Αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μας...Μπορούν να αλλάξουν;

Apro

Διάσημο μέλος

Ο Apro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, επαγγέλεται Tatoo artist και μας γράφει απο Άγιος Ιωάννης Ρέντης (Αττική). Έχει γράψει 2,031 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο ή κάποια αρνητικά στοιχεία στο χαρακτήρα σου, τα οποία θα έπρεπε να εξουδετερώσεις, ωστέ αυτό να συμβάλλει στη διαμόρφωση μιας καλύτερης προσωπικότητας;Θα ήθελα να αναφέρω μερικά δικά μου, τα οποία δεν έχω καταφέρει να εξουδετερώσω ακόμη.Ξέρω οτί αυτό δε με τιμάει, αλλά θέλω να νομίζω, οτί αυτό θα επηρρεάσει με κάποιον τρόπο την πραγματικότητα.
Η μεγαλύτερη αρρώστια που με ταλαιπωρεί εδώ και μερικά χρόνια, είναι η αμέλεια.Δε φρόντισα να έχω κάποιο σταθερό πρόγραμμα και στόχους, ωστέ να εξασφαλιστώ επαγγελματικά.Αποτέλεσμα να μην είμαι οικονομικά ανεξάρτητος και να ψάχνω για δουλειά.Εξίσου και το Apro, απ΄το απρογραμμάτιστος.
Ένα μεγάλο ακόμα μειονέκτημα είναι οτί μέχρι και σήμερα είμαι σπάταλος.Δε σεβάστηκα ποτέ αυτό το αγαθό που λέγεται χρήμα και όποτε έχω, δε σκέφτομαι σχεδόν ποτέ, οτί υπάρχει και αύριο.

Επίσης δε θα σας κρύψω, οτί είμαι και λίγο αφελής.Γενικά η διαμόρφωση του χαρακτήρα ενός παιδιού, παίζει καταλυτικό ρόλο, στην πορεία της εξέλιξής του.Παρ' όλα αυτά, από ένα σημείο και μετά, καθιστώ υπεύθυνο τον ευατό μου και ξέρω οτί αυτός που μπορεί να με βοηθήσει σίγουρα, είναι ο ίδιος.Αυτός όμως, με ξέχασε.Πρέπει να αφήσω τον εγωισμό μου και να κάνω εγώ την αρχή, για μια καλύτερη σχέση.Χωρίς να είμαι ο ειδικός, θα σας συνιστούσα να κάνετε το ίδιο.Ο Εαυτός σας είναι εγωιστής, εσείς;
Θα ήθελα να μου αναφέρετε και εσείς κάποιο αρνητικό στοιχείο στο χαρακτήρα σας.Μην ξεχνάμε οτί αυτό είναι το θέμα, όχι εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gatouni8400

Δραστήριο μέλος

Η Χαρά Καλέ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αισθητικός. Έχει γράψει 437 μηνύματα.
Γεια σου Απρο!!Λοιπόν απ'οσο ξέρω τον ευατό μου δε θα έλεγα ότι έχω και πολλά!Απλά καμιά φορά γίνομαι ιδιότροπη και εγωίστρια!!Ε και ίσως που και που είμαι πιο ντροπαλή απ'όσο πρέπει!!Αυτά προς το παρόν μου αναγνωρίζω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

<<ΝΙΚΟΛ>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νικόλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κάλυμνος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Aυτο που πραγματικα με εξοργιζει στον εαυτο μου ειναι οτι οταν κατι με ενοχλει αφορητα σ καποιον δικο μ ανθρωπο δεν το λεω,το κραταω μεχρι να σκασω!:mad::mad::mad:
και οταν πιο εχω βγει απο τα ρουχα μου....και μιλαω.....εχω τοσα πολλα μεσα μου που κλαιω..........και πολυ το θεωρουν αδυναμια αυτο!!!!(μπορει και να ειναι!):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Είμαι τεμπέλης! Πολύ άσχημο μειονέκτημα. Ίσως το χειρότερο που υπάρχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
λοιπον να η δικη μου λιστα...
ειμαι τρομερα ευαισθητη χωρις να το δειχνω
λεω αυτο που σκεφτομαι και νιωθω
βιαζομαι να κανω κατι χωρις να εχω υπομονη
νομιζω οτι ολος ο κοσμος ειναι καλος
φοβαμαι τις αλλαγες


