Νησιά κοντά στην Αθήνα

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
...δηλαδή το πολύ 2,5 ώρες με το πλοίο.

Σε ποιά έχετε πάει, ποια προτείνετε, ποιά ήταν χάλια?

Και πείτε και για κάνα καλό ξενοδοχείο.

Μμμμ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Πεταξου βρε μεχρι το Roque Enchament, μεχρι το Lut Gohlein, το Pandemonium Fortress και το harrogath και ασε τα νησια...

(στο Kurast μην πας, ειναι ασχημο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Mόνο για το Αγκίστρι έχω ακούσει καλά λόγια. Τώρα στην Αττική ανήκει και ο Πόρος που εμένα καθόλου δε μου αρέσει. Η Σαλαμίνα δεν είναι κάτι εξαιρετικό, όπως και εν τέλει η Αίγινα.

Εκτός νομού Αττικής είναι η Κέα, αλλά αρκετά κοντά και είναι και όμορφο νησί.

Προτείνω Κέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Για το αγκίστρι έχω ακούσει και εγώ τα καλύτερα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Υδρα, Σπέτσες. Το δεύτερο είναι καλύτερο, νι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Υδρα, Σπέτσες. Το δεύτερο είναι καλύτερο, νι.

Για Σπέτσες που έχω πάει 300φορές μπορώ να σου πω, ωραίο νησί, χωρίς την βαβούρα των αυτοκινήτων (για μακρινές αποστάσεις μόνο με άμαξα μπορείς να μετεκινηθείς), ωραία μπαράκια, αλλά...ελαφρώς τσιμπημένες οι τιμές!!!:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Η Υδρα ειναι πολυ ομορφη για περπατημα, πολυ κοντα γενικως, εχει τα απειρα δρομολογια απο Πειραια και συμπαθητικες παραλιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Υδρα κι Αγκίστρι. Και τα δύο δεν θέλουν αμάξι, το δε Αγκίστρι έχει πεντακάθαρες παραλίες (της Ύδρας δεν τις εχω δοκιμάσει) και βρίσκεις δωμάτιο ακόμα και τον 15αύγουστο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εγώ έχω πάει Αίγινα κι Αγκίστρι αλλά για 1ήμερες. Και τα 2 μου φάνηκαν συμπαθή και nothing more. Μάλλον το Αγκίστρι μου αρέσει πιο πολύ επειδή έχει λιγότερες οικογένειες. Σκέφτομαι πάντως πολύ να πάω Ύδρα. Περισσότερες πληροφορίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μου άρεσε η Αίγινα, περάσαμε τέλεια κι απλά. Μάλιστα είχα πάει λίγο πριν δώσω τη διάλεξή μου.
Η Ύδρα είναι γλυκιά και γραφική... :) Δε θυμάμαι τις παραλίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Εγώ έχω πάει Αίγινα κι Αγκίστρι αλλά για 1ήμερες. Και τα 2 μου φάνηκαν συμπαθή και nothing more. Μάλλον το Αγκίστρι μου αρέσει πιο πολύ επειδή έχει λιγότερες οικογένειες. Σκέφτομαι πάντως πολύ να πάω Ύδρα. Περισσότερες πληροφορίες?

Αν τελικά πας Υδρα να δοκιμάσεις οπωσδήποτε αμυγδαλωτά...είναι τέλεια!!!:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Μιας και φτάνει το καλοκαιράκι...είπα να αναστήσω το θέμα:P

Για πείτε λοιπόν γνώμες...απ' ότι κατάλαβα οι επικρατέστερες επιλογές είναι Ύδρα/Αγκίστρι/Αίγινα?...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Έχω πάει δυο φορές στην Αίγινα και δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο. Φυσικά δεν την γνωρίζω και τόσο καλά αλλά δεν μου φαίνεται κάποια εξαιρετική περίπτωση.


Θα ήθελα να επισκεφτώ το Αγκίστρι, τις Σπέτσες και την Ύδρα.

