Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Ρε γμτ το προβλημα παραμενει. Σορρυ αν σας πριζω αλλα που να το κουβαλαω στο μαστορα. Δεν μπορω να γραψω μουσικη. Μου σπασαν τα νευρα. Εχω το τελευταιο firmware εγκαταστησει κανονικα αλλα τιποτα. :(

-Μηπως ειναι καποια ρυθμιση στο BIOS??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Μπορεί κανείς να μου δώσει έναν εύχρηστο , πολύ απλό και πολύ λεπτομερή οδηγό για format ; ευχαριστώ εκ των προτέρων

*στα ελληνικά ε ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Τι ακριβώς θες να κανεις?
Να κανεις φορμάτ ολο το σκληρό σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Δεν ειναι θεμα nero ή οποιουδηποτε προγραμματος. ΔΕΝ αναγνωριζει τα σιντι ο dvd player/writter καν. Και απο τη στιγμη που ειναι σα να μην εχω εισαγει καν σιντι δεν μπορει να γινει αντιγραφη ασχετα ποιο προγραμμα εχω. Τι να κανω? Πως να βρω ποιο firmware θελω? :confused::hmm:

Απο τη στιγμή που η αναβαθμιση firmware δεν απεδωσε,τοτε μαλλον φταινε τα αδεια cds - το υλικό τους (ή ειναι φθηνά ή δεν εχουν καλή ανακλαστικότητα για το λεηζερ του DVD RW σου)
Αγορασε μια αλλη μαρκα και ενδεχομένως με αλλο χρώμα (της περιοχής γραφης - πχ Verbatim που ειναι μπλε).

Πειραματίσου με αλλες μαρκες.

Αν δεν βοηθηθείς,πας για καινουργιο DVD RW,το οποιο δε θα σε γονατισει οικονομικα,γιατι πλεον βρισκεις καλο DVD RW και με 30 €.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια εγω θελω να σας ρωτησω κατι οσον αφορα το youtube και το κατεβασμα βιντεο απο εκει. εχω κατεβασει το youtubedownloader και μου τα μεταφερει στο κομπιουτερ. παλια τα ανοιγα με το acrobat τωρα δεν ξερω τι στο καλο επαθε και δεν μου τα ανοιγει ουτε αυτο ουτε το winRAR....


πς. να σημειωσω οτι μιλατε με ενα σκαρπα στα κομπιουτερ και παρακαλω να μου εξηγησετε τι μπορω να κανω οπως θα κανατε σ'ενα παιδακι δημοτικου (καλα αυτα ξερουνε πιο πολλα απο μενα αλλα λεμε τωρα) :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Τα χεις μπερδεψει λιγο.
Το "Αcrobat reader" ανοιγει αρχεια .pdf (ebooks δλδ). Το "winrar" ανοιγει συμπιεσμενα αρχεια (.zip, .rar κλπ). To youtubedownloader σωνει βιντεακια σε μορφη .flac
Προσωπικα χρησιμοποιω το Real Player, και κατεβαζω/ παιζω video, απο αυτο το προγραμμα λογω ευχρηστιας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Τα χεις μπερδεψει λιγο.
Το "Αcrobat reader" ανοιγει αρχεια .pdf (ebooks δλδ). Το "winrar" ανοιγει συμπιεσμενα αρχεια (.zip, .rar κλπ). To youtubedownloader σωνει βιντεακια σε μορφη .flac
Προσωπικα χρησιμοποιω το Real Player, και κατεβαζω/ παιζω video, απο αυτο το προγραμμα λογω ευχρηστιας.


