Ένα τέρας κοιμάται κάτω απ' τα πόδια μας!

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
ghelly η μητέρα σου τρομοκρατείται γιατί ενστικτωδώς, έχει να προστατέψει εκτός απ τον εαυτό της και το/τα παιδί/παιδιά της.


Όχι δεν είναι από αυτό!


Σαφώς και η ανυπαρξία του παραμικρού φόβου ή αισθήματος κινδύνου προσιδιάζει σε όντα που δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα ψυχοσυναισθηματικά.
Προσωπικά, η τελευταία φορά που τρόμαξα σε σεισμό ήταν -αν θυμάστε- σε εκείνον του Αιγίου που είχε καταρρεύσει και η πολυκατοικία. Ήμουν στην στ' δημοτικού μάλιστα και είχα τρομοκρατηθεί τόσο που δεν τολμούσα να κατέβω από το κρεβάτι. Αλλά μετά από κανά μισάωρο με τον αδερφό μου που μου έλεγε ανέκδοτα και ξεχάστηκα, ηρέμησα και παρόλο που έκανε μετασεισμούς δεν ένιωσα έκτοτε έντονο φόβο. Πλέον μόνο αίσθημα ανησυχίας έχω, αλλά όχι φόβο:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Όχι δεν είναι από αυτό!


Σαφώς και η ανυπαρξία του παραμικρού φόβου ή αισθήματος κινδύνου προσιδιάζει σε όντα που δεν έχουν ολοκληρωθεί ακόμα ψυχοσυναισθηματικά.
Προσωπικά, η τελευταία φορά που τρόμαξα σε σεισμό ήταν -αν θυμάστε- σε εκείνον του Αιγίου που είχε καταρρεύσει και η πολυκατοικία. Ήμουν στην στ' δημοτικού μάλιστα και είχα τρομοκρατηθεί τόσο που δεν τολμούσα να κατέβω από το κρεβάτι. Αλλά μετά από κανά μισάωρο με τον αδερφό μου που μου έλεγε ανέκδοτα και ξεχάστηκα, ηρέμησα και παρόλο που έκανε μετασεισμούς δεν ένιωσα έκτοτε έντονο φόβο. Πλέον μόνο αίσθημα ανησυχίας έχω, αλλά όχι φόβο:redface:

Εγω παντως δεν τρομαζα και πολυ, μεχρι τον μεγαλο στη Λευκαδα πριν 4 χρονια. Απο τοτε φοβαμαι παρα πολυ! Ενταξει, οχι και σε κατασταση πανικου, αλλα φοβαμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτή η μερική απάθεια ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι η Πάτρα έχει έντονη σεισμική δραστηριότητα. Θυμάμαι μάλιστα όταν πρωτοξεκίνησε η κατασκευή της γέφυρας "Χαρίλαος Τρικούπης" ότι μας είχαν πει πως θα υπάρξουν κάποιες σεισμικές δραστηριότητες καθώς κοντά στο σημείο που τοποθετήθηκαν οι πυλώνες υπάρχει ρήγμα. Πράγματι όσο κατασκευαζόταν η γέφυρα υπήρχαν αρκετές ασθενείς δονήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν ξέρω αλλά εμένα αυτή η μερική απάθεια ίσως να οφείλεται στο γεγονός ότι η Πάτρα έχει έντονη σεισμική δραστηριότητα. Θυμάμαι μάλιστα όταν πρωτοξεκίνησε η κατασκευή της γέφυρας "Χαρίλαος Τρικούπης" ότι μας είχαν πει πως θα υπάρξουν κάποιες σεισμικές δραστηριότητες καθώς κοντά στο σημείο που τοποθετήθηκαν οι πυλώνες υπάρχει ρήγμα. Πράγματι όσο κατασκευαζόταν η γέφυρα υπήρχαν αρκετές ασθενείς δονήσεις.

:jumpy::jumpy::wacko::wacko::wacko::'(:'(:'( :jumpy::'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα!
Σεισμούς είδα και είπα να ρίξω μια ματιά...:D

Για πείτε τον σεισμό της Κυριακής 8-6-2008 τον νιώσατε?
Πού σας πέτυχε?

