Η γνώμη σας για την ομοφυλοφιλία

Είστε θετικός ή αρνητικός απέναντι σε ομοφυλόφιλα άτομα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 417)
  • Είμαι άντρας και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 157 37.6%
  • Είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 207 49.6%
  • Είμαι άντρας και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 42 10.1%
  • Είμαι γυναίκα και έχω πρόβλημα μαζί τους

    Ψήφοι: 11 2.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Δεν εχω διαβασει παρα μονο την τελευταια σελιδα του θεματος, και καμια ακομα σκορπια απο δω και απο κει, οποτε αν εχω χασει κατι, ενημερωστε με! :P

Αποκλείεται, το έχω συζητήσει μαζί τους κι ήταν πολύ αρνητικοί προς τους ομοφυλόφιλους, αηδία τους έπιανε μόνο με τη σκέψη.

Το οτι τους επιανε αηδια δεν σε ενοχλουσε; Ουτε εγω θα το εκανα ποτε, αλλα νομιζω οτι αν νιωθεις και αηδια αρχιζεις και αυτοπροσδιοριζεσαι ως ρατσιστης. :redface:

Καταρχήν δεν το βλέπω σαν παρασπονδία, είναι κάτι που σε σημαδεύει και σου αλλάζει τη ζωή. Επίσης θεωρώ σχεδόν αδύνατον κάποιος άντρας να πάει με άντρα μια φορά και μετά να αλλάξει και να γίνει "άντρακλας" και να πηγαίνει με γυναίκες (ρε σεις είναι λογικό, το "παρά φύσιν" είναι το καλύτερο, ποιος άντρας που θα το δοκιμάσει θα το αρνηθεί;:redface:).

Ελα;; Ποιος αντρας που θα δοκιμασει πρωκτικο με αντρα, θα το αρνηθει μετα, μιας και ειναι τοσο ωραιο; Τι λεμε; Το καλυτερο μπορει να ειναι για σενα, αλλα δεν ειναι για ολους. Και επισης μπορει να ειναι και για μενα, αλλα αν το κανω με μια κοπελα, οχι απλα αμα βαζω το πεος μου σε εναν οποιοδηποτε πρωκτο (σορρυ, αλλα πιο ευγενικα δεν γινεται να το θεσω!) Εμπειριες λεγονται, και καποιες ειναι ωραιες, καποιες οχι. Καποιες τις συνεχιζουμε, καποιες οχι.

Αν δηλαδή ενός άντρα του αρέσει να του βάζει δάκτυλο η γυναίκα ή ακόμα και strap on, παύει να είναι άντρας; (Σημειώνω ότι ο άντρας της υπόθεσης ΔΕΝ τα θέλει αυτά από άντρα, αλλά από γυναίκα).

Αυτό το "παρά φύσιν" το κάνουν και οι γυναίκες πάντως χωρίς να θεωρούνται λεσβίες / όχι γυναίκες. Είναι δηλαδή στη φύση της γυναίκας να κάνει "παρά φύσιν" έρωτα ενώ στου άντρα όχι;

-petros

1) Ε κοιτα, αν αρχισεις και κανεις σεξ με την κοπελα σου και αντι να εισαι εσυ ενεργητικος, ειναι η κοπελα σου απο πισω σου με strap-on, ε η φαση αρχιζει και θυμιζει κατι αλλο, οχι τοσο straight. Δε λεω οτι θα εισαι gay, αλλα οσο να ναι ισως να αξιζει να εχεις και νεες εμπειριες.

