Πόσο "εύκολα" χωρίζετε;

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από avaptistos:
Κάνουμε σχέσεις για να γεμίσουμε τα κενά μας και χωρίζουμε επειδή τα κενά αυτά δε καλύφθηκαν ή τα κενά φούλαραν..

Τι θλιβερή σκέψη:( :( :(
Σαν να λες κάνουμε σχέσεις εξ ανάγκης:(
Όχι ότι δεν περιέχει μια δυνατή δόση αλήθειας αυτό που γράφεις αλλά αρνούμαι πεισματικά να δεχθώ ότι προσπαθώ να καλύψω (για την δική μου περίπτωση μιλάω ναι) κενά μέσω κάποιου άλλου.Χαμένο απο χέρι, ο άλλος θα φύγει τα κενά θα μείνουν.Πρώτα θέλω να τα βρω εγώ με τον εαυτό μου (στο σημείο που μπορώ) να σταθώ στα πόδια μου και μετά να επιλέξω κάποιον για να συμπορευτεί μαζί μου ισότιμα κι όχι ως σωσίβιο.Αυτό προυποθέτει για μένα μια ουσιαστική σχέση και δεν μετρώ τις σχέσεις που είναι just for f**k (τον κανω κι αυτό τον διαχωρισμό:P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Green Bunny

Νεοφερμένος

Η Green Bunny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
avaptistos: Κοίτα 'δω βερμπαλισμοι... :P Τι είναι αυτά που λές για εκμετάλλευση?? Εξαρτάται πως την ορίζεις. Βασικά, πρακτικά δεν είναι δυνατόν να υπάρχει εκμετάλλευση, ειδικά από τη στιγμή που ο καθένας μένει εκούσια στη σχέση του. Μάλλον αυτό που λές εσύ εκμετάλλευση εγώ θα το ονόμαζα "αλληλοσυμπλήρωση". (Εχοντας ώς δεδομένο ότι υπάρχει καλή πίστη και από τις 2 μεριές. Γιατί αλλιώς δε σουτκεις γκόουζ λονγκ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να κάνει σχέσεις, αλλά δεν είναι όλες οι σχέσεις που κάνει από ανάγκη.Και στο κάτω κάτω, η επιλογή με ποιόν θα κάνει σχέσεις παραμένει δική του, έχει δεν έχει ανάγκη να τις κάνει.
Την αλληλοεκμετάλλευση μπορεί κάποιος να την πει άγραφη συμφωνιά μεταξύ των δύο πλευρών, που αν λειτουργεί σωστά βγαίνουν όλοι κερδισμένοι.Η λέξη "εκμετάλλευση" προϋποθέτει ότι η μία πλευρά βρίσκεται αδικημένη στο τέλος, ενώ σε μια υγιή σχέση, ακόμα και με άδοξο τέλος, όλοι κάτι έχουν πάρει, έστω εμπειρίες που θα χρησιμεύσουν στο μέλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milopita!!!

Νεοφερμένος

Η milopita!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Ο άνθρωπος έχει ανάγκη να κάνει σχέσεις, αλλά δεν είναι όλες οι σχέσεις που κάνει από ανάγκη.Και στο κάτω κάτω, η επιλογή με ποιόν θα κάνει σχέσεις παραμένει δική του, έχει δεν έχει ανάγκη να τις κάνει.
Την αλληλοεκμετάλλευση μπορεί κάποιος να την πει άγραφη συμφωνιά μεταξύ των δύο πλευρών, που αν λειτουργεί σωστά βγαίνουν όλοι κερδισμένοι.Η λέξη "εκμετάλλευση" προϋποθέτει ότι η μία πλευρά βρίσκεται αδικημένη στο τέλος, ενώ σε μια υγιή σχέση, ακόμα και με άδοξο τέλος, όλοι κάτι έχουν πάρει, έστω εμπειρίες που θα χρησιμεύσουν στο μέλλον.
:worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: Απλα υποκλεινομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Κάποια off-topics μετακινήθηκαν και μπορείτε να τα βρείτε εδώ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
χωριζω μονο οταν νιωθω οτι αρχισα να γινονμαι βαρος γιατι ηρθα σαν κυρια κ φευγω παλι σαν κυρια πριν με διωξουν γιατι εχω κ εναν εγωισμο μεγαλο που ειναι πολλες φορες πανω απο το νιωθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maxnikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο maxnikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φωτογράφος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πλεον πολυ ευκολα και χωρις δευτερη σκεψη.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poyka

