Τι θέλουν οι γυναίκες;

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Οι γυναίκες θέλουν απογαλακτισμένους άνδρες... Το βλέπω όλο και πιο συχνά. Δεν ισχύουν πλέον οι "παραδοσιακοί" ρόλοι, αλλά το να είναι ο άλλος παρών, συνεννοήσιμος και διαλλακτικός είναι από τα πιο συχνά ζητήματα... πιστεύω.

Πράγμα που σημαίνει να έχει απογαλακτιστεί από τη μαμά του, για να εξαρτηθεί από τη σύντροφό του; Συνεννοήσιμος και διαλλακτικός σημαίνει ότι θα λέει ναι σε ό,τι του επιτάσσουμε; Το να είναι παρών σημαίνει να μην πηγαίνει στο γήπεδο ή να μη βγαίνει με τους φίλους του, αλλά να κρατά διά παντός το χέρι της και να "συζητάει για τη σχέση τους"; 'cause you know sometimes words have two meanings, όπως λένε και οι Led Zeppelin...

θα σου πω εγω τι θελουν οι γυναικες:p!
θελουν ασφαλεια, λεφτα, σοβαροτητα στις καταστασεις που πρεπει, να παιρνει ο αλλος πρωτοβουλιες, να μη ξεχναει γενεθλια/επετειους κ.ο.κ., καλους τροπους και να ης θυμιζεις οτι εισαι Ο αντρας! μια δυναμικοτητα ενα αντριλικι ρε παιδακι μου! και τρυφεροτητα σαφως.... προσωπικα πιστευω οτι το θεμα εμφανιση για τη γυναικα παιζει ελαχιστο ως μηδαμινο ρολο... ολα ειναι θεμα του ''αερα'' που εκπεμπεις!!

Συγνώμη, μήπως θέλετε και κανέναν αράπη να σας κάνει αέρα; (όχι τον αράπη γιατρέ μου, προς θεού!...Εντάξει αγαπητέ μου, πάντως εμείς τον αράπη τον έχουμε, όπως λέει και ο Χάρρυ Κλυνν:hehe::hehe:)

Ασφάλεια, λεφτά, σοβαρότητα! Ο άντρας Interamerican: Μεγάλη και σίγουρη μιλάμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πράγμα που σημαίνει να έχει απογαλακτιστεί από τη μαμά του, για να εξαρτηθεί από τη σύντροφό του; Συνεννοήσιμος και διαλλακτικός σημαίνει ότι θα λέει ναι σε ό,τι του επιτάσσουμε; Το να είναι παρών σημαίνει να μην πηγαίνει στο γήπεδο ή να μη βγαίνει με τους φίλους του, αλλά να κρατά διά παντός το χέρι της και να "συζητάει για τη σχέση τους"; 'cause you know sometimes words have two meanings, όπως λένε και οι Led Zeppelin..

Ναι, αλλά όλες οι συνεπαγωγές που παρέθεσες είναι δικές σου εικασίες.
Ξέρεις, υπάρχει συχνά και μέση οδός, κανείς δεν είπε ότι οι άνδρες είναι κοάλα που πρέπει να γραπωθούν από κάποιον κορμό.

Δεν είναι κανόνας ο απογαλακτισμός και ο απών μάγκας, αλλά είναι κάτι που τείνει να απασχολεί γυναίκες σε βαθμό που αρκεί να το αναφέρουμε. Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι να ειναι Πλουσιοι Ωραιοι να Γυμναζονται να μην στηριζονται στους γονεις τους να πληρωνουν τα Ψωνιαα!!και το συμαντηκοτερο?? ικανοποιητικοι στο κρεβατι!

[..]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
οι γυναικες θελουν άνδρα και οι ανδρες γυναικα...ετσι απλα....;):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
οι γυναικες θελουν άνδρα και οι ανδρες γυναικα...ετσι απλα....;):)
ναι αλλά κάποιο φύλο υπερέχει αριθμητικά έναντι του άλλου οπότε κάποιοι περισσεύουν.Για να λες ότι είναι έτσι απλά , μάλλον με κλήρο θα γίνεται ε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι να ειναι Πλουσιοι Ωραιοι να Γυμναζονται να μην στηριζονται στους γονεις τους να πληρωνουν τα Ψωνιαα!!και το συμαντηκοτερο?? ικανοποιητικοι στο κρεβατι!

[..]