2) Τι εννοεις το παρα φυσιν το κανουν και οι γυναικες; Μεταξυ τους;! :confused: Προφανως το πρωκτικο θεωρειται gay για τους αντρες, γιατι ειναι κατι που κανουν οι gay αντρες μεταξυ τους. 2 λεσβιες γυναικες δεν χαρακτηριζονται συνηθως απο το πρωκτικο σεξ που θα κανουν μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Το οτι τους επιανε αηδια δεν σε ενοχλουσε; Ουτε εγω θα το εκανα ποτε, αλλα νομιζω οτι αν νιωθεις και αηδια αρχιζεις και αυτοπροσδιοριζεσαι ως ρατσιστης. :redface:

Το να μη θες να κάνεις εσύ κάτι και να σε πιάνει αηδία στη σκέψη σε κάνει ρατσιστή; :hmm: Δηλαδή αν εγώ δε θα σκότωνα ποτέ και με πιάνει αηδία στη σκέψη, με κάνει ρατσίστρια απέναντι στους δολοφόνους;

Ελα;; Ποιος αντρας που θα δοκιμασει πρωκτικο με αντρα, θα το αρνηθει μετα, μιας και ειναι τοσο ωραιο; Τι λεμε; Το καλυτερο μπορει να ειναι για σενα, αλλα δεν ειναι για ολους. Και επισης μπορει να ειναι και για μενα, αλλα αν το κανω με μια κοπελα, οχι απλα αμα βαζω το πεος μου σε εναν οποιοδηποτε πρωκτο (σορρυ, αλλα πιο ευγενικα δεν γινεται να το θεσω!) Εμπειριες λεγονται, και καποιες ειναι ωραιες, καποιες οχι. Καποιες τις συνεχιζουμε, καποιες οχι.

Καλά καλέ, μια προσωπική άποψη είπα.

Αν δηλαδή ενός άντρα του αρέσει να του βάζει δάκτυλο η γυναίκα ή ακόμα και strap on, παύει να είναι άντρας; (Σημειώνω ότι ο άντρας της υπόθεσης ΔΕΝ τα θέλει αυτά από άντρα, αλλά από γυναίκα).

Αυτό το "παρά φύσιν" το κάνουν και οι γυναίκες πάντως χωρίς να θεωρούνται λεσβίες / όχι γυναίκες. Είναι δηλαδή στη φύση της γυναίκας να κάνει "παρά φύσιν" έρωτα ενώ στου άντρα όχι;

Και η απάντηση:

1) Ε κοιτα, αν αρχισεις και κανεις σεξ με την κοπελα σου και αντι να εισαι εσυ ενεργητικος, ειναι η κοπελα σου απο πισω σου με strap-on, ε η φαση αρχιζει και θυμιζει κατι αλλο, οχι τοσο straight. Δε λεω οτι θα εισαι gay, αλλα οσο να ναι ισως να αξιζει να εχεις και νεες εμπειριες.

2) Τι εννοεις το παρα φυσιν το κανουν και οι γυναικες; Μεταξυ τους;! :confused: Προφανως το πρωκτικο θεωρειται gay για τους αντρες, γιατι ειναι κατι που κανουν οι gay αντρες μεταξυ τους. 2 λεσβιες γυναικες δεν χαρακτηριζονται συνηθως απο το πρωκτικο σεξ που θα κανουν μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,691 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Και η απάντηση:
1) Ε κοιτα, αν αρχισεις και κανεις σεξ με την κοπελα σου και αντι να εισαι εσυ ενεργητικος, ειναι η κοπελα σου απο πισω σου με strap-on, ε η φαση αρχιζει και θυμιζει κατι αλλο, οχι τοσο straight. Δε λεω οτι θα εισαι gay, αλλα οσο να ναι ισως να αξιζει να εχεις και νεες εμπειριες.

2) Τι εννοεις το παρα φυσιν το κανουν και οι γυναικες; Μεταξυ τους;! :confused: Προφανως το πρωκτικο θεωρειται gay για τους αντρες, γιατι ειναι κατι που κανουν οι gay αντρες μεταξυ τους. 2 λεσβιες γυναικες δεν χαρακτηριζονται συνηθως απο το πρωκτικο σεξ που θα κανουν μεταξυ τους.
Παρά φύσιν θεωρείται το πρωκτικό σε οποιαδήποτε μορφή του (δλδ με οποιαδήποτε "μεταβλητή" - εκτός κι αν κάνω λάθος :redface:).
Υπάρχει και το δάκτυλο.