οκ. σταματω εδω... :redface: μην πω και αλλα και γινουμε εντελως ρομπα:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
  • Παρεξηγιέμαι εύκολα και για χαζά. Μπορεί κάποιος να μου κάνει χοντροειδή πλάκα και να την βρω διασκεδαστική και κάποιος να πει κάτι ελαφρύ που όμως θα με εκνευρίσει.
  • Αναβλητική, αν και διορθώνομαι.
  • Κάποιες φορές ''μπεμπεκίζω'' (πιθανώς ενισχύεται κι από το ότι δουλεύω με παιδιά) κι αυτό παρεξηγείται ως ένδειξη ανωριμότητας, για να μην αναφέρω το ότι όλοι με περνάνε για φοιτήτρια ενώ ξεκίνησα δουλειά πριν 4μιση χρόνια.
  • Ανασφαλής. Θέλω συνέχεια επιβεβαίωση και δεν είναι καλό. Αν και το δουλεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ωχ, ωχ, ωχ.... :P
Λοιπόν:

1. Εκνευρίζομαι εύκολα, πολύ εύκολα όμως!
2. Κατηγορούμαι συχνά ότι είμαι σνομπ ή ότι έχω συμπεριφορά ντίβας.
3. Όταν εκνευρίζομαι, χάνω τον έλεγχο και λέω πολύ σκληρά πράγματα
4. Βαριέμαι γρήγορα
5. Δεν ξεχνάω ποτέ (σαν τους ελέφαντες) τι μου έχουν κάνει.
6. Είμαι δύσπιστη σε βαθμό αηδίας ...

Έχω κι άλλα ... άλλα ας τ' αφήσουμε καλύτερα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
λοιπον να η δικη μου λιστα...
ειμαι τρομερα ευαισθητη χωρις να το δειχνω
λεω αυτο που σκεφτομαι και νιωθω
βιαζομαι να κανω κατι χωρις να εχω υπομονη
νομιζω οτι ολος ο κοσμος ειναι καλος
φοβαμαι τις αλλαγες

Moonlight είναι σαν να διαβάζω την δική μου λίστα...Μόνο που έχω να προσθέσω μερικά ακόμα...
Είμαι ολίγον τεμπέλα, επαναπαύομαι εύκολα, ξεχνάω πολύ εύκολα και όταν πρέπει να μιλήσω σοβαρά με πιάνει η μαλ*** μου....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Λοιπον εχουμε και λεμε..

1)Εκνευριζομαι ευκολα και ξεσπαω σε αλλους..Μετα απο λιγο μου περναει..Αυτο ειναι το χειροτερο μου μειονεκτημα..
2)Ενθουσιαζομαι και απογοητευομαι το ιδιο ευκολα..
3)Ειμαι λιγο τεμπελακος..
4)Ειμαι αναβλητικος..

Αυτα για αρχη..Κανενα θεμα με τα θετικα μας στοιχεια να εξυμνήσω τον εαυτό μου δεν υπάρχει??:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Jrot, με αντιγράφεις; :P
Εγώ όμως είμαι και αρκετά ανασφαλής, αρκετά αγχώδης και αρκετά ξεροκέφαλη κι επίμονη αν μου κολλήσει κάτι στο μυαλό.
Προσπαθώ πάντως όλα να τα βελτιώσω.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παίρνω τα πάντα τοις μετρητοίς- ειδικά τα αρνητικά που ακούω, έχω ένα ταλέντο να τα εσωτερικεύω τόσο πολύ ώστε στο τέλος να τα πιστεύω κι εγώ η ίδια.

