Επιρροή της προσωπικότητας του καλλιτέχνη

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
λοιπον δεν ξερω αν εχει ξαναμπει αλλα αναρωτιεμαι κατα ποσο μας επηρρεαζει η προσωπικοτητα του καλλιτεχνη,συγκεκριμενα του τραγουδιστη στην αποφαση κατα ποσο μας αρεσει ενα συγκροτημα ,ενας καλλιτεχνης και η δουλεια του γενικοτερα....ας φερω μερικα παραδειγματα ...ειμαι μια αρκετα μεγαλη φαν του μαικλ τζακσον....μου αρεσουν πολλα απο τα τραγουδια του...παρολα αυτα η προσωπικοτητα του με προβληματιζει..ολα τα δημοσιευματα σχετικα με τις πλαστικες κλπ. με κανουν να μην τον συμπαθω ιδιαιτερα..το ιδιο συμβαινει και με συγκροτηματα.....εκτιμω τη δουλεια τους ομως με ενοχλει καπως το γεγονος οτι ειναι ναρκομανεις,για παραδειγμα...ομως αυτο δεν με αποτρεπει απο το να συνεχιζω να τους ακουω και να παραμενω φαν...ποια ειναι η δικη σας αποψη για το θεμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Καλα εκανες και το ανοιξες θεμα. Το χω σκεφτει κατα καιρους οπως και πολυς κοσμος φανταζομαι. Απο τη μια υποτιθεται κρινουμε καποιον σαν μουσικο/ερμηνευτη κλπ. και δε θα πρεπε να μας επηρεαζει τοσο. Απο την αλλη ειναι δυσκολο να μη σε χαλασει, καθως θελεις να ειναι αληθινος και οτι τραγουδα να τον εκφραζει, αρα αναλογως να ειναι και ανθρωπος που να τα νιωθει, να τα πιστευει. Αλλωστε η τεχνη εχει στενη σχεση με την ανθρωπιά.
Προσωπικά με επηρεαζει αν ενας τραγουδιστης ειναι βλαμμενος ή κακος ανθρωπος ή εχει καποιο σοβαρο ελλατωμα ή νοοτροπια. Θα του αναγνωρισω τις ικανοτητες, αλλά δυσκολα θα τον συμπαθησω. (πχ Νταλάρας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Εμένα δεν με επηρεάζει ιδιαίτερα η προσωπικότητα του καλλιτέχνη για τις επιλογές μου. Αν μου αρέσει η μουσική του τέλος! Όταν φυσικά διακρίνω περισσότερες ποιότητες τον σέβομαι ταυτόχρονα σαν άνθρωπο. Τρανό παράδειγμα ο Αλκίνοος Ιωαννίδης. Το εφηβικό κόλλημα που είχα με τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη μετεξελίχθηκε σε σεβασμό επηρεασμένη από τον τρόπο ζωής του, τις (πολύ περιορισμένες) δηλώσεις του, τις επιλογές του και τον τρόπο που αντιμετωπίζει την τέχνη του.

Με προβληματίζουν βέβαια λίγο τα λάθος πρότυπα για τους έφηβους, καθώς για τις μάζες το να είσαι επιτυχημένος διακρίνεται σε κατηγορίες του στυλ ''Τραγουδάς βλακείες, βγαίνεις στο Island, κάνεις μπάνιο στον Αστέρα, φοράς μάρκες, διακοπές Μύκονο, Άλπεις και Dubai, καμιά κόκα μετά τα ουίσκια και σεξ με πολλούς/ες'' ή ''Είσαι πολύ άγριος, η εμφάνιση δεν θα μπορούσε να είναι πιο ιδιόρρυθμη, ξενυχτάς συνέχεια, έχεις πιει τα πάντα, κάνεις κάθε μέρα κόκα, βγαίνεις στα underground bars του Λονδίνου, κάνεις σεξ με πολλούς/ες''. Για μένα αυτοί οι δείκτες ένδειξης επιτυχίας είναι κατά βάση δείκτες ένδειξης παρακμής και τρελαίνομαι να βλέπω τα 15χρονα να ψαρώνουν .