Ο άντρας κάνει πρωκτικό (παρά φύσιν) σε μια γυναίκα, αλλά η γυναίκα δεν παύει να είναι ποτέ γυναίκα.
Αν ο άντρας λοιπόν σου πει "βάλε μου δάκτυλο", θα πάψει να είναι άντρας;

Δεν κατηγορώ κανέναν για τις αντιλήψεις του σε αυτό το θέμα. Απλά να μην παραθέτονται ως γενική πραγματικότητα και προερχόμενες από... ορθολογισμό.

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Το να μη θες να κάνεις εσύ κάτι και να σε πιάνει αηδία στη σκέψη σε κάνει ρατσιστή; :hmm: Δηλαδή αν εγώ δε θα σκότωνα ποτέ και με πιάνει αηδία στη σκέψη, με κάνει ρατσίστρια απέναντι στους δολοφόνους;

Η αηδια οσο να νι δηλωνει απεχθεια, οποτε εαν αναφερεται στα ατομα και οχι στην πραξη, ναι ειναι ρατσιστικο. Εαν αναφερεται στην πραξη, παλι το βρισκω υπερβολικο σαν εκφραση, αλλα... :)

Παρά φύσιν θεωρείται το πρωκτικό σε οποιαδήποτε μορφή του (δλδ με οποιαδήποτε "μεταβλητή" - εκτός κι αν κάνω λάθος :redface:).
Υπάρχει και το δάκτυλο.

Ο άντρας κάνει πρωκτικό (παρά φύσιν) σε μια γυναίκα, αλλά η γυναίκα δεν παύει να είναι ποτέ γυναίκα.
Αν ο άντρας λοιπόν σου πει "βάλε μου δάκτυλο", θα πάψει να είναι άντρας;

Δεν κατηγορώ κανέναν για τις αντιλήψεις του σε αυτό το θέμα. Απλά να μην παραθέτονται ως γενική πραγματικότητα και προερχόμενες από... ορθολογισμό.

-petros

Ε αμα εβαζα δακτυλο στον πρωκτο μιας κοπελας δεν θα ελεγα οτι καναμε πρωκτικο σεξ, οπως δεν θα ελεγα οτι καναμε σεξ αμα της εβαζα δακτυλο στο αιδοιο. ;)

Η γυναικα δεν θεωρειται gay οταν κανει πρωκτικο, γιατι οπως σου εξηγησα και παραπανω, η πραξη του πρωκτικου σεξ δεν θεωρειται η βασικη πραξη μεταξυ δυο ομοφυλοφιλων γυναικων. Σε αντιθεση με τη βασικη πραξη του gay ανδρων που ειναι το πρωκτικο σεξ. Ελπιζω να εγινα κατανοητος. Νομιζω οτι ειναι απολυτα ορθολογικο αυτο που λεω. (Αν διαφωνει καποιος ας το πει)

Οσον αφορα τελος το να σου βαλει δακτυλο η κοπελα σου, δεν το θεωρω gay. Πιθανως ουτε και οτιδηποτε αλλο που κανεις με ατομο του αλλου φυλου και σου αρεσει μονο με αυτο (το αλλο φυλο) να σε καθιστα Bi / gay, αλλα και μονο ο συμβολισμος της πραξης του να εισαι στα 4 και να ειναι η κοπελα απο πισω με strap-on, νομιζω θυμιζει κατι αλλο, και οχι σεξ μεταξυ αντρα και γυναικας.

Επομενως αν καποιος την βρισκει ετσι, ισως θα ηταν ωφελιμο για αυτον να πειραματιστει και με το ιδιο φυλο. Και δεν το λεω με ειρωνια, απλα το βρισκω πιθανο να του αρεσει και αυτο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Νόμιζα οτι το παρά φύση ισχύει μόνο για τους άντρες, οτι για τις γυναίκες είναι κάτι φυσιολογικό. Κι οτι το να το κάνει αυτό ένας άντρας (δηλαδή να τον π... κάποιος) τον κάνει gay. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.

