Είχατε ποτέ σχέση με τσιγκούνη ή "ανοιχτοχέρη";

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Άρχοντα του Σκότους:
Είναι σαν όταν ήμασταν μικρά. Έλεγε η κάθε μάνα, "Πάρε μια σοκολάτα να φας" και μετά εμείς σαν μικρά θέλαμε κι άλλο κι άλλο κι άλλο και στο τέλος έλεγε "Πάρτα όλα και βάλτα στον κ... σου! Εγώ δε σου ξαναπαίρνω σοκολάτες"

Τέτοια σού 'λεγε η μαμά σου Βαλντεράκο μου; Πολύ προχωρημένη για μαμά δε λέω. Στο Γούντστοκ ήταν; :D:P Εκτός αν είστε η οικογένεια Adams, οπότε πάω πάσο. Άλλωστε πώς αλλιώς θα ήσουν άρχων τους Σκότους; :devil::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Τέτοια σού 'λεγε η μαμά σου Βαλντεράκο μου; Πολύ προχωρημένη για μαμά δε λέω. Στο Γούντστοκ ήταν; :D:P Εκτός αν είστε η οικογένεια Adams, οπότε πάω πάσο. Άλλωστε πώς αλλιώς θα ήσουν άρχων τους Σκότους; :devil::hehe:

Φυσικά και τέτοια μου έλεγε!:D Να υποθέσω ότι εσύ μικρούλης είχες έλλειψη σοκολάτας δηλαδή;:P Άμα ψήνεσαι θα σας κάνω και κονέ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ναι, είχα έλλειψη σοκολάτας, γιατί ήμουν παχουλό παιδί και μου έκαναν συνέχεια δίαιτα οι απαίσιοι γέροι μου...:cry_x:

Αν είμαστε συγκρίσιμοι σε ηλικία, να μας κάνεις κονέ, άλλωστε η γριά η κότα έχει το ζουμί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,498 μηνύματα.
Ναι, είχα έλλειψη σοκολάτας, γιατί ήμουν παχουλό παιδί και μου έκαναν συνέχεια δίαιτα οι απαίσιοι γέροι μου...:cry_x:

Αν είμαστε συγκρίσιμοι σε ηλικία, να μας κάνεις κονέ, άλλωστε η γριά η κότα έχει το ζουμί.

Λοιπόν, αμα η γριά η κότα έχει το ζουμί, άσε τη μανα, πάμε κατευθείαν στη γιαγιά μου! 80 και να καίει! Και βαράει και double score στην ηλικία! Αυτή θα πάρει το ροζ φύλο αγώνα κι εσύ το αχαλίνωτο πάθος της γενιάς των '20s!:D

Mi scuzi Mods για τα οφφ-τοπικ, απλά εμείς οι ατακαδόροι δεν έχουμε όρια! Σαν την ΤΙΜ ενα πράγμα. Πάω να συνεχίσω το Freelancer!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Σίγουρα στις εξυπνάδες είμαστε ιδιαίτερα ανοιχτοχέρηδες φίλε μου. Κανείς δεν μπορεί να μας κατηγορήσει για τσιγκουνιά πάνω σ' αυτό. :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

olibos2008

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 285 μηνύματα.
Έχω βγεί με κάποιον και όταν είρθε η ώρα να παραγγείλουμε παίρνει την πρωτοβουλία δεν ξέρω από που και παραγγέλνει μια σαλάτα ( δεν κατάλαβα με ρώτησες ρε φίλε αν πεινάω ή αν κάνω δίαιτα, πως παραγγέλνεις σαλάτα) και δεύτερον μόλις ήρθε η ώρα να πληρώσουμε γύρισε στο πλάι για να μετρήσει τα χρήματά του (οικονομικά ευκατάστατος). Μην δω πόσα έχει? Τι με νοιάζει εμένα? Η κίνηση που έκανε παίζει ρόλο.Εκεί τα πήρα στο κρανίο και το τί άκουσε δεν φαντάζεσται. Φυσικά δεύτερη φορά δεν υπήρξε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ninaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Λογιστής/ρια. Έχει γράψει 1,187 μηνύματα.
Στο παρελθόν είχα σχέση με κάποιον ο οποίος δεν ήταν τσιγκούνης ... αλλά εγώ του έπερνα μέχρι και τα τσιγάρα του...τον χαρτζιλίκωνα κλπ που μπορείτε να φανταστείτε!!!! :P

