• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ρινοπλαστική

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Πω πω περιπέτεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sira

Νεοφερμένος

Η Sira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ramblade:
Αναρωτιεμαι μηπως θα επρεπε να ανοιξουμε αλλο θεμα οπως "Σε ποιον να κανω ρινοπλαστικη?". θα μας ευγνωμονουσε πολυς κοσμος.
Kαι εγω το πιστευω απο το ν'αναλλωνομαστε σε αντιπαραθεσεις που στην τελικη δεν βοηθουν τα ευκολοπιστα κ αφελη ατομα οπως εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Ramblade φίλε μου
Δεν χρειάζεται να ανοίξουμε άλλο θέμα άλλωστε αυτά που λέμε εδώ είναι σχετικά με την ρινοπλαστική συνέχισε σε παρακαλω.Επειδή ο άνθρωπος προσπαθεί τόση ώρα να μας διηγηθεί την ιστορία του παρακαλώ να μην τον διακόπτουμε, και ότι ερωτήσεις θέλουμε να κάνουμε, ας το κάνουμε στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Με το ηθικο σπασμενο πλεον επρεπε να ψαξω για εναλλακτικη λυση στην Ελλαδα. Ειχα υποψην εναν τροπο να αποκτησω Visa παλι αλλα ηταν χρονοβορος κ αβεβαιος. Η μανα μου ηταν υπερ-αισιοδοξη κ δεν συμφωνουσε να ξαναπαω σε Ελληνες κομπογιαννιτες γιατρους οπως τους αποκαλουσε.

Φυσικα δεν την ακουσα γιατι επρεπε φετος να δωσω τελος σ'αυτην την ιστορια με καποιο τροπο. Ετσι αρχισα να χτενιζω το internet για πληροφοριες στην Ελλαδα, οπως εκανα κ στην αμερικη. Επεσα κ σ'αυτη τη συζητηση του forum αλλα οπως ανεφερα ηταν ακομα γενικη κ αοριστη.
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ξεχασα να αναφερω οτι η επεβαση θα διαρκουσε 4-5 ωρες κ θα κοστιζε 5000 Ευρω.

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
bottom.jpgfront.jpg left.jpg right.jpg

Οριστε η μυτη μου μετα την 1η επεμβαση, θαυμαστε τεχνη, τα λογια ειναι περιττα...

Η 1η φωτογραφια τραβηχτηκε απ'το κινητο κ χανει λιγο στην εστιαση. Αυτον που δεν φαινεται ειναι το ποσο μικρη ειναι σε σχεση με το κεφαλι μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Λοιπον συνεχιζω απο κει που εμεινα.

Γυρνωντας λοιπον σπιτι αρχισα να ψαχνω πληροφοριες για τον γιατρο που μου εκανε καλυτερη εντυπωση.
Το Ηθικο Διδαγμα:
Ποτε μην επιλεξετε τον γιατρο για οποιαδηποτε επεμβαση με κυριο κριτηριο τα λεφτα. Αν κατι παει στραβα θα το κουβαλατε πανω σας για μια ζωη κ μπορει κ να μην διορθωνεται. Μαθετε πληροφοριες για την επεμβαση που σας ενδιαφερει ετσι ωστε να καταλαβαινετε τι απ'αυτα που σας λενε ειναι αληθεια. Καντε εκτεταμενη ερευνα για τον γιατρο σας κ μην κινηθειται βασει της επωνυμιας του. Ζητηστε να δειτε αρκετες φωτογραφιες πριν κ μετα για να διαπιστωσεται αν η αισθητικη του συμφωνει με την δικια σας.


Θα κλεισω την ιστορια μου με μια φραση της αδερφης μου:

"Ο αδερφος μου ειχε μια μυτη μονο να ζηλεψει, τωρα πια δεν εχει τιποτα."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
Γυρνωντας λοιπον σπιτι αρχισα να ψαχνω πληροφοριες για τον γιατρο που μου εκανε καλυτερη εντυπωση.
Αυτό που μου φάνηκε περίεργο στην ιστορία του ανθρώπου αυτού είναι οτι λεει οτι του έφτιαξε σελωτη και ανεβασμένη μύτη πράγμα το οποίο αποφευγει ο συγκεκριμένος γιατρός. Χρόνια τον έβλεπα σε κάποιες εκπομπές, (σπάνια βεβαια διοτι δεν εμφανίζεται σαν αλλους μαιντανους στα καναλια,) να λέει οτι ΔΕΝ πρέπει να κανει γαλλικές μύτες ο χειρυργός και οτι είναι μέγα λάθος.
Όσον αφορά το σαγόνι οτι δεν προεξείχε στην πριν φωτο και φαινόταν μεσα ενώ στην μετά δεν φαινόταν τόσο άσχημα αυτό συνεβη διότι μίκρυνε η μύτη και δεν πεταγοταν τόσο πολύ οπότε και το σαγόνι φαινόταν λιγότερο οτι ήταν λίγο ''μέσα''.Ο γιατρός δεν του είπε τίποτα για το σαγόνι διοτι δεν θέλει να δημιουργήσει κομπλεξ στον άνθρωπο για αυτό σίγουρα όμως το είδε. Αλλωστε σε μια τέτοια περίπτωση χρησιμοποιούν μόσχευμα και είναι ταλαιπωρία για τον άνθρωπο οπότε γιατί να το πεί? Αφού μετά την ρινοπλαστική φαίνεται λιγότερο αυτό το πρόβλημα.Δεν είναι γιατρός ο οποίος θα πας για ενα πρόβλημα και θα σου βρεί εκατο όπως κάνουν άλλοι απατεώνες για να βγάλουν λεφτά.Εκεί που τους λες για την μύτη πετιούνται και σου λεν και το ματι αν σηκωνες λίγο θα γίνει πιο όμορφο πιο αρμονικο με τα αλλα και σαχλαμάρες. Αυτός με το που μπαίνεις μέσα σε ρωτά ευθέως τι πρόβλημα έχεις με την μύτη σου τι βλέπεις λάθος και μετα σου λεει τι βλέπει αυτός.Δεν θα κάτσει να ασχοληθεί με κάτι το οποίο δεν σε απασχολεί και να σου δημιουργήσει και άλλες ανασφάλειες.Εσενα ο συγκεκριμένος για μόσχευμα απο τα πλευρά είπε η μόνο απο το αυτί? Διότι της φίλης μου μόνο απο το αυτί της είπε και αναρωτιέμαι γιατί.Μήπως εκείνη είχε αναγκη λιγότερη ποσότητα χόνδρου? Η μήπως η υφή του χόνδρου των πλευρών είναι διαφορετική απο την υφή του χόνδρου ωτός?Απο οτι άκουσα είπε οτι θα χρησιμοποιηθεί χόνδρος απο το διάφραγμα για τα βαθουλωματακια που είχε στα ρουθούνια για να γεμίσουν αλλα απο το αυτί ο χόνδρος θα έμπαινε κατα μήκος της μύτης νομίζω εκει στην γέφυρα διότι άλλου είδους υφή χόνδρου πρέπει να χρησιμοποιηθεί εκεί πιο σκληρή απο οτι στα πτερύγια.

[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
View attachment 4379 View attachment 4380

Συγγνωμη για την κακη ποιοτητα, την εποχη εκεινη οι ψηφιακες ηταν πανακριβες κ ετσι ολες οι φωτογραφιες που εχω ειναι σκαναρισμενες. Στην αριστερη ειμαι περιπου 45 μοιρες κ χαμογελαω γι'αυτο το ρουθουνι βρισκεται λιγο ψηλοτερα. Στη 2η βρισκομαι κατω απ'τον ηλιο.

Προσεξε τι εννοουσα λεγοντας συντηρητικες αλλαγες. Η μυτη ειναι ασχημη αλλα με λιγο ξησιμο της καμπουρας κ μικρο ανεβασμα της βασης θα ερχοταν στις σωστες αναλογιες. [...]

Επέτρεψε μου όμως να πω, χωρίς βέβαια να σε έχω δει απο κοντα η μύτη σου προφιλ δεν ήταν άσχημη απλά στο αμφάς στο ακρορρίνιο είχες προβλημα
Τι λες κοπελα μου??? Δεν βλεπεις που το ακρορινιο ειναι επιπεδο λες κ κουτουλησα σε τζαμαρια?! Τη στυλιδα που κρεμεται απ'της υπερβολικη αφαιρεση οστεοχονδρινου σκελετου δεν τη βλεπεις?! Συν τοις αλλοις εχει κ κλιση προς τα δεξια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι το ακρορινιο οπως μου λεγανε ολοι οι γιατροι που επισκεπτομουν στην Ελλαδα κ στην Αμερικη. Κ στην τελικη η μυτη κανει μπαμ οτι ειναι κομμενη.

Κ υπηρχαν κ αλλα προβληματα που δεν φαινοντα καθαρα στις φωτογραφιες:
το κοκκαλο της γεφυρας ειναι σπασμενο λοξα απ'την δεξια πλευρα κ το ρουθουνι εχει καταρευσει εσωτερικα (collapsed left nostril). Το διαφραγμα μου ηταν ελαφρως στραβο απ'την αρχη αλλα αυτος δεν το διορθωσε (ευτυχως κιολας γιατι αν κρινω απ'την εμφανιση της μυτης μετα θα το εκανε πουτανα κ αυτο!). Κ φυσικα ειχα αναπνευστικο προβλημα μετα απ'ολα αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ramblade ευχαριστούμε πολύ που εξιστόρησες την ιστορία σου, είμαι σίγουρη ότι θα βοηθήσει πολλά άτομα να πάρουν μια σωστότερη απόφαση για το θέμα (κι εμένα σίγουρα). :)
Πολύ χαίρομαι που τελικά όλα τελείωσαν καλά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.