οκ γιναμε ρομπα οπως το περιμενα:P:redface:
ναι αλλα εγω δεν ξερω πως τα καταφερνω και κανω πραγματα που δεν γινονται:hmm:

αυτο το τελευταιο τι ειναι?? που το βρισκω τι κανω κλπ. και πλιζ σε απλη γλωσσα ειπαμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
https://www.real.com/
καπου πανω κ δεξια, λεει 'Free Download'. το πατας και μετα πατας 'Run'. μετα σου βγαζει ενα παραθυρο 'RealNetworks Installer'. Εσυ πατας 'Accept'. Στην επομενη πατας 'next'. Μετα εχει μια επιλογη αν θες το 'Google toolbar' στον Internet Explorer, εσυ εκει ξε-τικαρεις αυτην την επιλογη, ωστε να μην το εγκαταστησει, και πατας 'Next'. Μετα σου βγαζει ενα μνμ οτι το προγραμμα πρεπει να κλεισει τον 'Internet explorer' για να ολοκληρωθει η εγκατασταση. Πατας 'οκ' κι αρχιζει το κατεβασμα. Αμα κολησεις μιλας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οκκκκ ευχαριστω:) θα το δοκιμασω σε λιγο και θα σου πω τι εγινε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.

Heptamer

Δραστήριο μέλος

Ο Heptamer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Yπαρχουν πολλα προγραμματα για αυτο,πχ. το Paragon Partition Manager,το Acronis Disk Director,το Partition Magic 8 κλπ.Σου δινουν τη δυνατοτητα να δημιουργήσεις ενα cd που μπουταρει,ετσι ωστε να κανει διαχειριση των partitions που εχεις και φυσικα να κανεις format κλπ.

Υπαρχουν βεβαια και ετοιμα τετοια cd,οπως το Hiren's BootCD (κανε μια αναζητησουλα στο Γκουγκλη) που τα κατεβαζεις (ειναι .iso αρχεια) και τα καις μετα σε cd. Εχει πανω σχεδον οτι χρειαζεσαι για να προετοιμασεις το σκληρό σου για εγκατασταση λειτουργικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
https://www.real.com/
καπου πανω κ δεξια, λεει 'Free Download'. το πατας και μετα πατας 'Run'. μετα σου βγαζει ενα παραθυρο 'RealNetworks Installer'. Εσυ πατας 'Accept'. Στην επομενη πατας 'next'. Μετα εχει μια επιλογη αν θες το 'Google toolbar' στον Internet Explorer, εσυ εκει ξε-τικαρεις αυτην την επιλογη, ωστε να μην το εγκαταστησει, και πατας 'Next'. Μετα σου βγαζει ενα μνμ οτι το προγραμμα πρεπει να κλεισει τον 'Internet explorer' για να ολοκληρωθει η εγκατασταση. Πατας 'οκ' κι αρχιζει το κατεβασμα. Αμα κολησεις μιλας :)

:clapup: τα καταφερα και το κατεβασα... καλα μιλαμε πολυ βολικο:) να σαι καλα βρε σταυρο χιλια ευχαριστω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Yπαρχουν πολλα προγραμματα για αυτο,πχ. το Paragon Partition Manager,το Acronis Disk Director,το Partition Magic 8 κλπ.Σου δινουν τη δυνατοτητα να δημιουργήσεις ενα cd που μπουταρει,ετσι ωστε να κανει διαχειριση των partitions που εχεις και φυσικα να κανεις format κλπ.

Υπαρχουν βεβαια και ετοιμα τετοια cd,οπως το Hiren's BootCD (κανε μια αναζητησουλα στο Γκουγκλη) που τα κατεβαζεις (ειναι .iso αρχεια) και τα καις μετα σε cd. Εχει πανω σχεδον οτι χρειαζεσαι για να προετοιμασεις το σκληρό σου για εγκατασταση λειτουργικού.


Ελπίζω αυτό να είναι ο πρόλογος της βοήθειας σου μόνο . Τώρα δεν είμαι στο pc μου . Όταν βρεθώ εκεί και κάνω μια βόλτα στο google θα σε ρωτήσω πιο συγκεκριμένα πράγματα . Φάε καλά το μεσημέρι θα χρειαστείς γερό στομάχι ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

[V]

Νεοφερμένος

Ο [V] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
Απο τη στιγμή που η αναβαθμιση firmware δεν απεδωσε,τοτε μαλλον φταινε τα αδεια cds - το υλικό τους (ή ειναι φθηνά ή δεν εχουν καλή ανακλαστικότητα για το λεηζερ του DVD RW σου)
Αγορασε μια αλλη μαρκα και ενδεχομένως με αλλο χρώμα (της περιοχής γραφης - πχ Verbatim που ειναι μπλε).