Προσωπικά στα 15 γέλαγα με τα κατορθώματα των αδερφών Gallagher, συνομήλικες μου τους θεωρούσαν είδωλα και φαντασιώνονταν την μέρα που μετά την συναυλία θα επέλεγαν ΑΥΤΕΣ από τις υπόλοιπες γκρούπι για 1 γρήγορο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Καλα εκανες και το ανοιξες θεμα. Το χω σκεφτει κατα καιρους οπως και πολυς κοσμος φανταζομαι. Απο τη μια υποτιθεται κρινουμε καποιον σαν μουσικο/ερμηνευτη κλπ. και δε θα πρεπε να μας επηρεαζει τοσο. Απο την αλλη ειναι δυσκολο να μη σε χαλασει, καθως θελεις να ειναι αληθινος και οτι τραγουδα να τον εκφραζει, αρα αναλογως να ειναι και ανθρωπος που να τα νιωθει, να τα πιστευει. Αλλωστε η τεχνη εχει στενη σχεση με την ανθρωπιά.
Προσωπικά με επηρεαζει αν ενας τραγουδιστης ειναι βλαμμενος ή κακος ανθρωπος ή εχει καποιο σοβαρο ελλατωμα ή νοοτροπια. Θα του αναγνωρισω τις ικανοτητες, αλλά δυσκολα θα τον συμπαθησω. (πχ Νταλάρας).
ουαου δεν θα φανταζομουν ποτε οτι σου αρεσει ο νταλαρας....παντως ευχαριστω που σου αρεσε το θεμα αν και δεν θα ελεγα οτι ειχε και πολυ μεγαλη απηχηση......:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jrot6

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jrot6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,535 μηνύματα.
Εγω παντως τα χωριζω σε 2 κατηγοριες αυτα τα πραγματα:

1)Υπαρχουν καλλιτεχνες που μου αρεσει η μουσικη τους και οι στιχοι και υπαρχουν πραγματα στην προσωπικοτητα τους (η καλυτερα στην εικονα τους,αφου την προσωπικοτητα ειναι δυσκολο να την γνωριζουμε) που δεν μου αρεσουν αλλα δεν περιεχουν την υποκρισια..Ναι μεν ξενερωνω λιγο αλλα συνεχιζουν να μου αρεσουν και να τους ακουω..

2)Υπαρχουν ομως και αλλοι που ο τροπος ζωης τους ερχεται σε αντιθεση πχ με τους στιχους τους..Εκει ξενερωνω πολυ και μπορει να μην τον ξανακουσω και τον αλλον..Απλα νιωθω οτι με κοριδευει και οτι γραφει ψευτικα για να πουλησει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εμένα δεν με επηρεάζει ιδιαίτερα η προσωπικότητα του καλλιτέχνη για τις επιλογές μου. Αν μου αρέσει η μουσική του τέλος!
Για να μην παρεξηγηθω : δεν ειπα οτι αν δε μαρεσει καποιος σαν ανθρωπος, δε θα ακουσω τη δουλεια του, ή οτι θα με επηρεασει τοσο που θα τον κρινω αδικα και θα λεω οτι ειναι χάλιας. Απλά ειπα οτι με χαλαει να ειναι χαλια σαν ανθρωπος ενας καλλιτεχνης. Σιγουρα δε θα τον συμπαθησω, αλλά εφοσον εχει ικανοτητες θα του τις αναγνωρισω και θα τον ακουσω.

ουαου δεν θα φανταζομουν ποτε οτι σου αρεσει ο νταλαρας....παντως ευχαριστω που σου αρεσε το θεμα αν και δεν θα ελεγα οτι ειχε και πολυ μεγαλη απηχηση......:redface:
Δεν εχω ακουσει πολυ Νταλαρα. Απλά το να πει καποιος οτι δεν ειναι καλος τραγουδιστης ή οτι δεν εχει καλη φωνη, ειναι αδικο. Οσο και να μας καθεται στο λαιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Χμου. Με προβληματίσατε.. Όσο περισσότερο το σκέφτομαι, τόσο περισσότερο συνειδητοποιώ πως η προσωπικότητα του καλλιτέχνη είναι τις περισσότερες φορές άρρηκτα συνδεδεμένη με τη μουσική του.
Έκανα το ποστ αρχικά, για να πω πως αυτό που με ενοχλεί είναι ο επηρμένος καλλιτέχνης.. Εκείνος που κάνοντας έναν καλό δίσκο, πίστεψε πως αξίζει μια θέση στο βάθρο των πιο μεγάλων καλλιτεχνών- ενώ η ειρωνεία είναι πως δεν γνωρίζει πως το κοινό που τον ανύψωσε τόσο γρήγορα, μπορεί το ίδιο γρήγορα και εύκολα να τον κατεβάσει.
Ναι, οι άνθρωποι αυτοί με ενοχλούν, και θέλει πολλή προσπάθεια εκ μέρους μου να προσπεράσω το γεγονός, και να τους αποσυνδέσω από τη μουσική τους, ώστε να την κρίνω σαν άκουσμα, ανεξάρτητα από εκείνους (εκείνους, σαν ολοκληρωμένες προσωπικότητες πάντα, και όχι αποκλειστικά ως ερμηνευτές :))

