Swinging: ανταλλαγή ερωτικών συντρόφων

Ποια η άποψη σας για το swinging; :group:

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 107)
  • Θα ήθελα να το κάνω σίγουρα :devil:

    Ψήφοι: 20 18.7%
  • Θα ήθελα να το δοκιμάσω αλλά μέχρι εκεί :P

    Ψήφοι: 11 10.3%
  • Θα ήθελα να πάω στο club μόνο, από περιέργεια :whistle:

    Ψήφοι: 10 9.3%
  • Δεν θα το έκανα με τίποτα :ropalo:

    Ψήφοι: 50 46.7%
  • Είμαι ο κουμπάκιας και δεν έχω άποψη :angel:

    Ψήφοι: 7 6.5%
  • Το έχω κάνει

    Ψήφοι: 9 8.4%

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
βασικά η γνώμη μου συνοψίζεται στην εξής πρόταση:

Το να κάνεις κάτι τέτοιο είναι σαν να ζητάς άδεια για να κερατώσεις.

Δεν κατακρίνω αυτούς που το κάνουν [ο καθένας όπως βολεύεται], αλλά πραγματικά δεν μου λέει απολύτως τπτ η όλη ιδέα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λυσανδρος

Νεοφερμένος

Ο Λυσανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
μμμμμμμμμ.......
ενδιαφερων θεμα... σε ποιο παλιες εποχες...
ο κοσμος εδω το εκανε στα κρυφα.........................
οπως και σε αλλες χωρες ετσι και εδω(βεββαια εδω αργησε λιγο ειναι η αληθεια-οπως παντα εδω ολα αργουν)
ηρθε...................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,045 μηνύματα.
Θα το κάνω με πρώτη ευκαιρία. Πολυ καλή ιδέα. Για να μήν πώ ότι, άν μας αρέσει, θα το κάνω και όσο πιο συχνά γίνεται. Μόνη ένσταση οι σεξουαλικά μεταδιδόμενες ασθένειες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Δεν θα το έκανα σε καμία περίπτωση.
Θεωρώ ότι το κάνουν ζευγάρια που το σεξ και η μεταξύ τους σχέση γενικότερα έχει σχεδόν πεθάνει, απλά προτιμούν αντί να το παραδεχτούν ο ένας στον άλλον και ο καθένας στο εαυτό του, να βολευτούν με ημίμετρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βασικα, αυτο που εγω δεν μπορω να καταλαβω και ας με βοηθησουν αυτοι που ισχυριζονται οτι θα το εκαναν, ειναι οτι ιντριγκαρονται με το γεγονος οτι μαζι με το αλλο τους μισο θα ψαξουν να βρουν καποιους για να κανουν σεξ? Και γιατι καποιοι να μπουν σε αυτην τη διακασια, εαν σεξουαλικα με τον ανθρωπο τους ειναι πολυ καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Θα το κάνω με πρώτη ευκαιρία. Πολυ καλή ιδέα. Για να μήν πώ ότι, άν μας αρέσει, θα το κάνω και όσο πιο συχνά γίνεται. Μόνη ένσταση οι σεξουαλικά μεταδιδόμενες ασθένειες.
Dios mío, αυτό θα πει ανοιχτό μυαλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kloyklos

Νεοφερμένος

Ο kloyklos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Για τελειωμένα ζευγάρια είναι η ιδανική λύση, έτσι τουλάχιστον θα αλληλοκερατώνονται χωρίς να κοροιδεύει ο ένας τον άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ε νταξει αυτα δε μετρανε σαν ζευγαρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann7365

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει ούτως ή άλλως η λογική του randomness με το να πηγαίνεις σε μπαρ είτε για να βρεις σύντροφο είτε για να βρεις ζευγάρι. Δεν είμαι κατά κάτι τέτοιου, και ειλικρινά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάτι κακό σε τέτοιους πειραματισμούς αν το θέλουν πραγματικά και οι δύο σε ένα ζευγάρι, αλλά δε θα πήγαινα με τον κάθε τυχαίο που γνώρισα σε ένα μπαρ κι ας είναι ο Μπραντ Πιτ ή η Αντελίνα Τζόλι.

