Πόσο ερωτογενής ζώνη είναι ο πρωκτός στον άνδρα;

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Εσύ μίλησες για ουρλιαχτά και σφαλιάρες φιλε μου. (απάντηση στο προηγούμενο ποστ του μπόρατ)

Εντιτ (για να μήν κάνω διπλα ποστ) Δεν θυμαμαι να είπα πουθενά τί κανω εγώ με το φλέγον ζήτημα. Γιατί είδα κάτι "αν εσένα σ'αρέσει" κλπ. Μιλάμε για τον πειραματισμό ή όχι, και τί συμβαίνει στους άντρες εν οψει αυτού. Επίσης μιλάμε για τιπς για το σέξ. Ολοι παμε στην τουαλέτα και η ανατομία της περιοχής είναι απολύτως η ίδια. Εκτός απο τον προστάτη, ο οποίος απλά παρέχει εξτρα ηδονή στους άντρες. Ετσι είναι ανατομικά τα πράγματα. Παρακάτω, το πώς θα κάνει ο καθένας τί, είναι θέμα ψυχολογιας και φυσικά που στέκει στην διαβάθμιση απο άντρας έως ομοφυλόφιλος.

Όμως θέλω να επισημάνω εδώ μια ρατσιστική, εκ μέρους των ανδρών, προκατάληψη. Το να το κάνετε στις φιλενάδες σας απο πίσω, παρά του ότι αυτό δεν είναι το γεννετήσιο όργανό τους, γιατί σας φαίνεται τόσο φυσιολογικό και διεγερτικό; Όταν το δακτυλάκι για σας είναι τόσο βρωμερό, σιχαμένο, βιτσιοζικο, πρόστιχο, υποτιμητικό κλπ κλπ. Εντάξει δεν είπαμε να κάτσετε να σας παλουκώσουν όμως αυτό δεν έχει σχέση με το άρμεγμα (ικανοποίηση αν το προτιματε έτσι) ;) του προστάτη απο τη σύντροφο σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Έλεος βρε Buggs που επειδή απλά δε θέλει να του κάνουν κάτι τέτοιο,έχει πρόβλημα με τον ανδρισμό του. Τι άλλο θα ακούσουμε; :worry:Αποδέξου ότι κάποιοι άνθρωποι είναι περισσότερο ή λιγότερο ανοιχτόμυαλοι, δεκτικοί ή όχι στο να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό και μην ανακατεύετε και οι δυο σας τον ανδρισμό σε αυτό.
Αν θέλετε να ακούσετε και μια ακόμα γυναικεία γνώμη, αν κάποιος μου το ζητούσε στις πρώτες φορές που θα κάναμε έρωτα, ναι η αλήθεια είναι πως θα μου περνούσε από το μυαλό μήπως "το πνίγει το κουνελι" (:P).
Bρε Ηρω, πως απο τη μια σου φαινεται ανηκουστο να μπλεκει καποιος τον ανδρισμο στο θεμα...και απο την αλλη αν σου συνεβαινε στην πραξη θα σκεφτοσουν μηπως εχει προβλημα ο ανδρισμος του ; :confused: Αν κατα τη γνωμη σου δε σχετιζονται σε καμια περιπτωση, τοτε δε θα πρεπε να σου αποδειξει τον ανδρισμο του για να μην κανεις τετοια σκεψη :) Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ασχετο με την αντιληψη περι ανδρισμου που εχουμε για τον εαυτο μας παντως.

:confused:
Buggs συγνώμη αλλά είναι κάπως προσβλητικό αυτό που λες και απορώ που σου βάλανε και θετική κάποιοι.
Δεν ειναι προσωπικη επιθεση, ουτε εχει αυτη την διαθεση. Ειναι γνωμη του και καλο ειναι να τη σεβομαστε κι ας μην συμφωνουμε.Γιαυτο πηρε και θετικες.