Μετά όμως άρχισα να σκέφτομαι... Ένα τραγούδι μόνο του, μου λέει κάτι; Αν τραγουδούσε κάποιος άλλος το Lady, το Blue Hotel, το Wicked Game, ή και το Time is running out, το Creep, το Enjoy the silence, θα μου άρεσαν τόσο;..
Μήπως το γεγονός ότι συνέδεσα τα τραγούδια ως στίχους, με τις φωνές αυτές και τις προσωπικότητες αυτές (γιατί η ερμηνεία δεν είναι φωνή μόνο, είναι συναίσθημα, είναι χαρακτήρας, είναι πολλά.. :)), είναι ο λόγος που μου άρεσαν τόσο πολύ;..
Και τελικώς κατέληξα στο ότι, ναι, η προσωπικότητα ενός καλλιτέχνη με επηρεάζει στο άκουσμα της μουσικής του, επειδή η μουσική του αντικατοπτρίζει την προσωπικότητά του. Αν δεν ήταν εκείνος, δεν θα έκανε αυτή τη μουσική... :)
Ο λόγος που ακούμε έναν καλλιτέχνη, είναι επειδή η μουσική του μιλάει στην ψυχή μας. Με τον ένα τρόπο ή τον άλλο... Και η προσωπικότητα ενός καλλιτέχνη είναι κάτι ξέχωρο από την προσωπική του ζωή και το τι κάνει όταν τα φωτα κλείνουν και τα μικρόφωνα αφήνονται κάτω- οι πλαστικές δεν με ενοχλούν, ούτε οι εξτρημ επιλογές στο ντύσιμο και τα βιντεο κλιπ, πολλά είναι απλώς μάρκετινγκ, άλλα είναι προσωπικές ανασφάλειες που βγαίνουν στην επιφάνεια... Αυτό που με ενοχλεί είναι η άσχημη συμπεριφορά- ένας καλλιτέχνης που δεν συνειδητοποιεί ότι δεν είναι διαφορετικός από τους υπόλοιπους ανθρώπους, ώστε να τους αντιμετωπίζει με αλαζονεία και έπαρση. Αντίθετα, σέβομαι απεριόριστα εκείνον τον καλλιτέχνη που έχει συναίσθηση του ότι με τη μουσική του προσφέρει στον κόσμο, στο κοινό, και αυτό και μόνο στέκεται ικανό να του δώσει ικανοποίηση...
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@nt¤wnis|~|¤e

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 787 μηνύματα.
λοιπον δεν ξερω αν εχει ξαναμπει αλλα αναρωτιεμαι κατα ποσο μας επηρρεαζει η προσωπικοτητα του καλλιτεχνη,συγκεκριμενα του τραγουδιστη στην αποφαση κατα ποσο μας αρεσει ενα συγκροτημα ,ενας καλλιτεχνης και η δουλεια του γενικοτερα....ας φερω μερικα παραδειγματα ...ειμαι μια αρκετα μεγαλη φαν του μαικλ τζακσον....μου αρεσουν πολλα απο τα τραγουδια του...παρολα αυτα η προσωπικοτητα του με προβληματιζει..ολα τα δημοσιευματα σχετικα με τις πλαστικες κλπ. με κανουν να μην τον συμπαθω ιδιαιτερα..το ιδιο συμβαινει και με συγκροτηματα.....εκτιμω τη δουλεια τους ομως με ενοχλει καπως το γεγονος οτι ειναι ναρκομανεις,για παραδειγμα...ομως αυτο δεν με αποτρεπει απο το να συνεχιζω να τους ακουω και να παραμενω φαν...ποια ειναι η δικη σας αποψη για το θεμα;

