[06/12/2008] Νεκρός 16χρονος στα Εξάρχεια

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Το αν τελικά έπρεπε να φύγει αυτό το παιδί θα το αποφασίσει η δικαιοσύνη». Α. Κούγιας

Θα τρελαθουμε τελειως..Ο δολοφονος μεσω του δικηγορου του εκφραζει και υπονοιες οτι μπορει να επρεπε να σκοτωθει ο πιτσιρικας..

Διαβαζω και μερικους που λενε οτι ισως να τα ηθελε ο πιτσιρικας και τρελενομαι..Ειναι δυνατον ρε να σκεφτεστε ετσι?

Τελικα τα πραγματα πανε οπως ευχεται η κυβερνηση..Ο θανατος σιγα σιγα ξεχνιεται και ολοι στρεφουν την οργη τους κατα των κακων αναρχικων..Αρκετοι αρχιζουν να μην πιστευουν τους μαρτυρες αλλα τον δολοφονο για το οτι ηταν εξωστρακισμος και οτι αρχικα επιτεθηκαν 30 ατομα στο περιπολικο με μολοτοφ,σιδερα,πετρες (μπορει τις επομενες μερες να βγει οτι ειχαν και καλασνικοφ μαζι τους).. Μερικοι λενε οτι τα ηθελε και ο πιτσιρικας..

Οταν οι μπατσοι σκοτωσουν τα παιδια σας..
..τοτε θα βγειτε απ'τα κλουβια σας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
...Ποιός θα πληρώσει τον λογαριασμό του Κούγια, αλήθεια;


Πλάκα - πλάκα, αλήθεια, ποιός πληρώνει τον μοντελοπνίχτη;:hmm:

Θα αναγκαστούν οι δύσμοιροι οι συγγενείς του κατηγορουμένου να σκοτώσουν περουσίες ή πάει μόνο για τη δόξα ο μεγαλοδικηγόρος-μέτοχος ποδοσφαιρικής ομάδας και πρότυπο αρσενικού ή αλλιώς μάνδρας Αλέξης;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...Ποιός θα πληρώσει τον λογαριασμό του Κούγια, αλήθεια;

Ρεφενέ...Όλοι οι καλοί συνάδελφοι...

:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πλάκα - πλάκα, αλήθεια, ποιός πληρώνει τον μοντελοπνίχτη;:hmm:

Θα αναγκαστούν οι δύσμοιροι οι συγγενείς του κατηγορουμένου να σκοτώσουν περουσίες ή πάει μόνο για τη δόξα ο μεγαλοδικηγόρος-μέτοχος ποδοσφαιρικής ομάδας και πρότυπο αρσενικού ή αλλιώς μάνδρας Αλέξης;:confused:

Γιατί έχω την εντύπωση ότι θα πληρωθεί από το ...δημόσιο; :confused:


εδιτ. ή αυτό γίνεται σε ανάθεση; δεν ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Όχι, σοβαρά. Ο άλλος Λυκουρέ, ο τώρα Κούγια, ο επόμενος Καγίρα... (:P)



Πως λαμβάνουν την καλύτερη χρηματικά εκπροσώπιση;




[κακία]Κάνουλα του Εσωτερικών ανοίγει;[/κακία]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
?!?!!?!? :confused:


πς. πού είσαι βρε Μπορατ, να ξαναπεις άλλη μία αυτό για τη δικαιοσύνη στη χώρα μας...

Ελλαδάρα!


Εκείνο το γ@μ@το το αγαλματάκι που κρατάει μία ζυγαριά τελικά είναι μεγάλη μούφα!

Παιδιά θα τρελαθώ!

Στο νετ το διάβασα και έπαθα σοκ
Κι εμένα εντύπωση μου έκανε!

Το έψαξα καλύτερα και τελικά φαίνεται να είπε κάτι σαν "Η δικαιοσύνη θα αποφασίσει αν ο αστυνομικός έπρεπε να πυροβολήσει"

1. Οταν λεει κατι η kajira, δεν το λεει γιατι εχει inside information, απλα επειδη ειναι δικηγορος εχει μια παραπανω γνωση του τι συμβαινει στο χωρο της. Αλλα οχι και επειδη το λεει η kajira, οντως ο δικαστης θα πιεστει κιολας (αφηστε που η κοπελα εξηγησε οτι δεν εννοουσε ακριβως αυτο).

