X-Factor

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Το παρακολουθείτε καθόλου; Πρόσφατα άρχισαν τα live shows. Προσωπικά μου αρέσει απίστευτα ένας διαγωνιζόμενος για αυτό είμαι κολλημένη και το βλέπω, αλλά σε γενικές γραμμές νομίζω ότι το επίπεδο είναι ΠΟΛΥ κατώτερο από το περσινό. Οι auditions είχαν πολύ πλάκα και φέτος αφού πολλοί ατάλαντοι πήγαν να διαγωνιστούν, χωρίς βέβαια να περάσουν.

Δεν έλλειψαν και τα ευτράπελα αφού στο 2ο live show έγινε μια φάρσα για βόμβα και εκκενώθηκε όλος ο χώρος. Επίσης, δύο από τους κριτές ο Λεβέντης και ο Θεοφάνους μάλωσαν αρκετά άσχημα, μπορώ να πω.

Πιστεύετε γενικά ότι μπορεί να κάνει κάποιος καριέρα μέσα από ένα τέτοιο παιχνίδι; Αν το παρακολουθείτε ποιος σας αρέσει και ποιος νομίζετε μπορεί να τα πάει καλά στο παιχνίδι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Χθες παρακολούθησα με περισσή αηδία και ντροπή για τον χρόνο που αφιέρωσα αντί να χαπακώνομαι αντιπυρετικά έτσι όπως είμαι. Είναι ιδιαίτερα δυσάρεστη αυτή η ψευδαίσθηση εξουσίας-θεού που έχουν οι "κριτές". New inquisitors! Ήταν μια κοπέλα που δεν ανταποκρινόταν στις επιθυμίες-προσδοκίες τους και την έκαναν ρεζίλι. Δεν ήταν απαραίτητο. Καραγκιοζιλίκια προς χάρην τηλεθέασης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Δεν απευθύνομαι σε εσένα White Drum ως προς το καραγκιόζης, αλλά καραγκιόζης είναι:

Αυτός που κρίνει, πληρώνεται και γίνεται γνωστότερος στο χώρο που δρα μέσω του ριάλιτι;

Αυτός που κρίνεται, γελοιοποιείται με την προσδοκία να πληρωθεί και να γίνει γνωστός μέσω του ριάλιτι;

Αυτός που το παρακολουθεί και δίνει αξία στα καραγκιοζιλίκια του ριάλιτι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κύριε, κύριε να πω????

Όλοι οι παραπάνω. Για διαφορετικούς λόγους ο καθένας.

[εγώ πάλι σε ζάππινγκ μόνο το είδα να πω την αλήθεια, μετά το γύρισα στην 6η αίσθηση και ...στον ύπνο, αλλά τα 10' που είδα μου βγάλαν κάτι πολύ κιτς.. was it ή ιδέα μου ήταν?]


Στο ερώτημα της alis. Πιστεύω ότι κάποιος από εκεί μέσα έχει [έτσι όπως έχουν φυτρώσει 800 ανάλογα προγράμματα δεξιά κι αριστερά] ίδιες πιθανότητες με κάποιον που το κυνηγάει χωρίς να έχει πάει σε κάποιο τέτοιο σόου να κάνει καριέρα.

Να κλείσει 2ο-3ο όνομα την αμέσως επόμενη σαιζόν από τη σαιζόν προβολής σε κάποιο ξενυχτάδικο, μάλλον έχει περισσότερες πιθανότητες ο παίκτης του ριάλιτι από κάποιο άλλο. Αλλά για μακροχρόνια καριέρα... δεν νομίζω...

Δεν το έχω παρακολουθήσει [το πρώτο το...ξέχασα, το 2ο ..αποκοιμήθηκα και το 3ο δεν το άντεξα περισσότερο από 10λεπτο] αλλά μου φάνηκαν συμπαθητικά κάτι πιτσιρίκια που έχουν ένα συγκρότημα, pale faces νομίζω λέγονται? Που ένας από αυτούς έχει κάτι ράστα μαλλιά και είναι λίγο σαν ινδιάνος? Αυτοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer life

Νεοφερμένος

Ο summer life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Καραγκιοζιλίκια προς χάρην τηλεθέασης.

Συμφωνώ δεν είναι τίποτα άλλο παρά καραγκιοζιλίκια. Είναι ένα πολύ καλά στημένο παιχνίδι με μοναδικό στόχο τη δημιουργία καυγάδων και διαμαχών για να ανέβει η τηλεθέαση στα ύψη. Το αν θα βγει κανένας καλός καλλιτέχνης δεν τους νοιάζει και πολύ, ακροαματικότητα να υπάρχει και όλα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Χθες παρακολούθησα με περισσή αηδία και ντροπή για τον χρόνο που αφιέρωσα αντί να χαπακώνομαι αντιπυρετικά έτσι όπως είμαι. Είναι ιδιαίτερα δυσάρεστη αυτή η ψευδαίσθηση εξουσίας-θεού που έχουν οι "κριτές". New inquisitors! Ήταν μια κοπέλα που δεν ανταποκρινόταν στις επιθυμίες-προσδοκίες τους και την έκαναν ρεζίλι. Δεν ήταν απαραίτητο. Καραγκιοζιλίκια προς χάρην τηλεθέασης.

Η συμπεριφορά των κριτών, κυρίως στις auditions είναι απαράδκτη. Α-Π-Α-Ρ-Α-Δ-Ε-Κ-Τ-Η. Προσβάλλουν τόσο πολύ τους διαγωνιζόμενους και αισθάνονται ότι ξέρουν τα πάντα. Όχι, όλοι οι κριτές, αλλά οι περισσότεροι. Πάντως, όλα αυτά γίνονται (προφανώς) και για λόγους τηλεθέασης.

Δεν το έχω παρακολουθήσει [το πρώτο το...ξέχασα, το 2ο ..αποκοιμήθηκα και το 3ο δεν το άντεξα περισσότερο από 10λεπτο] αλλά μου φάνηκαν συμπαθητικά κάτι πιτσιρίκια που έχουν ένα συγκρότημα, pale faces νομίζω λέγονται? Που ένας από αυτούς έχει κάτι ράστα μαλλιά και είναι λίγο σαν ινδιάνος? Αυτοί.

Ναι, πράγματι pale faces λέγονται και είναι, κατά την προσωπική μου άποψη, το καλύτερο από τα γκρουπ. Εμένα μου αρέσει πολύ ο Σταύρος Μιχαλακάκος, ένας διαγωνιζόμενος στην ομάδα 16-24.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
E αυτος μαλιστα...ειναι ταλεντο.
Οχι σαν τα δικα μας που νομιζουν οτι ειναι...



και ακομα ενα...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top