Κριτικές για ρούχα και παπούτσια

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.



:inlove:



εεεεε? ψηνομαι πολυ αγρια:D

:no:

είναι λίγο υπερβολικό, και μεγαλίστικο κατα τη γνώμη μου.. νέα κοπελίτσα είσαι!
και γενικά δεν μου αρέσει το ανακάτεμα χρυσός με ασήμι- θέλει και πολλή προσοχή στο με τι θα το συνδυάσεις για να μη φαίνεται κιτς. πφφ :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
:( τα στρασακια το κανουν λιγο υπερβολικο....

αλλα το θελω για καλο... και επιτηδες διαλλεξα να συνδυαζει χρυσο και ασημι. ειναι και η αποχρωση του χρυσου καπως πιο ανοιχτη και νομιζα οτι το κολακευε.. :/

απλα σκεφτομουν, πως ενα τετοιο ρολοι δε θελει αλλα μπιχλιμπιδια και απλο ντυσιματακι, και ξεχωριζει...

νεραιδα, δε βρηκα καλυτερη φωτο στο νετ.. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Μεγειές Μαίρη! Σούπερ είναι!:D

Κάπου το είχα ξαναβάλει, αλλά βρήκα ακριβώς το χρώμα και το σχέδιο και τα ξαναβάζω, γιατί δεν τα χορταίνω.:P
Πήρα αυτά:

Και είμαι και πολύ μούρη να ούμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Love δειχνει ωραιο, αλλα συμφωνω με Καλυψω πως ειναι ισως υπερβολικο για την ηλικια σου...
Ο συνδυασμος δε του χρυσου με το ασημι καθε αλλο παρα δυσκολος ειναι...Ισα ισα που μπορει να φορεθει περισσοτερες φορες απ οτι εαν ηταν ενα απο τα δυο χρωματα αφου μπορει να συνδυαστει με αξεσουαρ, μπιζου, κοσμηματα τελος παντων χρυσα και ασημενια. Θελω να πω πως εαν φορουσες κατι ασημενιο στο λαιμο πχ θα μπορουσες να το φορεσεις, ενω εαν ηταν ολο χρυσο δε θα ηταν φρονιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evlo

Νεοφερμένος

Η Evlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δε μαρεσει. Πολυ φορτωμενο. Θα περιμενα να το δω σε καμια 50αρα πλουσια και με βλεμμα αφυψηλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δε μαρεσει. Πολυ φορτωμενο. Θα περιμενα να το δω σε καμια 50αρα πλουσια και με βλεμμα αφυψηλου.

Σιγα καλε...περιεργη φαντασια εχεις..
Εγω ανετα θα το φορουσα...και δεν ειμαι 50.
Γκαις εντ γκερλες τετοιου ειδους ρολογια δεν ειναι για καθημερινη χρηση. Οποτε εαν χρειαστει να φορεσεις κατι πολυ καλο, ενα τετοιο ρολοι παιζει ανετοτατα το ρολο του κοσμηματος.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Και ενα κοσμημα τοσο φορτωμενο δε θα μου πολυαρεσε οπότε there you have it.

Γενικα ειμαι της ποιοτητας οχι της ποσοτητας ακομα και στο design. Οταν κατι το φορτωνουν με πετρες και χρυσα κλπ, εμενα μου δειχνει απουσια φαντασιας απο τον σχεδιαστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ναι οκ μην αγχεσαι, δεν ειναι για αντρες τετοιου ειδους ρολογια-κοσμηματα! :)
Να εισαι σιγουρος οτι ειναι ποιοτικο, δεν εχει γυαλινες χαντρες πανω.:p

Ενιγουει, θεμα γουστου ειναι και σωστης χρησης. Καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο.