(Με καθε καλη προθεση kajira, υποθετω καταλαβαινεις τι εννοω)

2. kalypso, πριν γραψεις κατι τετοιο, ελεγξε το λιγο πρωτα. Γιατι τωρα μπορει πολλοι να μην ειδαν την - ουσιωδη - διορθωση σου στο τι ειπε και να ακουγεται απο στομα σε στομα το πρωτο (το οποιο btw, υπηρχε μονο σε ενα μπλογκ ολο κι ολο) ;):)

3. Για παραδειγμα στο παραπανω. Δειτε τι δηλωσε εκανε η σχολη Μωραϊτη ως απαντηση (εμμεση) στον Κουγια:

"Η Σχολή Μωραΐτη έχει πάγια αρχή της να μη κοινολογεί σε κανέναν οποιασδήποτε φύσης πληροφορία σχετική με τους μαθητές και τις μαθήτριές της είτε κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους είτε ύστερα από αυτήν. Στην τραγική, όμως, περίπτωση του Αλέξανδρου Γρηγορόπουλου θεωρεί υποχρέωσή της να κάνει δημόσια μια σχετική δήλωση γιατί κυκλοφόρησαν και δημοσιοποιήθηκαν πολλά που απέχουν από την αλήθεια και προσβάλλουν τη μνήμη του.

Ο Αλέξανδρος Γρηγορόπουλος φοίτησε στη Σχολή Μωραΐτη από την Α΄ τάξη του Δημοτικού ως τη Γʼ Γυμνασίου. Μετά την κανονική αποφοίτησή του από το Γυμνάσιο, η μητέρα του, με την οποία το Σχολείο είχε πάντα άριστη συνεργασία, αποφάσισε, όπως συμβαίνει και σε άλλες περιπτώσεις, να τον εγγράψει σε άλλο Λύκειο χωρίς καμία επέμβαση της Σχολής. Σε όλο το διάστημα της φοίτησής του ο Αλέξανδρος είχε λαμπρές σχέσεις με τους συμμαθητές και τις συμμαθήτριές του, ήταν ιδιαίτερα αγαπητός στο διδακτικό προσωπικό, είχε πολύ καλή συμπεριφορά και η διαγωγή χαρακτηριζόταν (και ήταν) πάντα κοσμιότατη"

Απο: https://www.moraitis-school.com/school/
(τα bold δικα μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δε νομίζω να πληρωθεί από το δημόσιο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
2. kalypso, πριν γραψεις κατι τετοιο, ελεγξε το λιγο πρωτα. Γιατι τωρα μπορει πολλοι να μην ειδαν την - ουσιωδη - διορθωση σου στο τι ειπε και να ακουγεται απο στομα σε στομα το πρωτο (το οποιο btw, υπηρχε μονο σε ενα μπλογκ ολο κι ολο) ;):)
Δίκιο έχεις μα το είδα σε 2-3 σημεία :worry:
Θα κάνω επεξεργασία, να κοιτάξουν παρακάτω τη διόρθωση

εδιτ. ίσως κάνανε και αυτοί διόρθωση, επειδή όπως βλέπω το γράφει και μία κοπέλα που γνωρίζω στο μσν της και η συγκεκριμένη δεν λέει ανακρίβειες
Σε κάθε περίπτωση, έχεις δίκιο, λάθος μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πως ξέρανε ότι η διμοιρία έξω από τα γραφεία του ΠΑΣΟΚ ήταν βέβαιος στόχος;
Κι αν αρχικά εκείνη ήταν ο στόχος τότε γιατί επιτέθηκαν και καλά στους δύο μόνους αστυνομικούς εξαρχής;
Πως ξέρουν τα αποτέλεσματα των εξετάσεων αφού δεν έχουν μπει στον φάκελο;

(νι εξετάζω μάρτυρα εγώ, αγνοήστε με :P)

