[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
είναι πολύ λογικό να αισθάνεσαι έτσι:)
μόλις μάθεις τα αποτελέσματα να μου τα πεις εντάξει?
σόρυ αν ακούγομαι λίγο ξερόλας, αλλά έχει καεί η γούνα μου:D
γι'αυτό το έχω ψάξει
ο θυρεοειδής επηρεάζει ΠΑΡΑ πολύ την ψυχολογία, προκαλεί νεύρα, κατάθλιψη, ρίχνει την σεξουαλική διάθεση...

βασικά ακόμα δεν το είδα, Γιάννη το βάφτισα:P
κάνε τις εξετάσεις με το καλό και θα σου δώσω αργότερα κι άλλες ίνφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
οι ορμόνες μου μετά τη γέννα δεν έχουν ακόμα επανέλθει και είμαι ένα μάτσο σκατά :(
γιαυτό σκέφτηκα να το ψάξω πιο ιατρικά το θέμα κι όχι με απλούς διατροφολόγους (που έχω ήδη επισκεφτεί και το μόνο που κατάφερα ήταν να κάνω πιο άθλια την ψυχολογία μου)
Κουέ μου δεν μίλησες με το γυναικολόγο σου για τις ορμόνες σου? Θα σου πει να κάνεις αναλύσεις αν είναι ψηλές θα σου δώσει χάπια αν μην κάνω λάθος είναι αντισυλληπτικά και θα ρυθμιστούν, καλά κάνεις να μιλήσεις μαζί του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τα έχω όλα αυτά....
αν τελικά οι εξετάσεις βγούν καθαρές να δω τι θα κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

commie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η commie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,147 μηνύματα.
τα έχω όλα αυτά....
αν τελικά οι εξετάσεις βγούν καθαρές να δω τι θα κάνω :P
μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά να σου πω μόνο ότι η sis μου στην εγκυμοσύνη είχε βάλει 40 κιλά στη πρώτη και 35 στη δεύτερη δεν πρόλαβε να χάσει όλα από τη πρώτη και τελικά ξανάμεινε έγγειος :P και τα έβαλε πάλι τελικά μετά από πολύ προσπάθεια και πολλές δίαιτες τα έχασε όλα. :) φτάνει να έχεις δύναμη, θέληση και αντοχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά να σου πω μόνο ότι η sis μου στην εγκυμοσύνη είχε βάλει 40 κιλά στη πρώτη και 35 στη δεύτερη δεν πρόλαβε να χάσει όλα από τη πρώτη και τελικά ξανάμεινε έγγειος :P και τα έβαλε πάλι τελικά μετά από πολύ προσπάθεια και πολλές δίαιτες τα έχασε όλα. :) φτάνει να έχεις δύναμη, θέληση και αντοχή.

δεν έχω ούτε δύναμη ούτε αντοχή
μόνο θέληση έχω


αναζητείται νεράιδα με μαγικό ραβδάκι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το μεγαλο αν και δεν ειναι ασχημο, το βρηκα πολυ φορτωμενο. Το κοσμημα δε θα πρεπει να το παρακανει, ουτε να τραβαει την προσοχη περισσοτερο απο το ατομο που το φέρει. Οπότε το μικρο θα διαλεγα.

To θεμα παντα ειναι κατι να το φορας και οχι να σε φοραει....
Το οτι κατι μπορει να μην ειναι διακριτικο, δε σημαινει οτι οποιος και να το φορεσει, δε θα ειναι καλο πανω του...
Σημασια εχει να μπορεις να το υποστηριξεις..ειτε ειναι μεγαλο ειτε μικρο..
.Απλα το μικρο και το διακριτικο ειναι η ευκολη λυση για ολους...Δε χρειαζεται ομως να ειναι η μοναδικη λυση για ολα και παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
πάντως τώρα που το σκέφτομαι... καλύτερα να κοιτάζουν το κόσμημα κι όχι εμένα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
αναζητείται νεράιδα με μαγικό ραβδάκι :P

Κοριτσακι, ραβδακι δεν εχω...αλλα εχω φιλες και ξαδερφη με παρομοια προβληματα μετα την εγκυμοσυνη και με πολλη υπομονη και επιμονη τα καταφεραν....
Κανε τις εξετασεις σου και πηγαινε σε ενα διαιτολογο, ωστε να σου φτιαξει μια διαιτα/διατροφη στα μετρα σου, παντα με τη δικη σου βοηθεια...
Και επειδη ακριβως το θελεις πολυ, θα τα καταφερεις....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
λοιπόνε.