Έχει "πρόβλημα με τον ανδρισμό" του επειδή αποστρέφεται ένα βίτσιο (γιατί περί βίτσιου πρόκειται) στο sex;
Δεν ειναι μονο το αν αποστρεφεσαι κατι, αλλά και ο λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Bρε Ηρω, πως απο τη μια σου φαινεται ανηκουστο να μπλεκει καποιος τον ανδρισμο στο θεμα...και απο την αλλη αν σου συνεβαινε στην πραξη θα σκεφτοσουν μηπως εχει προβλημα ο ανδρισμος του ; :confused:

A λοιπόν εδώ είναι το πλέον ενδιαφέρον. Οι αγαπητές μας γυναίκες, έχουν κι αυτές στερεότυπα. Ω ναι ναι... Κι εκεί που σου κάνουν τις φιλελεύθερες και σου λένε ελα μωρέ μήν είσαι τόσο κλισέ, αν εσύ το γυρίσεις και πείς τι διάολο ας δοκιμάσω, σε κοιτάνε ύστερα με μισό μάτι και λένε είναι, δεν είναι; Που να πείς ότι σου αρεσε κιόλας λολ

Εμ πώς να χαλαρώσουν ύστερα και να πειραματιστούν οι άντρες με τέτοια κυρίες μου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Bρε Ηρω, πως απο τη μια σου φαινεται ανηκουστο να μπλεκει καποιος τον ανδρισμο στο θεμα...και απο την αλλη αν σου συνεβαινε στην πραξη θα σκεφτοσουν μηπως εχει προβλημα ο ανδρισμος του ; :confused: Αν κατα τη γνωμη σου δε σχετιζονται σε καμια περιπτωση, τοτε δε θα πρεπε να σου αποδειξει τον ανδρισμο του για να μην κανεις τετοια σκεψη :) Κατα τη γνωμη μου δεν ειναι ασχετο με την αντιληψη περι ανδρισμου που εχουμε για τον εαυτο μας παντως.

Βρε Lorien δεν είπα ότι είναι "ανήκουστο", αυτό που είπα είναι πως δεν μπορείς να κρίνεις από αυτό και μόνο για το αν είναι κάποιος περισσότερο άνδρας ή όχι.
Θεωρώ πως ήμουν πολύ προσεκτική στα λόγια μου, καθώς στο δεύτερο κομμάτι που παρέθεσες λέω χαρακτηριστικά πως "θα μου περνούσε από το μυαλό" (δε σημαίνει πως θα το πίστευα κιόλας), ΕΦΟΣΟΝ δεν τον ήξερα καλά.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Έλεος βρε Buggs που επειδή απλά δε θέλει να του κάνουν κάτι τέτοιο,έχει πρόβλημα με τον ανδρισμό του. Τι άλλο θα ακούσουμε; :worry:

Αποδέξου ότι κάποιοι άνθρωποι είναι περισσότερο ή λιγότερο ανοιχτόμυαλοι, δεκτικοί ή όχι στο να δοκιμάσουν κάτι διαφορετικό και μην ανακατεύετε και οι δυο σας τον ανδρισμό σε αυτό.
Λογω των υπογραμισμενων χρησημοποιησα τη λεξη "ανηκουστο" :)

Και ναι, δεν λεω πως ισχυριστηκες οτι θα εβγαζες συμπερασμα οτι δεν ειναι ανδρας. Ομως αρκει και που θα σου περνουσε απο το μυαλο, μια και ησουν αρκετα απολυτη στην προηγουμενη θεση σου (οτι δεν εχει ουδεμια σχεση). Αν κατι ειμαστε σιγουροι οτι δεν εχει καμια σχεση με κατι αλλο, δε θα πρεπε ουτε καν να κανουμε τη σκεψη "μπας και ; ". :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πάντως αν δεν κάνω λάθος, οι ομοφυλόφιλοι δεν έχουν κανένα περίεργο βίτσιο να κάνουν πρωκτικό σεξ. Ανάγκη είναι, αφου δεν γίνεται αλλιώς (υπάρχει και το στοματικό αλλά οκ).
Οπότε ούτε καν θα μου πέρναγε από το μυαλό κάτι τέτοιο, διότι δεν θεωρώ ότι ο ομοφυλόφιλος έχει αυτό ως χαρακτηριστικό. Το χαρακτηριστικό των ομοφυλόφιλων ανδρών είναι ότι ποθούν και ερωτεύονται άντρες, όχι ότι τη βρίσκουν από πίσω περισσότερο από το μέσο άνδρα.

ΥΓ: Αν ποτέ δοκίμαζα κάτι τέτοιο και τολμούσε ο άλλος να μου ρίξει σφαλιάρα (κανονική, όχι ως σεξουαλικό παιχνίδι) θα τελείωνε εκεί κάθε σχέση που ενδεχομένως είχαμε (σεξουαλική, ερωτική, φιλική) και ούτε κατά διάνοια θα τον θεωρούσα περισσότερο άντρα. Το λέτε κιόλας λες και είναι προσόν να είναι κανείς άντρας, λολ (ούτε ελάττωμα είναι προφανώς).

