Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
σήμερα λοιπόν στον καφέ το συζητούσαμε αυτό το θέμα (του facebook Ντε :P) και σκέφτομαι να κάνω κι εγώ λογαριασμό.
Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι να τον κάνω με ονοματεπώνυμο μπας και βρω κι εγώ τους παλιούς μου συμμαθητές που τους έχω χάσει γμτ :(
Οι απόψεις διίστανται για λόγους επικινδυνότητας....
εσάς η γνώμη σας ποια είναι? :redface:
Απλά κάνε invite μόνο γνωστούς σου in real life στην αρχή και μη δώσεις κινητά τηλέφωνα και πολύ προσωπικά στοιχεία γενικότερα αν σου ζητηθεί από κάποιο application ή όταν κάνεις εσύ invite κάποιον (ζητάει το κινητό σου τηλ. για να μη σου βγάζει συνέχεια ένα σπαστικό μήνυμα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
σήμερα λοιπόν στον καφέ το συζητούσαμε αυτό το θέμα (του facebook Ντε :P) και σκέφτομαι να κάνω κι εγώ λογαριασμό.
Το θέμα είναι ότι σκέφτομαι να τον κάνω με ονοματεπώνυμο μπας και βρω κι εγώ τους παλιούς μου συμμαθητές που τους έχω χάσει γμτ :(
Οι απόψεις διίστανται για λόγους επικινδυνότητας....
εσάς η γνώμη σας ποια είναι? :redface:
Μα κάποιος τι μπορεί να κάνει γνωρίζοντας απλά μια φώτο μαζί με το όνομα του εικονιζόμενου. Δηλαδή σκέψου μια λίστα με μικρές φωτογραφίες και ένα όνομα δίπλα. Τι μπορεί κάποιος να σου κάνει;

Μάλιστα αν τύχει να σε "βρει" κάποιος που δεν θέλεις πολλά πάρε δώσε μαζί του αλλά για λόγους ευγένειας ή ανώτερης βίας δεν μπορείς να του αρνηθείς την αίτηση για φιλία. Ε υπάρχει τρόπος να δεχτείς την φίλια ωστόσο να βλέπει ένα πολύ μικρό μέρος του προφιλ σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Απλά κάνε invite μόνο γνωστούς σου in real life στην αρχή και μη δώσεις κινητά τηλέφωνα και πολύ προσωπικά στοιχεία γενικότερα αν σου ζητηθεί από κάποιο application ή όταν κάνεις εσύ invite κάποιον (ζητάει το κινητό σου τηλ. για να μη σου βγάζει συνέχεια ένα σπαστικό μήνυμα).

ζητάει το κινητό σου όταν κάνεις Invite? :worry:
και τι δίνεις? άλλα ντ άλλων? γιατί το κανονικό κινητό μου δεν παίζει να το δώσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Μα κάποιος τι μπορεί να κάνει γνωρίζοντας απλά μια φώτο μαζί με το όνομα του εικονιζόμενου. Δηλαδή σκέψου μια λίστα με μικρές φωτογραφίες και ένα όνομα δίπλα. Τι μπορεί κάποιος να σου κάνει;

Μάλιστα αν τύχει να σε "βρει" κάποιος που δεν θέλεις πολλά πάρε δώσε μαζί του αλλά για λόγους ευγένειας ή ανώτερης βίας δεν μπορείς να του αρνηθείς την αίτηση για φιλία. Ε υπάρχει τρόπος να δεχτείς την φίλια ωστόσο να βλέπει ένα πολύ μικρό μέρος του προφιλ σου.

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δε συμφωνώ στο ότι, αν μπορεί κάποιος να δει ολόκληρο το profil σου, δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα... Μπορεί κάλλιστα να χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες σου και όλα τα προσωπικά σου στοιχεία, συμπεριλαμβανομένου και του ονόματός σου (αν είναι το πραγματικό), σε ο,τιδήποτε! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
ζητάει το κινητό σου όταν κάνεις Invite? :worry:
και τι δίνεις? άλλα ντ άλλων? γιατί το κανονικό κινητό μου δεν παίζει να το δώσω :P
Όταν κάνεις invite κάποιον σου ζητάει να γράψεις ένα από εκείνα τα περίεργα νούμερα που δεν φαίνονται καθαρά, που τα ζητάει και όταν κάνεις account σε ένα forum ντε! Aν δε θες να το βλέπεις συνέχεια αυτό μπορείς να τους δώσεις το κινητό σου :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δε συμφωνώ στο ότι, αν μπορεί κάποιος να δει ολόκληρο το profil σου, δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα... Μπορεί κάλλιστα να χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες σου και όλα τα προσωπικά σου στοιχεία, συμπεριλαμβανομένου και του ονόματός σου (αν είναι το πραγματικό), σε ο,τιδήποτε! :worry:
Μα όποιος έχει πρόσβαση στις φωτογραφίες σου, του έχεις δώσει εσύ άδεια να τις δει.