Για κόσμημα το μικρό. Γιατί? ρωτάτε γιατί????? ΓΙΑΤΙ πολύ απλά, το μεγάλο θα γυαλίσει πολύ περισσότερο στον Ωρίωνα, ο οποίος, σε κάτι τέτοιες εκδηλώσεις τέλει μανούλα, και ωωω...τι'ναυτό??? ααα!! λαμπυρίζει!!! ααα!!! ας το τραβήξω!!!! αααα!!! βγαίνει και σε κομμάτια...:bleh::bleh::bleh:

για το θυροειδή, τις ορμόνες, την ψυχολογία γενικά: μη μασάς. Στο χρόνο πάνω θα δεις πολλές αλλαγές και δε θα το πιστεύεις.
Κάνε τις εξετάσεις σου (εγώ θα σου έλεγα να πας σε ενδοκρινολόγο, έχω να σου προτείνω εγώ έναν πολύ καλό). Εγώ ελέγχω freeT3, freeT4, TSH, καλσιτονίνη και θυρεοσφαιρίνη και κάνω και έναν υπέρηχο θυροειδούς. Οι εξετάσεις αίματος κοστίζουν 77 ευρώ τιμή δημοσίου και ο υπέρηχος 8 ευρώ, τιμη δημοσίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To θεμα παντα ειναι κατι να το φορας και οχι να σε φοραει....
Το οτι κατι μπορει να μην ειναι διακριτικο, δε σημαινει οτι οποιος και να το φορεσει, δε θα ειναι καλο πανω του...Σημασια εχει να μπορεις να το υποστηριξεις..ειτε ειναι μεγαλο ειτε μικρο..
.Απλα το μικρο και το διακριτικο ειναι η ευκολη λυση για ολους...Δε χρειαζεται ομως να ειναι η μοναδικη λυση για ολα και παντα...
Δε διαφωνω, αλλά αφενός για το συγκεκριμενο, δε θα λεγα οτι κερδιζει και ιδιαιτερα το μεγαλο σε σχεση με το μικρο, και αφεταιρου γενικα, πιο πιθανο ειναι να σε φορεσει ενα γαιδουρι, παρα ενα πιο διακριτικο.

ΚΕ : τις βασικες συμβουλες τις ειπαν τα παιδια ηδη. Βαλε προγραμμα, βρες μεθοδο (πληροφοριες), εντοπισε το προβλημα (που χανεις δυσκολα), δες ποιες λυσεις υπαρχουν και εφαρμοσε τες με πεισμα, αφου το εχεις. Τι διαολο,...στο χερι του ειναι ; ! Οχι δα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
λοιπόνε.

Για κόσμημα το μικρό. Γιατί? ρωτάτε γιατί????? ΓΙΑΤΙ πολύ απλά, το μεγάλο θα γυαλίσει πολύ περισσότερο στον Ωρίωνα, ο οποίος, σε κάτι τέτοιες εκδηλώσεις τέλει μανούλα, και ωωω...τι'ναυτό??? ααα!! λαμπυρίζει!!! ααα!!! ας το τραβήξω!!!! αααα!!! βγαίνει και σε κομμάτια...:bleh::bleh::bleh:

για το θυροειδή, τις ορμόνες, την ψυχολογία γενικά: μη μασάς. Στο χρόνο πάνω θα δεις πολλές αλλαγές και δε θα το πιστεύεις.
Κάνε τις εξετάσεις σου (εγώ θα σου έλεγα να πας σε ενδοκρινολόγο, έχω να σου προτείνω εγώ έναν πολύ καλό). Εγώ ελέγχω freeT3, freeT4, TSH, καλσιτονίνη και θυρεοσφαιρίνη και κάνω και έναν υπέρηχο θυροειδούς. Οι εξετάσεις αίματος κοστίζουν 77 ευρώ τιμή δημοσίου και ο υπέρηχος 8 ευρώ, τιμη δημοσίου.

καλά.... έλιωσα στο γέλιο :lol:

θα σημείωσω τις εξετάσεις να τις πω στην μικροβιολόγο σήμερα το απόγευμα
της είχα πει μόνο για τις reeT3, freeT4, TSH
χρειάζονται και οι υπόλοιπες? :hmm:
Λορυ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
θα σημείωσω τις εξετάσεις να τις πω στην μικροβιολόγο σήμερα το απόγευμα, της είχα πει μόνο για τις reeT3, freeT4, TSH
χρειάζονται και οι υπόλοιπες? :hmm:
Λορυ? :P
Θυρεοσφαιρινη, κυριως για να δει για τιποτα αυτοανοσο.
Καλσιτονινη, επειδη ρυθμιζει το μεταβολισμο ασβεστιου. Δεν διαταρασεται συχνα, αλλά καντην.
Απο διατροφη τσεκαρε αν παιρνεις αρκετο ιωδιο επισης. (θαλασσινα πχ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Θυρεοσφαιρινη, κυριως για να δει για τιποτα αυτοανοσο.
Καλσιτονινη, επειδη ρυθμιζει το μεταβολισμο ασβεστιου. Δεν διαταρασεται συχνα, αλλά καντην.
Απο διατροφη τσεκαρε αν παιρνεις αρκετο ιωδιο επισης. (θαλασσινα πχ)