ΥΓ2: Έχω την εντύπωση ότι ο Buggs λέγοντας "σφαλιάρες ρίχνουν οι νταήδες, όχι οι άντρες" δεν εννοεί το spanking αλλά τις κανονικές σφαλιάρες, που δεν ρίχνονται ως σεξουαλικό παιχνίδι. Γι'αυτό πήρε τις θετικές.

ΥΓ3: Είναι ενδιαφέρον πάντως το τι προκαταλήψεις και στερεότυπα διαφαίνονται από αυτή τη συζήτηση, και όχι μόνο από τους άνδρες της παρέας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
ΥΓ3: Είναι ενδιαφέρον πάντως το τι προκαταλήψεις και στερεότυπα διαφαίνονται από αυτή τη συζήτηση, και όχι μόνο από τους άνδρες της παρέας...

:)

Επίσης είναι ενδιαφέρον το ότι θεωρούνται προκατειλημμένοι και γεμάτοι στερεότυπα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο τρόπος που απολαμβάνει κανείς το σεξ αφορά τον ίδιο και έχει δικαίωμα να μην αρέσκεται σε πράγματα στα οποία οι άλλοι βρίσκουν ηδονή.

Για να μην αναφερθώ και στην υπόνοια ότι αυτοί οι άνθρωποι θεωρούνται και ομοφοβικοί

Υ.Γ. Γιατί πάντα η άρνηση του ιδιαίτερου (απλώς και μόνο για τον εαυτό σου) θεωρείται στενομυαλιά και οπισθοδρομικότητα;

Φιλικά πάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Υπαρχει μια συγχυση για το τι ειναι ανδρας ή μου φαινεται ; :hmm:

Παντως δε θα λεγα οτι εχει να κανει με το ΑΝ αποστρεφεται μια πραξη. Περισσοτερο με το γιατι, εχει να κανει. Δηλαδη με την αντιληψη περι ανδρισμου που εχει. Αλλοι θεωρουν το να μην δεχεσαι πραξεις που τις θεωρουν παραξενες/περιεργες/μη φυσιολογικες, ειναι χαρακτηριστικο του αντρα (ειδικα το συγκεκριμενο), και αλλοι θεωρουν οτι πραγματικα αντρας ειναι καποιος που δεν νιωθει να απειλειται απο καποιες αντιληψεις για καποιες πραξεις.

Και μετα, υπαρχει και ο Σβαρτσενεγκερερ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Το χαρακτηριστικό των ομοφυλόφιλων ανδρών είναι ότι ποθούν και ερωτεύονται άντρες, όχι ότι τη βρίσκουν από πίσω περισσότερο από το μέσο άνδρα.

Ειλικρινέστατη άποψη όσο και αληθινή στην πράξη.

ΥΓ2: Έχω την εντύπωση ότι ο Buggs λέγοντας "σφαλιάρες ρίχνουν οι νταήδες, όχι οι άντρες" δεν εννοεί το spanking αλλά τις κανονικές σφαλιάρες, που δεν ρίχνονται ως σεξουαλικό παιχνίδι. Γι'αυτό πήρε τις θετικές.
Ακριβώς. Μάλιστα έτσι νομίζω ότι το εννοούσε και ο μπόρατ όταν έγραψε τίς σφαλιάρες που θα έριχνε σ'αυτήν που θα τολμούσε να πειράξει την αντρική του αγνότητα . Πιστεύω ότι ένας άντρας δικαιολογείται να ρίξει σφαλιάρες σε μια γυναίκα σε ελαχιστες περιπτώσεις. Πάντως για να μήν το σοβαρέψουμε τώρα πολύ και χάσουμε ολο το γούστο που έχει ανάψει, ναι, νομίζω ότι η Ζήνα θα ούρλιαζε με το ξύλο... Αν δεν ουρλιαζε, θα ούρλιαζε ο εραστής της όσο θα τον έδερνε αυτή