Και όσον αφορά τις ασθένιες, που είπε ο Buggs, για μένα πέραν των γνωστών μέτρων προστασίας, το βασικότερο είναι η επιλογή του ανθρώπου που κάνεις. Ας μη γελιώμαστε, δεν υπάρχει μόνο AIDS, υπάρχουν και πολλά άλλα που κολλάνε και με προφυλακτικό, και είναι πολύ πιο συχνά. Το να πάω με κάποιον που γνώρισα πριν λίγα λεπτά αποτελεί από μόνο του επικίνδυνη τακτική.
Καλύτερα να ξέρεις με ποιόν τα κάνεις αυτά τα πράγματα, νομίζω. Αλλά σε κάθε περίπτωση δε θα έσερνα ποτέ το σύντροφό μου σε κάτι που δε το θέλει κι αυτός πραγματικά, ούτε θα άφηνα να με σείρουν. Σε αυτά τα πλαίσια θα το έκανα ίσως..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kloyklos

Νεοφερμένος

Ο kloyklos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Ε νταξει αυτα δε μετρανε σαν ζευγαρια...


Ξέρεις πόσα τετοια ζευγάρια υπάρχουν που στο τέλος κιόλας καταλήγουν ακόμη και σε γάμο επειδη φοβάται κάποιος από τους δύο μηπως στο τέλος μεινει μόνος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
172 ;

:P

Καταλαβα τι λες, απλα δε νομιζω οτι το συγκεκριμενο τοπικ αναφερεται τοσο σε αυτα (αν καταλαβα καλα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε μ'αρέσει ούτως ή άλλως η λογική του randomness με το να πηγαίνεις σε μπαρ είτε για να βρεις σύντροφο είτε για να βρεις ζευγάρι. Δεν είμαι κατά κάτι τέτοιου, και ειλικρινά πιστεύω ότι δεν υπάρχει κάτι κακό σε τέτοιους πειραματισμούς αν το θέλουν πραγματικά και οι δύο σε ένα ζευγάρι, αλλά δε θα πήγαινα με τον κάθε τυχαίο που γνώρισα σε ένα μπαρ κι ας είναι ο Μπραντ Πιτ ή η Αντελίνα Τζόλι.

Και όσον αφορά τις ασθένιες, που είπε ο Buggs, για μένα πέραν των γνωστών μέτρων προστασίας, το βασικότερο είναι η επιλογή του ανθρώπου που κάνεις. Ας μη γελιώμαστε, δεν υπάρχει μόνο AIDS, υπάρχουν και πολλά άλλα που κολλάνε και με προφυλακτικό, και είναι πολύ πιο συχνά. Το να πάω με κάποιον που γνώρισα πριν λίγα λεπτά αποτελεί από μόνο του επικίνδυνη τακτική.
Καλύτερα να ξέρεις με ποιόν τα κάνεις αυτά τα πράγματα, νομίζω. Αλλά σε κάθε περίπτωση δε θα έσερνα ποτέ το σύντροφό μου σε κάτι που δε το θέλει κι αυτός πραγματικά, ούτε θα άφηνα να με σείρουν. Σε αυτά τα πλαίσια θα το έκανα ίσως..
Περιμενε τωρα γιατι το ξαναδιαβασα και μπερδευτηκα σε ενα σημειο. Στην τελευταια προταση. Σε ποια "πλαισια" θα το εκανες ισως ; Απο τη μια λες οτι εισαι κατα, απο την αλλη οτι δε το θεωρεις κακο. Απο τη μια οτι σκεφτεσαι τις ασθενιες, απο την αλλη οτι "σε αυτα τα πλαισια θα το εκανα ισως", απο τη μια οτι δεν εχει κατι κακο, απο την αλλη οτι δε θα πηγαινες με εναν τυχαιο κι ας ηταν ο Πιτ.

Ποια ειναι τα πλαισια κατω απο τα οποια θα το εκανες δλδ ; Αν θελετε και οι 2 και πας και γνωρισεις αλλο ζευγαρι για.....κανα 6μηνο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann7365

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
όχι, και προφανώς δεν εννοόω 6μηνο. Αλλά ούτε και σε μπαρ. Απλώς αν τύχαινε από κάποια παρέα να ενδιαφερθούν για κάτι τέτοιο, μπορεί να το σκεφτόμουν, υπό συνθήκες... έτσι για δοκιμή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
όχι, και προφανώς δεν εννοόω 6μηνο. Αλλά ούτε και σε μπαρ. Απλώς αν τύχαινε από κάποια παρέα να ενδιαφερθούν για κάτι τέτοιο, μπορεί να το σκεφτόμουν, υπό συνθήκες... έτσι για δοκιμή :P