ΥΓ: Απορώ πως διέρρευσε. Νομικά είναι καλογραμμένο, αν και υπερβολικά συναισθηματικό.
ΥΓ2: Κάπου πήρε το μάτι μου πως ο Κούγιας ανέλαβε εθελοντικά να τους αναλάβει.. χωρίς πληρωμή. Παίζει να κατάλαβα και λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Καλυψούδι, όταν λέω θα τον καθοδηγήσουν, μη φανταστείς πως εννοώ πως θα χρηματιστεί ή θα απειληθεί ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Αλλά μπορεί πχ να υποννοηθεί πως θα έχει ευμενή μετάθεση αν βγάλει συγκεκριμένη απόφαση. Αυτό είναι το πολύ κακό σενάριο.
Υπάρχει όμως και το άλλο σενάριο που δεν είναι ακριβώς κακό, αλλά μπορεί εν δυνάμει να οδηγήσει στο ίδιο αποτέλεσμα. Ο δικαστής, όπως όλοι μας, είναι άνθρωπος. Και ως άνθρωπος έχει πάθη, αδυναμίες και συγκεκριμένα βιώματα βάσει των οποίων κρίνει. Ελάχιστοι δικαστές μπορούν να δουν τους νόμους ξερά χωρίς να τους φιλτράρουν μέσα από όσα οι ίδιοι νομίζουν πως είναι σωστά. Έτσι πχ μπορεί ο συγκεκριμένος δικαστής να αντιπαθεί τους "αναρχικούς" και με το που υποψιάζεται έστω τέτοια περίπτωση, να είναι αυτόματα λίγο θετικά προκατειλλημένος απέναντι στον ειδικό φρουρό. Φυσικά μπορεί και το αντίθετο.. να έχει πχ άχτι με την αστυνομία. Το μόνο βέβαιο είναι πως ο Κούγιας θα ξέρει πολύ καλά τι άνθρωπος περίπου είναι, ώστε να δει και τι θα πει στην υπεράσπισή του κατά την δίκη..[...]

Άρα η καθοδήγηση μπορεί να συνίσταται στο να "τύχει" ο δικαστής να είναι κάποιος που είναι γνωστό ότι στο παρελθόν έχει ταχθεί εναντίον των αναρχικών? Δεν έχω ιδέα από νομικά αλλά αυτό μου φαίνεται το πιο απλό που μπορεί να γίνει ώστε να γείρει η πλάστιγγα προς τη μία πλευρά. Ισχύει όμως ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή ή είναι πάντα τυχαίο το ποιος δικαστής πάει σε κάθε υπόθεση? kaj? για διαφώτισε! (έχεις την τιμητική σου σήμερα, δε θα σε αφήσουμε σε ησυχία!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anda

Νεοφερμένος

Η Τρελή κι Αλλοπαρμένη...!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
"...αν τελικα θα έπρεπε ή όχι να χαθεί αυτό το παιδί"..!!!!!
Δηλαδή έλεος?????Όχι ότι είχα ποτέ σε εκτίμηση τον Κούγια - και όχι ότι θα τον έχω....αλλά ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!Σε ποιές δηλαδή περιπτώσεις πρέπει να δολοφονηθεί ένα παιδί?????
Εδώ serial killers και μπαίνουν ισόβια αντί να κάτσουν στην ηλεκτρική καρέκλα και εδώ συζητάμε για τον αν θα πρέπει να σκοτωθεί ένας 15χρονος ακόμαι και αν πέταξε μπουκάλι σε ένα μπάτσο..?????
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ!!!!! Είναι και πατέρας....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
"...αν τελικα θα έπρεπε ή όχι να χαθεί αυτό το παιδί"..!!!!!
Δηλαδή έλεος?????Όχι ότι είχα ποτέ σε εκτίμηση τον Κούγια - και όχι ότι θα τον έχω....αλλά ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ!!!!!!Σε ποιές δηλαδή περιπτώσεις πρέπει να δολοφονηθεί ένα παιδί?????
Εδώ serial killers και μπαίνουν ισόβια αντί να κάτσουν στην ηλεκτρική καρέκλα και εδώ συζητάμε για τον αν θα πρέπει να σκοτωθεί ένας 15χρονος ακόμαι και αν πέταξε μπουκάλι σε ένα μπάτσο..?????
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ!!!!! Είναι και πατέρας....