ΥΓ3 Είναι ενδιαφέρον πάντως το τι προκαταλήψεις και στερεότυπα διαφαίνονται από αυτή τη συζήτηση, και όχι μόνο από τους άνδρες της παρέας...
χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Όμως θέλω να επισημάνω εδώ μια ρατσιστική, εκ μέρους των ανδρών, προκατάληψη. Το να το κάνετε στις φιλενάδες σας απο πίσω, παρά του ότι αυτό δεν είναι το γεννετήσιο όργανό τους, γιατί σας φαίνεται τόσο φυσιολογικό και διεγερτικό;
Ίσως γιατί κάποιοι έχουν συνηθίσει στην ιδέα ότι ο άντρας έχει ένα παλουκάκι και η γυναίκα τρυπούλα οπότε το παλουκάκι μπαίνει στην τρυπούλα και αυτό ήταν. ;)
Δέχομαι ότι υπάρχει προκατάληψη, αλλά όχι και ρατσισμός. Δεν νομίζω να έχει κανείς πρόβλημα εδώ με όσους δέχονται δάχτυλο :worry:
Δεν ειναι προσωπικη επιθεση, ουτε εχει αυτη την διαθεση. Ειναι γνωμη του και καλο ειναι να τη σεβομαστε κι ας μην συμφωνουμε.Γιαυτο πηρε και θετικες.
Yeah right. Ας σου το έλεγε εσένα (αν όχι ο Buggs αλλά κάποιος άλλος) να δω αν θα το έπαιρνες έτσι :P
Όταν μιλάς για κάποιον και του λες "έχεις πρόβλημα" δε νομίζω ότι ακούγεται και τόσο καλά, πόσο μάλλον αν αναφέρεται στον ανδρισμό του. Περίεργο ή μήπως οπισθοδρομικό; :confused:
Το χαρακτηριστικό των ομοφυλόφιλων ανδρών είναι ότι ποθούν και ερωτεύονται άντρες, όχι ότι τη βρίσκουν από πίσω περισσότερο από το μέσο άνδρα.
Αναλόγως αν μιλάς για τους παθητικούς ή τους ενεργητικούς. Θα έλεγα (χωρίς να είμαι ειδικός) ότι οι παθητικοί μάλλον το γουστάρουν λιιιιιιιιιιιιιιγο παραπάνω :)
Το λέτε κιόλας λες και είναι προσόν να είναι κανείς άντρας, λολ (ούτε ελάττωμα είναι προφανώς).
Το είπε παραπάνω από ένας;
ΥΓ2: Έχω την εντύπωση ότι ο Buggs λέγοντας "σφαλιάρες ρίχνουν οι νταήδες, όχι οι άντρες" δεν εννοεί το spanking αλλά τις κανονικές σφαλιάρες, που δεν ρίχνονται ως σεξουαλικό παιχνίδι. Γι'αυτό πήρε τις θετικές.
Ας τον ρωτήσουμε :)
ΥΓ3: Είναι ενδιαφέρον πάντως το τι προκαταλήψεις και στερεότυπα διαφαίνονται από αυτή τη συζήτηση, και όχι μόνο από τους άνδρες της παρέας...
Και αυτό το σχόλιο ας πούμε που χρησίμευε; Έχεις κάποιους από εδώ υπόψιν σου και το λες αυτό; :)

Μ' αρέσει που δεν πρέπει να κάνουμε χαρακτηρισμούς. Δηλαδή όποιος δεν θα ήθελε κάτι τέτοιο είναι οπισθοδρομικός, ενώ οι υπόλοιποι είναι και πολύ ουάου μοντέρνοι. Η "πρόοδος" θα μας φάει :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Δέχομαι ότι υπάρχει προκατάληψη, αλλά όχι και ρατσισμός. Δεν νομίζω να έχει κανείς πρόβλημα εδώ με όσους δέχονται δάχτυλο :worry:

Δεν μιλούσα για το δάκτυλο. Ρατσισμός είναι οι άντρες στην πλειοψηφία τους να θεωρούν τον δικό τους κ*λο ιερό αλλα των γυναικών τους αρένα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
:)

Επίσης είναι ενδιαφέρον το ότι θεωρούνται προκατειλημμένοι και γεμάτοι στερεότυπα άνθρωποι που πιστεύουν ότι ο τρόπος που απολαμβάνει κανείς το σεξ αφορά τον ίδιο και έχει δικαίωμα να μην αρέσκεται σε πράγματα στα οποία οι άλλοι βρίσκουν ηδονή.