Εμένα αυτό το προφίλ μου θύμισε τον Αλκίνοο Ιωαννίδη τον οποίο θεωρώ πανέμορφο παλικάρι. :inlove: :inlove::inlove: (Έχω ξαναπεί μάλλον ότι αυτή η μύτη μου φαίνεται sexy)

Σου εύχομαι η νέα σου μύτη να είναι όπως τη θέλεις, να ξέρεις πάντως πως οι γυναίκες που θα σε προτιμούν μάλλον δε θα το κάνουν εξ' αιτίας της ακριβοπληρωμένης μύτης σου και μεταξύ μας ούτε θα το ήθελες μάλλον... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το topic ξανανοίγει και πάλι, ελπίζω αυτή τη φορά με ήρεμη διάθεση. :)


Θα παρακαλούσα να μέναμε στην επιστημονική πλευρά του θέματος - μέσα σε αυτό συγκαταλέγονται και οι εμπειρίες σας από ρινοπλαστικές επεμβάσεις, οι οποίες είναι ιδιαίτερα πολύτιμες σε όσους έχουν υπόψην τους να πραγματοποιήσουν μια τέτοια επέμβαση, οπότε μπορείτε να συνεχίσετε κανονικά. :)

Τα μηνύματα που βγήκαν εκτός θέματος πιθανώς να μεταφερθούν σε νέο topic για την ηθική πλευρά της ρινοπλαστικής και για γενικότερο σχολιασμό που δεν εμπίπτει στην ιατρική φύση του θέματος.


[edit] Επίσης υπενθυμίζω ότι απαγορεύεται από τους όρους χρήσης να περιγράφονται και να φωτογραφίζονται συγκεκριμένοι γιατροί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ABCL17

Νεοφερμένος

Η ABCL17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Mήπως θα σου ήταν εύκολο να μου στείλεις το όνομα του ΩΡΛ που πήγε τελικά η Φίλη σου?(εννοώ τον δεύτερο ..)

View attachment 4379 View attachment 4380

Συγγνωμη για την κακη ποιοτητα, την εποχη εκεινη οι ψηφιακες ηταν πανακριβες κ ετσι ολες οι φωτογραφιες που εχω ειναι σκαναρισμενες. Στην αριστερη ειμαι περιπου 45 μοιρες κ χαμογελαω γι'αυτο το ρουθουνι βρισκεται λιγο ψηλοτερα. Στη 2η βρισκομαι κατω απ'τον ηλιο.

Προσεξε τι εννοουσα λεγοντας συντηρητικες αλλαγες. Η μυτη ειναι ασχημη αλλα με λιγο ξησιμο της καμπουρας κ μικρο ανεβασμα της βασης θα ερχοταν στις σωστες αναλογιες. [...]

Τι λες κοπελα μου??? Δεν βλεπεις που το ακρορινιο ειναι επιπεδο λες κ κουτουλησα σε τζαμαρια?! Τη στυλιδα που κρεμεται απ'της υπερβολικη αφαιρεση οστεοχονδρινου σκελετου δεν τη βλεπεις?! Συν τοις αλλοις εχει κ κλιση προς τα δεξια. ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ ειναι το ακρορινιο οπως μου λεγανε ολοι οι γιατροι που επισκεπτομουν στην Ελλαδα κ στην Αμερικη. Κ στην τελικη η μυτη κανει μπαμ οτι ειναι κομμενη.

Κ υπηρχαν κ αλλα προβληματα που δεν φαινοντα καθαρα στις φωτογραφιες:
το κοκκαλο της γεφυρας ειναι σπασμενο λοξα απ'την δεξια πλευρα κ το ρουθουνι εχει καταρευσει εσωτερικα (collapsed left nostril). Το διαφραγμα μου ηταν ελαφρως στραβο απ'την αρχη αλλα αυτος δεν το διορθωσε (ευτυχως κιολας γιατι αν κρινω απ'την εμφανιση της μυτης μετα θα το εκανε πουτανα κ αυτο!). Κ φυσικα ειχα αναπνευστικο προβλημα μετα απ'ολα αυτα.
Μήπως θα μπορούσες να μου πεις σε προσωπικό΄μήνυμα το όνομα του γιατρρού στον οποίο είχες καταλήξει στην Ελλάδα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Επειδη δεχομαι μηνυματα απο χρηστες που μου ζητουν να τους προτεινω χειρουργο ειδικο στην ρινοπλαστικη, σας παραθετω τη λιστα με τα μελη της AMERICAN ACADEMY OF FACIAL PLASTIC AND RECONSTRUCTIVE SURGERY:

και της European Academy of Facial Plastic Surgery:



Θεωρητικα τα μελη εχουν περασει με επιτυχια τα τεστ της εκαστοτε ακαδημιας κ θεωρουνται ειδικοι στην πλαστικη προσωπου κ φυσικα στην ρινοπλαστικη. Βεβαια αυτο ειναι ενα τυπικο κριτηριο, η επιλογη θα ειναι δικια σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Sira

Νεοφερμένος

Η Sira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πολυ καλες οι λιστες αλλα τι καλα που θα'ταν να υπηρχαν καποιοι προσφατα χειρουργημενοι σε διαφραγμα - ρινοπλαστικοι ωστε να λεγανε τη γνωμη τους... Να προτεινανε ή ν'απορριπτανε (σε pm ) ωστε να μη βαδιζαμε τοσο στο... αοριστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

swamps

Δραστήριο μέλος

Η swamps αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 560 μηνύματα.
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tenaron

Νεοφερμένος

Η tenaron αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
την ερχομενη εβδομαδα εχω ραντεβου για μικρη ρινοπλαστικη στο υγεια και αρχισα να εχω αμφιβολιες για το αν πηρα σωστη αποφαση.περα απο τις πληροφοριες που υπαρχουν στο site του υγεια για τον γιατρο που επελεξα (λογω της ναρκωσης που εφαρμοζει) δεν ξερω τιποτε αλλο.τον ξερει καποιος,μπορειτε να με βοηθησετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgek

Νεοφερμένος

Ο georgek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
ramblade, γέλασα πολύ με τα posts σου. Είναι τραγικοί οι άνθρωποι. Τα μετέφερες κι εσύ πολύ ρεαλιστικά! Ευτυχώς εγώ αν και οικονομικός, έπεσα σε νορμαλ γιατρό που μέχρι στιγμής είμαι εντάξει με το αποτέλεσμα.

Ήθελα όμως να σε ρωτήσω, σε πόσο καιρό από το χειρουργείο εμφανίστηκαν αυτά τα προβλήματα. Άμεσα; Τον πρώτο μήνα ή αργότερα;

Τέλος θέλω να διαφωνίσω λιγάκι σε αυτό το concept, όσο πιο ακριβός τόσο καλύτερος. Δεν ισχύει πάντα. Μερικοί γιατροί τύπου Celebrity χρεώνουν πολλά λόγω των εμφανίσεων τους στην TV αλλά από αποτέλεσμα, "γειά σας..."

Εγώ έχω βρει άλλη φόρμουλα. Καλός γιατρός = σοβαρός, που δε λέει πολλά, που πέρνει καλά λεφτά και το ιατρείο του είναι παλαιομοδήτικο χωρίς φρου φρου και αρώματα. Γνωρίζω δηλαδή γιατρούς κορυφαίους καθηγητές που τα ιατρεία τους είναι πολύ απλά (ή και τραγικά), δεν έχουν καν γραμματέα... αλλα στο χειρουργείο κάνουν πραγματικά θαύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ramblade

Νεοφερμένος

Ο ramblade αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
την ερχομενη εβδομαδα εχω ραντεβου για μικρη ρινοπλαστικη στο υγεια και αρχισα να εχω αμφιβολιες για το αν πηρα σωστη αποφαση.περα απο τις πληροφοριες που υπαρχουν στο site του υγεια για τον γιατρο που επελεξα (λογω της ναρκωσης που εφαρμοζει) δεν ξερω τιποτε αλλο.τον ξερει καποιος,μπορειτε να με βοηθησετε?
Δηλαδη αυτο ειναι το προβλημα σου εσενα, η ναρκωση? Εχεις καποι προβλημα υγειας κ δεν θες να χειρουργηθεις με ολικη αναισθησια?

Φανταζομαι η επέμβαση θα αφορά κυρίως το χόνδρινο τμήμα οπως λεει κ στο website. Πηγες κ σε αλλους ρινοχειρουργους να διασταυρωσεις αποψεις? Ειναι τοσο μικρη η διορθωση που θες να κανεις ωστε να μην εγκυμονει μεγαλους κινδυνους αποτυχιας? Αυτες ειναι η ερωτησεις που πρεπει να κανεις στον εαυτο σου πρωτα. Για τον συγκεκριμενο γιατρο δεν εχω ακουσει ποτε καμια εμπειρια, λυπαμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top