Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Ανήθικη πρόταση: Θα το κάνατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • Ναί, γιατί όχι;

    Ψήφοι: 7 41.2%
  • Όχι και πάλι όχι!

    Ψήφοι: 5 29.4%
  • Θα το σκεφτόμουν αν υπήρχαν συγκεκριμένοι λόγοι/προϋποθέσεις...

    Ψήφοι: 5 29.4%
  • ΔΞ/ΔΑ/ΕΑΣΚΜ (έχω άλλα στο κεφάλι μου)

    Ψήφοι: 0 0.0%

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Οκ...προσπαθώ εδώ και μέρες να σκεφτώ τι θα έκανα σε μια τέτοια περίπτωση αλλά είναι λίγο περίπλοκο, νομίζω!

Βασικά, αν το δούμε ψυχρά και εκλογικευμένα, όλοι θα έπρεπε να πούμε ναι με την μια...θεωρητικά είναι μια πάρα μα πάρα πολύ συμφέρουσα προσφορά μιας και σου προσφέρει για υπηρεσίες μιας και μόνο νύχτας ένα ποσό τέτοιο που εξασφαλίζει το μέλλον σου για μια ζωή. Μέχρι εδώ συμφωνούμε οι περισσότεροι...

Όμως, αν με ρωτάς τι θα έκανα αν αυτήν την στιγμή χτυπήσει την πόρτα μου ο πάμπλουτος κύριος της υπόθεσης, θα του απαντούσα όχι...:redface:

Και δεν είναι ότι είμαι η αμέμπτου ηθικής που θεωρεί το επάγγελμα της ιερόδουλης ντροπή και αίσχος ή που κατακρίνει αυτούς που απάντησαν οτι θα το έκαναν. Αν θα μπορούσα να πράξω με γνώμονα μόνο την λογική και το συμφέρον μου, θα το έκανα και θα έλεγα και ευχαριστώ στον τυπά που με πλήρωσε όπως είπε και κάποιος άλλλος πριν!:P

Απλά νομίζω ότι είμαι υπερβολικά εγωίστρια και όντας σε μια φάση της ζωής μου που δεν έχω την ευθύνη κανενός -παιδιά, σκυλιά, οικογένεια σε νοσοκομείο, κλπ- παρά μόνο του εαυτού μου, νομίζω ότι πιο πολλά έχω να χάσω παρά να κερδίσω δεχόμενη μια τέτοια πρόταση. Έτσι και αλλιώς τα χρήματα ποτέ δεν ήταν ένας από τους κύριους στόχους ζωής μου -αν και δεν μου περισσεύουν κιόλας- και το θεωρώ λίγο χαζό να θυσιάσω άλλα πράγματα, όπως την προσωπική μου ηρεμία ή την (ψευδ)αίσθηση ότι εγώ διαλέγω με ποιον θα κοιμηθώ και πότε, που στην παρούσα φάση θεωρώ πιο σημαντικά από το να εξασφαλιστώ οικονομικά...ανεύθυνο θα μου πείτε, το ξέρω!! Μπορεί να έλεγα όχι και μετά να κοπάναγα το κεφάλι μου μια ζωή, πάλι δεν ξέρω...:whistle:

Βέβαια, αν ήμουν σε μια άλλη φάση ζωής π.χ. 40 χρονών, με 3 παιδιά, χωρισμένη, με δάνεια και λογαριασμούς να τρέχουν, ένα ξεφτίλα αφεντικό να με πρήζει, μπλα, μπλα...μπορεί να έλεγα, βρε δεν πάει και το παλιάμπελο και να το έκανα. Αν και πάλι κρατώ επιφυλάξεις καθώς σε τέτοιες περιστάσεις ενεργοποιείται ο εγωισμός μου με περίεργα αποτελέσματα. :worry: Ίσως να έχει να κάνει βέβαια και με τις εμπειρίες του καθενός γιατί διάβασα πολλούς να λένε: ''ε, και με το αφεντικό πάνω από το κεφάλι σου, σαν να σε πηδάει για τα φράγκα είναι'', δεκτόν, απλά εγώ δεν έχω βιώσει έτσι την ελάχιστη επαγγελματική μου εμπειρία και φαντάζομαι, δεν μπορώ να έχω άποψη επ΄αυτού.

