Τι είναι αυτό που όταν το θυμάστε σας χαλάει;

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Eίμαι τοσο συναισθηματικός χαρακτήρας που νοσταλγώ παρα πολλα και μελαγχολώ αρκετα ευκολα...(οχι δεν ειμαι downιασμενος ολη μερα...ακριβως τ'αντίθετο μάλιστα!. ;) )
Μάλιστα υπαρχει κι ενα τραγουδι που ηταν το τραγουδι μας με την πρώην κοπέλα μου το οποιο πλεον δεν θελω να ακούω.(Ασχετα αν έχει κλείσει σαν κεφάλαιο αυτο πια)
To Spanish Eyes των Backstreet boys...(Mην γελάτε ρε 'σεις!:P Είναι καλη μπαλαντα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,865 μηνύματα.
Εγω αν είχα μείνει στα τραγούδια καλά θα ήταν. Κάνω το άλλο. Όσον αφορά κοπέλες (δυνατοί έρωτες): Όταν βγαίνω με κάποια, συνδέω το μέρος με εκείνη, κι οταν ξαναπερνάω, πάντα μα πάντα τη θυμάμαι. Κι αν έχει συμβεί κάτι αρνητικό που κάποτε με χάλασε, τώρα δε θα με χαλάσει γιατί είναι ακριβώς αυτό που δε μπορώ να επηρρεάσω. Το παρελθόν μου! Όσον αφορά κάποιους φίλους ή κάποιους συγγενείς ή λοιπές κοινωνικές ομάδες που έτυχε κάποτε να με εκνευρίσουν, εχουν πάρει ήδη τον "εξοπλισμό του δύτη" απο μένα και την έχουν κάνει με ελαφρά:clapup: :clapup: :clapup:

Συνεπώς ναι μεν πάντα θα προσπαθήσει να με χαλάσει κάτι αλλά εχω μάθει να μην παρατάω τη ζωή μου τόσο εύκολα και έτσι τη διαμορφώνω τάχιστα ώστε αυτό το κάτι να με απασχολεί όλο και λιγότερο. Άλλωστε είμαι γνωστό αγύριστο κεφάλι που σχεδόν πάντα πετυχαίνει!:clapup:

Γενικά τι είμαστε όμως. Άνθρωποι στο όνομα όλοι μας. Χαλάμε ο ενας τον άλλο. Γι' αυτό όσα πόστ διάβασα περιείχαν άμμεσες ή έμμεσες αναφορές σε ανθρώπους που μας χάλασαν/στενοχώρησαν. Ακόμα και το δικό μου. Όπως είχε πει και μια ηθοποιός στο Battlestar Galactica: "Humans are masters of self-destruction".

Πάμε γερά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
με χαλαει οταν θυμαμαι οτι ημουν ΤΟΣΟ ηλιθια και ντραπηκα να πω οχι σε ενα επαγγελματικο ταξιδι με συνεπεια να χασω την τελευταια εβδομαδα του μπαμπα μου.. τυψεις? δεν νομιζω να φυγουν ποτε... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
:S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
με χαλαει οταν θυμαμαι οτι ημουν ΤΟΣΟ ηλιθια και ντραπηκα να πω οχι σε ενα επαγγελματικο ταξιδι με συνεπεια να χασω την τελευταια εβδομαδα του μπαμπα μου.. τυψεις? δεν νομιζω να φυγουν ποτε... :(


:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από evouli:
με χαλαει οταν θυμαμαι οτι ημουν ΤΟΣΟ ηλιθια και ντραπηκα να πω οχι σε ενα επαγγελματικο ταξιδι με συνεπεια να χασω την τελευταια εβδομαδα του μπαμπα μου.. τυψεις? δεν νομιζω να φυγουν ποτε... :(

omg :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
γενικά δεν "χαλιέμαι" εύκολα,αλλά επειδή πάντα θα υπάρχουν τριγύρω μας άνθρωποι έτοιμοι και πρόθυμοι να μας ποδοπατήσουν (κυρίως συναισθηματικά),έχουν υπάρξει περιπτώσεις που έχω "χαλαστεί" πολύ άσχημα.. :rant::( :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