Προσωπικα μετα χαρας να φορουσα ενα τετοιο ρολοι με ενα καλο φορεμα χωρις καποιο αλλο κοσμημα.
Ειναι τι σου αρεσει και πως το συνδυαζεις. Ο μυλος ο δικος μου π.χ ειναι απο τους καλους. Ολα τα αλεθει...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το αν εχει πολυ ακριβες πετρες επανω ή πιο φθηνες δεν επηρεαζει (για μενα) την ποιοτητα εμφανισης και τοσο. Αλλωστε δε μπορω με το ματι να ξερω αν μια πετρα ειναι λιγο ή πολυ ακριβη. Το κοστος υλικων δλδ δεν ανεβαζουν την εμφανιση απαραιτητα, αυτο εννοω. Αλλα ναι, ειναι θεμα γουστου σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Το αν εχει πολυ ακριβες πετρες επανω ή πιο φθηνες δεν επηρεαζει (για μενα) την ποιοτητα εμφανισης και τοσο. Αλλωστε δε μπορω με το ματι να ξερω αν μια πετρα ειναι λιγο ή πολυ ακριβη. Το κοστος υλικων δλδ δεν ανεβαζουν την εμφανιση απαραιτητα, αυτο εννοω. Αλλα ναι, ειναι θεμα γουστου σιγουρα.

Σαφως και την ανεβαζουν, απλα δε γνωριζουν ολοι απο μεταλλα και πολυτιμους λιθους...
Ειναι σα να μου λες οτι "μευθαυριο" αντι να παρεις βερα απο λευκοχρυσο ή χρυσο θα αγορασεις απο ασημι ή απλα επιχρυσωμενη, επειδη καποιοι δεν μπορουν με το ματι να καταλαβουν τη διαφορα...
Ενιγεουει, τουλαχιστον συμφωνουμε στο οτι ειναι θεμα γουστου...
Εν προκειμενω, σε καποιους αρεσει η πολυτελεια και σε καποιους αλλους οχι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ειπα "Το κοστος υλικων δλδ δεν ανεβαζουν την εμφανιση απαραιτητα".

Και αλλο εμφανιση..αλλο αξια. Σε μερικα ατομα κατι ειναι πιο ωραιο επειδη εχει ακριβοτερα υλικα, ακομα κι αν δε μπορουν να διακρινουν τη διαφορα. Απλα αν τους το πεις. Οπως και με ρουχα. Δε τους λες την μαρκα, και μπορει να σου πουν "ε καλουτσικο". Αν ηξεραν οτι ειναι μια ακριβη ομως "ωωω πολυ ωραιο". κλπ. Δλδ η εμφανιση και η αξια δεν ειναι απαραιτητα σε αναλογικη συναρτηση μεταξυ τους. Συχνα ειναι, αλλά οχι παντα.

"Μεθαυριο" αν εβρισκα κατι πιο ωραιο αλλα φθηνοτερο απο κατι αλλο που δεν ειναι τοσο ομορφο αλλα ειναι χρυσο, θα προτιμουσα το πιο ομορφο. Αν μετρουσαμε την αξια της κινησης της βερας με βαση την αξια αγορας της τοτε πρεπει μοιραια να καταληξουμε οτι οσο πιο πλουσιος εισαι τοσο πιο πολυ αγαπας :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειπα "Το κοστος υλικων δλδ δεν ανεβαζουν την εμφανιση απαραιτητα".

Και αλλο εμφανιση..αλλο αξια. Σε μερικα ατομα κατι ειναι πιο ωραιο επειδη εχει ακριβοτερα υλικα, ακομα κι αν δε μπορουν να διακρινουν τη διαφορα. Απλα αν τους το πεις. Οπως και με ρουχα. Δε τους λες την μαρκα, και μπορει να σου πουν "ε καλουτσικο". Αν ηξεραν οτι ειναι μια ακριβη ομως "ωωω πολυ ωραιο". κλπ. Δλδ η εμφανιση και η αξια δεν ειναι απαραιτητα σε αναλογικη συναρτηση μεταξυ τους. Συχνα ειναι, αλλά οχι παντα.

"Μεθαυριο" αν εβρισκα κατι πιο ωραιο αλλα φθηνοτερο απο κατι αλλο που δεν ειναι τοσο ομορφο αλλα ειναι χρυσο, θα προτιμουσα το πιο ομορφο. Αν μετρουσαμε την αξια της κινησης της βερας με βαση την αξια αγορας της τοτε πρεπει μοιραια να καταληξουμε οτι οσο πιο πλουσιος εισαι τοσο πιο πολυ αγαπας :P

