Πρόβλημα με οθόνη και κάρτα γραφικών

mpikguru

Νεοφερμένος

Ο mpikguru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
εγω ρε παιδια εχω ενα αλλο προβλημα.το pc μου ειναι καπως παλιο με αυτα τα χαρακτηριστικα
Processor
Name : Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 1.60GHz
Speed : 1593 MHz

Mainboard
Bus(es) : AGP PCI IMB USB i2c/SMBus
MP Support : 1 CPU(s)
MP APIC : Yes
System BIOS Version : AWARD - 42302e31

Video System
Monitor : Οθόνη τοποθέτησης και άμεσης λειτουργίας
Adapter : NVIDIA GeForce2 MX/MX 400 (Microsoft Corporation)
και ηθελα να του αλλαξω τον επεξεργαστη σε αυτον εδω

Processor : Intel(R) Celeron(R) CPU 2.40GHz
Speed : 2390 MHz
Model : x86 Family 15 Model 2 Stepping 7

με το που τον εβαλα δεν μπορει να συνδεθει η οθονη μου.μαυρη μαυριλα.ξαναεβαλα τον παλιο αλλα τπτ η οθονη δεν δειχνει παλι τπτ.σημειωση οτι δεν εβαλα θερμοαγωγιμη κολα.

μπορει να μου πει κανεις αν διορθωνετε το προβλημα?
μηπως καηκε η καρτα γραφικων?
το motherbord tou pc τον ΄σηκωνει' τον επεξεργαστη?

τι μπορει να εχει συμβει?

ευχαριστω για το χρονο σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Καταρχάς ξέρεις τι Socket είναι ο P4 που έχεις; Είναι το ίδιο με τον Celeron που έβαλες; Μπήκε εύκολα στην θέση του ο νέος επεξεργαστής; Είσαι σίγουρος ότι το έβαλες σωστά και δεν στράβωσε κάποιο pin;

Όταν εκκίνησες το σύστημα ξεκινάει αμέσως με μαύρη οθόνη; Ακούγεται κάποιος ήχος; Φαίνεται να τροφοδοτείται κανονικά το σύστημα με ρεύμα και να κάνει κανονικά boot αλλά εσύ δεν βλέπεις κάτι στην οθόνη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Η τοποθετηση επεξεργαστη καλο ειναι να μπαινει απο ειδικο. Εκτος του επεξεργαστη πρεπει να βαλεις ειδικη παστα για να μην υπερθερμενεται ο cpu, και να κανεις ρυθμισεις στο bios. Κ τελος ο cpu να ειναι συμβατος με τη μητρικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Έχει καεί η μητρική.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpikguru

Νεοφερμένος

Ο mpikguru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ok παιδιά, φτιάχτηκε το θέμα. Ευχαριστώ πολύ και sorry για την αργή απάντηση αλλά είχα πάει διακοπές!!!
Τελικά ήθελε θερμοαγώγιμη κόλλα. Έβαλα και όλα τέλεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top