Γιατι έγινε τοσο αργο το δικτυο;

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Το δικτυο αυτη την στιγμη εχει την παρακατω μορφη:
lan.JPG

Το προβλημα ειναι οτι to fileshare ειναι υπερβολικα αργο. Μου κανει 5δευτερολεπτα να ανοιξει εναν φακελο. Ομως τα Ping ειναι παντα κατω απο 1.

Τι εχω κανει λαθος; Μηπως ειναι βλακεια το hub πανω στο hub;

Η μηπως φταιει οτι το προγραμμα για τον εκτυπωτη ειναι βαρυ; Συχνα βλεπω να υπαρχει κινηση απο τον εκτυπωτη με τους υπολογιστες ασχετα αν δεν εχω ζητηση κατι :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Η τοπολογία του δυκτίου μάλλον δεν παιζει ρόλο. Υποθέτω οτι χρησιμοποιείς το sharing των windows (SMB) που έχει την εξής ιδιοτροπία: Κανει μια ώρα να βρεί ποια shares έχεις. Δοκίμασε μηπως να βάλεις κατ ευθείαν τη διευθυνση του share, πχ \\10.10.10.2\myshare αντί να το ψάξεις απο το my network places. Δεν μπορώ να σκευτώ κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Δηλαδη φτανε τα windows και οχι το δικτυο;

Να ρωτησω ειναι λογικο που αργει απιστευτα ακομη και η μοναδα δικτυου που εχω φτιαξει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top