Δλδ υπο συνθηκες εισαι υπερ του αλληλοκερατωματος, απλα και μονο ετσι για δοκιμη...? Ακομα και εαν σε καλυπτει στον ερωτικο τομεα ο συντροφος σου...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παρεα που τους ξερετε πολυ καιρο ; Που ξερεις καλα τι ατομα ειναι, που μπορεις να εμπιστευτεις και την υγεια σου ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Παιδιά μετά απο πολύ καιρό αποχής απο το forum λόγω έλειψης ελευθερου χρόνου, είδα το θεματάκι που ανοίξατε και θα ήθελα να σας παραθέσω και την δική μου άποψη και εμπειρία!
Λοιπόν είμαι παντρεμέη 4 χρόνια τώρα και το τελευταίο 6μηνο μπήκαμε με τον αντρα μου στον χώρο του swinging.
Ολο αυτό πρωήλθε απο φαντασιώσεις μας που κάποια στιγμή αποφασήσαμε να τις κάνουμε πραγματικότητα!
Οχι γιατι μας λείπει το σεξ ή γιατι βαρεθήκαμε ο ένας τον άλλο!
Το ακριβώς αντίθετο! Ειμαστε καλήτερα απο ποτε!
Τι είναι για εμας το swingning και γιατί δεν τίθεται θέμα απιστίας ή διάλυσης του γάμου και κυρίως της σχέσης μας.
Πρώτα απ'όλα είμαστε όπως είπα καλήτερα απο ποτέ! Η αγάπη μεταξύ μας και το πάθος μας είναι πιο δυνατά απο ποτέ!
Δεν τίθεται θέμα ζήλειας γιατι πολύ απλά συνηδητά κάνουμε οτι κάνουμε!
Μοιραζόμαστε εμπειρίες τα ζούμε μαζί, ότι κάνουμε ειναι στον ίδιο χώρο, ο ένας βλέπει τον άλλο να απολαμβάνει αυτό που κάνει και απολαμβάνει κι αυτός διπλά!
Παραμένουμε σε επαγρύπνηση, δεν θεωρούμε τίποτα δεδομένο και προσπαθούμε διαρκώς να γίνουμε καλήτεροι ο ένας για τον άλλο!
Σαν ανθρωπου, σαν συντροφοι και σαν εραστές! Δεν υπάρχει το δεδομένο είναι ο αντρας μου ειναι η γυναίκα μου και μου ανήκει!
Οχι ανήκει στον εαυτό του ανήκω σε εμενα αλλά μοιραζόμαστε την ζωή μας, το σπίτι μας το παιδί μας γιατι πολυ απλά το ΘΕΛΟΥΜΕ ακομα, για την ακρίβεια όσο περνάει ο καιρός και πιο πολύ!
Θα μου πείτε αυτό δεν μπορει να συμβαίνει και σε ενα ζευγάρι που δεν κάνει κάτι με αλλους. Εννοείται πως υπάρχουν κι αυτά τα λαμπρά παραδείγματα, όμως πιστεύω πως όλοι μας κάποια στιγμη εχουμε φαντασιωθεί και κάτι παραπάνω.
Εμεις απλά βρήκαμε το θάρρος και είχαμε την ειληκρίνια μεταξύ μας να το αποκαλύψουμε ο ένας στον άλλο και εφ'όσων είμαστε τόσο καλά μεταξύ μας να προχωρήσουμε στην πραγματοποίηση τους.
Κι εμεις παλαιότερα όπως κι εσείς φοβόμασταν οτι αυτό μπορεί να είναι επιζήμιο για την σχέση μας! Ομως ανακλυψαμε οτι όλα ειναι θέμα εμπιστοσύνης. Τωρα ξέρουμε πως ότι γίνεται, είναι μέσα στον συγκεκριμένο χώρο (hotel, σπίτι κτλ) για συγκεκριμένο χρόνο (οσο διαρκέσει) και μετά είμαστε πάλι ζευγάρι ο ένας για τον άλλο και απλά εχουμε μοιραστεί μια όμορφη εμπειρία μαζί με κάποια αλλα άτομα. Τιποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο!
Οτι συμβαίνει είναι επειδή το θέλουν όλοι μας και κανείς δεν κάνει κάτι για τα γούστα του άλλου ή γιατι δεν ευχαριστιέται με τον αλλο.
Θεωρούμε οτι είμαστε πολυ πιο ειληκρηνης που παραδεχόμαστε κ στα λόγια και στην πράξη την ελξη μας για καποιον εκτως του συντρόφου μας , απο το να τον φαντασιονόμασταν για να ερθουμε σε επαφή με τον συντροφό μας ή να κάναμε κάτι πίσω απο την πλάτη του (όπως οι περισσότεροι κάνουν δυστυχώς)
Ισως να επαναλλαμβάνομαι χωρις να το θέλω αλλα ειναι κάποια πράγματα που καλό θα ήταν να τα επισημαίνουμε γιατι δυστυχώς η αποψη που κυριαρχή και ειδικά απο "ειδικο-ασχετους" ειναι οτι οι swingers ειναι ζευγάρια είτε ειδη χωρισμένα είτε εν δυναμη χωρισμένα κι απλά για οικονομικούς ή κοινωνικού λόγους παραμένουν μαζί και ξενοπ**ντε μαζί για να μην δινουν στόχο! (υπαρχουν αυτες οι λίγες περιπτώσεις αλλα δεν κάνουν σε καμια περίπτωση τον κανόνα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann7365