Πάντως ωραίο topic είναι αυτό...
Βρήκα και συμπατριώτη Λευκαδίτη εδώ μέσα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EpaRon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νώντας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λευκάδα (Λευκάδα). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Και να αρχίσω για το σεισμό της Κυριακής (8-6-2008)
Με πέτυχε στο σπίτι, την ώρα που διάβαζα κάτι σημειώσεις για τη σχολή...
Δε θα έλεγα ότι φοβήθηκα(άλλωστε δεν είναι ο πρώτος μεγάλος που ζω), και αφού είδα ότι το σπίτι είναι απολύτως εντάξει, έμεινα μέσα.
Στη γειτονιά επικρατούσε ψιλοπανικός, με τις κυρίες να λένε ότι είναι πάνω από 8R και τα σχετικά...
Αυτό είχε πλάκα πάντως :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

kathouli

Νεοφερμένος

Η kathouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εμενα με βρηκε στο κρεβατι να βλεπω Βασια Λοη...:)
επειδη κρατησε αρκετη ωρα θα ελεγα οτι ναι φοβηθηκα , ενω και εγω εχω μαθει μια ζωη αυτο το κουνημα και σκεφτομουν...να ντυθω να τρεξω :confused: ή οχι...αχαχαχαχαχαχαχαχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Για την ιστορία: κλικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ετσι οπως το λενε ειναι σαν να φταιει ο σεισμος... Αυτη επαθε πανικο γλιστρισε και πεθανε... Κριμα βεβαια, αλλα θα μπορουσε να ειχε συμβει και απο οτιδηποτε αλλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
"Ένα τέρας...", που ενώνει τους λαούς: όπως πχ τους Έλληνες και τους Τούρκους ή τους Κινέζους και τους Αμερικανούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
"Ένα τέρας...", που ενώνει τους λαούς: όπως πχ τους Έλληνες και τους Τούρκους ή τους Κινέζους και τους Αμερικανούς!
Δε σε κατάλαβα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Παιδιά η γυναίκα κρατούσε αγγαλιά το εγγόνι της και έπεσε απο την σκάλα, το παιδί χτύπησε και αυτό ευτυχώς ελαφρά απο την πτώση της απο την σκάλα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Για την ιστορία: κλικ.

Για την ιστορία έγινε 10 λεπτά πριν προσγειωθεί το αεροπλάνο που ήμουν.:P

Αρχική Δημοσίευση από dark_kronos:
Ετσι οπως το λενε ειναι σαν να φταιει ο σεισμος... Αυτη επαθε πανικο γλιστρισε και πεθανε... Κριμα βεβαια, αλλα θα μπορουσε να ειχε συμβει και απο οτιδηποτε αλλο...
Bέβαια.
Ο πανικός τελικά είναι ο χειρότερος σύμβουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mia.yo

Νεοφερμένος

Η Μία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ευτυχώς δν έχω ζήσει σεισμό ακόμα..γτ κ να είχε σεισμό κοιμόμουν του καλού καιρου ζζζζ!
Δεν μπορώ να πω αν τν φοαβάμαι γτ απλά δν τν έχω ζήσει...Αν όμως μ λέγατε να πω από τώρα λολ θα έλεγα οτι δν τους φοβάμαι ιδιαίτερα....:)!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,882 μηνύματα.
Ναι, σεισμός, περιμέναμε 14 χρόνια να ξυπνήσει αυτό το θρεντ. :hehe:
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,674 μηνύματα.
Οι σεισμοί πραγματικά τις τελευταίες δεκαετίες στην Ελλάδα ήταν ακίνδυνοι, έγιναν αλλά χωρίς καταστροφές και θύματα αλλά μην υπάρχει επανάπαυση γιατί είναι γνωστό ότι είναι σεισμογενής χώρα με κακό παρελθόν.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,815 μηνύματα.
8:30πμ
Τον κατάλαβα κι εγώ!
Screenshot 2023-11-03 at 19-04-28 σεισμος - Αναζήτηση Google.png
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,411 μηνύματα.
Δεν καταλαβες Πετρο μου'''Εγω ως γνωστον κανω μαθημα σε σχολειο στην Κορινθο.Σημερα ξεκιναγα απο τη δευτερη ωρα.Ως γνωστον λογω ζακυνθου και απιστευτων σεμιναριων ειμαι εξπερ στην αντισεισμικη ενημερωση και προστασια και στις αντισεισμικε ασκησεις.Ηδη εχουμε κανει μια ασκηση και.. ΣΗΜΕΡΑ...θα καναμε την δευτερη!Την καναμε τελικα με πραγματικο σεισμο! :hehe:

Εγω βεβαια ημουν καθοδον.,δεν τον καταλαβα αλλα οι της πρωτης ωρας κανονικα τον καταλαβαν...εκαναν κανονικα οτι τους εχω πει..πηγαν και στις θεσεις σεισμου..και ολα τελεια!:hehe:
Μια χαρα τον καταλαβαν!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top