Μα τι λες τωρα?!
Συγκρινεις τους φαντασμενους με αυτους που μπορουν να διακρινουν την καλη ποιοτητα ειτε προκειται για κοσμηματα ειτε για καποιο ειδος ρουχισμου, υποδηματων κ.ο.κ?!
Και θα ελεγα οτι κακως συγκρινεις τους πολυτιμους λιθους με το ρουχισμο. Το ιδιο καλης ποιοτητας ρουχο μπορεις να το βρεις και πολυ φθηνο αλλα και πολυ ακριβο.Ενω οι τιμες 2 μπριγιαν π.χ του ιδιου μεγεθους, της ιδιας κοπης, των ιδιων καρατιων θα ειναι ιδιες, με ισως καποια μικρη διαφορα.
Και για να το ξεκαθαρισουμε...εκεινον που τον ενδιαφερει η ποιοτητα ειτε παρει μεταξωτο μπλουζακι απο τα καλαθια του παζαριου ειτε απο την μπουτικ της ταδε φιρμας, ειναι το ενα και το αυτο. Οι φαντασμενοι που ενδιαφερονται περι φιρμας και σφουγγαροπανο της Σανελ να τους δωσεις για μπλουζακι, θα τους αρεσει. Και οπως καταλαβαινεις δεν αναφερομαι σε αυτου του ειδους τους αγοραστες.

Λεπον, περι βερας...μην πας την κουβεντα αλλου ντ' αλλου. Ποιος μιλησε για αξια κινησης?!
Αναφερθηκα στη "βερα" καλο μου αγορι σκοπιμως, επειδη θα ειναι ενθυμιο ζωης και θα φροντισει κανεις να παρει κατι που θα αντεξει στο χρονο, δε θα μαυρισει και δε θα σκουριασει. Οποτε το να ειναι απο καλο μεταλλο, το οποιο καλω ή κακως ειναι και ακριβο, φανταζομαι πως επιβαλλεται και δεν εχει να κανει με την αξια της κινησης οπως απερισκεπτα θελησες να το παρουσιασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Δλδ ξερεις πολλες βερες που σκουριαζουν ή που ειναι απο "κακο" ασημι ή "κακο" χρυσο ; Για να μην σκουριασει και μαυρισει ειναι ευκολο να βρεις και χωρις να ειναι ακριβη. Τωρα μιλαμε να σου ζητησουν κατι αντιστοιχο του ρολογιου με τα 39348332292 διαμαντακια πανω, ωστε να το εκτιμησουν. Γιαυτο ειπα για αξια κινησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Δλδ ξερεις πολλες βερες που σκουριαζουν ή που ειναι απο "κακο" ασημι ή "κακο" χρυσο ; Για να μην σκουριασει και μαυρισει ειναι ευκολο να βρεις και χωρις να ειναι ακριβη. Τωρα μιλαμε να σου ζητησουν κατι αντιστοιχο του ρολογιου με τα 39348332292 διαμαντακια πανω, ωστε να το εκτιμησουν. Γιαυτο ειπα για αξια κινησης.

Παλι ξεφευγεις !
Ποιος μιλησε περι εκτιμησης αναλογα με την τιμη?! Αυτο που ειπα εινα οτι και αυτο με τα διαμαντια εχει ποιοτητα και φαινεται! Το ποσα διαμαντια εχει ή δεν εχει ειναι θεμα γουστου και δεν αναφερθηκα επ αυτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Νομιζω πως ειπες οτι αν η βερα δεν ειναι ακριβη μπορει να ειναι μαπα και να σκουριασει ή μαυρισει. Και απανταω οτι δεν χρειαζεται να ειναι ακριβη για να μην σκουριασει. Δε θα την παρω και απο περιπτερο. Αρα το παραδειγμα με τη βερα μαλλον δεν κολλαει.

Ειναι απλα θεμα γουστου. Σε αλλον οσο πιο φανταχτερο και ακριβο και αστραφτερο ειναι κατι , τοσο περισσοτερο του αρεσει. Εγω δεν το προσεγγιζω καν ετσι. Η ομορφια για μενα δεν περιοριζεται αναγκαστικα απο κατι οπως το κοστος υλικων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Κοσμοϊστορικόν γεγονός: Συμφωνώ με τον Lorien! :P