Εμπιστεύομαι τους άλλους και τους θεωρώ καλούς ανθρώπους με αγαθούς σκοπούς. Ένα καλό να κάνουν, για μένα σημαίνει αυτομάτως το σβήσιμο/διαγραφή 1000 κακών. Αυτό δεν θα θελα να το αλλάξω, αλλά μάλλον θα έπρεπε γιατί θα με οδηγήσει σε πολλή στενοχώρια στη ζωή μου

Αναβάλλω για μεθαύριο ό,τι μπορώ να κάνω αύριο. :S Στο τέλος βρίσκομαι τελευταία στιγμή πελαγωμένη επειδή δεν προλαβαίνω να τα κάνω όλα, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο ποτέ δεν κάθομαι να τα κάνω πριν να πάει τελευταία στιγμή!

Γκρινιάζω... πολύ όμως
Ειδικά αμα δεν κοιμηθώ τις ώρες μου, είμαι ικανή να σπάσω τα νεύρα όλου του κόσμου.

Όταν είμαι στενοχωρημένη κάνω τις πιο όμορφες, βαθυστόχαστες και αξιόλογες σκέψεις. Το κακό είναι ότι νιώθω πολύ πολύ χάλια... Θα θελα να υπάρχει τρόπος να κάνω τέτοιες σκέψεις όταν είμαι μες στην τρελή χαρά- αλλά μάλλον δεν συμβαδίζουν τα δύο. :ermm:

Πολλές φορές νιώθω μόνη σε ένα δωμάτιο γεμάτο με κόσμο.

Μπορεί να με ρίξει αυτόματα από μία σκέψη, μέχρι κάτι που θα πω/θα μου πουν. Επανέρχομαι επίσης εύκολα, αλλά όχι στα πρώτα επίπεδα κεφιού- λίιιιγο πιο κάτω

Όταν έχω θυμό δεν τον βγάζω. Ή τουλάχιστον δεν αφήνω τον άλλο να το καταλάβει.
Μιλάω, λέω ό,τι έχω να πω σχετικά με το τι με πείραξε και μετά σιωπή- ενώ μέσα μπορεί να βράζω. Δεν κάνει καλό :/

Δίνω πολλή σημασία στα μικρά και χαζά και στις λεπτομέρειες. Τελειομανία σε απίστευτο βαθμό

Μιλάω πολύ :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είναι αναρίθμητα...:redface:

Βασικα ειμαι των ακρων...Για παρα πολλα θεματα δεν υπαρχουν για μενα οι "γκρι" αποχρωσεις.

Παρα πολυ εγωιστρια σε θεματα που ισως να επρεπε να ριχνω λιγο νερο στο κρασι μου και σε θεματα που δε θα επρεπε, ριχνω...

Ιδιαιτερα κτητικη, απολυτη, αυταρχικη, γκρινιαρα, παραπονιαρα και ανυπομονη. "Κατι" το θελω ετσι και οχι γιουβετσι, τελος.

Βαριεμαι πολυ ευκολα και βγαζω σπυρακια με την ηλιθιοτητα. Δεν μπορω να την ανεχτω με καμμια δυναμη, ουτε καν για τους τυπους.

Δε λεω ποτε ουτε "καλημερα", εαν δεν το αισθανομαι, και πολλοι μου αποδιδουν χαρακτηρισμους ντιβας και τα συναφη...

Εμπιστευομαι πολυ ευκολα τους αλλους για αρχη, αλλα με σωνει η συνεχεια, οπου εαν γινει κατι αρχικα ειμαι πολυ καχυποπτη και στο τελος τους ξεγραφω για παντα. Ειπαμε, ειμαι των ακρων.

Εαν καποιος με "πειραξει" πολυ, μπορω να γινω πολυ κακια, κατι που δεν το περιμενει και ειναι απροετοιμαστος για τις οποιες συνεπειες.

Ειμαι αρκετα ευαισθητη και πολλοι το εκμεταλλευονται. Μελλοντικα ομως..."μαυρο φιδι, που τους εφαγε"...

Αυτα ειναι λιγα απο τα πολλα...:redface:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.