Και τι θα πρέπει να έχουν αυτές οι γυναίκες που τα θέλουν όλα αυτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Και τι θα πρέπει να έχουν αυτές οι γυναίκες που τα θέλουν όλα αυτά;
πολλή φαντασία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Ναι, αλλά όλες οι συνεπαγωγές που παρέθεσες είναι δικές σου εικασίες.
Ξέρεις, υπάρχει συχνά και μέση οδός, κανείς δεν είπε ότι οι άνδρες είναι κοάλα που πρέπει να γραπωθούν από κάποιον κορμό.

Δεν είναι κανόνας ο απογαλακτισμός και ο απών μάγκας, αλλά είναι κάτι που τείνει να απασχολεί γυναίκες σε βαθμό που αρκεί να το αναφέρουμε. Ευχαριστώ.

Καθόλου δικές μου εικασίες. Όπως ανέφερα μέσω του ωραίου στίχου των Zeppelin πολλές φορές κάποιες λέξεις μπορούν να ερμηνευτούν με δύο τουλάχιστον τρόπους. Δυστυχώς έχω ακούσει πολλές γυναίκες να λένε τις ίδιες λέξεις και να εννοούν εκείνα που έθεσα ως ερωτήματα. Χαίρομαι που εσύ τα βλέπεις αλλιώς.

Παρακαλώ!:P:D


αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι να ειναι Πλουσιοι Ωραιοι να Γυμναζονται να μην στηριζονται στους γονεις τους να πληρωνουν τα Ψωνιαα!!και το συμαντηκοτερο?? ικανοποιητικοι στο κρεβατι!

[..]

Κλείνω τα μάτια κι οραματίζομαι χαιρέκακα το Χάος να παίρνει την εκδίκησή του. Να γνωρίσεις λέει έναν τύπο που νά 'ναι ωραίος και με θεληματικό πηγούνι, γυμνασμένος και μυώδης και ιδιαίτερα προικισμένος και μάστορας στο κρεβάτι. Αλλά να είναι λέει φτωχός και το γυμνασμένο κορμί να το απέκτησε στην οικοδομή.

Δίλημμαααααα...:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μπορείτε να ζητάτε ό,τι θέλετε από τους άνδρες αλλά ΜΗΝ το λέτε σαν να μιλάτε δια στόματος όλων των γυναικών, διότι προσβάλλετε πολλές άλλες γυναίκες που δεν σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο.

There I said it, και χωρίς υπονοούμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μπορείτε να ζητάτε ό,τι θέλετε από τους άνδρες αλλά ΜΗΝ το λέτε σαν να μιλάτε δια στόματος όλων των γυναικών, διότι προσβάλλετε πολλές άλλες γυναίκες που δεν σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο.

There I said it, και χωρίς υπονοούμενα.
ήμουνα έτοιμος να το γράψω:clapup::clapup::clapup:
επίσης ήθελα να γράψω να διαχωρίσουμε (αγοράκια και κοριτσάκια) θέλω και απαιτώ ως δεδομένο
(μερικές φορές και το θέλω από τα συμφραζόμενα φαίνεται να λέει απαιτώ)

π.χ. εγώ που κοροίδεψα πριν μέσα σε εισαγωγικά το <<θέλω αυτό , αυτό και αυτό>> δεν θεωρώ περίεργο να βρει μια γυναίκα θετικά όλα τούτα τα στοιχεία σε έναν άντρα
Να τα θεωρεί όμως όλα μαζί αυτά δεδομένα το βρίσκω περισσότερο αφελές από ό,τι ρομαντικό και περισσότερο εγωιστικό από ότι φιλόδοξο.

και παίρνω θέση στο τι θέλει μια γυναίκα όχι για να της το καθορίσω εγώ βεβαίως αλλά από προσωπικό ενδιαφέρον αφού από το τι θέλει μια γυναίκα θα εξαρτηθεί και τι θα δώσει τελικά σε έναν άντρα (το ξεκαθαρίζω σχετικά με προηγούμενο ποστ μου που είπα δεν γράφω εδώ-να μιλήσουν οι γυναίκες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Μου αρέσει που στο θέμα έχουν δημιουργηθεί δυο διαμετρικά αντίθετες ομάδες. Για ένα θέμα τόσο αυθαίρετο, πως μπορεί η αλήθεια να είναι είτε άσπρη είτε μαύρη;