Ευτυχώς, τώρα με τον άνθρωπο που είμαι όχι απλά είναι ανοιχτοχέρης αλλά του βάζω χέρι κιόλας στην τσέπη του ... αφού κρατάω ΕΥΤΥΧΩΣ εγώ τα οικονομικά του!!!
Αν δεν ήμουν εγώ να τον συγκρατήσω λιγάκι, λιγάκι όμως επειδή δεν μου αρέσει να καταπιέζω...δεν είναι του χαρακτήρα μου, θα έψαχνε χρήματα για να καλύψει κάθε τέλος του μήνα τις επιταγές του! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Αχχχ...τι να πω...πως να ξεκινησω...να ξεκινησω λεγοντας οτι ειναι απο τα καλυτερα παιδια που εχω γνωρισει και απο τα πιο γλυκα(κυριως αυτο!γιατι δεν τον ξερω και καλα)?να ξεκινησω λεγοντας οτι στο πρωτο ραντεβου που ειχαμε πληρωσαμε ο καθενας τα δικα του(αυτο δεν με χαλασε καθολου) αλλα και οτι απο τα ρεστα που μας εδωσαν πηρε τα μισα για να βγαλει εισιτηριο?ελεος...δεν νομιζω χρειαζεται να πω κατι αλλο...εκτος απο την εξης ερωτηση...

Η τσιγκουνιά (τσιφουτιά οπως θελετε πειτε το...) θεραπεύεται??:hmm::hmm:

Ειναι κρίμα τοσο ομορφο και γλυκο παιδι να ειναι τσιγκούνης...:/::/::/::/:


Σημείωση συντονισμού: Τα μηνύματα από το παρόν ποστ μέχρι την επόμενη σημείωση έχουν μεταφερθεί από το θέμα "Θεραπεύεται η τσιγκουνιά?".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Όχι δεν θεραπεύεται. Είτε έχει 5? στην τσέπη είτε 100.000.000 πάλι θα σου έπαιρνε τα ρέστα. Εσύ τελικά πήρες εισιτήριο από τα ρέστα ή έβαλες δικά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Όχι δεν θεραπεύεται. Είτε έχει 5? στην τσέπη είτε 100.000.000 πάλι θα σου έπαιρνε τα ρέστα. Εσύ τελικά πήρες εισιτήριο από τα ρέστα ή έβαλες δικά σου;

ωωωωωωωωχ :cry_x: :knife:
εχω καρτα απεριοριστων διαδρομων:Pαλλα ουτως ή αλλως και να μην ειχα καρτα δεν θα τα επαιρνα με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Πφφφ εγώ θα στα μαθαίνω όλα; Έπρεπε να τα αφήσεις στη σερβιτόρα για μπουρμπουάρ και να δεις αν στο τρένο έβαζε τα εισιτήρια. Να έλεγες δηλαδή ότι δεν είχες ψιλά. Μπορεί να είναι χοντροκομμένος και όχι τσιφούτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πφφφ εγώ θα στα μαθαίνω όλα; Έπρεπε να τα αφήσεις στη σερβιτόρα για μπουρμπουάρ και να δεις αν στο τρένο έβαζε τα εισιτήρια. Να έλεγες δηλαδή ότι δεν είχες ψιλά. Μπορεί να είναι χοντροκομμένος και όχι τσιφούτης

αρχικα δεν γινοταν να τα αφησω στην σερβιτόρα γιατι τα ειχε προλαβει αυτος να τα παρει τα μισα...:P
Δεν γινοταν να το δω αυτο ουτως ή αλλως γιατι παιρνουμε αντιθετων κατευθυνσεων τρενα...ομως αμα ξαναβγουμε θα κανω πληρη ελεγχο...ειναι καλο παιδι γαμωτο δεν γινεται να ειναι τοοοοσο τσιφουτης...θα τον χωρισω αμα συνεχισει να ειναι ετσι...δεν μπορω ουτε να τους βλεπω αυτους που ειναι τσιφουτηδες...μακρυα απο μας....ξενερωνω:/::/::/::/::/::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αχχχ...τι να πω...πως να ξεκινησω...να ξεκινησω λεγοντας οτι ειναι απο τα καλυτερα παιδια που εχω γνωρισει και απο τα πιο γλυκα(κυριως αυτο!γιατι δεν τον ξερω και καλα)?να ξεκινησω λεγοντας οτι στο πρωτο ραντεβου που ειχαμε πληρωσαμε ο καθενας τα δικα του(αυτο δεν με χαλασε καθολου) αλλα και οτι απο τα ρεστα που μας εδωσαν πηρε τα μισα για να βγαλει εισιτηριο?ελεος...δεν νομιζω χρειαζεται να πω κατι αλλο...εκτος απο την εξης ερωτηση...