actaestfaboula

Νεοφερμένος

Η actaestfaboula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
υπάρχουν άπειρα πράγματα που όταν τα θυμάμαι,με χαλάνε!:( όσα είχαν να κάνουν με πρακτικά πράγματα,τα ξεπερνάω κ δεν με νοιάζει κ πολύ...
με χαλάει απίστευτα,όμως,όταν θυμάμαι ανθρώπους που τους έχασα από κοντά μου και από τη ζωή μου γενικότερα,λόγω κακής δικής μου συμπεριφοράς απέναντί τους,ουσιαστικά με χαλαέι το γεγονός ότι σε αρκετές περιπτώσεις συμπεριφέρθηκα έτσι,όπως δεν θα ήθελα ποτέ να μου συμπεριφέρονται...κάτι τέτοιο,τελοσπάντων!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panathas

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Εγώ πέφτω όταν ακούω το τραγούδι που έχω βάλει στην υπογραφή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
:( :( :(


Αυτό που πάντα με χαλάει...
και πιστεύω πως δεν θα ξεπεράσω απόλυτα ποτέ...,
είναι "ο θάνατος της μητέρας μου" :( :( :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τα τελευταία γεγονότα...Βασικά με τσατίζουν και με ρίχνουν....Αλλά είμαι τυχερή που έχω υπέροχους ανθρώπους δίπλα μου για να με στηρίξουν και να μου δείξουν πόσο πολύ με αγαπάνε και αυτό έχει την μεγαλύτερη σημασία 8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
:( :( :(


Αυτό που πάντα με χαλάει...
και πιστεύω πως δεν θα ξεπεράσω απόλυτα ποτέ...,
είναι "ο θάνατος της μητέρας μου" :( :( :(

:'(:'(:'(:'( όντως απο όσα εχουν γραφτεί θεωρώ πως είναι το πιο σημαντικό γεγονός,αυτό ούτε εγώ θα το ξεπερνούσα ευκολα:/:
κουράγιο κούκλα μου:console:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:

:'(:'(:'(:'( όντως απο όσα εχουν γραφτεί θεωρώ πως είναι το πιο σημαντικό γεγονός,αυτό ούτε εγώ θα το ξεπερνούσα ευκολα:/:
κουράγιο κούκλα μου:console:


Σε ευχαριστώ πολύ, κούκλα μου.

Είναι τρομερό, είναι τόσο επώδυνη η εμπειρία αυτή, που μακάρι..., να μην την πέρναγε κανένας..., αλλά δυστυχώς είναι η φυσική ροή των πραγμάτων αυτή..., οπότε αν δεν την περάσει κάποιος, σε κάποια στιγμή της ζωής του..., δεν θα είναι φυσιολογικό..., κακό θα είναι και αυτό, ίσως μάλιστα χειρότερο... :( :( :(




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
όταν σκέφτομαι στις 10 Ιούνη οτι ήμουν στο κρατικό της Νίκαιας και το αγόρι μου στο χειρουργείο:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πωπω, ρε παιδιά... μερικά πράγματα εδώ μέσα είναι πολύ δυνατά, για να πω εγώ κάτι...
Εύχομαι το soundtrack της ζωής μας να γεμίσει με "από τα άλλα" τραγούδια, γεμάτα ευτυχισμένες αναμνήσεις...!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Μια φιλη, και το ποσο σκάρτα μου φέρθηκε. Αυτο σκεφτομαι τελευταια....
και χαλιεμαι απιστευτα πολυ.

Lilith λυπαμαι για τη μαμακα σου...
κι εμενα ο μπαμπας μου, πριν χρόνια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Σε τυχαία σειρά!

Φεβρουάριο-Αύγουστο 2002 - Δεν θέλω να θυμάμαι
Θητεία - Αυτόματος Εκνευρίσμός
Οι γονείς μου - Διαχρονικά και σταθερή αξία
Το ατελείωτο προπέτασμα βλακείας στην ζωή
Και ο Αύγουστος που όλοι έχουν κάπου να πάνε εκτός από μένα - Φέτος τσούζει και πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith

Δραστήριο μέλος

Η Ισιδώρα Π. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας. Έχει γράψει 608 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Σε τυχαία σειρά!
.....
Και ο Αύγουστος που όλοι έχουν κάπου να πάνε εκτός από μένα - Φέτος τσούζει και πολύ


Γιατί φίλε μου, γιατί δεν έχεις και εσύ να πας κάπου...???
Τι περισσότερο έχουν, όλοι οι άλλοι...?????