Αν δεν κάνω λάθος αυτά τα 3 νησιά δεν χρειάζονται αμάξι και μπορείς εύκολα να μετακινηθείς είτε με τα πόδια είτε με ποδήλατο. Διορθώστε με αν κάνω λάθος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ταχω γυρισει και μια και δυο...

Αιγινα δε μου αρεσει. Αγ Μαρινα, ομως ναι. Περισσοτερο τουριστικη. Ησυχα σχετικα αν και φετος προβλεπω να γεμισουν αυτα τα νησακια. Εχει ωραια σουβλακια εκει.:P

Υδρα η καλυτερη απο ολαυτα του Αργοσαρωνικου. Κοσμοπολιτικη κι αρχοντικη, ισως απο τα πιο ακριβα νησακια. Εχει boutiques και γκλαμουρια. Εγκρινω. Δε θες αμαξι. Εχει τυχει να περναω απο το λιμανι και να γινεται γαμος σε σκαφος, ξετρελαθηκα!

Σπετσες ωραια. Πιο γραφικα, πας και με αυτοκινητο ταξιδευοντας ως Πορτο Χελι και καραβακι για απεναντι. Μυριζει καπως σε αρκετα σημεια του νησιου, γιατι εχει πολλα αλογα...:whistle: Λεγεται το νησι το Μπουμπουλινας. Δε θες αμαξι.

Πορος, ενταξει δεν τρελαθηκα. Ηταν το πρωτο απο αυτα που επισκεφτηκα. Η ιστορια του ειναι που διακρινεται, εχει αξιοθεατα. Αρχαιολογικο Μουσειο και Μοναστηρι Ζωοδοχου Πηγης, αξιζουν αυτα να τα επισκεφτει καποιος. Δε θες αμαξι.

Σαλαμινα, το μεγαλυτερο νησι του Αργοσαρωνικου. Αν δεν ηταν ο Ναυσταθμος, οι παραλιες θα ηταν καθαροτερες. Οι πιο καθαρες στα Περιστερια, Ηλιακτη και Ψιλη Αμμο. Πολυς τουρισμος απο ολη την Αθηνα, καλες τιμες, δεν εχει ενοικιαζομενα, παρα καποια ξενοδοχεια. Κυριως παραθεριστες εχουν εξοχικα.

Αγκιστρι το πιο μικρο, το πιο ρομαντικο! Το γυρνας με τα ποδια σε πολυ πολυ λιγη ωρα. Ησυχια απεριοριστη, για οποιον θελει να ξεφυγει απο βαβουρα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αγκιστρι το πιο μικρο, το πιο γλυκο, το πιο ρομαντικο! Το γυρνας με τα ποδια σε πολυ πολυ λιγη ωρα. Ησυχια απεριοριστη, για οποιον θελει να ξεφυγει απο βαβουρα.:)

Πόσο θέλω να πάω!!!








:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Να συμπληρώσω την mindcircus, στην Ύδρα δεν έχει αμάξια, ούτε οι δρόμοι το επιτρέπουν, αλλά απαγορεύεται επίσης.
Το μόνο με τροχούς είναι το σκουπιδιάρικο του δήμου.
Οι μετακινήσεις γίνονται είτε με γαϊδούρια, άλογα, είτε με πλεούμενα.

Στις Σπέτσες επίσης δεν έχει αυτοκίνητα, αλλά επιτρέπονται δίτροχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstas211t

Νεοφερμένος

Ο kwstas211t αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καιρό....έχουμε να αγγίξουμε αυτή τη συζήτηση...!Να πώ για κάμπινγκ τι παίζει στο Αγκίστρι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Η κύθνος είναι κοντά!
3-3μιση ώρες απο Πειραιά και 1μιση με 3 από Λαύριο.. εξαρτάται απο το αν θα σταματήσει Τζιά ή οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
στο αγκίστρι είχα παει περισυ καποιες μέρες ελεύθερο καμπινγκ και, ενω περασα πολύ καλά λόγω παρέας, θα πω ότι στο πευκόδασος που πανε οι ελευθεροι γίνεται χαμός. έχει άπειρο κόσμο, με όλα τα θετικά και τα αρνητικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top