγμή που το παίρνεις πάει τελειωσε, δε μπορεί να αλλάξει κάτι, ούτε να γίνει πιο "γερο" όπως λες. Αποτελεί όμως τη βάση για το βιογραφικό, και αυτό είναι το οποιο χτίζεται με μεταπτυχιακά και εργασιακή εμπειρία και φυσικά μπορεί να γίνει καλύτερο, πιο ανταγωνιστικό και να σου ανοίξει περισσότερες πόρτες. Είναι θέμα ορισμού δηλαδή πιο πολύ το θέμα.

Σωστά...αυτό λέω και εγώ...τα ίδια λέμε με άλλα λόγια...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Επομένως καμία σχέση με τα επεισόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Αυτά που γίνονται στα Πανεπιστήμια με έκαναν να αποχωρίσω σιωπιλά...
Φρίκη...δεν μου αρέσει τπτ ούτε στην λογική...ούτε στο σύστημα!

Επομένως καμία σχέση με τα επεισόδια.

Καμία πολύτως...εγώ τα παραπάνω είπα αρχικά αλλά πήγε αλλού το θέμα..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
σγρουμφ! :mad: Γιατί κάθε φορά που βλέπω κάτι που θέλω να απαντήσω σε ένα θέμα για εργασιακά/παιδεία κάποια εκ των Γίδι, Εδάδ, Idril ή Palladin ( ή οποιοσδήποτε συνδυασμός τους :P) με έχει ήδη προλάβει?!?!

[σορρυ για το οφτοπικ! :redface:]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
σγρουμφ! :mad: Γιατί κάθε φορά που βλέπω κάτι που θέλω να απαντήσω σε ένα θέμα για εργασιακά/παιδεία κάποια εκ των Γίδι, Εδάδ, Idril ή Palladin ( ή οποιοσδήποτε συνδυασμός τους :P) με έχει ήδη προλάβει?!?!

[σορρυ για το οφτοπικ! :redface:]

κι εγώ το παθαίνω με σένα;)
δον γουόρι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Για κακούργημα ο Θέμος Αναστασιάδης
Κλήση σε απολογία απέστειλε ο δεύτερος ειδικός ανακριτής στον Θέμο Αναστασιάδη για την ερχόμενη Παρασκευή.
Η απολογία αφορά στο κακούργημα της παράβασης του νόμου περί ευαίσθητων προσωπικών δεδομένων με ίδιον όφελος.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ανακριτής φαίνεται ότι έχει «δέσει» την υπόθεση της διακίνησης του dvd με εκείνη των 5,5 εκ.ευρώ.
Έτσι εξηγείται ο κακουργηματικός χαρακτήρας της πράξης, μιας και αν δεν υπήρχε ίδιον όφελος, η πράξη θα χαρακτηριζόταν πλημμεληματική.



expected ε ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
;) Ναι...
Ειδικά αν το λέει ο Μάκης. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Γιατί κάτι μου λέει όμως οτι θα αθωωθεί...? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Ανοιχτή ρήξη
Εκτός Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΠΑΣΟΚ ο Κώστας Σημίτης
Εκτός της Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΠΑΣΟΚ έθεσε ο πρόεδρος του Κινήματος Γιώργος Παπανδρέου τον Κώστα Σημίτη, έπειτα από την επιστολή του πρώην πρωθυπουργού με την οποία εξέφραζε διαφωνία για την απόφαση διεξαγωγής δημοψηφίσματος επί της Συνθήκης της Λισαβόνας.
Οϊμέ και τρις αλή :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top