Για να μην αναφερθώ και στην υπόνοια ότι αυτοί οι άνθρωποι θεωρούνται και ομοφοβικοί

Υ.Γ. Γιατί πάντα η άρνηση του ιδιαίτερου (απλώς και μόνο για τον εαυτό σου) θεωρείται στενομυαλιά και οπισθοδρομικότητα;

Φιλικά πάντα

Προσωπικά δεν είπα ποτέ (και αν φάνηκε κάτι τέτοιο, ήταν λάθος εντύπωση) ότι όποιος άνδρας δεν αρέσκεται σε ...πρωκτικές ηδονές είναι ομοφοβικός ή οτιδήποτε άλλο. Αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι ο τρόπος με τον οποίο αντιμετωπίζουν το θέμα και ο τρόπος που έχουν καταλήξει στην άποψη τους για αυτό, όχι στην ίδια την άποψη.

Επίσης, όταν αναφέρθηκα σε προκαταλήψεις και στερεότυπα δεν αναφέρομαι μόνο σε αυτό που συζητάμε άμεσα, αλλά και σε άλλες παγιωμένες αντιλήψεις που διαφαίνονται από τη συζήτηση και μάλλον μόνο εγώ "στέκομαι" σε αυτές απ'ότι φαίνεται, μιας και δεν είδα να σχολιάστηκαν από κανέναν άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
:confused:
Δεν μιλούσα για το δάκτυλο. Ρατσισμός είναι οι άντρες στην πλειοψηφία τους να θεωρούν τον δικό τους κ*λο ιερό αλλα των γυναικών τους αρένα....
Δηλαδή πρέπει κάποιος να το δεχτεί λόγω ισότητας; Επίσης επιμένω ότι δεν κολλάει ο όρος ρατσισμός... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Yeah right. Ας σου το έλεγε εσένα (αν όχι ο Buggs αλλά κάποιος άλλος) να δω αν θα το έπαιρνες έτσι :PΌταν μιλάς για κάποιον και του λες "έχεις πρόβλημα" δε νομίζω ότι ακούγεται και τόσο καλά, πόσο μάλλον αν αναφέρεται στον ανδρισμό του. Περίεργο ή μήπως οπισθοδρομικό; :confused:
Εχει συμβει ;). Και ο ανθρωπος ειπε "νομιζω εχεις προβλημα" και γενικα το εθεσε χωρις κακη προθεση. Οταν συμαβαινει αυτο ξεκαθαρα, τοτε το προβλημα το εχουμε εμεις που δεν μας αρεσει αυτο που ακουμε. Και στο κατω κατω, ενας ανωνυμος στο ίντερνετ λεει κατι, δε θα το δεσουμε και κομπο. Λες να ναι ο Ασκητής icognito ? :P

Και αυτό το σχόλιο ας πούμε που χρησίμευε; Έχεις κάποιους από εδώ υπόψιν σου και το λες αυτό; :)
Θα συμφωνησω..

Παντως θελω να τονισω αυτο που ειπα στο προηγουμενο ποστ : "Παντως δε θα λεγα οτι εχει να κανει με το ΑΝ αποστρεφεται μια πραξη. Περισσοτερο με το γιατι, εχει να κανει. Δηλαδη με την αντιληψη περι ανδρισμου που εχει. Αλλοι θεωρουν το να μην δεχεσαι πραξεις που τις θεωρουν παραξενες/περιεργες/μη φυσιολογικες, ειναι χαρακτηριστικο του αντρα (ειδικα το συγκεκριμενο), και αλλοι θεωρουν οτι πραγματικα αντρας ειναι καποιος που δεν νιωθει να απειλειται απο καποιες αντιληψεις για καποιες πραξεις."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Οπότε αντίστοιχα πραγματικά Άντρας θα πρέπει να είναι αυτός που έχει δοκιμάσει να πάει και με άλλο άντρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δηλαδή πρέπει κάποιος να το δεχτεί λόγω ισότητας; Επίσης επιμένω ότι δεν κολλάει ο όρος ρατσισμός... :)


σε αυτό έχεις δίκιο
για την ακρίβεια, η σωστή λέξη είναι φαλλοκρατισμός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Όταν μιλάς για κάποιον και του λες "έχεις πρόβλημα" δε νομίζω ότι ακούγεται και τόσο καλά, πόσο μάλλον αν αναφέρεται στον ανδρισμό του. Περίεργο ή μήπως οπισθοδρομικό; :confused:

Απολογούμε για καθε τυχόν παρεξήγηση. Μιλάμε για ενα θέμα σέξ, και μάλιστα λεπτό. Ενα θέμα που έχει διαστάσεις και προεκτάσεις. Οι οποίες φυσικά μας ενδιαφέρουν. Ενα θέμα στο οποίο περισσότερο μιλάνε ίσως οι σιωπές ή όσα διαβάζονται πίσω απο τις γραμμες, γιατί ακριβώς είναι ένα περίεργο και αρκετά ταμπού θέμα. (μην κοιτάτε εμένα που τα λέω στα ίσα, οι περισσότεροι ακόμη και σε ένα φόρουμ δεν ανοίγονται σε τέτοια θέματα. ) Οπότε νομίζω ότι ειναι αδύνατον να υπεισέλθουμε σε θέματα σέξ, χωρίς την ίδια στιγμή να θίγουμε τις έννοιες ανδρισμός, και θηλυκότητα.

Μ' αρέσει που δεν πρέπει να κάνουμε χαρακτηρισμούς. Δηλαδή όποιος δεν θα ήθελε κάτι τέτοιο είναι οπισθοδρομικός, ενώ οι υπόλοιποι είναι και πολύ ουάου μοντέρνοι. Η "πρόοδος" θα μας φάει :lol:
Είδες τώρα; Άλλα λέει η έκφραση "και πολύ μοντέρνοι" και άλλο "πολύ ουάου μοντέρνοι" . Οσο γι'αυτό το "θα μας φάει" ; Μαύρο φίδι που μας έφαγε που λένε; :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Οπότε αντίστοιχα πραγματικά Άντρας θα πρέπει να είναι αυτός που έχει δοκιμάσει να πάει και με άλλο άντρα;
Οχι, πως προκυπτει αυτο ; :confused:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
σε αυτό έχεις δίκιο
για την ακρίβεια, η σωστή λέξη είναι φαλοκρατισμός :)
Οκ, νομίζω δεν θα συνεχίσω άλλο τη συζήτηση γιατί βγαίνοντας δεν ξέρω και εγώ τι άλλο θα είμαι :P

No hard feelings :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Φαν, επειδή έχω ένα πολύ καλό φίλο ομοφυλόφιλο, ήθελα απλά να ενημερώσω πως απ' όσο μου είπε, δεν υπάρχουν "ενεργητικοί" και "παθητικοί" - είναι όπως κάτσει, τουλάχιστον στα περισσότερα ζευγάρια που εκείνος ξέρει (επίσης το ίδιο ίσχυε για εκείνον με κάθε σχέση του). Συνεπώς ισχύει αυτό που λέει η Λία :)

Και βασικά δεν νομίζω πως είπε κανείς πως είναι προοδευτικό να θέλει να δοκιμάσει δάχτυλο και ομοφοβικό το να μη θέλει. Απλά αυτοί που δεν ήθελαν να το δοκιμάσουν (και δικαιώμα τους) άρχισαν να υποννοούν διάφορα για τον αντρισμό όσων το έχουν δεχτεί κι από εκεί ξεκίνησαν όλα.. έπεσε στο τραπέζι κι η φοβερή αντίδραση της σφαλιάρας, αν ποτέ καμιά κοπέλα τολμούσε έστω να πλησιάσει εκεί απροειδοποίητα, ε, δεν θέλει και πολύ.

Και το πιο αστείο απ όλα είναι πως τελικά θίχτηκαν κι αποπάνω όσοι εξαρχής άφησαν υποννοούμενα για τον αντρισμό των πιο ..φιλελεύθερων, πως και καλά βγήκαν ομοφοβικοί και φοβιτσιάρηδες και λιγότερο άντρες! Έχετε πολύ πλάκα λέμε :P

ΥΓ: Δεν είδα ποιος το έγραψε αλλά το να δεχτείς ένα δάχτυλο δεν σε κάνει περισσότερο άντρα, απλά ειπωθηκε πως αυτό και μόνο το γεγονός δεν σε κάνει και λιγότερο άντρα! Τώρα πως απο εκεί φτάσαμε να λέμε πως πιο Άντρας είναι και οποιος εχει πάει με άλλον άντρα, δεν κατάλαβα.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top