Όταν κάνεις invite κάποιον σου ζητάει να γράψεις ένα από εκείνα τα περίεργα νούμερα που δεν φαίνονται καθαρά, που τα ζητάει και όταν κάνεις account σε ένα forum ντε! Aν δε θες να το βλέπεις συνέχεια αυτό μπορείς να τους δώσεις το κινητό σου :D!
Το κινητό σου δεν θα το μάθει ωστόσο κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
ζητάει το κινητό σου όταν κάνεις Invite? :worry:
και τι δίνεις? άλλα ντ άλλων? γιατί το κανονικό κινητό μου δεν παίζει να το δώσω :P

Αν θες το συμπληρωνεις στο προφιλ σου, αν δεν θες δεν το συμπληρωνεις. Το μονο υποχρεωτικο ειναι ενα valid email. :)

Σε αυτό έχεις απόλυτο δίκιο, αλλά δε συμφωνώ στο ότι, αν μπορεί κάποιος να δει ολόκληρο το profil σου, δεν μπορεί να σου κάνει τίποτα... Μπορεί κάλλιστα να χρησιμοποιήσει τις φωτογραφίες σου και όλα τα προσωπικά σου στοιχεία, συμπεριλαμβανομένου και του ονόματός σου (αν είναι το πραγματικό), σε ο,τιδήποτε! :worry:

Πραγματα τα οποια δεν μπορει να κανει ενας οποιοσδηποτε ανθρωπος που σε γνωριζει στην πραγματικοτητα; Ή και εκει να δινουμε αλλο ονομα; ;):P

Νομιζω οτι ειναι υπερβολες ολα αυτα περι προσωπικων δεδομενων και τα λοιπα στο facebook. Οσα δεδομενα εσυ θελεις αποκαλυπτεις, οπου θες εσυ και μονο φαινεσαι, με οποιον θες εσυ μπορεις να γινεις friend, και αν καποια στιγμη το μετανιωσεις, τον διαγραφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Το κινητό σου δεν θα το μάθει ωστόσο κανείς.
Είναι σίγουρο; Και τότε γιατί το ζητούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όταν κάνεις invite κάποιον σου ζητάει να γράψεις ένα από εκείνα τα περίεργα νούμερα που δεν φαίνονται καθαρά, που τα ζητάει και όταν κάνεις account σε ένα forum ντε! Aν δε θες να το βλέπεις συνέχεια αυτό μπορείς να τους δώσεις το κινητό σου :D!


αααααααααααααααα οκ κατάλαβα :P
ευχαριστώ :redface:


απ ότι βλέπω πάντως, οι τεχνοκράτες είσαστε υπέρ του επωνύμου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Για να σου στείλουν αυτοματοποιημένο sms που θα γράφει έναν κωδικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Για να σου στείλουν αυτοματοποιημένο sms που θα γράφει έναν κωδικό.
τον οποίο κωδικό που χρησιμοποιείς? :worry:



θα σας πεθάνω στις ερωτήσεις :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Για να σου στείλουν αυτοματοποιημένο sms που θα γράφει έναν κωδικό.
Ναι το ξέρω αυτό, αλλά φοβόμουν ότι θα μου στέλνουν και "spam" με τη μορφή sms.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι το ξέρω αυτό, αλλά φοβόμουν ότι θα μου στέλνουν και "spam" με τη μορφή sms.
Καμία σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Δεν σου στελνουν σπαμ. Εγω ειχα κανει register το δικο μου για μια φιλη μου και δεν μου εστειλαν ποτε τιποτα. Ειναι απλα για να κανεις validate τον λογαριασμο σου. Εαν δεν θελετε να δωσετε το νουμερο σας, δωστε ενος καρτοκινητου (ποσο κανουν οι καρτες αυτες τις μερες? κανενα 5ευρω? και ολο και καπου θα κυκλοφορει καμια τσαμπε:P). Επισης, αν το πανεπιστημιο η η δουλεια σας εχουν το δικο τους network στο facebook, μπορειτε να κανετε register με το επισημο email, και δεν ζητανε καθολου validation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
τον οποίο κωδικό που χρησιμοποιείς? :worry:



θα σας πεθάνω στις ερωτήσεις :redface::P
εμένα πάλι δεν ξέρω τι είδους ταυτοποίηση μου κάνανε γιατί ουδέποτε μου ζήτησε το κινητό μου και εκτός από την αρχική εγγραφή μου ουδέποτε χρειάστηκε να βάλω τα "περίεργα γραμματάκια" ;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Τι email εχεις δωσει ρεζ? Εισαι σε καποιο δικτυο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
πλέον έχω δώσει και το ένα από τα δύο του πανεπιστημίου αλλά ούτε στην αρχή που είχα δώσει το Hotmail (κανά 5μηνο μετά έδωσα το ntua-email) πάλι δεν θυμάμαι να μου ζητάει τπτ...

Στα Greece και στο National Technical University of Athens είμαι (στο πρώτο από την αρχή, στο 2ο κανά 5μηνο από την εγγραφή μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
πλέον έχω δώσει και το ένα από τα δύο του πανεπιστημίου αλλά ούτε στην αρχή που είχα δώσει το Hotmail (κανά 5μηνο μετά έδωσα το ntua-email) πάλι δεν θυμάμαι να μου ζητάει τπτ...

Στα Greece και στο National Technical University of Athens είμαι (στο πρώτο από την αρχή, στο 2ο κανά 5μηνο από την εγγραφή μου)

Και εγω με τον hotmail λογαριασμο μου ειχα εγγραφει (αν και αρκετους μηνες πριν) και δεν μου ειχε ζητησει κινητο. Προφανως αλλαξαν τη διαδικασια για λογους ασφαλειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έκανα εγγραφή με forthnet mail και δε μου ζήτησε κινητό :worry:
είναι απλά ένα πεδίο στο προφίλ μου νομίζω να το συμπληρώσω :worry:
Βασικά δεν το έχω ψάξει ακόμα... ίσα που έκανα την εγγραφή, οπότε ίσως να λέω και βλακείες :redface: αλλά μέχρι στιγμής, κινητό... δε ζήτησε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kι εμένα δεν έχει ζητήσει ποτέ κινητό. Αναστασία πρώτα το επίθετο έβαλες ή το όνομα; (βρίσκω δύο με το όνομά σου, καμία με φώτο, καμία με ανοιχτό προφίλ και διαφέρουν μόνο στο ότι η μία λέγεται Λαλαλα Αναστασία και η άλλη Αναστασία Λαλαλα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top