[εάν βέβαια θέλεις μου απαντάς, μιας και είναι και Αύγουστος και πράγματι στην Αθήνα έχουμε μείνει μόνο εμείς και εμείς...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lilith:
Γιατί φίλε μου, γιατί δεν έχεις και εσύ να πας κάπου...???
Τι περισσότερο έχουν, όλοι οι άλλοι...?????

[εάν βέβαια θέλεις μου απαντάς, μιας και είναι και Αύγουστος και πράγματι στην Αθήνα έχουμε μείνει μόνο εμείς και εμείς...]

Εδώ θάβω τους γονείς μου χύμα αυτό θα έχω πρόβλημα:whistle: (Βέβαια πιθανά σαν μάνα να με βρίζεις αλλά τι να κάνουμε)
Το βασικό πρόβλημα είναι ότι ως Αρμενικής καταγωγής δεν έχουμε κάποιο συγγενικό σπίτι στην επαρχία και λεφτά για διακοπές δεν υπήρχαν! Και επειδή οι πλειοψηφία των Αθηναίων είναι το πολύ 2ης γενιάς, άρα έχουν κάποιο συγγενικό σπίτι στην επαρχία, όλοι εξαφανίζονται τον Αύγουστο τουλάχιστον! Ειδικά παλαιότερα το εξαφάνισμα ήταν πολύ έντονο! Ξέρετε τι μπάσκετ έχω παίξει με 40άρες μικρός?? Τώρα δεν τσουλάει και ειδικά με δουλειά!
Και η μεγαλύτερη πίκρα φέτος είναι ότι πρώτη φορά το οικονομικό δεν είναι θέμα, αλλά έχουμε πρόβλημα παρέας!Και θα σκάσω!:mad17:
Και με βγάζει έξω από τα ρούχα μου το γεγονός ότι λόγω οικογενειακής βλακείας δεν θα είμαι τουλάχιστον μόνος αλλά θα είμαι με τους γονείς μου!!!!:rant: :rant: :wall: :wall: :angry:
Πάλι καλά που έχω και δουλειά μπας και γράψω λίγο κώδικα και γουστάρω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Demelene:
Εδώ θάβω τους γονείς μου χύμα αυτό θα έχω πρόβλημα:whistle: (Βέβαια πιθανά σαν μάνα να με βρίζεις αλλά τι να κάνουμε)
Το βασικό πρόβλημα είναι ότι ως Αρμενικής καταγωγής δεν έχουμε κάποιο συγγενικό σπίτι στην επαρχία και λεφτά για διακοπές δεν υπήρχαν! Και επειδή οι πλειοψηφία των Αθηναίων είναι το πολύ 2ης γενιάς, άρα έχουν κάποιο συγγενικό σπίτι στην επαρχία, όλοι εξαφανίζονται τον Αύγουστο τουλάχιστον! Ειδικά παλαιότερα το εξαφάνισμα ήταν πολύ έντονο! Ξέρετε τι μπάσκετ έχω παίξει με 40άρες μικρός?? Τώρα δεν τσουλάει και ειδικά με δουλειά!
Και η μεγαλύτερη πίκρα φέτος είναι ότι πρώτη φορά το οικονομικό δεν είναι θέμα, αλλά έχουμε πρόβλημα παρέας!Και θα σκάσω!:mad17:
Και με βγάζει έξω από τα ρούχα μου το γεγονός ότι λόγω οικογενειακής βλακείας δεν θα είμαι τουλάχιστον μόνος αλλά θα είμαι με τους γονείς μου!!!!:rant: :rant: :wall: :wall: :angry:
Πάλι καλά που έχω και δουλειά μπας και γράψω λίγο κώδικα και γουστάρω!

εεεελα καλο μου, συνελθε!!!
κανε κανα μπανακι, ε? μηγραφεις μονο κωδικα, βγες να λιαστεις και λιγο.. :):) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top