Νεοφερμένος

Η poyka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γενικά δεν τα πάω καλά με τους χωρισμούς. Η τελευταία μου σχέση που έληξε άδοξα πριν μερικούς μήνες με διέλυσε. Νιώθω ακόμα ερωτευμένη μαζί του αλλά δεν μπορώ να αντέξω ότι ο ίδιος με ήθελε μεν αλλά με αντιμετώπιζε σαν κάτι δεδομένο. Δεν ξέρω αν με ερωτεύτηκε ποτέ γιατί απέφευγε τις εντάσεις. Ηθελε μονο διάρκεια και στηριξη. Ένιωσα σαν το δεκανίκι του. Δεν μπορούσα να συμβιβαστώ. Θέλω ο άλλος να με λατρεύει και να μου το δείχνει. Το κακό είναι οτι του είπα ότι τον λατρέυω. Ισως τώρα να θεωρεί οτι τον κοροίδεψα αφου εγώ του είπα να χωρίσουμε. Δεν έκανε όμως τιποτα να με διεκδικησει.................... Αν και ήταν ο πρώτος μου μαζί του απελυθερώθηκα εκείνος κράτουσε πολλές άμυνες. Δεν το άντεξα...........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,848 μηνύματα.
Θέλω ο άλλος να με λατρεύει και να μου το δείχνει.

Θα κάνεις πολύ καιρό να βρείς έναν τέτοιο. Όχι γιατί δεν υπάρχουν, το αντίθετο μάλιστα, υπάρχουν μια χαρά τέτοιοι άντρες. Αν όμως σε δει να μιλάς με τέτοια συναισθηματική ζημία/μελαγχολία, δεν πρόκειται να σου τα εμπιστευτεί αυτά. Κανείς δεν θέλει να επενδύει σε καρδιές που είναι ακόμα υποθηκευμένες σε αισθήματα για πρώην!

Γι αυτό λοιπόν συμβουλή: Δεν έχει σημασία πόσο εύκολα χωρίζουμε τον άλλο στα λόγια, πρέπει να καταφέρουμε να τον χωρίσουμε κι από μέσα μας.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Θα κάνεις πολύ καιρό να βρείς έναν τέτοιο. Όχι γιατί δεν υπάρχουν, το αντίθετο μάλιστα, υπάρχουν μια χαρά τέτοιοι άντρες. Αν όμως σε δει να μιλάς με τέτοια συναισθηματική ζημία/μελαγχολία, δεν πρόκειται να σου τα εμπιστευτεί αυτά. Κανείς δεν θέλει να επενδύει σε καρδιές που είναι ακόμα υποθηκευμένες σε αισθήματα για πρώην!

Γι αυτό λοιπόν συμβουλή: Δεν έχει σημασία πόσο εύκολα χωρίζουμε τον άλλο στα λόγια, πρέπει να καταφέρουμε να τον χωρίσουμε κι από μέσα μας.:)

valder εισαι ποιητής :worship:

γενικά δεν χωρίζω ευκολα, χωρίς να έχω και ιδιαίτερη πείρα βεβαίως βεβαίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Γι αυτό λοιπόν συμβουλή: Δεν έχει σημασία πόσο εύκολα χωρίζουμε τον άλλο στα λόγια, πρέπει να καταφέρουμε να τον χωρίσουμε κι από μέσα μας.:)

Δεν νομίζω πως το να χωρίσουμε τον άλλον απο μέσα μας είναι στο χέρι μας.. σε καμία περίπτωση.. μόνο η τύχη και οι συγκιρίες μπορουν να βοηθήσουν σε αυτό.. και ο χρόνος φυσικά πρωτίστος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Οποιος ξερει να αγαπα , λεει μια αοιδος, ξερει και να χωριζει.
Καμια σχεση δεν κρατα για παντα και μαλλον ολοι μας πρεπει να μαθουμε πως τα απολυτα ποτε και παντα καταστρεφουν πρωτα εμας τους ιδιους κι επειτα τους γυρω μας.
Αν ρωτας εμενα ποσο ευκολα χωριζω, θα σου πω πως χωριζω δυσκολα, τι εννοω?(σε ολες τις σχεσεις μου ομως ισχυει αυτο κι οχι μονο στις ερωτικες) Πρεπει τα πραματα να χουν φτασει στο απροχωρητο, δυσκολευομαι να ζητησω κατι τετοιο απο τη μεγαλη μου σχεση που εχω αγαπησει, υπολογιζω τα συναισθηματα των αλλων σε υπερμετρο βαθμο, κατι που μπορει να δαμαστει, προτιμω ναρχονται τα πραματα φυσικα οπως σε ολες τις αλλες σχεσεις..
αφου συζητας και δε τραβα αλλο απο ενα σημειο κι επειτα απομακρυνεσαι για να σκεφτεις, να συνειδητοπιησεις να ξεκαθαρισεις το τοπιο.
Το ασχημο σε καποιες περιπτωσεις ειναι οταν ο αλλος δε σου δινει τον χρονο που ζητας κι απαιτει κι εχω τυχει τετοιων περιπτωσεων, ειναι ασχημο να σε πιεζουν καθως επισης να πιεζεις.