Βαριεμαι πολυ ευκολα και βγαζω σπυρακια με την ηλιθιοτητα. Δεν μπορω να την ανεχτω με καμμια δυναμη, ουτε καν για τους τυπους.

Δε λεω ποτε ουτε "καλημερα", εαν δεν το αισθανομαι, και πολλοι μου αποδιδουν χαρακτηρισμους ντιβας και τα συναφη...
+1

Ειμαι φιλαληθης και εκτιμω την ευθυτητα.. δεν προσποιουμαι οτι σε συμπαθω, οτι περναω καλα σε ενα μερος, οτι μ'αρεσει η παρεα σου, δε σε θαβω απο πισω σου.. οποτε ενω λεω οτι το ελεγχω και δε γινομαι αγενης, πολλοι αν δε με γνωριζουν με παρεξηγουν..

Εχω ιδιοτροπιες τυπου "δεν βγαινω αν ξερω οτι θα ειμαστε στο ορθιο", "αποκλειεται να παω σε μαγαζι του οποιου η μουσικη δε μ'αρεσει", "δε σηκωνομαι να κανω την ταδε δουλεια, να παμε εκδρομη κλπ εαν εχω κοιμηθει μονο λιγες ωρες", "μου τη σπαει η αλλη στην διπλανη παρεα που κακαριζει μες το αυτι μου", "μου τη σπαει ο διπλανος στο σινεμα που σχολιαζει συνεχεια και μασουλαει nachos" κτλπ

Επειδη την εχω πατησει στο παρελθον, ενθουσιαστηκα-αφεθηκα-προδοθηκα χ100, ειμαι πλεον πολυ καχυποπτη και "στην τσιτα", δεν αφηνομαι, δε δινω αν δεν παρω, δεν προσεγγιζω τον αλλο αν δε με προσεγγισει.. ασχημο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Περνώντας τα χρόνια αρχίζω και αντιλαμβάνομαι ότι όλα τα αρνητικά μου ξεκινάνε από την ίδια κακή ρίζα....
Ξεχνάω εύκολα!

Ξεχνάω να αλλάξω.... να γίνω αυτό που ήθελα, ξεχνάω να κυνηγήσω τους στόχους που έθεσα
Ξεχνάω να συγχωρήσω.... ξεχνάω να θυμώσω, ξεχνάω να ξεθυμώσω, ξεχνάω αυτό που μου έκανες και την ξαναπατάω, ξεχνάω τις υποσχέσεις που μου έδωσαν και δεν έχω απαιτήσεις, ξεχνάω ότι ο κόσμος δεν είναι σαν εμένα, ξεχνάω ότι πρέπει να αγαπάω τον εαυτό μου το ίδιο πολύ όσο αγαπάω κάποιους άλλους, ξεχνάω ότι αν δεν ξεχνούσα, δεν θα είχα τα προβλήματα που έχω....

Ξεχνάω ρε παιδιά... ξεχνάω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Aναστασία το παραπάνω θα μπορούσα ανετότατα (καλά όχι με την ίδια χάρη) να το είχα γράψει εγώ.
Ξεχνάω που όλοι με λένε ξεχασιάρα και δεν κάνω τίποτα να το αλλάξω.
Τι όμορφα που θα ήταν αν ξεχνούσα και να φάω;!


Το ίδιο θα μπορούσες ανετότατα να το είχες γράψει κι εσύ;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Madrugada*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Madrugada* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 808 μηνύματα.
Μ' αρεσει παντως που ολοι ξερουμε τα ελαττωματα μας και ο,τι αρνητικο στοιχειο εχουμε αλλα παρ'ολα αυτα δεν κανουμε τιποτα για να τα αλλαξουμε.. ενταξει να τα αποβαλλουμε ειναι αρκετα δυσκολο, αλλα τουλαχιστον να τα μειωσουμε:/:

ΚουΕ μου νομιζω πως λιγο πολυ το ποστ σου αντιπροσωπευει ολους μας εστω σε καποιες περιοδους της ζωης μας... :huglove: κατι πρεπει να κανουμε.. κανενα συμπληρωμα βιταμινων που ενισχυει τη μνημη?:tongue: :upside:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavros_

