• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Διακοπή κύησης

bou

Νεοφερμένος

Η bou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποιος πόσο κοστίζει μια έκτρωση? Ο γιατρός μου είπε γύρω στα 1000 ευρώ και θα ήθελα να το ελεγξω.Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Δυστυχώς ή ευτυχώς, όπως θες πάρτο... ναι, κάπου εκεί πρέπει να είναι οι τιμές πλέον
Πριν δυο χρόνια που χρειάστηκε να κάνω υποχρεωτικά λόγω σοβαρού προβλήματος του εμβρύου, ο γιατρός μου πήρε "φιλική" τιμή 750 ευρώ επειδή είχα πάει για άλλου είδους εξέταση μέσα στην καλή χαρά και στο ξαφνικό μου ξεφουρνίσανε ότι έπρεπε να διακόψω την κύηση :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Μου ακούγεται φυσιολογική τιμή με δεδομένο πως πρόκειται για χειρουργείο. Ελπίζω να έχεις ψάξει και το κατά πόσο καλός είναι ο συγκεκριμενος ιατρός και να μη σ' ενδιαφέρει μόνο το οικονομικό. Το λέω γιατί μπορεί να φαίνεται διαδικασία ρουτίνας, αλλά αν γίνει κάποιο λάθος, μπορεί να μη μπορέσεις μετά να κάνεις παιδί (απ' όσο ξέρω).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Βρε κορίτσια, πληκτρολογώ εγώ λάθος key words, ή όντως στο διαδίκτυο δεν αναφέρεται πουθενά πόσο στοιχίζει μια έκτρωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Το κοστος : κανενα ασφαλιστικο ιδρυμα δεν καλυπτει μια εκτρωση απο επιλογη της γυναικας (εξαιρεση για τις περιπτωσεις οπου τιθεται σε κινδυνο η ζωη της). Το κοστος κυμαινεται κατα μεσο ορο πανω απο 1000 εως 2000? περιπου.

Πηγή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Δεν υπάρχει όμως καμία επίσημη σελίδα κάποιου γιατρού, κάποιου νοσοκομείου? ταμπού θέμα είναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμμα μου όχι δεν είναι ταμπού... είναι απλά ένα κουστουμάκι χωρίς απόδειξη...
ούτε για τοκετό θα βρεις κάτι επίσημο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πώπω, πανάκριβες είναι! :eek: Εγώ νόμιζα ότι στοιχίζει γύρω στα 400!
Μπρρρρ, θα προσέχω διπλά πλέον να παίρνω το χάπι μου στην ώρα του :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bou

Νεοφερμένος

Η bou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες.Σίγουρα δεν με ενδιαφέρει το κόστος αυτή τη στιγμή είναι το τελευταίο που με απασχολεί απλά τα οικονομικά μου είναι περιορισμένα και οι γιατροί όταν σε βλέπουν απελπισμένη πολλές φορές το εκμεταλλεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως για όλες τις ιατρικές (και όχι μόνο) υπηρεσίες είναι λογικό να μην υπάρχει "τιμοκατάλογος" στο Διαδίκτυο, πρόκειται για ελεύθερα επαγγέλματα που βασικά ο καθένας μπορεί να χρεώσει όσα θέλει, ανάλογα με την φήμη και την εμπειρία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
bou, να είμαι ειλικρινής αν βρισκόμουν σε θέση να πρέπει να διακόψω κύηση το μοναδικό που θα με ενδιέφερε θα ήταν να εμπιστεύομαι το γιατρό ότι δεν θα με "σφάξει" κι ας τον πλήρωνα και κάτι παραπάνω:/:

[όπως λειτούργησα άλλωστε σε περίπτωση άλλης εγχείρησης που χρειάστηκε να κάνω πρόσφατα]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εγω παντως καταλαβαινω απολυτα και το αγχος της περι τιμης....οταν δεν εχεις τα χρηματα και θελεις οπωσδηποτε να κανεις κατι τετοιο αμεσα, ειναι λογικα να αγχωνεσαι ακομα και γι αυτο...
Αλλα οντως η επιλογη ιατρου ειναι πολυ σημαντικο θεμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
οταν δεν εχεις τα χρηματα και θελεις οπωσδηποτε να κανεις κατι τετοιο αμεσα, ειναι λογικα να αγχωνεσαι ακομα και γι αυτο...
και είναι ίσως η μοναδική στιγμή που λες "τα βάζω στην πιστωτική" χωρίς δεύτερη σκέψη.

Τέσπα γνώμη μου, μην ζορίζουμε το θέμα με άσχετα μάλλον :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι σε αυτο εχεις δικιο..δεν το σκεφτηκα γιατι δεν εχω πιστωτικη και γενικα ειναι σα να μην υπαρχουν για μενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ναι σε αυτο εχεις δικιο..δεν το σκεφτηκα γιατι δεν εχω πιστωτικη και γενικα ειναι σα να μην υπαρχουν για μενα...
...ε νταξει μωρε, αρκεί να υπάρχουν για τους γυρω μας..:whistle::P

Παντως οσα και να μην εχεις, αν ειναι η σωστη αποφαση, ειναι απο τις φορες που θα πρεπει να βρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Έχετε ακούσει περιπτώσεις που οι γιατροί προτείνουν στην πελάτισσα να πραγματοποιηθεί η επέμβασή στο ιατρείο του και όχι σε κάποια κλινική/νοσοκομείο; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στα παλιά τα χρόνια ναι... και τότε υπήρχαν και γυναίκες που πέθαιναν από ακατάσχετη αιμορραγία ή μετά από μολύνσεις
η διακοπή κύησης είναι ένα χειρουργείο όπως και να το κάνεις και πρέπει να γίνεται σε μέρος που να μπορεί να αντιμετωπιστεί η οποιαδήποτε περίπτωση επιπλοκής
Πιθανές επιπλοκές μπορεί να έχουν να κάνουν με την αναισθησία, με την αιμορραγία καθώς και με ένα μη αποστειρωμένο περιβάλλον

Ο γιατρός που προτείνει κάτι τέτοιο - για μένα - είναι χασάπης και η γυναίκα που δέχεται κάτι τέτοιο - για μένα - είναι ηλίθια (σορρυ για την σκληρή έκφραση αλλά δεν μπορώ να το περιγράψω πιο κόσμια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iligirl

Νεοφερμένος

Η Ηλιάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Νοσηλευτής/ρια. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Όντως οι τιμές κυμαίνονται στα 1000 και κατι ευρώ για να πεις οτι ο γιατρός σου έκανε καλή και σωστή δουλειά και να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο ότι όταν θα θελήσεις θα μπορέσεις να κάνεις παιδί! Αλλίως κοιτάζοντας μόνο το θέμα των χρημάτων μπορείς να κάνεις έκτρωση από 450 ευρώ ρισκάροντας την υγεία σου και πάρα πολλά άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beatshooter

Νεοφερμένος

Ο beatshooter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Και μεχρι ποιο μηνα μπορεις να κανεις την επεμβαση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Μέσα στο πρώτο τρίμηνο κατά προτίμηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top