• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Λεύκανση δοντιών

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Είναι σημαντικό να αναφέρω ότι κλινικές μελέτες αποδεικνύουν μεγαλύτερη αποτελεσματικότητα στη λεύκανσης με χρήση τεχνολογιών φωτός έναντι των κλασικών. Εμείς συγκεκριμένα χρησιμοποιούμε την λεύκανση Brite Smile.

Καλως ηρθες...
Να σε ρωτησω κατι επι του θεματος. Οι κλασικες μεθοδοι που αναφερεις ειναι αυτες με το τζελ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vidilos

Νεοφερμένος

Ο vidilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα,

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Σαν κλασική μέθοδο, εννοώ την απλή μέθοδο με τα μασελάκια και το gel που σίγουρα θα έχετε κάνει όσοι έχετε δοκιμάσει την λεύκανση.

Σαν σύγχρονη και πιο αποτελεσματική μέθοδο προτείνω την μέθοδο του Brite Smile η οποία αποτελεί επαναστατική μέθοδο για την λεύκανση των δοντιών και είναι ότι νεότερο στην αισθητική οδοντιατρική.

Κατά την μέθοδο αυτή εφαρμόζεται στα δόντια το μασελάκι με το gel του Brite Smile. Το gel ενεργοποιείται με το ειδικό για την μέθοδο Brite Smile μπλε φως, σε 20 λεπτά. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται περίπου δύο φορές πριν γυρίσετε σπίτι με ένα φυσικό, καινούργιο, λαμπερό χαμόγελο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα,

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα.

Σαν κλασική μέθοδο, εννοώ την απλή μέθοδο με τα μασελάκια και το gel που σίγουρα θα έχετε κάνει όσοι έχετε δοκιμάσει την λεύκανση.

Σαν σύγχρονη και πιο αποτελεσματική μέθοδο προτείνω την μέθοδο του Brite Smile η οποία αποτελεί επαναστατική μέθοδο για την λεύκανση των δοντιών και είναι ότι νεότερο στην αισθητική οδοντιατρική.

Κατά την μέθοδο αυτή εφαρμόζεται στα δόντια το μασελάκι με το gel του Brite Smile. Το gel ενεργοποιείται με το ειδικό για την μέθοδο Brite Smile μπλε φως, σε 20 λεπτά. Η διαδικασία αυτή επαναλαμβάνεται περίπου δύο φορές πριν γυρίσετε σπίτι με ένα φυσικό, καινούργιο, λαμπερό χαμόγελο.

Αυτη η διασικασια δλδ γινεται στο οδοντιατρειο, εαν καταλαβα σωστα και τελος...
Τα αποτελεσματα της ειναι σε καλυτερα επιπεδα σε σχεση με το τζελ? Αναφερομαι στους τονους χρωματος που θα ανοιξει το σμαλτο...Ή η διαφορα τους εχει να κανει καθαρα με το οτι ειναι πιο γρηγορη στα αποτελεσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vidilos

Νεοφερμένος

Ο vidilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και αυτή η διαδικασία όπως προανέφερα χρησιμοποιεί gel με την διαφορά ότι αυτό ενεργοποιείται με την βοήθεια της τεχνολογίας μπλε φωτός Brite Smile.

Σχετικά με την ερώτησή σας παραθέτω ενα απόσπασμα από τις πληροφορίες που έχω στην ιστοσελίδα μου για την παρουσίαση του Brite Smile (αξίζει να διαβάσετε σχετικά με την μέθοδο):

Κλινικές μελέτες αποδεικνύουν ότι η μέθοδος για την λεύκανση των δοντιών, λευκαίνει τα δόντια από έναν μέσο όρο 9.3 χρωματικών τόνων - περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη οδοντιατρική τεχνική - δίνοντας σας ένα «τέλειο χαμόγελο» που διαρκεί για χρόνια.
Επίσης υπάρχει και αυτό το πλεονέκτημα για όσους έχουν ευαίσθητα δόντια:

Εάν έχετε ευαίσθητα δόντια, θα είστε ευτυχείς να ξέρετε, ότι το BriteSmile χρησιμοποιεί ένα επαγγελματικό gel λεύκανσης δοντιών με το υπεροξείδιο υδρογόνου μόνο 15% - και μόνο για μια ώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ophelia

Διάσημο μέλος

Η Μάρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,434 μηνύματα.
Μια και σε βρήκαμε εύκαιρο, αν κάποιος κάνει λεύκαση μια φορά ισχύει ότι θα πρέπει να κάνει συνέχεια γιατί αλλιώς τα δόντια του θα γίνουν πιο κίτρινα από πριν;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vidilos

Νεοφερμένος

Ο vidilos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Όχι αυτό δεν ισχύει.

Όμως το αποτέλεσμα της λεύκανσης δεν είναι μόνιμο. Συνήθως χρειάζεται συντήρηση ετησίως. Επίσης δεν υπάρχει κάτι για το οποίο πρέπει να φοβάστε είναι απολύτως ασφαλής μέθοδος όπως προανέφερα.