δεν το εννοούσα επικριτικά (κάθε άλλο), απλώς όντως δεν περίμενα πως θα το έλεγες αυτό - είτε ίσχυε ειτε όχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Νόμιζα οτι το παρά φύση ισχύει μόνο για τους άντρες, οτι για τις γυναίκες είναι κάτι φυσιολογικό. Κι οτι το να το κάνει αυτό ένας άντρας (δηλαδή να τον π... κάποιος) τον κάνει gay. :hmm:

Ασχετο, αλλα επειδη το εγραψε και ο petros. Ειτε λεμε "παρα φυση" και "μη φυσιολογικο", ειτε πρωκτικο και φυσιολογικο. Δεν μπορει να ειναι εναντια στη φυση του ατομου, και παραλληλα φυσιολογικο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Himela:
Αποκλείεται

Η υπογραφή σου άλλα λέει :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Κάνε την αντίστροφη ερώτηση στον εαυτό σου και θα καταλάβεις.

H αντίστροφη ερώτηση που θα'πρεπε να έκανε στον εαυτό του ο fandago ποιά θα ήταν δηλαδή ; Γιατί αφού κάποιος τον βάζει σε μια γυναίκα, έχει πρόβλημα να τον βάλει σε έναν άντρα ; Αν απαντούσα εγώ, θα σου έλεγα ξεκάθαρα τους λόγους. Γιατί ο άντρας όταν μυρίζει το σώμα ενός άντρα ή τύχει να δει γυμνό το σώμα ενός άλλου άντρα, δεν νοιώθει επιθυμία να τον πηδήξει ούτε να πηδηχτεί από αυτόν. Ο άντρας είναι άντρας. Είτε ντροπαλός είτε θρασύς, είτε βαρβάτος είτε υποτακτικός, είτε εξευγενισμένος είτε κάφρος, δεν έχει σημασία. Ο άντρας είναι άντρας και ο άντρας δεν θέλει να κάνει σεξ με άλλον άντρα. Δεν του βγαίνει. Πολύ απλά τα πράγματα. 'Οταν του βγει, δεν παραδέχεται στον εαυτό του ότι είναι ομοφυλόφιλος ή bisexual και βασανίζεται μια ζωή, βασανίζοντας και τους άλλους και λέγοντας ψέμματα και στις γυναίκες που τον αγαπάνε. Συχνά ξενοπηδάει και άντρες στα κρυφά απ'τη γυναικούλα του και την άλλη μέρα καυχιέται για τον ανδρισμό του. Σέβομαι μόνο τους συνειδητοποιημένους straight και τους συνειδητοποιημένους gay. 'Ολους τους άλλους, τους περιστασιακούς επιβήτορες ανδρών που μας λένε ότι είναι άνδρες τους θεωρώ τελείως ψευταράδες απέναντι στον εαυτό τους και υποκριτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Γεια σας παιδες!Ο άσωτος υιός επεστρεψε δριμυτερος στη συζητηση..: ποιος βαζει τι σε ποιον και πως ονομαζει τον εαυτο του...;)

να στε καλα ,και εσεις και τα ban σας...:console:

ακομα όμως γιατι δεν είδα κανενα σχολιασμο στο επιστημονικο άρθρο που αντεγραψα πριν?σε μια ανοιχτη συζητηση συζηταμε χωρις ταμπου όλες τις αποψεις...έτσι δεν είναι?χωρις προκαταληψεις...


https://omofylofilia.wordpress.com/

γνωμη ψυχιατρου..διαβασε την...