Πειραματίσου με αλλες μαρκες.

Αν δεν βοηθηθείς,πας για καινουργιο DVD RW,το οποιο δε θα σε γονατισει οικονομικα,γιατι πλεον βρισκεις καλο DVD RW και με 30 ?.

Εχω δοκιμασει TDK + Verbatrim cd's τιποτα ομως. Ολα τα αλλα τα διαβαζει κανονικα συμπεριλαμβανομενων και αγρφων dvd's. Θα παω σημερα να αγορασω και αλλες μαρκες και αν και αυτες δεν κανουν τοτε ειμαι για αλλαγη... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
:clapup: τα καταφερα και το κατεβασα... καλα μιλαμε πολυ βολικο:) να σαι καλα βρε σταυρο χιλια ευχαριστω:)
Τωρα πολυ απλα θα πηγαινεις στο youtube και θα σου βγαζει επιλογη να κατεβαζεις οποιο video θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Εχω δοκιμασει TDK + Verbatrim cd's τιποτα ομως. Ολα τα αλλα τα διαβαζει κανονικα συμπεριλαμβανομενων και αγρφων dvd's. Θα παω σημερα να αγορασω και αλλες μαρκες και αν και αυτες δεν κανουν τοτε ειμαι για αλλαγη... :(
Κάνε οπωσδήποτε αλλαγή στο firmware, επίσης επιχείρησε να γράψεις με άλλο πρόγραμμα, πχ το ενσωματομένο τον windows ή κάποιος άλλο δωρεάν όπως το infrarecorder
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
λοιπον ειχα το acrobat pro extended πως μη με ρωτησετε προφανως το εβαλαν τα παιδια που μου το φτιαχνουν... το αφαιρεσα τωρα απο το κομπιουτερ και θα βαλω ενα αλλο προσωρινα (να ναι καλα αυτος που μου το πε:))

βασικα εγω θελω να ανοιγω κατι αρχεια pdf για τη δουλεια μου. το αλλο που εχω ειναι το 7.0.5 αλλα δοκιμασα τωρα και δεν τα ανοιγει αυτο. μπορω να κανω κατι ή δεν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Για να ανοίγεις pdf κατεβάζεις τούτο το γλυκό και ελαφρύ προγραμματάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
λοιπον ειχα το acrobat pro extended πως μη με ρωτησετε προφανως το εβαλαν τα παιδια που μου το φτιαχνουν... το αφαιρεσα τωρα απο το κομπιουτερ και θα βαλω ενα αλλο προσωρινα (να ναι καλα αυτος που μου το πε:))

βασικα εγω θελω να ανοιγω κατι αρχεια pdf για τη δουλεια μου. το αλλο που εχω ειναι το 7.0.5 αλλα δοκιμασα τωρα και δεν τα ανοιγει αυτο. μπορω να κανω κατι ή δεν....
Update.
Αλλά αν φοβάσαι αυτό που νομίζω κατέβασε το
https://www.foxitsoftware.com/pdf/reader/
Είναι free και θα σου κάνει τη δουλειά νομίζω.

Edit:Η εγώ έγινα αργός η σύνδεση μου.:hmm:
Sorry!Ελένη δεν ήθελα να κλέψω τη δόξα σου.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
βρε παιδια επειδη δεν εχω ιδεα και ο μονος το επιασε το νοημα:) δεν επιχειρησα να κανω αυτο που μου ειπε η ελενη... που παρεπιπτοντως την ευχαριστω:)

τωρα μου ειπε ενας φιλος και εβαλα το adobe reader 8.0 . ok αυτο ανοιγει τωρα τα αρχεια...

αυτο που μου λες μονος ειναι το ιδιο με της ελενης??
αν οχι , μπορει να συνυπαρχει με αυτο που εχω εγω?? ή την ιδια δουλεια κανει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top