Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έχω διαβάσει / ακούσει τα χειρότερα για το SP3 των XP. Μέχρι και για crashάρισμα Η/Υ. 8)

Still επειδή δεν μ' αρέσουν τα λόγια του αέρα να πάρω και καμιά άποψη από 'δω. Υπάρχει κανένας που το 'χει βάλει και δεν συνάντησε κάποιο πρόβλημα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχω διαβάσει / ακούσει τα χειρότερα για το SP3 των XP. Μέχρι και για crashάρισμα Η/Υ. 8)

Still επειδή δεν μ' αρέσουν τα λόγια του αέρα να πάρω και καμιά άποψη από 'δω. Υπάρχει κανένας που το 'χει βάλει και δεν συνάντησε κάποιο πρόβλημα;
Αν το βάλεις αμέσως μετά από format είσαι μια χαρά κατά 99,999999999999%.

Ψιτ: Ακόμη XP; Βάλε 7 :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Obscura

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Obscura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,515 μηνύματα.
Κάθισα μετά από κανα τετράμηνο στον Desktop και μετά από επανεκκίνηση μου βγάζει: CPU is unworkable or has changed. Για να μη βγαίνει αυτό το μήνυμα δεν είχα παρά να πάω στο BIOS και απλώς να δώσω save changes and quit χωρίς να κάνω καμιά αλλαγή. Αναρωτιέμαι όμως γιατί μου το έβγαλε στο άκυρο; Έχει σημασία που είχα να ανοίξω τον υπολογιστή καιρό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
Έχει σημασία που είχα να ανοίξω τον υπολογιστή καιρό;
Ναι.
Αν το pc σου είναι 3ετών και άνω η μπαταρία έχει εξασθενίσει αρκετά ώστε να μην κρατάει τις όποιες ρυθμίσεις έχεις κάνει γιά αρκετό καιρό.Οπότε το BIOS επανέρχεται στίς εργοστασιακές ρυθμίσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Melini

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Melini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Το πήρα!! ΤΟ ΠΗΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!:D:D:D
Με μεγάλη χαρά σας γράφω από το ολοκαίνουργιο Mini μου:D
Επιτέλους πήρα την απόφαση:D
Compaq Mini 110, 160 GB σκληρός, 1GB RAM, WiFi, WebCam, τρεις θύρες USB, της Παναγιάς τα μάτια δηλαδή :up::up:
Με γειά μου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moukelis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Με γειες Μελινακι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μυρτω4038

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Μελινάκι ΜΕ ΓΕΙΑ!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
παιδια πως μπορεις να ρυθμισεις τα hertz της οθονης του υπολογιστη?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ναι αλλά καλύτερα να μην πειράζεις αυτή την ρύθμιση. Η tft δουλεύουν σε μια μόνο τιμή hz ... τι πρόβλημα έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επιμηθέας

Δραστήριο μέλος

Ο Επιμηθέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 553 μηνύματα.
παιδια πως μπορεις να ρυθμισεις τα hertz της οθονης του υπολογιστη?:confused:
Έχεις Xp η Vista;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
xp εχω αλλα ακουσα οτι πρεπει να ειναι ρυθρισμενα να μην τρεμοπαιζει η οθονη , πραγμα που δεν φαινεται στο ματι..:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αυτό ισχύει μόνο στις CRT :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
αχα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο το CRT αλλα για να το λετε εσεις τοτε ειναι οκ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Να οι οπτικές διαφορές
crt_tft_lcd.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
οποτε φανταζομαι ισχυει και στα λαπτοπ αυτο..
να σαι καλα παναγιωτη :) ευχαριστω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παιδια πως μπορεις να ρυθμισεις τα hertz της οθονης του υπολογιστη?:confused:
Στο desktop σου Right Click >> Properties >> Settings (Tab) >> Advanced >> Monitor (tab) κι εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις.

Πριν κάτι μέρες την ρύθμισα (TFT είναι) από τα 60 στα 75 Hz και προσωπικά με ξεκουράζει. :)
Μου είχε διαθέσιμες δύο επιλογές στις οποίες δουλεύει η οθόνη (60, 75) και αυτές τις συχνότητες τις έχω δει και σε πολλές άλλες TFT οθόνες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Στο desktop σου Right Click >> Properties >> Settings (Tab) >> Advanced >> Monitor (tab) κι εκεί θα βρεις τις ρυθμίσεις.

Πριν κάτι μέρες την ρύθμισα (TFT είναι) από τα 60 στα 75 Hz και προσωπικά με ξεκουράζει. :)
Μου είχε διαθέσιμες δύο επιλογές στις οποίες δουλεύει η οθόνη (60, 75) και αυτές τις συχνότητες τις έχω δει και σε πολλές άλλες TFT οθόνες.

μα αυτο ακουσα και γω βρε γιωργο γιαυτο ρωτησα.. πηγα εκει που μου ειπες , τα βρηκα αλλα εμενα δεν μου δινει αλλη επιλογη, μονο 60 εχει σαν επιλογη.:confused: παταω το τοξο εκει που λεει τα hertz αλλα παλι 60 δειχνει.. μπας και πρεπει να κανω κατι αλλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria1025

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria1025 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παιδια σορυ για το ασχετο αλλα δεν ηθελα να ανοιξω αλλο θεμα. Απλα εχω ενα χαζο πρoβληματακι με το pc. Εχει να κανει με την εκτυπωση φωτογραφιων. Αν θελει καποιoς να βοηθησει ας στειλει ενα pm. Thanks.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά έχω λάπτοπ και θέλω να κάνω φορμάτ αλλά έχω χάσει τους drivers!!!!
Ποιοι drivers χρειάζονται.....;;;;;


1)κάρταγραφικών(intel)
2)ηχεία,μικρόφωνο,κάμερα(realtec)
3)Το "ποντίκι" του λάπτοπ(synaptics)
4)Τι άλλο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
Παιδιά έχω λάπτοπ και θέλω να κάνω φορμάτ αλλά έχω χάσει τους drivers!!!!
Ποιοι drivers χρειάζονται.....;;;;;


1)κάρταγραφικών(intel)
2)ηχεία,μικρόφωνο,κάμερα(realtec)
3)Το "ποντίκι" του λάπτοπ(synaptics)
4)Τι άλλο;

Μας λες το μοντέλο του laptop και κάνουμε μετά κουμάντο αρχηγέ.

2) τα ηχεία δεν θέλουν divers :P, η κάρτα ήχου θέλει
3) κάποια όπως το ποντίκι τα βλέπουν τα windows κατ ευθείαν, αλλά π.χ. δίνει και η synaptics ένα ακόμη πρόγραμμα για κάποιες ακόμα λειτουργίες
4) Οτιδήποτε από τα παρακάτω έχει το λαπ σου: κάρτα wifi, bluetooth, 56k modem, card reader και πολλλοίιιιιι controlers για διάφορα πραγματάκια.

Μοντέλο λάπτοπ για να τα φτιάξουμε τα πάντα όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top