ένα δειγμα
Από την δεκαετία του 1980, η ομοφυλοφιλία σταδιακά ʽαποιατρικοποιήθηκεʼ, καθώς ο χαρακτηρισμός της ως ΄νόσουʼ θεωρήθηκε από τα ομοφυλοφιλικά κινήματα ως νέο στίγμα. Η διεθνής σύγχρονη προσπάθεια νομιμοποίησης της ομοφυλοφιλίας ως φυσιολογικής πρακτικής δεν βασίζεται σε επιστημονικά ιατρικά δεδομένα, αλλά σε «φιλοσοφικά-κοινωνικά» δεδομένα και ισχυρές πολιτικές πιέσεις. Τα αποτελέσματα της θεώρησης της ομοφυλοφιλίας ως φυσιολογικής και ισότιμης συμπεριφοράς και η νομοθέτηση πρακτικών όπως ο «γάμος» μεταξύ ομοφυλοφίλων και η δυνατότητα υιοθέτησης παιδιών μπορεί να έχουν σοβαρές συνέπειες στην δομή της κοινωνίας και στις ανθρώπινες σχέσεις
τα λεει όλα η κυρια..
Η ομοφυλοφιλία συμπεριλήφθηκε ως ψυχιατρική διαταραχή (κοινωνιοπαθητική διαταραχή προσωπικότητας) στην πρώτη έκδοση του Διαγνωστικού και Στατιστικού Εγχειριδίου των Ψυχιατρικών Διαταραχών (DSM-I) της Αμερικανικής Ψυχιατρικής Εταιρείας, το 1952. Στην δεύτερη έκδοση (DSM-II) το 1968, η ομοφυλοφιλία συμπεριλήφθηκε στις σεξουαλικές αποκλίσεις (που δεν είναι δυνατόν να υποκαταστήσουν την φυσιολογική συμπεριφορά). Το 1973 , μετά από μεγάλες πιέσεις από το κίνημα των ομοφυλοφίλων, αποφασίστηκε με ψηφοφορία στην Αμερικανική Ψυχιατρική Εταιρεία και 58% πλειοψηφία (περίπου 10.000 ψήφοι) να μην θεωρείται πλέον η ομοφυλοφιλία ψυχιατρική διαταραχή. Έτσι, η τρίτη έκδοση του Διαγνωστικού και Στατιστικού εγχειριδίου των Ψυχιατρικών Διαταραχών (DSM-III) το 1980 περιελάμβανε μόνο τον όρο «εγω-δυστονική» ομοφυλοφιλία, στην γενική κατηγορία των ʽψυχοσεξουαλικών διαταραχών΄ʼ, εννοώντας ότι εφʼ όσον
Παρά το ότι η ομοφυλοφιλία δεν θεωρείται πλέον ψυχιατρική διαταραχή, σχετίζεται με σημαντική ψυχιατρική νοσηρότητα. Πολλές πρόσφατες έρευνες έχουν επιβεβαιώσει ότι οι ομοφυλόφιλοι παρουσιάζουν πολύ συχνότερα κατάθλιψη, απόπειρες αυτοκτονίας, γενικευμένη αγχώδη διαταραχή, διαταραχή διαγωγής, χρήση ουσιών και αλκοολισμό. Tα προβλήματα αυτά είναι πολύ πιο έντονα στα αμφισεξουαλικά άτομα. (27,28,29). Η νόσηση με AIDS προσθέτει σημαντικά ψυχιατρικά και νευρολογικά προβλήματα(30).
Από την πλευρά τους οι υποστηρικτές της ομοφυλοφιλίας αρνούνται ότι οι ομοφυλόφιλοι έχουν ψυχιατρικά προβλήματα, ή αποδίδουν κάθε ψυχικό πρόβλημα των ομοφυλοφίλων στην πίεση που τους ασκείται και στην απόρριψη που εισπράττουν από την κοινωνία(10). Αυτή είναι μία υπόθεση, που δεν έχει ακόμη αποδειχθεί. Υπάρχουν και άλλες επιστημονικά διατυπωμένες υποθέσεις, όπως ότι η ομοφυλοφιλία αποτελεί απόκλιση από την φυσιολογική εξέλιξη, και συνδέεται και με άλλες αποκλίσεις στην ανάπτυξη, που μπορεί να οδηγήσουν σε ψυχική διαταραχή. (2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Με το υπόβαθρο που έχει η εν λόγω ψυχίατρος πολύ φοβούμαι ότι ήταν προκατειλημμένη εξαρχής πράγμα που κατά πολύ επηρεάζει την αξιοπιστία οποιασδήποτε έρευνας. Όμως έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται για έρευνα έστω και μικρού βεληνεκούς αλλά για φιλτραρισμένο κολάζ απόψεων που τη συνέφεραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Νόμιζα οτι το παρά φύση ισχύει μόνο για τους άντρες, οτι για τις γυναίκες είναι κάτι φυσιολογικό. Κι οτι το να το κάνει αυτό ένας άντρας (δηλαδή να τον π... κάποιος) τον κάνει gay. :hmm:
Κάτι τέτοιες απόψεις μου χαλάνε την πχιάτσα.