Κοίταξε...εξαρτάται από πολλά.
Εξαρτάται από το πώς ο καθένας από εμάς προσλαμβάνει τη σχέση και την επίδραση ανάμεσα στον καλλιτέχνη ως άνθρωπο και στον καλλιτέχνη ως δημιουργό. Για παράδειγμα, εάν ένας καλλιτέχνης, με τη ζωή του και με την τέχνη του, εκφράζει ανοιχτά τις στάσεις, τις ηθικές αξίες ή ακόμα και τις πολιτικές πεποιθήσεις που υιθιοτεί, αυτά είναι στοιχεία που μπορούν να έχουν ισχυρό αντίκτυπο μέσα μας. Γι' αυτό και μια παρέκκλιση του καλλιτέχνη από αυτά μπορεί να γίνει αντιληπτή από εμάς ως ένδειξη ασυγχώρητης υποκρισίας π.χ...
Κάποιες φορές, επίσης, το πώς αντιλαμβάνεται ο καθένας μας τα ελαττώματα ενός καλλιτέχνη διαφέρει. Εμένα, π.χ, αυτό που μ' ενοχλεί περισσότερο στον Τζάκσον, μιας και τον ανέφερες, δεν είναι τόσο οι απειράριθμες πλαστικές (δικό του θέμα αυτό) ή οι δικαστικές περιπέτειές του (απ' τις οποίες δεν υπήρξε και κάποιο σαφές συμπέρασμα δηλαδή), αλλά το ότι έχει ουκ ολίγες φορές παρουσιαστεί να κόπτεται για παιδάκια που πεινάνε, για το περιβάλλον κλπ, παρουσιάζοντας στα τραγούδια του ως κεντρικό εκφραστή αυτών των ευαισθησίων... τον εαυτό του, εκφράζοντας τις εντυπωσιακά και με mainstream στιχουργική...προς κατανάλωση. Γι' αυτό και η όλη εικόνα που προκύπτει είναι ηλίθια, εκνευριστική και κακόγουστη, παρόλο που οι ευαισθησίες του αυτές μπορεί να μην είναι εξ ολοκλήρου ψεύτικες. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το Earth song.

Δεν εχω ακουσει πολυ Νταλαρα. Απλά το να πει καποιος οτι δεν ειναι καλος τραγουδιστης ή οτι δεν εχει καλη φωνη, ειναι αδικο. Οσο και να μας καθεται στο λαιμο.
Χώρια που όποια πέτρα κι αν σηκώσεις, τον Νταλάρα θ' ανταμώσεις. :P Κι απ' τη στιγμή που ο άνθρωπος έχει ερμηνεύσει τόσα και τόσα αριστουργήματα του ελληνικού πενταγράμμου, ε θα ήταν μεγάλη απώλεια για μένα να στερηθώ τις ερμηνείες του (γιατί είναι φωνάρα).
Η μήπως έχει κανείς την εντύπωση πως πολλοί, π.χ, που συμφωνούν με τη σάτιρα του Πανούση (για τον Νταλάρα), δεν ακούνε Νταλάρα;; Μωρέ μια χαρά και με τη σάτιρα του Πανούση γελάνε και τον Νταλάρα ακούνε. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λορδος

Νεοφερμένος

Ο Μαυροπουλος Παυλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εμενα προσωπικα με ενδιαφερει περισσοτερο το τι μηνυματα προσπαθει να περασει μεσα απο ενα τραγουδι ή ενα αλμπουμε γενικοτερα...Δεν με ενοχλει το γεγονος οτι μπορει να κανει διαφορων ειδων καταχρησεις. Αλλα αν δεν μου αρεσει ο τραγουδιστης ή καποιος απο ενα συγκροτημα λογω συμπεριφορας προς το κοινο και μονο (οπως ειπα δεν με ενδιαφερει τι κανει στην προσωπικη του ζωη αρκει να μην προσπαθει να το δωσει σαν παραδειγμα) απλα δεν ακουω το συγκεκριμενο συγκροτημα-τραγουδι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tinkerbell αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.

Το θέμα είναι πως ένα "δημόσιο" πρόσωπο περνάει μηνύματα και μέσα από την καθημερινότητά του. Όχι μόνον από την δουλειά του (μουσική, στίχο, τραγούδι, κλπ κλπ). Κάπου εκεί είναι που αρχίζουν να μπερδεύονται αυτές οι δύο πτυχές της ζωής ενός καλλιτέχνη και να μπλέκονται μεταξύ τους.


...