Μια εύκολη και πρόχειρη προσέγγιση είναι να εξεταστεί το θέμα σε δυο τομείς. Δεν μπορεί να ισχύουν τα ίδια κριτήρια αν μιλάμε απλά για ερωτική σχέση με το μιλάμε για κάτι πιο πολύπλοκο όπως αγάπη, ερωτική συντροφικότητα κτλ . Μπορεί να έρθει με φτύσει όποια γυναίκα όταν ένιωσε λαγνεία για έναν άντρα δεν επηρεάστηκε από σωματότυπο ή από κοινωνικό γόητρο κτλ. Όπως επίσης μπορεί να έρθει να με φτύσει όποια γυναίκα ένιωσε κάτι πιο πολύπλοκο για κάποιον και δεν επηρεάστηκε από το εγώ του.

Πάντως το θεωρώ εντελώς ηθική δυστοπία να θεωρούμε ότι σε μια ερωτική πράξη δεν πρέπει να μας ενδιαφέρουν κριτήρια που μερικοί τα αποκαλούν «φτηνά». Είναι μια πράξη ομορφιάς, πόθου. Μου είναι, λοιπόν, αδιανόητο να πιστέψω ότι αυτή η πράξη θα συνεχίσει να είναι το ίδιο χωρίς αυτά τα κριτήρια.

Από την άλλη έχουμε, ωστόσο, την δεύτερη κατάσταση όπου εκεί μιλάμε για ταίριασμα ανθρώπων σε επίπεδο συντροφικότητας . Ω ναι εδώ είμαστε καθαρά σε μια πνευματική χροιά και παίζουμε με τελείως διαφορετικά κριτήρια. Εδώ ίσως να έχει νόημα να αποκαλούμε «φτηνά» τα παραπάνω κριτήρια.

Δυστυχώς εδώ αξίζει να σημειωθεί η επιρροή μιας βιολογικής ανάγκης, την ανάγκη της αναπαραγωγής. Αν μελετήσουμε την αναπαραγωγική συμπεριφορά του ζωικού βασιλείου θα εκπλαγούμε από την κυνικότητα. Για παράδειγμα, η θηλυκή γάτα όταν είναι σε οίστρο βγάζει τις χαρακτηριστικές κραυγές, μαζεύονται οι γάτοι και όποιος καταφέρει να κυριαρχήσει στον χώρο αυτό είναι και ο «εκλεκτός». Αυτός είναι τρόπος όπου γίνεται η επιλογή με βάση την ισχύ των γονιδίων, αρά ικανοτήτων.

Κατά την γνώμη μου έχω παρατηρήσει δυο κατά την γνώμη μου τραγικά λάθη που κάνει ο άνθρωπος στην διαλογή του συντρόφου όπου θα καλύψει την ανάγκη της αναπαραγωγής. Το πρώτο λάθος είναι ότι η επιλογή γίνεται με βάση με την πρώτη ομάδα κριτηρίων με αποτέλεσμα να μην υπάρχει διαχρονική αξία δεσμού και το δεύτερο λάθος είναι ότι η επιλογή γίνεται με βάση την δεύτερη ομάδα κριτηρίων με αποτέλεσμα ο δεσμός να είναι «άσχημος» με έντονα χαρακτηριστικά ρουτίνας, μιζέριας κτλ. Αρά θεωρώ ότι η «αλήθεια» βρίσκεται κάπου στην μέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Καθόλου δικές μου εικασίες. Όπως ανέφερα μέσω του ωραίου στίχου των Zeppelin πολλές φορές κάποιες λέξεις μπορούν να ερμηνευτούν με δύο τουλάχιστον τρόπους. Δυστυχώς έχω ακούσει πολλές γυναίκες να λένε τις ίδιες λέξεις και να εννοούν εκείνα που έθεσα ως ερωτήματα. Χαίρομαι που εσύ τα βλέπεις αλλιώς.

Παρακαλώ!:P:D
Δε διαφωνώ ότι υπάρχουν πολλές γυναίκες που θα σήκωναν σημαία ό,τι έγραψα, επαυξάνοντας ότι "τσουρέκια πια, όλοι μαμάκηδες είναι, μην του πω εγώ να πάμε μία εκδρομή θα πει ότι έχει τρεις μήνες να δει τους δικούς του, μπλα μπλα". Αλλά όπως είπες, κάποιοι απλά το βλέπουμε αλλιώς.