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
+1 στην torry

Δεν έχει σχέση το αν σε καλύπτει ο σύντροφός σου, δε το κάνεις για να τον κερατώσεις. Θα το κάνεις επειδή απλώς θέλετε και οι δύο να κάνετε κάτι λίγο διαφορετικό από αυτά που κάνετε καθημερινά και να περάσετε όμορφα.

Νεράιδα, αν κάποιος νιώθει ότι θα κερατώσει το σύντροφό του, ή θα κερατωνεται με κάτι τέτοιο, δεν υπάρχει λόγος να το κάνει. Αλλά υπάρχουν ζευγάρια που μπορούν να το κάνουν και να μην έχουν τέτοια προβλήματα. Αντίθετα, χρειάζεται πολύ μεγάλη εμπιστοσύνη όπως είπε και η torry για να δεχτείς και να κάνεις κάτι τέτοιο. Αν το έχουν απωθημένο / φαντασίωση και δε φοβούνται ότι ο άλλος θα φύγει μακρυά τους, γιατί όχι; Μην κρίνεις τόσο αρνητικά το ότι άλλοι μπορεί να κάνουν διαφορετικά πράγματα από αυτά που θεωρείς εσύ σωστά για σένα. Λες και είναι οι "κακοί" που θέλουν να κερατώσουν ντε και καλά, αλλά δεν ισχύει, απλώς βλέπουν τη σχέση τους διαφορετικά στο τι σημαίνει πίστη και εμπιστοσύνη.