Αυτό που εγώ θέλω να ρωτήσω αυτούς που είπαν ΝΑΙ με την μια είναι, αν όντως αυτήν την στιγμή χτύπαγε την πόρτα σας ένας/μια πλούσιος/α κύριος/α είστε 100% σίγουρη οτι θα δεχτείτε ελαφρά τη καρδία;; Just a though...:);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αυτό που εγώ θέλω να ρωτήσω αυτούς που είπαν ΝΑΙ με την μια είναι, αν όντως αυτήν την στιγμή χτύπαγε την πόρτα σας ένας/μια πλούσιος/α κύριος/α είστε 100% σίγουρη οτι θα δεχτείτε ελαφρά τη καρδία;; Just a though...:);)

Nαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
Αυτό που εγώ θέλω να ρωτήσω αυτούς που είπαν ΝΑΙ με την μια είναι, αν όντως αυτήν την στιγμή χτύπαγε την πόρτα σας ένας/μια πλούσιος/α κύριος/α είστε 100% σίγουρη οτι θα δεχτείτε ελαφρά τη καρδία;; Just a though...:);)

οχι ρε συ ,ειναι παρα πολυ ανηθικο κατι τετοιο!ειναι καθαρη κλεψια!θα μπορουσε να εχει κατι καλυτερο ο τυπος και με λιγοτερα λεφτα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
A! Σε παρακαλω, τετοιο κελεπουρι δεν θα βρει αλλου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Οκ...προσπαθώ εδώ και μέρες να σκεφτώ τι θα έκανα σε μια τέτοια περίπτωση αλλά είναι λίγο περίπλοκο, νομίζω!
Θέμα κι αυτό...
:rolleyes:

Ίσως ένας ισχυρός ηθικός ενδοιασμός να προέκυπτε αν το άτομο που έκανε την πρόταση "δεν έστεκε στα καλά του" έτσι, ώστε να έδινε μια ξεκάθαρη εντύπωση ότι στην πραγματικότητα ήταν αυτό το "θύμα" και εμείς οι θύτες! Και πώς θα νιώθαμε δηλαδή τη στιγμή που θα ενδίδαμε στις ορέξεις του "θύματός" μας;; Σαν το "θύμα" του "θύματος";; :confused:
Βεβαια μια σκέψη κάνω... πολλές οι περιπτώσεις...

Όμως, αν με ρωτάς τι θα έκανα αν αυτήν την στιγμή χτυπήσει την πόρτα μου ο πάμπλουτος κύριος της υπόθεσης, θα του απαντούσα όχι...:redface:
Ε, περίμενε ντε να ακούσεις πρώτα τι έχει να σου πει! :P

:redface:...πλακίτσα
αν όντως αυτήν την στιγμή χτύπαγε την πόρτα σας ένας/μια πλούσιος/α κύριος/α είστε 100% σίγουρη οτι θα δεχτείτε ελαφρά τη καρδία;; Just a though...:);)
Θα ήταν σίγουρα μια ξεχωριστή εμπειρία η όλη κατάσταση από τον να πιστέψεις ότι δεν κάνει πλάκα, να τον πάρεις στα σοβαρά, να προσπαθήσεις να διακρίνεις τα κίνητρά του, να έχεις κάποια σίγουρη εξασφάλιση ότι θα έπαιρνες τα χρήματα που σου υποσχόταν, να δοκιμάσεις τον εαυτό σου και την αυτογνωσία σου ζυγίζωντας όλα τα δεδομένα στο χρόνο που ίσως σου έδινε για να αποφασίσεις...μέχρι τελικά να πεις το "όχι" ή το "ναι"
δεν ξέρω...:hmm:
Επιμένω ότι θα το σκεφτόμουν πολύ καλά το θέμα... κι αν έκρινα ότι πραγματικά με ευνοεί το "ναι", θα το έλεγα...

Πάντως, ακόμα κι αν κατέληγα στο "όχι", η όλη εμπειρία μέχρι τότε είναι πολύ πιθανό να ήταν ενδιαφέρουσα! Μπορεί να ήταν άτομο που είχε βαρεθεί τη ζωή του και το χρήμα και να προσπαθούσε να ξεδώσει όχι απλώς ικανοποιώντας κάποιο σεξουαλικό του βίτσιο, αλλά και το καπρίτσιο να "μελετήσει" τις συνειδησιακές συγκρούσεις και τα διλήμματα του εκάστοτε "δέκτη", να "δοκιμάσει" τις αντοχές του.
Τι λέμε τώρα ε;;... Έτσι να' χουμε να σκεφτόμαστε. :P

Απ' την άλλη αναρωτιέμαι πόσο "βάρος" έχουν οι απαντήσεις μας, την ίδια στιγμή που ξέρουμε ότι οι πιθανότητες να μας τύχει κάτι τέτοιο είναι από μηδαμινές έως και ανύπαρκτες... :hmm:
Γενικά, πάντως, κι όχι μόνο σ' αυτό το θέμα, πιστεύω ότι κανείς δεν μπορεί να είναι σίγουρος εκ των προτέρων.
Η ζωή μπορεί να μας παίξει τα πιο απρόσμενα και περίεργα παιχνίδια...