τσου :redface:
μόνο τόνο τρώω :redface:


tks Για τις υπόλοιπες πληροφορίες
θα της πω λοιπόν να τις κάνω όλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειμαστε πολυ εκτος θεματος, αλλά : ουτε γαλακτοκομικα πολλα τρως ; γιατι και εκει υπαρχει. Και σε εγκυμοσυνη/θηλασμο οι αναγκες ειναι αυξημενες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα τα κάνω split στο θέμα για τον θυρεοειδή :P

γαλακτοκομικά τρώω... όχι τρελή ποσότητα αλλά τρώω (ενα γιαούρτι κάθε βράδυ πχ και γάλα στον καφέ το πρωί)
(χαμηλά λιπαρά όμως... παίζει ρόλο? :hmm:δεν πίνω εδώ και χρόνια πλήρες γάλα, έχω χρόνια να φάω πλήρες γιαούρτι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χμ. και καποια λαχανικα εχουν, δες να τρως και τετοια. Παντως να μη λεμε πολλα χωρις εξετασεις και να μην αγχωνομαστε. Εν αρχην, η συλλογη πληροφορίας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FaniFox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FaniFox αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Λοιπόν...
Φιλενάδα, το φόρεμα είναι τέλειο! Καταπληκτικό!
Θα το φορέσεις και θα είσαι μια κούκλα!
Έχει τέτοια γραμμή που δεν θα σου τονίσει περιφέρεια και πόδια, οπότε μην ανησυχείς για αυτά...
Τώρα, όσον αφορά το πάνω μέρος: αν έχεις στήθος θα είναι υπέροχο.
Αν όχι, σουτιέν wonderbra και έσκισες.
Αν έχεις μπράτσα (όπως εγώ) μια εσάρπα διάφανη αλλά στο ίδιο χρώμα και είσαι γουάου! Νεραϊδένια!
Τώρα για κολιέ, παρόλο που μου άρεσε πολύ το μεγάλο, εγώ θα σου πρότεινα κάτι αρκετά μικρότερο. Το φόρεμα από μόνο του είναι σούπερ.
Μην ξεχάσεις να φορέσεις κάτι στο χέρι. Κάτι μεγάλο που να μην διαλύεται και να μπορεί να μασηθεί...Όταν ο μικρούλης βαρεθεί (και πίστεψέ με, θα βαρεθεί) να μπορείς να το βγάλεις και να του το δώσεις να παίζει. Εγώ έτσι έκανα την Αμαλία μου να ηρεμήσει και να είναι το καλύτερο παιδί στην βάφτισή της.
Τέλος : θα είσαι μια θεά στη βάφτιση και ξέχασε τα των παραπάνω κιλών. Σιγά σιγά θα χαθούν. Τα ίδια ακριβώς περνάω και εγώ και από ότι κατάλαβα πολλές νέες μητέρες που είχαμε ήδη κάποια παραπάνω κιλά πριν τη γέννα. Οι ορμόνες αργούν πάρα πολύ να ξαναβρούν το ρυθμό τους. Αρκεί να σου πώ ότι πριν μείνω έγγυος φορούσα παπούτσι νούμερο 37-38 και τώρα φοράω 40! Δεν τρέχει τίποτα όμως, θα το δεις, θα ξαναγίνουμε κανονικές κάποια στιγμή. Για την ώρα να χαρείς τη βάφτιση και μην αφήνεις τίποτα να σε πτοήσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
{εδώ υπήρχε απάντηση που έγινε [split] Τεχνιτή Μήτρα}

Κουέ, καλή τύχη στις εξετάσεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Fanifox σε ευχαριστώ πολύ :)

κι όλους σας :redface:

σήμερα το απόγευμα θα πάρω και τις εξετάσεις και θα δούμε... θα σας πω
αν δεν έχω τίποτα θα ντραπώ πολύ μάλλον γιατί αυτό θα σημαίνει ότι είμαι μια γουρούνα που δεν κλείνει το στόμα της :P

{εδώ υπήρχε απάντηση που έγινε [split] Τεχνιτή Μήτρα}
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Διάλογος μεταξύ εμού και του ενδοκρινολόγου, πριν λίγες μέρες:
-Οι εξετάσεις σου δείχνουν ότι ο θυροειδής σου είναι ρυθμισμένος άψογα
-Ε τότε, γιατί δε χάνω κιλά, αφού έχω μειώσει το φαγητό?
-Γιατί δεν ασκείσαι.
-Αφού δεν έχει περπατήσει η Πίκυ μου ακόμα γιατρέ..... :bleh:

ερχεται η ώρα που θα γίνουμε στέκες από το τρέξιμο, χιχί!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top