Αισθάνομαι αποτροπιασμένη.
Επιβεβαιώνω έτσι και τη γλωσσολογική καταγωγή του βασικού χαρακτηριστικού του φαινοτύπου μου.
I'll bow to the cock, eternally; unable to get away from the envy.

Είστε τόσο σωστός, δρ. Freud.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

necropethamenos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Ο άντρας είναι άντρας και ο άντρας δεν θέλει να κάνει σεξ με άλλον άντρα.

Γουέλ, υπάρχει εκείνο το thread σχετικά με τον ορισμό του ανδρός. Και οκ, αυτό που γράφεις εδώ είναι ο δικός σου ορισμός στην καλύτερη, καμμία αντικειμενικότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"Ο άντρας είναι άντρας
είναι άντρας"

Συγγνώμη για το άσχετο,
θυμήθηκα το πιο ηλίθιο ποιήμα του κόσμου (αυτό με το τριαντάφυλλο...
λολ? νέβαμάιντ. Συνεχίστε τη διαφωνία για πράγματα πέραν της ουσίας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Κάτι τέτοιες απόψεις μου χαλάνε την πχιάτσα.

Αισθάνομαι αποτροπιασμένη.
Επιβεβαιώνω έτσι και τη γλωσσολογική καταγωγή του βασικού χαρακτηριστικού του φαινοτύπου μου.
I'll bow to the cock, eternally; unable to get away from the envy.

Είστε τόσο σωστός, δρ. Freud.
:)

Μπράβο βρε, έχεις μπει στην ψυχολογία μου!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kolokythi

Νεοφερμένος

Η Kolokythi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Απάντησα "είμαι γυναίκα και δεν έχω πρόβλημα"
Δεν θα επεκταθώ παραπάνω εδώ μιας και η απορία μου εμένα είναι άλλη..
Είμαι καινούρια στο φόρουμ και αν οι υπόλοιποι γνωρίζετε ενημερώστε με.
Πότε απαντούμε "Είμαι ο κουμπάκιας";; Είναι πολύ δελεαστική επιλογή ξέρετε... με τραβάει να την επιλέξω αλλά δεν γνωρίζω τι πάει να πεί.

Με συγχωρείτε για το οφ-τόπικ και για να μην τραβήξει κι άλλο αν έχει κάποιος την διάθεση να μου απαντήσει ας το κάνει με προσωπικό μήνυμα για να μην χαλάμε την κουβέντα!
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spiros Antono

Νεοφερμένος

Ο Spiros Antono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 59 ετών. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
θεωρω οτι οι ομοφυλοφυλοι ειναι ανωμαλια της φυσης και ετσι πρεπει να την αντιμετωπιζουμε και οποιος διαφωνει ας παει στο Village της Νεας Υορκης να δει πως συμπεριφερονται και μετα να μιλησει για καφρους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
θεωρω οτι οι ομοφυλοφυλοι ειναι ανωμαλια της φυσης και ετσι πρεπει να την αντιμετωπιζουμε και οποιος διαφωνει ας παει στο Village της Νεας Υορκης να δει πως συμπεριφερονται και μετα να μιλησει για καφρους
Θεωρώ πως δε ξέρεις τι λες.

Θεωρώ επίσης πως η αμερικάνικη νοοτροπία είναι το πραγματικό λάθος της φύσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
θεωρω οτι οι ομοφυλοφυλοι ειναι ανωμαλια της φυσης και ετσι πρεπει να την αντιμετωπιζουμε και οποιος διαφωνει ας παει στο Village της Νεας Υορκης να δει πως συμπεριφερονται και μετα να μιλησει για καφρους

Πώς θεωρείς δηλαδή ότι πρέπει να αντιμετωπίζουμε τους ομοφυλόφιλους; Γιατί εγώ τους αντιμετωπίζω όπως και τους ετεροφυλόφιλους. Κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top