Γενικά όσο πιο φορτωμένο είναι ένα ρούχο/κόσμημα/οτιδήποτε, τόσο λιγότερο μου αρέσει. Less is more και ο μινιμαλισμός συνήθως παράγει το κομψότερο και πιο aesthetically pleasing αποτέλεσμα.
Και ο μαξιμαλισμός μπορεί να καταλήξει σε κάτι ωραίο, αλλά εκεί πρέπει να είσαι πραγματικά καλλιτέχνης για να το καταφέρεις (και οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Νομιζω πως ειπες οτι αν η βερα δεν ειναι ακριβη μπορει να ειναι μαπα και να σκουριασει ή μαυρισει. Και απανταω οτι δεν χρειαζεται να ειναι ακριβη για να μην σκουριασει. Δε θα την παρω και απο περιπτερο. Αρα το παραδειγμα με τη βερα μαλλον δεν κολλαει.

Ειναι απλα θεμα γουστου. Σε αλλον οσο πιο φανταχτερο και ακριβο και αστραφτερο ειναι κατι , τοσο περισσοτερο του αρεσει. Εγω δεν το προσεγγιζω καν ετσι. Η ομορφια για μενα δεν περιοριζεται αναγκαστικα απο κατι οπως το κοστος υλικων.

Καταρχας τα διαβασες τα ποστ μου? Ή μονη μου τα γραφω μονη μου τα διαβαζω?!
Ενιγεουει...ειπα : "
Αναφερθηκα στη "βερα" καλο μου αγορι σκοπιμως, επειδη θα ειναι ενθυμιο ζωης και θα φροντισει κανεις να παρει κατι που θα αντεξει στο χρονο, δε θα μαυρισει και δε θα σκουριασει. Οποτε το να ειναι απο καλο μεταλλο, το οποιο καλω ή κακως ειναι και ακριβο, φανταζομαι πως επιβαλλεται και δεν εχει να κανει με την αξια της κινησης οπως απερισκεπτα θελησες να το παρουσιασεις."

Μιλησα οπως βλεπεις για καλο μεταλο, το οποιο ειναι ακριβο ειτε σου αρεσει ειτε οχι. Δε μιλησα για βερα απο χρυσο με 100 διαμαντια πανω. Μιλησα αποκλειστικα για μεταλλο. Τωρα εαν το φορτωμενο αρεσει ή οχι ειπαμε νομιζω οτι ειναι θεμα γουστου και δεν εχει να κανει με ποιοτητα.

Σε αυτο : "
Η ομορφια για μενα δεν περιοριζεται αναγκαστικα απο κατι οπως το κοστος υλικων"...δηλαδη ακριβως το ιδιο σχεδιο, χρωμα κ.λ.π. σε μπλουζα ας πουμε εαν ειναι απο ενα αθλιο συνθετικο υφασμα ειναι το ιδιο ομορφο με κεινο που ειναι απο ενα ποιοτικο υφασμα? Ελπιζω πως οχι...

Ενιγεουει, προσωπικα προτιμω την ποιοτητα ακομα και ειναι απο παγκο και καλαθια, παρα το αντιθετο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αντε βρε που συμφωνησαμε τωρα μονο! Απλά οι αλλες ειναι με θετικες και ειναι σιωπηλες, ninja.

Συμφωνουμε οντως. Οσο πιο φορτωμενο ειναι κατι, τοσο πιο καλλιτεχνης πρεπει να σαι για να βγει καλο. Και παλι μεχρι ενα σημειο. Αμα φτασει να εχει 30 μπαχαρικα η σαλτσα, χανει αντι να κερδιζει, οσο μαγειρας και να σαι.

Πχ απο τα παρακατω ρολογια :

Αυτο φωναζει "rich" :



ενω πχ αυτα φωναζουν "smart n elegant" : (τυχαια τα βρηκα για να δωσω το στιγμα ως προς τον τυπο-ιδεα ρολογιου που καμουφλαρεται σε βραχιολι)

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Συμφωνώ με Michelle και Lorien.

Έψαχνα να βρω εικόνες δαχτυλιδιών και να ενισχύσω την άποψή μου και έπεσα πάνω σε αυτό :


Αν ποτέ μου κάνει πρόταση γάμου κάποιος και θέλει σωνει και ντε να με πάρει δαχτυλίδι, μπορείτε να του το δείξετε;
Pleaaaase!:baby:
Btw 69 ευρά κάνει. Λέτε να μου σκουριάσει;:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top