Μπορείτε να ζητάτε ό,τι θέλετε από τους άνδρες αλλά ΜΗΝ το λέτε σαν να μιλάτε δια στόματος όλων των γυναικών, διότι προσβάλλετε πολλές άλλες γυναίκες που δεν σκέφτονται με τον ίδιο τρόπο.

There I said it, και χωρίς υπονοούμενα.

Και μόνο ο τίτλος του θέματος, "τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα", ωθεί σε χοντροκομένες γενικεύσεις. Προσωπικά έκανα μία απόπειρα για γενικευμένη διαπίστωση, χωρίς να αναφέρω πουθενά αν με εκφράζει αυτό, αν πρόσεξε κανείς. Δε ρωτάει το θέμα "τι θέλει η Σούλα, η Μίκα και η Λενιώ"... Κοινώς αν κάποιος πει τι πιστεύει ότι θέλουν οι γυναίκες (κάτι πολύ κατάλληλο για υστερικές 'αστείες' σειρές της τηλεόρασης ή στερεοτυπικές ποπ-κορν ταινίες κι όχι βάσιμο διάλογο, if u ask me), δε σου βάζει λόγια στο στόμα αλλά αποπειράται να εκφράσει μία πλειοψηφία.

Μου αρέσει που στο θέμα έχουν δημιουργηθεί δυο διαμετρικά αντίθετες ομάδες. Για ένα θέμα τόσο αυθαίρετο, πως μπορεί η αλήθεια να είναι είτε άσπρη είτε μαύρη;

... Αρά θεωρώ ότι η «αλήθεια» βρίσκεται κάπου στην μέση.
Agree, μιας και...:

Ναι, αλλά όλες οι συνεπαγωγές που παρέθεσες είναι δικές σου εικασίες.
Ξέρεις, υπάρχει συχνά και μέση οδός, κανείς δεν είπε ότι οι άνδρες είναι κοάλα που πρέπει να γραπωθούν από κάποιον κορμό....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ναι αλλά κάποιο φύλο υπερέχει αριθμητικά έναντι του άλλου οπότε κάποιοι περισσεύουν.Για να λες ότι είναι έτσι απλά , μάλλον με κλήρο θα γίνεται ε ;



Sex ratio: at birth: 1.07 male(s)/female
under 15 years: 1.06 male(s)/female
15-64 years: 1.02 male(s)/female
65 years and over: 0.78 male(s)/female
total population: 1.01 male(s)/female (2008 est.)

Definition: This entry includes the number of males for each female in five age groups - at birth, under 15 years, 15-64 years, 65 years and over, and for the total population. Sex ratio at birth has recently emerged as an indicator of certain kinds of sex discrimination in some countries. For instance, high sex ratios at birth in some Asian countries are now attributed to sex-selective abortion and infanticide due to a strong preference for sons. This will affect future marriage patterns and fertility patterns. Eventually, it could cause unrest among young adult males who are unable to find partners.


αρα ειμαστε ουσιαστικα ενα προς ενα,με τα αρσενικα αμυδρα παραπανω....
οποτε......η φυση μας θελει τα ποιο μονογαμικα απο τα άλλα ζωα...απλα μαθηματικα...
1-1 κανουν ερωτευονται,κανουν παιδια,οικογενεια...τα λιγο περισσοτερα αρσενικα ειναι κυριως λογω ριξιματος θηλυκων πριν τη γεννα για κοινωνικους λογους κλπ...
κοινως δεν υπαρχουν παραπανισιοι.....φτανει να βρουμε το συμπληρωματικο μας-ταιρι μας...κατι που ειναι κυνηγι μιας ζωης.....αλλα και υπερτατος στοχος για μια πραγματικα ευτυχισμενη ζωη...


https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_sex_ratio


αμα δειτε ατο παραπανω την Ελλαδα,θα δειτε ότι για ηλικια 15-65 η αναλογια ανδρων γυναικων ειναι 1 !οποτε μην ψαχνετε για περισσια...ορματε!:D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αρα ειμαστε ουσιαστικα ενα προς ενα,με τα αρσενικα αμυδρα παραπανω....
οποτε......η φυση μας θελει τα ποιο μονογαμικα απο τα άλλα ζωα...απλα μαθηματικα...
1-1 κανουν ερωτευονται,κανουν παιδια,οικογενεια...τα λιγο περισσοτερα αρσενικα ειναι κυριως λογω ριξιματος θηλυκων πριν τη γεννα για κοινωνικους λογους κλπ...
κοινως δεν υπαρχουν παραπανισιοι.....φτανει να βρουμε το συμπληρωματικο μας-ταιρι μας...κατι που ειναι κυνηγι μιας ζωης.....αλλα και υπερτατος στοχος για μια πραγματικα ευτυχισμενη ζωη...