Έγραψα στο ποστ από κάτω ότι τελικά δεν είπε αυτό (παρέπεμψα σε ποστ παρακάτω, αν και πάλι δεν είμαι σίγουρη για την ακριβή δήλωση, αφού έχω δει 2-3 διαφορετικές) και διάβασα λάθος εγώ. :redface:
Συγγνώμη, τώρα νιώθω άσχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥ!!!!! Είναι και πατέρας....
Όπως ο ίδιος προφασίζεται είναι υπόδειγμα πατέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

irakleous

Νεοφερμένος

Ο irakleous αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Λοιπόν, σε μια απο τις φωτογραφίες του παιδιού, φαίνεται να φοράει το God Save The Queen των Sex Pistols.

Μπλούζα αναρχικού, στέκι Εξάρχεια.
Τι λες;
Το πας στον Κούγια;
αν ειναι δυνατον να το λες αληθεια,ελπιζω να κανεις πλακα ετσι?
και εγω και αλοι ποσοι χιλιαδες κοσμος φοραει την μπλουζα τον σεχ πιστολς
και πινω καφε και μπυρα στα εξαρχεια ειμαι Α ελεος ωραια ετυμηγορια εχεις..
ο κουγιας λεει π@π@ριες ουτε αυτος θα τον σωσει. ο μπατσος ειναι δολοφονος
και του αλεξ ι οικογενεια πρεπει να δικεωθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Λοιπόν, οι μόνες δηλώσεις του Κούγια που βρήκα και εμπιστεύομαι ότι πραγματικά έχουν γίνει είναι οι παρακάτω

«H έρευνα δείχνει ότι ήταν εξοστρακισμός ... Τελικά απ' ό,τι φαίνεται ήταν ατύχημα», υποστήριξε ο ποινικολόγος.
«Όλα δυστυχώς είναι μία παρεξήγηση», ανέφερε στις δηλώσεις του ο κ. Κούγιας και υπστήριξε πως αποδεικνύεται αναμφισβήτητα πως πρόκειται για εξοστρακισμό, ενώ επιτέθηκε κατά πολιτικών που έκαναν λόγο για δολοφονία, σημειώνοντας χαρακτηριστικά:
«Εκφράζω τη λύπη μου προς κορυφαίους πολιτικούς ταγούς, ακόμα κι από τους πλέον κορυφαίους (καταλαβαίνετε όλοι ποιους εννοώ), οι οποίοι στα πλαίσια μίας πολιτικής καθαρά αντιμετώπισης, να σώσει ο καθένας το τομάρι του, δεν σκέφτηκαν ούτε το παιδί αυτό που εκμεταλλεύθηκαν, ούτε ότι και οι κατηγορούμενοι αυτοί είναι άνθρωποι ...».


https://www.naftemporiki.gr/news/static/08/12/10/1603819.htm

Τα υπόλοιπα ενδέχεται να είναι απλά φήμες. Θα δείξει.
Συγγνώμη και πάλι για την αναστάτωση- απλά την ώρα που το είδα έπαθα πλάκα...
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Code:
Λοιπόν, σε μια απο τις φωτογραφίες του παιδιού, φαίνεται να φοράει το God Save The Queen των Sex Pistols. 

       Μπλούζα αναρχικού, στέκι Εξάρχεια.
    Τι λες; 
   Το πας στον Κούγια;
αν ειναι δυνατον να το λες αληθεια,ελπιζω να κανεις πλακα ετσι?
και εγω και αλοι ποσοι χιλιαδες κοσμος φοραει την μπλουζα τον σεχ πιστολς
και πινω καφε και μπυρα στα εξαρχεια ειμαι Α ελεος ωραια ετυμηγορια εχεις..
ο κουγιας λεει π@π@ριες ουτε αυτος θα τον σωσει. ο μπατσος ειναι δολοφονος
και του αλεξ ι οικογενεια πρεπει να δικεωθει..


Ο Ρεμπεσκές προφανώς και δεν εννοεί αυτό που κατάλαβες, η ροή της συζήτησης θα σε βοηθήσει στο να το πιστοποιήσεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Άρα η καθοδήγηση μπορεί να συνίσταται στο να "τύχει" ο δικαστής να είναι κάποιος που είναι γνωστό ότι στο παρελθόν έχει ταχθεί εναντίον των αναρχικών? Δεν έχω ιδέα από νομικά αλλά αυτό μου φαίνεται το πιο απλό που μπορεί να γίνει ώστε να γείρει η πλάστιγγα προς τη μία πλευρά. Ισχύει όμως ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή ή είναι πάντα τυχαίο το ποιος δικαστής πάει σε κάθε υπόθεση? kaj? για διαφώτισε! (έχεις την τιμητική σου σήμερα, δε θα σε αφήσουμε σε ησυχία!)