Δραστήριο μέλος

Ο mpampis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 646 μηνύματα.
Μ' αρεσει παντως που ολοι ξερουμε τα ελαττωματα μας και ο,τι αρνητικο στοιχειο εχουμε αλλα παρ'ολα αυτα δεν κανουμε τιποτα για να τα αλλαξουμε.. ενταξει να τα αποβαλλουμε ειναι αρκετα δυσκολο, αλλα τουλαχιστον να τα μειωσουμε
Τα ελλατώματά μας είναι κάτι για το οποίο θα μας αγαπήσουν οι δικοί μας άνθρωποι. Οι υπόλοιποι θα μας συμπαθήσουν για τα προτερήματά μας. Οπότε, όχι δεν χρειάζεται να τα αποβάλλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicki

Νεοφερμένος

Η Vicki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Είμαι σε ισορροπία με τον εαυτό μου. Καθένα χαρακτηριστικό του μπορεί κάποια στιγμή να γίνει ελάττωμα. Μα ένα άλλο συμπληρωματικό, θα το κάνει να μην είναι τελικά. Τα έχουμε βρει, και βαδίζουμε καλά. Ακόμα κι αυτές τις 3-4 φορές το χρόνο, στο τέλος τα βρίσκουμε.

Οπότε, τα αρνητικά στοιχεία του χαρακτήρα μου, αν μπορεί κάποιος άλλος ας τα διαχωρίσει. Εγώ δεν μπορώ. Μα ούτε και τα θετικά. Είναι εγώ, και είμαι αυτά. Και τα καταφέρνουμε έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
το μεγαλυτερο μου ελαττωμα ομολογουμενως ειναι η κυκλοθυμια μου.
τη μια στιγμη μπορει να ειμαι μες στη τρελη χαρα και μεσα σε 5 λεπτα να εχω πεσει στα πατωματα.

δεν ειμαι ιδιαιτερα νευρικη, αλλα οταν νευριασω ξεσπαω πανω σε αλλους και καμια φορα πανω σε ανθρωπους που αγαπαω. και αυτο εχει ως αποτελεσμα οταν μετα απο τετοιο σκηνικο μενω μονη να καιω για τη συμπεριφορα μου.

ειμαι πολυ τεμπελα, και οταν ξεκιναω κατι συνηθως δε το τελειωνω:(

μιλαω παααααρα πολυυυ σε σημειο που καμια φορα η παρεα μου μου κλεινει το στομα:P

εμπιστευομαι ευκολα λαθος ανθρωπους.

αυτο δε ξερω αν ειναι ελαττωμα, αλλα αν δε γουσταρω καποιον του το λεω στα ισα. δε θα κατσω να κανω παρεα με καποιον που δε παω γιατι σιχαινομαι τη διπροσωπια.

ειμαι αχαριστη ως προς τους γονεις μου. τελευταια ομω, οσο μεγαλωνω, εχω αρχισει να συνηδητοποιω τι εχουν κανει για μενα και προσπαθω να ανταποδωσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Τα ελλατώματά μας είναι κάτι για το οποίο θα μας αγαπήσουν οι δικοί μας άνθρωποι. Οι υπόλοιποι θα μας συμπαθήσουν για τα προτερήματά μας. Οπότε, όχι δεν χρειάζεται να τα αποβάλλουμε.

πειράζει που διαφωνώ? όχι εε? :P
Για την ακρίβεια διαφωνώ στην τελευταία σου φράση και συμφωνώ με τα υπόλοιπα...
Γιατί δεν χρειάζεται να αποβάλλουμε τα αρνητικά μας? Τι νόημα έχει τότε να προσπαθούμε να γίνουμε καλύτεροι? ή μήπως δεν προσπαθούμε?
Δεν είναι μέρος της εξελικτικής μας πορείας η αναβάθμιση του εγώ μας?
Είναι σαν να λέμε ότι έχουμε ένα όμορφο φυτό που όμως δε μας ενδιαφέρει να ανθίσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top