λολ σοβαρα?

πως εξηγεις τοτε τον φυλετικο διμορφισμο των ανθρωπων?

πως εξηγεις το αναλογικα μεγαλο μεγεθος ορχεων στους αρσενικους ανθρωπους?

πως εξηγεις τα κριτηρια επιλογης συντροφου?

στα περισοτερα ζωα η αναλογια αρσενικου θυλικου ειναι 1-1 πως θα μπορουσε να ΜΗΝ ειναι αλλωστε, ειναι 50-50 τι θα γενηθει το βρεφος. Ασχετο που σε πολλα ζωα τα αρσενικα παιθαινουν σαν τις μυγες λογο του οτι μπαινουν σε μεγαλυτερο κινδυνο. Για δες την αναλογια αρσενικων θυλικων μετα το Β παγκοσμιο πολεμο...

wake up and smell the fire οι ανθρωποι ΔΕΝ διαφερουν τοσο πολυ απο τους πιθηκους.

καθολου βασικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ασχετο που σε πολλα ζωα τα αρσενικα παιθαινουν σαν τις μυγες λογο του οτι μπαινουν σε μεγαλυτερο κινδυνο. Για δες την αναλογια αρσενικων θυλικων μετα το Β παγκοσμιο πολεμο...

γιατι οι ανδρες πολεμουσαν στην πρωτη γραμμη....οι γυναικες δεν μπαινουν ποτε στην πρψτη γραμμη ,γιατι απλα μια λιγοτερη γυναικα σημαινει το λιγοτερο 2 παιδια λιγοτερα για την κοινωνια..ενω ενας ανδρας λιγοτερος δεν σημαινει τιποτα...

εδω που ζουμε..ειμαστε ισοι σε πληθυσμο ανδρες γυναικες..αλλη μια φυσικη ενδειξη ισοτητας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
θα σου πω εγω τι θελουν οι γυναικες:p!
θελουν ασφαλεια, λεφτα, σοβαροτητα στις καταστασεις που πρεπει, να παιρνει ο αλλος πρωτοβουλιες, να μη ξεχναει γενεθλια/επετειους κ.ο.κ., καλους τροπους και να ης θυμιζεις οτι εισαι Ο αντρας! μια δυναμικοτητα ενα αντριλικι ρε παιδακι μου! και τρυφεροτητα σαφως.... προσωπικα πιστευω οτι το θεμα εμφανιση για τη γυναικα παιζει ελαχιστο ως μηδαμινο ρολο... ολα ειναι θεμα του ''αερα'' που εκπεμπεις!!

αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι να ειναι Πλουσιοι Ωραιοι να Γυμναζονται να μην στηριζονται στους γονεις τους να πληρωνουν τα Ψωνιαα!!και το συμαντηκοτερο?? ικανοποιητικοι στο κρεβατι!

[..]
πρέπει να το πάρω απόφαση, δεν είμαι γυναίκα .-

απλά για μένα, σταματάνε σε άλλα πιο ανόητα πράγματα τα θέλω μου
Σεβασμός για παράδειγμα, να είναι καλός πατέρας, να μην είναι καταπιεστικός
Αν ήμουν έξυπνη, θα ήμουν απλά όμορφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα;

Δεν ξέρουν και οι ίδιες, μα δεν πρόκειται να σταματήσουν σε τίποτα μέχρι να το αποκτήσουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν ήμουν έξυπνη, θα ήμουν απλά όμορφη
:confused::hmm: μεταφραση ;

Δυστυχως η φραση που ειπε ο Ρεμπ, ειναι τελικα διαχρονική. Ισως η γυναικα ειναι σκοπιμα κατασκευασμενη ετσι, για να ισχυει οτι η εντροπια συνεχως αυξανεται συνολικα στο συμπαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vintage