Και αυτό για το να ξέρω κάποιον καιρό, δεν είναι μόνο το θέμα της υγείας, που κυρίως το ανέφερα για να σχολιάσω αυτό που είπε ο Buggs, αλλά και το ότι απλώς δε μ'αρεσει να πηγαίνω με ανθρώπους που γνώρισα προ 10 λεπτών. Δε μου κάνει έτσι κλικ, πως το λένε. Οι δήθεν άνθρωποι μου τη δίνουν και με ξενερώνουν από κάθε άποψη, και σε τόσο χρονικό διάστημα δε μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δε θα φας ξενέρωμα λίγο αργότερα. Αλλά αυτό είναι προσωπικό και υποκειμενικό εντελώς. Προτιμώ απλώς κάποιος να είναι φίλος μου ή έστω αρκετά γνωστός μου. Έχω κάνει παρόμοια πράγματα (αν και όχι swinging), απλώς όχι ακολουθόντας αυτή την πορεία (του στυλ να πάω σε μπαρ και να ψαρεύω κόσμο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
απλώς δε μ'αρεσει να πηγαίνω με ανθρώπους που γνώρισα προ 10 λεπτών. Δε μου κάνει έτσι κλικ, πως το λένε. Οι δήθεν άνθρωποι μου τη δίνουν και με ξενερώνουν από κάθε άποψη, και σε τόσο χρονικό διάστημα δε μπορείς να είσαι σίγουρος ότι δε θα φας ξενέρωμα λίγο αργότερα. Αλλά αυτό είναι προσωπικό και υποκειμενικό εντελώς. Προτιμώ απλώς κάποιος να είναι φίλος μου ή έστω αρκετά γνωστός μου. Έχω κάνει παρόμοια πράγματα (αν και όχι swinging), απλώς όχι ακολουθόντας αυτή την πορεία (του στυλ να πάω σε μπαρ και να ψαρεύω κόσμο).
Θα ήθελα απλά να συμπληρώσω για όποιον έχει την απορία, οτι το swinging βασίζεται στο εγκεφαλικό παιχνίδι πρώτα απ'όλα και τέλος φτάνει στο σαρκικό, οπότε πρεπει να γνωρησεις τους αλλους αρκετά καλά για να προχωρήσεις (πάντα με προφυλάξεις βέβαια για τους λόγους υγείας που πολυ σωστά πρωαναφέρθηκαν).
Οσο για το συγκεκριμένο club είναι ενα κλαμπάκι κανονικό χωρίς κρυφούς χώρους και χωρις κυρίως εννοχλητικό κόσμο που θα σου την πέσει στην ψύχρα όπως σε ενα οποιοδηποτε μπαράκι!
Ειναι πολύ προσεγμένο ειδικά σε αυτό το θέμα , υπαρχουν πολλά ζευγάρια που μπορει καμια φορά να εχουν και καμια γυναίκα παραπανω όμως δεν θα πετύχετε ποτέ αντρες ξεμπαρκους να χουφτώνουν κώλους όπως γίνεται σε πολλά μπαράκια....
Γενικά αν και επι το πλήστων ειναι ενα μαγαζι γνωρημιών με μια λίγο μεγαλήτερη ανεση κινήσεων για τα ζευγάρια του χώρου, δεν θα στην πέσει κανείς χύμα ούτε θα σε ενοχλήσει αν δει οτι δεν ψαχνεσαι, κι αν κάποιο ζευγάρι πλησιασει καποιο άλλο πάντα σέβεται τα όρια του αλλου!! Ειναι απαράβατος κανώνας αυτό! Να σεβετε καποιος την γυναικα του αλλου για να σεβαστουν κ την δικια του κ αντιστοιχα οι γυναίκες να εχουν ελευθερια κινήσεων χωρις να φοβούντε οτι κάποιος θα τις πειράξει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann7365