Έτσι δηλαδή κι είχα περισσότερη φαντασία, θα έφτιαχνα κάνα σενάριο

να τα κονομήσω...αλλιώς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θέμα κι αυτό...
:rolleyes:
το διασκεδαζεις ε?:P
με παρεσυρε η διαθεση σου...
...σκεφτομαι οτι τελικα το μονο που χρειαζεται η ανηθηκη πραξη για να γινει, ειναι μια καλη δικαιολογια. Αραγε... θα μας φαινοταν το ιδιο ανηθηκο να παρουμε λεφτα για σεξ, αν τα λεφτα χρησιμοποιουνταν για ενα ανωτερο σκοπο; (να αγορασουμε τροφη για παιδια που πεινανε πχ.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
το διασκεδαζεις ε?:P
με παρεσυρε η διαθεση σου...
...σκεφτομαι οτι τελικα το μονο που χρειαζεται η ανηθηκη πραξη για να γινει, ειναι μια καλη δικαιολογια. Αραγε... θα μας φαινοταν το ιδιο ανηθηκο να παρουμε λεφτα για σεξ, αν τα λεφτα χρησιμοποιουνταν για ενα ανωτερο σκοπο; (να αγορασουμε τροφη για παιδια που πεινανε πχ.)
Αρκεί η δικαιολογία να είναι "καλή"...για τον εαυτό μας.

Μη στα πολυλογώ...είμαι φύσει σχετικιστής. (εξαρτάται...εφόσον...κι αν....με την προϋπόθεση...αναλόγως...you know :P μέχρι αηδίας καμιά φορά...)
Για μένα "ανώτερος" σκοπός μπορεί να είναι η προσωπική μου αυτοπραγμάτωση π.χ...
Ακόμα κι αν προχωρούσα σε κάποια αλτρουιστική πράξη, θα έπρεπε να μου προκαλεί κάποια ουσιαστική ευχαρίστηση κάτι τέτοιο...
Αλλά ακόμα κι αν το όλο "στοίχημα" δεν μου καθόταν καλά, μπορεί στα γεράματα να έδινα φαγητό σε παιδάκια έχοντας την ψευδαίσθηση ότι θα πεθάνω ευτυχισμένος! :/:

Και για να μην το "βαρύνω" όμως το θέμα... :worry:

σε κάθε περίπτωση, το καλό με τα λεφτά, είτε είναι "βρώμικα", είτε "καθαρά", είτε ψευτοκάλυψη κάποιου κενού...είτε...είτε, είναι πως η ανταλλακτική τους αξία είναι αξιοποιήσιμη αρκεί να βρεθούν στα κατάλληλα χέρια.
Ήτοι, τα παιδάκια θα φάνε ακόμα κι αν εγώ πεθάνω ωσάν ζάμπλουτος "βρωμόγερος" χουφτώνοντας τις νοσοκόμες μου... :P

Αν βαριόμουν πολύ, δεν αποκλείεται να ερχόταν κι η δική μου η σειρά να κάνω μια "ανήθικη πρόταση"...
:P

:confused:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΑ(ΠΖ)....JIM

Νεοφερμένος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αλιβέρι (Εύβοια). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Με τιποτα . Ουτε με ολα τα χρηματα του κοσμου . Καταρχην εμενα τα γουστα μου ειναι οι γυναικες. οποτε με τιποτα δεν θα εκανα κατι τετοιο . :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Αν ηταν γυναικα θα το εκανες?
Ετσι κι αλλιως το ερωτημα δεν περιφερεται αποκλειστικα γυρω απο το οτι θα ηταν ανδρας αυτος που θα σου εκανε την προσφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Αν ηταν γυναικα θα το εκανες?
Ετσι κι αλλιως το ερωτημα δεν περιφερεται αποκλειστικα γυρω απο το οτι θα ηταν ανδρας αυτος που θα σου εκανε την προσφορα.