Μετά όμως άρχισα να σκέφτομαι... Ένα τραγούδι μόνο του, μου λέει κάτι; Αν τραγουδούσε κάποιος άλλος το Lady, το Blue Hotel, το Wicked Game, ή και το Time is running out, το Creep, το Enjoy the silence, θα μου άρεσαν τόσο;..

Δεν έχεις ακούσει διασκευές τους; Ειδικά το "Enjoy the silence" των Depeche Mode έχει διασκευαστεί από 5 ή 6 ακόμη καλλιτέχνες. Κι ο καθένας τους έχει να πει κάτι διαφορετικό μέσα από το ίδιο ακριβώς τραγούδι.

Αυτό που με ενοχλεί είναι η άσχημη συμπεριφορά- ένας καλλιτέχνης που δεν συνειδητοποιεί ότι δεν είναι διαφορετικός από τους υπόλοιπους ανθρώπους, ώστε να τους αντιμετωπίζει με αλαζονεία και έπαρση. Αντίθετα, σέβομαι απεριόριστα εκείνον τον καλλιτέχνη που έχει συναίσθηση του ότι με τη μουσική του προσφέρει στον κόσμο, στο κοινό, και αυτό και μόνο στέκεται ικανό να του δώσει ικανοποίηση

Μα... ο καλλιτέχνης είναι διαφορετικός από τους άλλους ανθρώπους. Γι' αυτό και έχει τόσο την δύναμη να στέκεται απέναντί τους (ενίοτε απέναντι και σε κάτι δεκάδες χιλιάδες κόσμου) και να εκτίθεται, όσο και να τους ξεσηκώνει και να τους παρασέρνει στο ρυθμό του.
Το σημαντικό είναι πως, πριν απ' τον κόσμο θα πρέπει να έχει παρασυρθεί κι ο ίδιος απ' τη μουσική του (α ρε Angus! :worship: :worship: :worship:).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
λοιπον ολοι ξερουμε καποια.
λοιπον αναφερετε ενα και πειτε τη γνωμη σας για αυτο

αρχιζω marilyn manson συμφωνα με καποιους ο σατανας που μετατρεπει τα παιδια σε τερατα,εγω πιστευς απλα οτι ειναι θεος ,φοβερος καλλιτέχνης σε πολλα ειδη και δυστηχως απομποδιαιος τραγος.....





(Σημείωση συντονιστή: Το ποστ μεταφέρθηκε από νέο θέμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Χμμ...Ωραία ερώτηση.
Η αλήθεια είναι ότι το έχω σκεφτεί όσον αφορά όλους τους καλλιτέχνες δηλαδή και τους ηθοποιούς και τους μουσικούς.Και ναι νομίζω ότι θα με επηρέαζε αν μάθαινα κάτι αρνητικό για την ζωή και τις επιλογές του. Βέβαια, δίνω προταιρεότητα στο ταλέντο και στο ταμπεραμέντο κάποιου αλλά σίγουρα με ταρακουνάει μία κακή είδηση όπως πχ ότι παίρνει ναρκωτικά.
Γενικά, όσους καλλιτέχνες θαυμάζω τους θαυμάζω για το σύνολο της προσωπικότητας και του έργου τους. Για τα κομμάτια τους που με ενέπνευσαν ή μια ερμηνεία σε μια δυνατή ταινία. Ωστόσο, χαίρομαι επίσης, να βλέπω ότι κρατούν ένα υγιές πρότυπο. Να είναι άνθρωποι που έχουν να δώσουν κάτι στη νεολαία και σ'αυτούς που τους θαυμάζουν πέρα από κάποιες ωραίες στιγμές με έναν δίσκο τους. Αναφέρθηκαν νομίζω παραδείγματα όπως o M. Jackson. Εγώ θα προσθέσω κάποια άλλα όπως η Lady Gaga ή B. Spears. Αυτά δεν είναι υγιή παραδείγματα και μου τη δίνει να ακούω πόσο ψηλά τους βάζουν οι νέοι άνθρωποι. Γενικά, νομίζω ότι αφού δίνει κάποιος ενδιαφέρον προς ένα καλλιτέχνη θα πρέπει να εμπνέεται κι από το γενικότερο έργο και τη βιοθεωρία του.
Προσωπικά, θαυμάζω από ηθοποιούς τον Αλ Πατσίνο και την Κέιτ Μπλάνσετ και από μουσικούς τον Μπομπ Ντύλαν και τους Μπητλς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top