πιστευω στην αξιοπρεπεια. ειναι αρετη. συστηνω την καλλιεργεια της ανεπιφυλακτα, σωζει εαυτο, σωζει δηλαδη τα παντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Καμια σχεση δεν κρατα για παντα και μαλλον ολοι μας πρεπει να μαθουμε πως τα απολυτα ποτε και παντα καταστρεφουν πρωτα εμας τους ιδιους κι επειτα τους γυρω μας.

Ποιός το λέει αυτό ; Γνωρίζω τουλάχιστον 4 ζευγάρια στην ηλικία των γονιών μου που ερωτεύθηκαν στο σχολείο και παντρεύτηκαν και είναι ακόμα παντρεμένοι και πολύ αγαπημένοι. Πραγματικά ζηλεύω κάτι τέτοια ζευγάρια, αυτό είναι η μόνη ουσιαστική ευτυχία, η βεβαιότητα που έχουν γι'αυτό το "για πάντα". Προσωπικά μου αρέσουν τα απόλυτα "για πάντα" και θα τα ελπίζω και θα τα οραματίζομαι και θα τα κυνηγάω όσο αντέχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
...ίσως βέβαια ο μόνος δρόμος που οδηγεί στο "για πάντα" είναι το "μαζί για σήμερα" :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ποιός το λέει αυτό ; Γνωρίζω τουλάχιστον 4 ζευγάρια στην ηλικία των γονιών μου που ερωτεύθηκαν στο σχολείο και παντρεύτηκαν και είναι ακόμα παντρεμένοι και πολύ αγαπημένοι. Πραγματικά ζηλεύω κάτι τέτοια ζευγάρια, αυτό είναι η μόνη ουσιαστική ευτυχία, η βεβαιότητα που έχουν γι'αυτό το "για πάντα". Προσωπικά μου αρέσουν τα απόλυτα "για πάντα" και θα τα ελπίζω και θα τα οραματίζομαι και θα τα κυνηγάω όσο αντέχω.

σε πιστευω, εχω πολλα παραδειγματα και πολυ δικα μου.
κατι αλλο θελω να πω εδω ομως.
αυτα τα ζευγαρια ποτε δηλωσαν ολαυτα τα χρονια αναμεταξυ τους πως θαναι για παντα μαζι και ποτε το πιστεψαν? ρωτησε τους μια μερα, βαλε τους να χουν το χερι στην καρδια καθως θα σου απαντουν και κοιτα τα ματια τους.
το παντα δε λεγεται ουτε νιωθεται, ερχεται....


(μη ζηλευεις, με τη ζηλεια δε θαχεις ποτε τη χαρα να το νιωσεις. μολις παψεις να το ζηλευεις θα ρθει το παντα να σε βρει. η ζηλια φερει εγωισμο. ο εγωισμος δε συναδει με την αγνη αγαπη που δενει τα παντοτινα ζευγαρια...:))

...ίσως βέβαια ο μόνος δρόμος που οδηγεί στο "για πάντα" είναι το "μαζί για σήμερα" :hmm:
]
ετσι ακριβως ισιλιελ! συμφωνω ''απολυτοτατα''(αν και μου τη δινει αυτη η λεξη:) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
...ίσως βέβαια ο μόνος δρόμος που οδηγεί στο "για πάντα" είναι το "μαζί για σήμερα" :hmm:

Μαζί κάθε μέρα, φίλοι και εραστές μαζί. Σπανιότατο, βράσε όρυζα.