Η τσιγκουνιά (τσιφουτιά οπως θελετε πειτε το...) θεραπεύεται??:hmm::hmm:

Ειναι κρίμα τοσο ομορφο και γλυκο παιδι να ειναι τσιγκούνης...:/::/::/::/:

Είσαι σίγουρη βρε Μάρω μου ότι ήταν τσιγκουνιά; Ίσως όντως να μην είχε ψιλά και όλοι ξέρουμε τι μπελάς είναι αυτό, ειδικά στο θέμα με τα εισιτήρια.
Δλδ από αυτά που λες, δεν βλέπω καμία τρανταχτή απόδειξη ότι το παιδί είναι τσιγκούνης- απλά μπορεί να ήταν (πολύ) άτυχος και αγχωμένος και να έδωσε λάθος πρώτη εντύπωση... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Είσαι σίγουρη βρε Μάρω μου ότι ήταν τσιγκουνιά; Ίσως όντως να μην είχε ψιλά και όλοι ξέρουμε τι μπελάς είναι αυτό, ειδικά στο θέμα με τα εισιτήρια.
Δλδ από αυτά που λες, δεν βλέπω καμία τρανταχτή απόδειξη ότι το παιδί είναι τσιγκούνης- απλά μπορεί να ήταν (πολύ) άτυχος και αγχωμένος και να έδωσε λάθος πρώτη εντύπωση... :)

Δεν ξερω βρε συ...αχχχ...ελπιζω πως οντως ειναι χοντροκομμενος ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο...μια φορα εχουμε βγει μεχρι τωρα...ας ελπισουμε οτι κανω λαθος και τον εχω παρεξηγησει...αλλα δεν νομιζω γιατι μια φορα που μιλουσαμε στο msn κατι λεγαμε για το bungee jumping και τον ρωτησα αν θα εκανε(αφου του ειχα πει οτι θα εκανα αν και μπορει να κολωνα στο τελος) και μου απαντησε οτι προσεχω λιγο τα οικονομικα μου...ειναι πολυ ακριβο.
Ακουω γνωμες....:confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
αρχικα δεν γινοταν να τα αφησω στην σερβιτόρα γιατι τα ειχε προλαβει αυτος να τα παρει τα μισα...:P
Δεν γινοταν να το δω αυτο ουτως ή αλλως γιατι παιρνουμε αντιθετων κατευθυνσεων τρενα...ομως αμα ξαναβγουμε θα κανω πληρη ελεγχο...ειναι καλο παιδι γαμωτο δεν γινεται να ειναι τοοοοσο τσιφουτης...θα τον χωρισω αμα συνεχισει να ειναι ετσι...δεν μπορω ουτε να τους βλεπω αυτους που ειναι τσιφουτηδες...μακρυα απο μας....ξενερωνω:/::/::/::/::/::worry:

Καλά κάνεις. Στο επόμενο ραντεβού προτείνω να πας απένταρη για να δεις αν θα πληρώσει (αφού έχεις και κάρτα διαδρομών δεν έχεις πρόβλημα). Μόνο πάρε τσιγάρα για να μην του ζητάς αν καπνίζεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φωτηs

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φωτηs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Η τσιγκουνια δεν θεραπευεται ευκολα,ειναι κατι περισσοτερο απο μια ανιατη ασθενεια.Χρειαζεται να επελθει ενα ισχυροτατο σοκ για να μπορεσει ενα ατομο να ξεπεραση αυτην του την εμμονη. Ειδικα εαν διακατεχεται και απο κατοχικο συνδρομο τα πραγμα γινεται ακομα πιο δυσκολο ωs αδυνατο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλά κάνεις. Στο επόμενο ραντεβού προτείνω να πας απένταρη για να δεις αν θα πληρώσει (αφού έχεις και κάρτα διαδρομών δεν έχεις πρόβλημα). Μόνο πάρε τσιγάρα για να μην του ζητάς αν καπνίζεις...
Λες εε?Τι να πω...δεν ξερω...θα ξαναβγω μαζι του αλλη μια φορα εχοντας λεφτα και αν παλι τα ιδια τοτε την επομενη θα κανω αυτο που λες ή θα του τα χωσω κανονικα κ'ας ειναι τοσο γλυκας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ξερω βρε συ...αχχχ...ελπιζω πως οντως ειναι χοντροκομμενος ή οτιδηποτε αλλο εκτος απο αυτο...μια φορα εχουμε βγει μεχρι τωρα...ας ελπισουμε οτι κανω λαθος και τον εχω παρεξηγησει...αλλα δεν νομιζω γιατι μια φορα που μιλουσαμε στο msn κατι λεγαμε για το bungee jumping και τον ρωτησα αν θα εκανε(αφου του ειχα πει οτι θα εκανα αν και μπορει να κολωνα στο τελος) και μου απαντησε οτι προσεχω λιγο τα οικονομικα μου...ειναι πολυ ακριβο.
Ακουω γνωμες....:confused::confused:

Ας κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου :D, αλλά βρε συ το "προσέχω λίγο τα οικονομικά μου" από το αρνούμαι να διαθέσω χρήματα για ο,τιδήποτε περαν των απολύτως απαραίτητων, έχει μία κάποια διαφορά.
Θυμήσου λίγο, επέμεινε να πάτε για καφέ σε μία συγκεκριμένη περιοχή/καφετέρια; κατέκρινε καθόλου το τι παρήγγειλες; εκείνος πήρε κάτι πολύ πολύ φθηνό, χωρίς να του αρέσει και πολύ;

Υπάρχουν πολλοί έμμεσοι τρόποι να καταλάβεις αν όντως πρόκειται για τσιγκουνιά ή για ...περαστική οικονομική στενότητα! ;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Γνώρισε τον καλύτερα.Θα είναι κρίμα να μπερδέψεις την τσιγκουνιά (μόνιμη κατάσταση)με την ανέχεια(προσωρινή):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ας κάνω πάλι το δικηγόρο του διαβόλου :D, αλλά βρε συ το "προσέχω λίγο τα οικονομικά μου" από το αρνούμαι να διαθέσω χρήματα για ο,τιδήποτε περαν των απολύτως απαραίτητων, έχει μία κάποια διαφορά.
Θυμήσου λίγο, επέμεινε να πάτε για καφέ σε μία συγκεκριμένη περιοχή/καφετέρια; κατέκρινε καθόλου το τι παρήγγειλες; εκείνος πήρε κάτι πολύ πολύ φθηνό, χωρίς να του αρέσει και πολύ;

Υπάρχουν πολλοί έμμεσοι τρόποι να καταλάβεις αν όντως πρόκειται για τσιγκουνιά ή για ...περαστική οικονομική στενότητα! ;):D

Λοιπον...ας τα παρουμε απο την αρχη όλα τα σημαδια που μου εδωσε και μετα τα αξιολογουμε...

1.αυτο με τα ρεστα για τα εισιτηρια(ξεχασα να πω οτι ειπε επακριβως "για κατσε να δω αν εχω ψιλα για εισιτηρια αν ειναι να παρω απο τα ρεστα-δυστυχως δεν κοιταξα αν ειχε ή δεν ειχε..βλακεια μου)
2.αυτο που ειπε οταν μιλαγαμε για το bungee jumping
3.δεν κατεκρινε τι πηρα
4.σε καποια φαση κατι λεγαμε για αυτα που ειχαμε παρει και ελεγε για το ποσο κανει
5.εχει κανει φασαρια σε σερβιτορα που ενω κανονικα αυτο που ειχε παρει εκανε 5 ευρω του πηρε 6 ευρω...αλλα μετα μου εξηγησε λεγοντας "δεν με νοιαζει και 10 ευρω να τις εδινα παραπανω αρκει ομως να μην με κοροιδευει" (ψιλοθετικο ειναι αυτο)
6.εκεινος επεμενε να παμε σε καφετερια ενω εγω ηθελα μια βολτα στο Μοναστηρακι(ισως αυτο λογω καναπε που κατσαμε για να ειναι πιο ανετος να προχωρησει;))
7.στο Mall επεμενε να παμε....
8.δουλευει δεν εχει προβληματα οικονομικα
9.μου ειπε στην αρχη να κερασει αλλα εγω του ειπα οχι επεμεινε λιγο αλλα μετα το αφησε....και πληρωσαμε ο καθενας το δικο του...

Μπορει να θυμηθω και κατι αλλο...
Παντως με εχει μπερδεψει...τι να πω...:/:

απαντηση στον Μονος...αυτο σκοπευω να κανω...δεν τα παραταω τοσο ευκολα...ειναι πολυ καλο παιδι κατα τ'αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top