Απλώς χρειάζεστε μια ετήσια συντήρηση για να διατηρήσετε το αποτέλεσμα της λεύκανσης αναλλοίωτο.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά πληροφορίες και να σας λυθούν απορίες είτε στην σελίδα που αναφέρομαι γενικά στην λεύκανση και στις μεθόδους που χρησιμοποιούμε, είτε στην σελίδα του Brite Smile, την μέθοδο για την οποία συζητούσα στα προηγούμενα post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Σκοπεύω κι εγώ να κάνω λεύκανση σύντομα. Το καλό είναι ότι δεν καπνίζω και δεν πίνω καφέ / τσάι & κόκκινο κρασί. :D

Η μέθοδος Brite Smile πόσο κοστίζει; Έχετε ακούσει τίποτα γι' αυτή; :hmm:
Για τις θήκες τι έχετε να πείτε; :hmm:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το Brite smile εχω ακουσει οτι ειναι καπου 500 ευρω για 3 20λεπτα και σε περιπτωσεις πολυ σκουρων δοντιων, 650 για 4 20λεπτα. (ειχα παει οδοντιατρο για καθαρισμο πριν 5 μερες).

Φυσικα αν καποιος εχει προβλημα με τα ουλα (πχ το πιο συχνο, ουλιτιδα), αυτο ειναι αντενδειξη για λευκανση. Πρεπει πρωτα να στρωσει τα ουλα να ηρεμησουν, και μετα να κανει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
αχα...
Απλά προσπαθώ να διαπιστώσω αν αυτά τα επιπλέον 200 ευρώ (300ευρώ η κλασσική λεύκανση με τζελ - 500 η brite smile), αξίζουν ώστε να προτιμηθεί η συγκεκριμένη μέθοδος. :hmm:


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δεν ξερω, γιατι δεν εχω ψαξει τις διαφορές τους. Δλδ αυτοι εκει σαν μονη διαφορά που βλεπω, ειναι οτι το τζελ περιεχει μικροτερη ποσοτητα λευκαντικης ουσιας. Εαν αυτη η ουσια ομως δεν εχει επιπτωσεις στα δοντια, και εχει μονο στα ουλα, τοτε αρκει να μην παει στα ουλα και δεν ειναι τοσο σημαντικο ποση ποσοτητα θα μπει. Θελει λιγη ερευνα...δοντακια ειναι αυτα..μη τους βαλουμε οτι κι οτι..Σου προτεινω να ρωτησεις οσο το δυνατον περισσοτερους καθως και να ψαξεις καλα σε ξενες σελιδες. Και επιστημονικά αλλά και απο ατομα που τα εκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για τις θήκες τι έχετε να πείτε; :hmm:

-petros

Να τις βγαλεις απ το μυαλο σου!!!
Εχεις μια χαρα δοντακια και θα πας να τα τροχισεις για να βαλεις θηκες, μονο κ μονο για να φαινονται αφυσικα λευκα?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Να τις βγαλεις απ το μυαλο σου!!!
Εχεις μια χαρα δοντακια και θα πας να τα τροχισεις για να βαλεις θηκες, μονο κ μονο για να φαινονται αφυσικα λευκα?!
Καλέ που θες να ξέρω πως μπαίνουν οι θήκες; :P
Και που ξέρεις ότι έχω μια χαρά δοντάκια; :P

anyway, thanks :)
Το κόστος των θηκών επίσης μάλλον θα είναι πολύ μεγάλο.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι ειναι αρκετα μεγαλο το κοστος, αλλα αυτο δεν εχει καμμια σημασια!
Εσυ απλα ξεχασε τις θηκες!!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Σκοπεύω κι εγώ να κάνω λεύκανση σύντομα. Το καλό είναι ότι δεν καπνίζω και δεν πίνω καφέ / τσάι & κόκκινο κρασί. :D

Η μέθοδος Brite Smile πόσο κοστίζει; Έχετε ακούσει τίποτα γι' αυτή; :hmm:
Για τις θήκες τι έχετε να πείτε; :hmm:

-petros

Να σου πω; χρειάζεσαι όντως λεύκανση;
Θήκες δεν το συζητάω ... αν δεν τις χρειάζεσαι είναι έγκλημα να καταστρέψεις τα δόντια σου για να βάλεις θήκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Να σου πω; χρειάζεσαι όντως λεύκανση;
Θήκες δεν το συζητάω ... αν δεν τις χρειάζεσαι είναι έγκλημα να καταστρέψεις τα δόντια σου για να βάλεις θήκες.
Λες να λέω ψέματα; :P
Ναι, γενικά μικρός δε τα πολυ φρόντιζα τα δόντια μου (ουσιαστικά τα προσέχω πολύ τα τελευταία 2 χρόνια), μια λεύκανση τη χρειάζονται.