Μα, αν ήταν γυναίκα το ερώτημα σχεδον δεν έχει νόημα. Δηλαδή, να σε πληρώσουν για μια ζωή για να πηδήξεις κάποια; Θα το έκανα ακόμα και αν ήταν η δύδιμη αδερφή του Κουασιμόδου! Τουλάχιστον ο πόνος έφερνε και κάποιο αντιστάθμισμα, τώρα ποιό είναι το πρόβλημα, οτι δεν θα σ'αρεσει η γκόμενα; ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΧΕΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Κοιτα, το ηθικο ερωτημα παραμενει ιδιο ασχετως με το φυλο. Αν ειναι η υπερηλικιωμενη τριδυμη του κουασιμοδου εχει και παραεχει νοημα. Παλι δεν υπαρχει ερωτικη ελξη ασχετως αν ειναι γενους θυληκου. Ετσι κι αλλιως εξεταζουμε το ηθικο κομματι οποτε το το φυλο εχει δευτερευουσα σημασια (αν και αρκετα επιπονη σε ορισμενες περιπτωσεις :P) προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Κοιτα, το ηθικο ερωτημα παραμενει ιδιο ασχετως με το φυλο. Αν ειναι η υπερηλικιωμενη τριδυμη του κουασιμοδου εχει και παραεχει νοημα. Παλι δεν υπαρχει ερωτικη ελξη ασχετως αν ειναι γενους θυληκου. Ετσι κι αλλιως εξεταζουμε το ηθικο κομματι οποτε το το φυλο εχει δευτερευουσα σημασια (αν και αρκετα επιπονη σε ορισμενες περιπτωσεις :P) προς το παρον.

Πφφφ κοίτα το ηθικό ερώτημα δεν περιορίζεται στην συγκεκριμένη ερώτηση...

Η ερώτηση είναι: Σου προτείνουν κάτι το οποίο είναι αναξιοπρεπές και ενάντια στην ηθική σου. Δεν σου λένε ότι θα κάνεις φόνο (μιας και πολλοί θα έλεγαν ότι είναι πολύ κακό) αλλά κάτι πολύ ντροπιαστικό και ενάντια σε αυτό που πίστευες μια ζωή βρε αδελφέ. Το συμφέρον σου (χρήματα) υπερισχύει των αξιών σου (ηθική) και την χρησιμοποιείς μόνο για να κατακρίνεις τους άλλους; Πολύ άσχημα το έθεσα έ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

confused

Νεοφερμένος

Η confused αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ναι,απλά εννοείται. Θα ζήσουν και τα εγγόνια μου και το ρωτάς;

Θα σταματήσω να ξυπνάω απ'τις 6.39 κάθε πρωί για δουλειά.Όσο για τις τύψεις και τα περί ηθικής,πολλοί από εμάς έχουν κάποιο πρώην κρεβάτι που δεν θέλουν να θυμούνται,ε ας γίνουν δύο αν είναι να ζήσω μια ζωή όνειρο:D

Αν θες βέβαια με τα χρόνια αλλάζεις λίγο και την ιστορία που λες για το πως έγινες τοσο πλούσια:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φοίβος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φοίβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 208 μηνύματα.
Υπάρχει και μια άλλη προοπτική, η προοπτική του πας μια φορά με ένα κακάσχημο άτομο (ή και του ίδιου φύλου) και μετά πας με όποια μοντέλα θες :clapup::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Πρώτα απ' όλα όταν έλεγα ότι τα έχουμε ξεπουλήσει όλα, δεν αναφερόμουν σε ηθική.
Αναφερόμουν καθαρά και μόνο στο ότι ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΒΑΛΗΣΕΙ.
ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ Π**ΤΑΝΑΚΙΑ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΗΣ, ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΠΟΤΑΓΗΣ.

Γιατί να μην είσαι εσύ αυτός που γ*μάει και να αφήνεις κάποιον άλλο να σε γ*μάει, έστω κι αν σου δώσει άπειρα ευρώ;

Εξηγώ το "θα το έκανα για να ανεβάσω την αυτοεκτίμησή μου" ως εξής: μου λέει μια κοπέλα π.χ. η Scarlett (η Yohansson ντε!) "κα*λιάρη μου έλα μαζί μου και θα σου σκάσω όσα ευρώ θες", "α, και θα έχεις τον έλεγχο". Ε τότε θα το σκεφτόμουν πάρα πολύ και δεν αποκλείεται να το έκανα.
Αν όμως υπήρχε περίπτωση να ήμουν καθαρά το π**τανάκι, έστω και μια νύχτα, για κάποια/ον, τότε ανάλογα με την περίπτωση, είτε μάλλον δε θα το έκανα (θα το σκέφτομουν πάρα πολύ και μάλλον θα κατέληγα στην απόφαση ότι δεν θα το κάνω), είτε δεν θα το έκανα σίγουρα (αν μιλάμε για ομοφυλοφυλικό σεξ ή για σεξ με έκτρωμα π.χ.).

Για όσους μου πουν: "ε, και τώρα π**τανάκια άλλων δεν είμαστε; Μας γ*μάνε για ένα κομμάτι ψωμί..." θα τους απαντήσω ότι ανάλογα με τις επιλογές που κάνεις στη ζωή, είτε θα γ*μας είτε θα σε γ*μάνε. Και το να πετύχεις στη ζωή, έχοντας φαει τα άπειρα γ*μήσια είναι πάντοτε η ευκολότερη επιλογή. Μόνο αν κάποιος ακολουθήσει το όνειρό του και χτίσει έναν σταθερό χαρακτήρα από νωρίς, θα καταφέρεις κι αυτός να ...συνουσιάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
σεξ με έκτρωμα

λολ ρε τσιπ,
τα μεγαλύτερα εκτρώματα είναι οι "ωραίες".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Για μένα το να πουλήσεις το σώμα σου για τα λεφτά είναι ανήθικο. Απλά στην προκειμένη τα λεφτά (το κίνητρο) είναι τόσο πολλά που ωραιοποιούμε την κατάσταση για να το κάνουμε να φανεί λιγότερο ανήθικο.

Mα εδώ αναφέρεσαι σε πράξεις συμφέροντος που πλήττουν τα συμφέροντα άλλων! Φυσικά αν κλέβεις είσαι ανήθικος γιατί στερείς κάτι απο κάποιον! Το να νοικιάσεις ΕΣΕΝΑ δεν προκαλεί πρόβλημα σε κανέναν πέραν του εαυτού σου - ή ούτε καν αυτού!

Και ποιος σου λέει οτι δίνω περισσότερη σημασία στο "κακό" που κάνω στους άλλους από το "κακό" που κάνω στον εαυτό μου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Η ερώτηση είναι: Σου προτείνουν κάτι το οποίο είναι αναξιοπρεπές και ενάντια στην ηθική σου. Δεν σου λένε ότι θα κάνεις φόνο (μιας και πολλοί θα έλεγαν ότι είναι πολύ κακό) αλλά κάτι πολύ ντροπιαστικό και ενάντια σε αυτό που πίστευες μια ζωή βρε αδελφέ. Το συμφέρον σου (χρήματα) υπερισχύει των αξιών σου (ηθική) και την χρησιμοποιείς μόνο για να κατακρίνεις τους άλλους; Πολύ άσχημα το έθεσα έ; :P
Χμμ, μου θύμισες την απάντηση που είχα δώσει στο θέμα:
Του την χώνεις η όχι;
(όπου μας δίνουν 15.000.000? για να σκοτώσουμε κάποιον)
15 εκατομμύρια;;;
Θα μπορούσα να το κάνω και για μικρότερο ποσό.(:eek:) Αυστηρές προϋποθέσεις:
  1. Να μην ξέρω τίποτα για το άτομο
  2. Να διαλέξω εγώ τρόπο δολοφονίας
  3. Να μην ξέρει κανείς την πραγματική μου ταυτότητα
Χίτμαν ιζ μάι μιντλ νέιμ :P

Αντίστοιχα και εδώ έδωσα κάποιες προϋποθέσεις και ας ήταν το ποσό απεριόριστο. Και στις δύο περιπτώσεις έχω στο μυαλό μου τα δικά μου συναισθήματα και μόνο. :)

Μου κάνει εντύπωση όμως που σε αυτό το θέμα, οι προϋποθέσεις που βάζω είναι περισσότερες, για να φτάσω στο σημείο η απόφαση μου να είναι τόσο άνετη με την δολοφονία. Είμαι επικίνδυνος; :worry::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.

Galleon

Νεοφερμένος

Ο Galleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν εξαγοράζομαι με τίποτα εκτός αν το ποσό είναι μεγάλο :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top