Η επιλογή δικαστή προφανώς και είναι τυχαία, αλλά με δεδομένο πως τα ονόματα αυτών που θα δικάσουν γίνονται γνωστά νωρίτερα και μιλάμε για ποινικολόγο με εμπειρία ετών, προφανώς και θα μπορεί εύκολα να μάθει τι έχει αποφασίσει ο συγκεκριμένος δικαστής σε παρόμοιες υποθέσεις (καλά προφανώς όχι ίδιες, αλλά μια γενική ιδέα μπορεί να πάρει). Είναι πιθανό ακόμα και να έχει ξαναδικάσει με εκείνους (κάποιους προφανώς από εκείνους) στην έδρα.. Τεσπά γενικότητες λέω, πιθανά να έκανα και λάθος που τις ανέφερα, πάντως η ουσία είναι πως οι δικαστές είναι άνθρωποι με όλα τα παρελκόμενα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

goldgin

Νεοφερμένος

Ο goldgin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Μια φίλη εκπαιδευτικός σε ιδιωτικό σχολείο μου περιέγραφε την 'ζωωδη' συμπεριφορά των 'τσογλανιών' μαθητών και το 'γλυψιμο' του διευθυντη προς αυτους, αλλα και τους γονεις τους επειδη, πολύ απλα, πληρώνουν για το σχολειο. Γι'αυτο βεβαια αναγκάστηκε να φύγει απο το σχολείο μαζί με άλλους καθηγητές που δεν αντέχουν πάνω απο 1-2 χρόνια σε ένα τέτοιο 'νταντεφτίρι'.

Αν ειχα ένα τετοιο ίδρυμα σίγουρα δεν θα παραδεχομουν οτι ο καθε πρώην μαθητής ήταν αναρχικό στοιχείο, γιατι απλά θα έχανα και τους υπόλοιπους πελάτες.

Τα κανάλια βέβαια τα παρουσιάζουν αλλιώς. Μιάς και παρακολουθώ την συζήτηση απο το Σαββατο συμφωνώ και εγώ οτι εδώ τα μαθαίνω όλα απο όλες τις πλευρές και νιώθω όλο και λιγότερη εμπιστοσύνη στην Ελληνική τηλεόραση.

Θα ήθελα να μάθω περισσότερα για το ίδρυμα Μωραΐτη, εδώ στο φόρουμ και όχι απο την τηλεόραση, για να πιστέψω πλεον οτιδήποτε.

Μάγκες είναι εδώ στο φόρουμ αυτοί που τα λένε σταράτα, χωρίς συναισθηματισμούς. Χωρις να εχουμε αποδείξεις ακομα και σημερα για το τι πραγματικά εγινε, λεηλατούμε και τα καιμε όλα συνεπαρμένοι απο τον συναισθηματισμό μας.

Αντί να θρηνήσουμε τον χαμένο όπως πρεπει, να σκεφτούμε τί έφταιξε, να προτείνουμε λύσεις για το αύριο, τα σπάμε όλα. Δεν ξέρω, σε κάποιες χώρες άν κάποιος μπεί στην ιδιοκτησία σου έχεις δικαίωμα να του ρίξεις. Εδώ; Κατάχρηση της ελευθερίας. Στα ξένα κανάλια μιλάνε για 'old tradition' το να μην μπορεί να μπει αστυνόμος στο Πολυτεχνείο, ξεφτίλα δηλαδη. Αν εγώ θέλω μπορώ να τα κάψω όλα μέσα στο Πολυτεχνείο, να με κοιτούν οι αστυνόμοι απο τα κάγκελα και το BBC να απορεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Εγω το μονο που ξερω πλεων σημερα, ειναι οτι δεν πιστευω κανεναν.... Ο καθενας οτι ερθει του λεει, και τρεχουμε ολοι σαν τα σκυλια απο πισω χαφτοντας το...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top