(μη ζηλευεις, με τη ζηλεια δε θαχεις ποτε τη χαρα να το νιωσεις. μολις παψεις να το ζηλευεις θα ρθει το παντα να σε βρει. η ζηλια φερει εγωισμο. ο εγωισμος δε συναδει με την αγνη αγαπη που δενει τα παντοτινα ζευγαρια...:))

Δεν ζηλεύω μ'αυτή την έννοια βρε, καμμία σχέση, τους θαυμάζω όμως και νοιώθω απεριόριστο σεβασμό, και τους θεωρώ πρότυπά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μαζί κάθε μέρα, φίλοι και εραστές μαζί. Σπανιότατο, βράσε όρυζα.

συχνοτατο που ισως να μην κρατα για παντα.
και τι σε νοιαζει αν δεν κρατα για παντα?:)
σημασια εχει το λιγο να χει δυναμη.
ολα δικα μας γιατρε μου?:P

Δεν ζηλεύω μ'αυτή την έννοια βρε, καμμία σχέση, τους θαυμάζω όμως και νοιώθω απεριόριστο σεβασμό, και τους θεωρώ πρότυπά μου.

γιατι να χουν προτυπα οι ανθρωποι?
μηπως δε θαπρεπε?
μηπως οι ιδιοι ειναι προτυπα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
γιατι να χουν προτυπα οι ανθρωποι?
μηπως δε θαπρεπε?
μηπως οι ιδιοι ειναι προτυπα?:hmm:

Τα πρότυπα είναι απαραίτητα, τουλάχιστον για εμένα. Για να επιβιώσω ψυχολογικά, για να μην ξεχάσω ότι δεν ηττήθηκαν και δεν πουλήθηκαν όλοι. 'Exω ισχυρά πρότυπα και το θαυμάζω και θα τα θαυμάζω για πάντα, άνθρωποι που ούτε τους παίρνει χαμπάρι ο διπλανός, χωρίς τίποτα ιδιαίτερα αξιώματα και τιμές, αυτοί είναι τα πρότυπά μου, που οι νίκες τους και οι θρίαμβοί τους είναι καθημερινοί και αθόρυβοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Τα πρότυπα είναι απαραίτητα, τουλάχιστον για εμένα. Για να επιβιώσω ψυχολογικά, για να μην ξεχάσω ότι δεν ηττήθηκαν και δεν πουλήθηκαν όλοι. 'Exω ισχυρά πρότυπα και το θαυμάζω και θα τα θαυμάζω για πάντα, άνθρωποι που ούτε τους παίρνει χαμπάρι ο διπλανός, χωρίς τίποτα ιδιαίτερα αξιώματα και τιμές, αυτοί είναι τα πρότυπά μου, που οι νίκες τους και οι θρίαμβοί τους είναι καθημερινοί και αθόρυβοι.


δεκτο και σεβαστο.:)
εγω δεν εχω η μαλλον... δε θελω να εχω.
σε ολα τα προτυπα μου που ειχα αρκετα πιο μικρη, οπως ειναι φυσιλογικο για πολλα παιδια, η ηθελα να εχω ''καταφερα'' και ειδα την αλλη πλευρα του νομισματος. παντα υπαρχει. και οσοι εχουν προτυπα αρνουνται να την δουν.
δε θεοποιω κανεναν. θαυμαζω και σεβομαι. αλλα προτυπα οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
δεκτο και σεβαστο.:)
εγω δεν εχω η μαλλον... δε θελω να εχω.
σε ολα τα προτυπα μου που ειχα η ηθελα να εχω καταφερα και ειδα την αλλη πλευρα του νομισματος.παντα υπαρχει. και οσοι εχουν προτυπα αρνουνται να την δουν.
δε θεοποιω κανεναν. μπορει να θαυμαζω και να σεβομαι. αλλα προτυπα οχι, εχω εμενα ισως και κανενα.

Πρότυπο τον εαυτό μας ; Πώς είναι δυνατόν αυτό ; 'Ισως κάτι άλλο εννοείς. Ούτε εγώ θεοποιώ. Θαυμάζω τα συγκεκριμένα "αιώνια" ζευγάρια που γερνάνε αγαπημένοι μαζί. Πιστεύω αυτοί ζουν τον παράδεισο σ'αυτή τη ζωή, έστω κι αν στερούν την κοινωνία από άλλες "υπηρεσίες" τους και τους συνανθρώπους τους από περισσσότερο ενδιαφέρον επειδή είναι τόσο κολλημένοι και αφοσοιωμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top