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Vintage αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βούλα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Και τι θα πρέπει να έχουν αυτές οι γυναίκες που τα θέλουν όλα αυτά;
εξυπναδα και να ξερουν πως να φερονται απλα!α και να ειναι και εμφανισιμες !γτ ο καθενας οσο και αν δεν το θελουν μερικες το πρωτο που κοιταει για να ερθει να σου μιλησει ειναι αρχικα η εμφανιση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
αυτο που θελουν οι γυναικες απο τους αντρες ειναι να ειναι Πλουσιοι Ωραιοι να Γυμναζονται να μην στηριζονται στους γονεις τους να πληρωνουν τα Ψωνιαα!!και το συμαντηκοτερο?? ικανοποιητικοι στο κρεβατι!
Πες τα χρυσόστομη όχι παίζουμε , σε γκόλντεν βγαίνει ? Ή να πάρω αμέρικαν εξπρες τι μου προτείνεις ?
ικανοποιητικοι στο κρεβατι!
Έλα μωρέ αυτό μπορούσες να το παρακάμψεις σιγά τώρα , όσο να ʽναι έναν στρατό θα τον έχουν περάσει οπότε ένα στρώσιμο θα ξέρουν να του κάνουν …:P
θα σου πω εγω τι θελουν οι γυναικες:p!
θελουν ασφαλεια, λεφτα, σοβαροτητα στις καταστασεις που πρεπει, να παιρνει ο αλλος πρωτοβουλιες, να μη ξεχναει γενεθλια/επετειους κ.ο.κ., καλους τροπους και να ης θυμιζεις οτι εισαι Ο αντρας! μια δυναμικοτητα ενα αντριλικι ρε παιδακι μου! και τρυφεροτητα σαφως.... προσωπικα πιστευω οτι το θεμα εμφανιση για τη γυναικα παιζει ελαχιστο ως μηδαμινο ρολο... ολα ειναι θεμα του ''αερα'' που εκπεμπεις!!
Ον / οφ θα έχει ?
Με μπαταρίες θα είναι ή με ρεύμα ?





Τελικά , το ξανασκέφτηκα με βλέπω καλύτερα να παίρνω ένα ρομποτάκι από του Ζαχαριά …:P

επίσης και η ανάγκη να ξεφύγεις από την ξεφτίλα είναι συνυφασμένη με το φαινόμενο της υπάρξεως(ανεξάρτητα αν το ξέρει αυτό ή όχι η ύπαρξη)
Μπα μη το λες , τις περισσότερες φορές είναι συνυφασμένο με το φαινόμενο της " ανυπαρξίας " τουτέστιν όσο υπάρχουμε τη ξεφτίλα μας θα τη βλέπουμε ..δυστυχώς …



Τι θέλουν οι γυναίκες σήμερα
Ωχ, τώρα εγώ πρέπει να απαντήσω εξ ονόματος όλων των γυναικών ?

Αδυνατώ κύριε πρόεδρε …
Μήπως να σας κλίνω το ρήμα γενικεύω , γενικεύουμε , πόσοι θα γενικεύσουν απόψε πάλι και πάλι και πάλι και πάλι ….εσένα στο μυαλό έχω και ταξιδεύω …( μαζέψουυυ )




Αλλά ….πάλι γιατί να μην το προσπαθήσω συλλέγοντας λεγόμενα όχι μόνο από το φόρουμ αλλά και από συζητήσεις , κουβεντολόγια μετά από βαθυστόχαστες βραδιές όπου η βρόχα έπεφτε ραιτ θρου και το ουίσκι …ραιτ ιν ….


….. να με σέβεται , να με υπολογίζει , να με στηρίζει , να στέκεται δίπλα μου και στα δύσκολα , να μη με καταπιέζει , να με ποθεί , να με καταλαβαίνει , να μου δείχνει την όμορφη πλευρά όταν όλα σκοτεινιάζουν και αγχώνομαι , να χαίρεται όταν χαίρομαι , να μη μου κρατάει κακία όταν γίνομαι " λίγη " από τις δυσκολίες της ζωής ,να είναι και φίλος μου και εραστής μου , να με αντέχει , να με προσέχει … να … να … να…
Ουφ ….

Όμως τώρα που το ξανασκέφτομαι ακριβώς τα ίδια δεν θα ήθελε και ένας άντρας από μια γυναίκα ?
Κι όλα αυτά αν θυμάμαι καλά συνήθως τα περικλείω σε μια λέξη , μόνο που τώρα δεν μου έρχεται εύκολα στο μυαλό ….:hmm:







Χμ !




Α, ναι ! Θυμήθηκα !





Να με αγαπάει . Πολύ

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top