Thanks για τις πληροφορίες σχετικά με τις θήκες!

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Λες να λέω ψέματα; :P
Ναι, γενικά μικρός δε τα πολυ φρόντιζα τα δόντια μου (ουσιαστικά τα προσέχω πολύ τα τελευταία 2 χρόνια), μια λεύκανση τη χρειάζονται.

Thanks για τις πληροφορίες σχετικά με τις θήκες!

-petros

Ξέρεις γιατί σε ρωτάω ... διότι αν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα (καταρχήν τα κατάλευκα δόντια είναι αφύσικα ... μην τα κάνεις κατάλευκα) ... αν λοιπόν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα, μπορείς να ζητήσεις να σου κάνει έναν καθαρισμό με σοδοβολή και εν συνεχεία να χρησιμοποιείς 1 φορά την εβδομάδα depurdent (απαίσια γεύση) και να έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικότατο αποτέλεσμα.
Αν όμως είναι πολύ κίτρινα, τότε αλλάζει ... θες λεύκανση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,793 μηνύματα.
Ξέρεις γιατί σε ρωτάω ... διότι αν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα (καταρχήν τα κατάλευκα δόντια είναι αφύσικα ... μην τα κάνεις κατάλευκα) ... αν λοιπόν τα δόντια σου δεν είναι πολύ κίτρινα, μπορείς να ζητήσεις να σου κάνει έναν καθαρισμό με σοδοβολή και εν συνεχεία να χρησιμοποιείς 1 φορά την εβδομάδα depurdent (απαίσια γεύση) και να έχεις ένα αρκετά καλό και φυσικότατο αποτέλεσμα.
Αν όμως είναι πολύ κίτρινα, τότε αλλάζει ... θες λεύκανση.
Έχω χρησιμοποιήσει Depurdent χωρίς κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα. :( (εμένα μου άρεσε η γεύση της πάντως!)

Τελικά η λεύκανση καταστρέφει το σμάλτο των δοντιών; Γιατί αντι-προτείνεις τόσο; :hmm:
Πως είναι τα "αφύσικα λευκά" δόντια; Δεν είναι καλαίσθητα; :hmm:

-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Έχω χρησιμοποιήσει Depurdent χωρίς κανένα ιδιαίτερο αποτέλεσμα. :( (εμένα μου άρεσε η γεύση της πάντως!)

Τελικά η λεύκανση καταστρέφει το σμάλτο των δοντιών; Γιατί αντι-προτείνεις τόσο; :hmm:
Πως είναι τα "αφύσικα λευκά" δόντια; Δεν είναι καλαίσθητα; :hmm:

-petros

Κοίτα να γίνει σωστά λένε οι οδοντίατροι ότι δεν καταστρέφει. Δεν έχω λόγο να μην το πιστέψω, αν και υπάρχουν κάποιοι ακόμα οδοντίατροι που χτυπιούνται ότι δεν πρέπει να κάνουμε λεύκανση.
Η δική μου άποψη είναι ότι οι υπερβολές δεν είναι καλές. Να κάνεις λεύκανση, αν όντως τη χρειάζεσαι, διότι τα δόντια είναι αντιαισθητικά κίτρινα. Αν όμως τα δοντάκια σου έχουν το απολύτως φυσιολογικό εκρού χρωματάκι και θες να τα κάνεις κατάλευκα ... τότε διαφωνώ. Και ξαναλέω ... τα κατάλευκα δόντια εμένα προσωπικά δεν μου αρέσουν γιατί είναι σαν να φωσφορίζουν. Είναι ξένο, βρε παιδί μου, .... δεν ξέρω μου θυμίζουν και διαφήμιση τεχνητής οδοντοστοιχίας ..... :/:
Αν αναρωτιέσαι πως είναι τα αφύσικα λευκά δόντια ψάξε να βρεις φωτογραφία του Τζώρτζογλου καμιά 5ετία πριν. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
To φυσιολογικο χρωμα των δοντιων δεν ειναι αυτο το λαμπερο λευκο. Ειναι απο ματ λευκο μεχρι υποκιτρινο. Απλα βομβαρδιζομαστε τοσα χρονια απο τα ΜΜΕ με ατομα που τα δοντια τους ειναι σαν του Ρος στο "Friends"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
To φυσιολογικο χρωμα των δοντιων δεν ειναι αυτο το λαμπερο λευκο. Ειναι απο ματ λευκο μεχρι υποκιτρινο. Απλα βομβαρδιζομαστε τοσα χρονια απο τα ΜΜΕ με ατομα που τα δοντια τους ειναι σαν του Ρος στο "Friends"

Τι έχω πάθει καλέ; Πάλι θα συμφωνήσω με τον Λόριεν;;;; :hmm:

Ναι τα δόντια μας δεν είναι φυσιολογικό να είναι κατάλευκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top