Νεοφερμένος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 15 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Χμ, δε τα ήξερα τα παραπάνω, να και κάτι που δε μαθαίνεις αν δε το ψάξεις.
Πάντως έχει ενδιαφέρον πολύ αυτό που περιγράφεις γιατί για άλλη μια φορά δείχνει ότι οι άνθρωποι που το κάνουν αυτό δεν είναι απερίσκεπτοι ανικανοποίητοι πέφτουλες (τουλάχιστον στις περισσότερες περιπτώσεις) όπως τους θέλουν όσοι τους κατακρίνουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Παιδιά μετά απο πολύ καιρό αποχής απο το forum λόγω έλειψης ελευθερου χρόνου, είδα το θεματάκι που ανοίξατε και θα ήθελα να σας παραθέσω και την δική μου άποψη και εμπειρία!
Λοιπόν είμαι παντρεμέη 4 χρόνια τώρα και το τελευταίο 6μηνο μπήκαμε με τον αντρα μου στον χώρο του swinging.
Ολο αυτό πρωήλθε απο φαντασιώσεις μας που κάποια στιγμή αποφασήσαμε να τις κάνουμε πραγματικότητα!
Οχι γιατι μας λείπει το σεξ ή γιατι βαρεθήκαμε ο ένας τον άλλο!
Το ακριβώς αντίθετο! Ειμαστε καλήτερα απο ποτε!
Τι είναι για εμας το swingning και γιατί δεν τίθεται θέμα απιστίας ή διάλυσης του γάμου και κυρίως της σχέσης μας.
Πρώτα απ'όλα είμαστε όπως είπα καλήτερα απο ποτέ! Η αγάπη μεταξύ μας και το πάθος μας είναι πιο δυνατά απο ποτέ!
Δεν τίθεται θέμα ζήλειας γιατι πολύ απλά συνηδητά κάνουμε οτι κάνουμε!
Μοιραζόμαστε εμπειρίες τα ζούμε μαζί, ότι κάνουμε ειναι στον ίδιο χώρο, ο ένας βλέπει τον άλλο να απολαμβάνει αυτό που κάνει και απολαμβάνει κι αυτός διπλά!
Παραμένουμε σε επαγρύπνηση, δεν θεωρούμε τίποτα δεδομένο και προσπαθούμε διαρκώς να γίνουμε καλήτεροι ο ένας για τον άλλο!
Σαν ανθρωπου, σαν συντροφοι και σαν εραστές! Δεν υπάρχει το δεδομένο είναι ο αντρας μου ειναι η γυναίκα μου και μου ανήκει!
Οχι ανήκει στον εαυτό του ανήκω σε εμενα αλλά μοιραζόμαστε την ζωή μας, το σπίτι μας το παιδί μας γιατι πολυ απλά το ΘΕΛΟΥΜΕ ακομα, για την ακρίβεια όσο περνάει ο καιρός και πιο πολύ!
Θα μου πείτε αυτό δεν μπορει να συμβαίνει και σε ενα ζευγάρι που δεν κάνει κάτι με αλλους. Εννοείται πως υπάρχουν κι αυτά τα λαμπρά παραδείγματα, όμως πιστεύω πως όλοι μας κάποια στιγμη εχουμε φαντασιωθεί και κάτι παραπάνω.
Εμεις απλά βρήκαμε το θάρρος και είχαμε την ειληκρίνια μεταξύ μας να το αποκαλύψουμε ο ένας στον άλλο και εφ'όσων είμαστε τόσο καλά μεταξύ μας να προχωρήσουμε στην πραγματοποίηση τους.
Κι εμεις παλαιότερα όπως κι εσείς φοβόμασταν οτι αυτό μπορεί να είναι επιζήμιο για την σχέση μας! Ομως ανακλυψαμε οτι όλα ειναι θέμα εμπιστοσύνης. Τωρα ξέρουμε πως ότι γίνεται, είναι μέσα στον συγκεκριμένο χώρο (hotel, σπίτι κτλ) για συγκεκριμένο χρόνο (οσο διαρκέσει) και μετά είμαστε πάλι ζευγάρι ο ένας για τον άλλο και απλά εχουμε μοιραστεί μια όμορφη εμπειρία μαζί με κάποια αλλα άτομα. Τιποτα λιγότερο τίποτα περισσότερο!
Οτι συμβαίνει είναι επειδή το θέλουν όλοι μας και κανείς δεν κάνει κάτι για τα γούστα του άλλου ή γιατι δεν ευχαριστιέται με τον αλλο.
Θεωρούμε οτι είμαστε πολυ πιο ειληκρηνης που παραδεχόμαστε κ στα λόγια και στην πράξη την ελξη μας για καποιον εκτως του συντρόφου μας , απο το να τον φαντασιονόμασταν για να ερθουμε σε επαφή με τον συντροφό μας ή να κάναμε κάτι πίσω απο την πλάτη του (όπως οι περισσότεροι κάνουν δυστυχώς)
Ισως να επαναλλαμβάνομαι χωρις να το θέλω αλλα ειναι κάποια πράγματα που καλό θα ήταν να τα επισημαίνουμε γιατι δυστυχώς η αποψη που κυριαρχή και ειδικά απο "ειδικο-ασχετους" ειναι οτι οι swingers ειναι ζευγάρια είτε ειδη χωρισμένα είτε εν δυναμη χωρισμένα κι απλά για οικονομικούς ή κοινωνικού λόγους παραμένουν μαζί και ξενοπ**ντε μαζί για να μην δινουν στόχο! (υπαρχουν αυτες οι λίγες περιπτώσεις αλλα δεν κάνουν σε καμια περίπτωση τον κανόνα!)

Μου κάνει πάντως πραγματικά πολύ μεγάλη εντύπωση το συγκεκριμένο ποστ...Συγγνώμη προς την κοπέλα που το έγραψε και δική της είναι η ζωή και ό,τι θέλει αποφασίζει και κάνει αλλά δε νομίζω πως πρόκειται για μία υγιή σχέση και έναν υγιή γάμο όταν μπαίνουν στη ζωή του ζευγαριού τέτοιες πρακτικές...
Διαφωνώ με τέτοιου είδους πρακτικές...Αλληλοκερατωνόμαστε με λίγα λόγια δίνοντας τη συγκατάθεσή μας κιόλας από πάνω για κάτι τέτοιο και μετά από λίγες ώρες είναι όλα καλά;;;Πως είναι δυνατόν να βλέπω τη σύντροφό μου που την αγαπώ να βρίσκεται δίπλα μου και να "πηγαίνει" με κάποιον άλλον;;; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top