2012 (2009)

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
2012... η καταστροφή...
Δεν μπορώ να πω ότι τρελάθηκα!!! Μέτρια.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
'


Το 2012.

Μην το δείτε ούτε σε dvd.

Περιμένετε να το βάλει η τηλεόραση.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
'


Το 2012.

Μην το δείτε ούτε σε dvd.

Περιμένετε να το βάλει η τηλεόραση.



Ε, δεν ήταν πια και τόσο χάλια! :P

Αν δεν περιμένεις να δεις μια ταινία ρεαλιστική που παρουσιάζει επιστημονικά δεδομένα για την κατάσταση του πλανήτη κι αν σ' αρέσουν τα ειδικά εφέ και το τρίπτυχο "αγωνία-δράση-περιπέτεια", η ταινία στέκεται μια χαρά και είναι πλούσια και ευχάριστη.

Είδα αυτό ακριβώς που περίμενα να δω γι' αυτό θα τη βαθμολογούσα με 7,5.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ε, δεν ήταν πια και τόσο χάλια! :P

Αν δεν περιμένεις να δεις μια ταινία ρεαλιστική που παρουσιάζει επιστημονικά δεδομένα για την κατάσταση του πλανήτη κι αν σ' αρέσουν τα ειδικά εφέ και το τρίπτυχο "αγωνία-δράση-περιπέτεια", η ταινία στέκεται μια χαρά και είναι πλούσια και ευχάριστη.

Είδα αυτό ακριβώς που περίμενα να δω γι' αυτό θα τη βαθμολογούσα με 7,5.


Ε όχι και 7,5 καλέ! Μήπως την υπερεκτικάς; :P
Το imdb της έχει δώσει 6,3! Οι υπερβολές στην ταινία ήταν το κάτι άλλο! 'Ενα 6αράκι το έχει από εμένα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ακόμη κι όταν θέλω να είμαι πολύ αυστηρή με μια ταινία πάντα η βαθμολογία μου βγαίνει πιο υψηλή από του IMDB...Άρα ίσως έχεις δίκιο. :D

Νταξ, αν η βάση είναι το 5 το 6άρι το 'χει, συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Η ταινία ήταν ακριβώς αυτό που περίμενα από μια ταινία καταστροφής και μάλιστα θα έλεγα πως, από ένα τέτοιο φιλμ, δεν θα μπορούσα να προσδοκώ τίποτε παραπάνω. Το θετικό με την ταινία αυτή, είναι το σενάριό της, το οποίο ήταν καλά δουλεμένο και γεμάτο, πράγμα που γέμιζε θαυμάσια τις περίπου δυόμιση ώρες της διάρκειάς της, ενώ υπήρχαν στιγμές που ευχόμουν να μην τελειώσει ακόμη.

Τα ειδικά εφέ ιδιαίτερα πειστικά, κράτησαν ψηλά τον πήχη του make believe, το οποίο είναι το ζητούμενο σε κάθε χολυγουντιανή υπερπαραγωγή, η οποία σέβεται τον εαυτό της. Φυσικά, ίσως να έπαιξε ρόλο ότι ειδικά την ταινία αυτή, επιλέξαμε να τη δούμε σε κινηματογράφο κι όχι σε dvd όπως συνήθως, μια και γνωρίζαμε εκ των προτέρων ότι όλα τα λεφτά ήταν ακριβώς ο εντυπωσιασμός της μεγάλης οθόνης και του dolby ηχοσυστήματος.

Με λίγα λόγια, πέρασα καλά περισσότερες από δυόμιση ώρες, χωρίς να νιώσω ότι έχασα τον χρόνο μου, τα χρήματά μου ή ότι προσβλήθηκε η νοημοσύνη μου ως θεατή, τουλάχιστον ως θεατή που γνώριζε τι πήγαινε να δει και δεν πέρασε ξέμπαρκος έξω απ' το σινεμά, γυρίζοντας από το Φεστιβάλ Κινηματογράφου της Θεσσαλονίκης.

Βαθμολογία: 7,00/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Πως έγινε όλο αυτό θέμα??
Ποιος έκανε την κίνηση?
Τέλος πάντων επιμένω ότι ήταν μέτριο δηλαδή εγώ του βάζω (αφού αρχίσατε με τις βαθμολογίες) ένα 5,5.
Ευχαριστώ που με ακούσατε,..
Καλησπέρα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Σκέτο (0) μηδέν, εξ αιτίας της σκοπιμότητας γυρίσματός της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Κι από εμένα έχει ένα τριαράκι (3) και θα εξηγήσω γιατί:

Οι ερμηνείες ήταν άθλιες. Ο Κιουζάκ δεν είναι κακός ηθοποιός, τον έχω δει σε ταινίες να ερμηνεύει ρόλους από καλά μέχρι άριστα. Εδώ απέτυχε πλήρως όπως και όλοι οι άλλοι που έπαιζαν μαζί του. Ο μόνος καλός για τον ρόλο του ήταν ο Ρώσος με τη φοβερή ατάκα του αιώνα "ITS RUSSIAN" :P Α ρε τρελοί Ρώσοι, ποτέ δεν πεθαίνουν :P Και επίσης ο νεαρός ρώσος πιλότος ήταν καλό γκομενάκι :P

Τα εφέ ήταν κακοφτιαγμένα, χωρίς ίχνος αισθητικής. Άσχημα, αταίριαστα, καθόλου ρεαλιστικά. Καμία μαγκιά.

Το σενάριο ήταν γελοίο. Ακόμα και αν δεν έπαιρνες την ταινία στα σοβαρά (αν την πάρεις στα σοβαρά και δεν είσαι Αμερικάνος , ξέρω ποιος είσαι, Βασίλη Λεβέντη κρύβεσαι παντού) και έλεγες "οκ θα γελάσω με τις μαλ4κίες που λένε" και πάλι δε μπορούσες γιατί ήταν ΤΟΣΟ ΜΑ ΤΟΣΟ ΑΚΥΡΑ ΤΑ ΑΣΤΕΙΑ ΤΟΥΣ.

Επίσης πολύ γελοίος ήταν ο μαύρος πρόεδρος και ο μαύρος κορυφαίος επιστήμονας. Ομπάμα Πάουεεεεερ ΡΕΕΕ! Άντε στην επόμενη αμερικάνικη ταινία καταστροφής θέλω και τον Άγιο Βασίλη στις διαφημίσεις της Κοκα Κόλα μαύρο :D:D:D

Η σκηνοθεσία ήταν "ΠΟΙΑ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ?"

Τέλος πάντων ενώ ήταν όλα χάλια της δίνω ένα τριαράκι για δύο λόγους:

1. Γούσταρα τον χίπη που είχε το ραδιοφωνικό σταθμό και τον τρόπο που αποχαιρέτησε τούτον τον κόσμο!

2. Είδα την ταινία στο CINELAND ΠΑΝΤΕΛΗΣ στο Ρέθυμνο :P Αυτοί οι τρελοί κρητικοί έχουν σουβλάκια και μυζήθρα στο κυλικείο του κινηματογράφου :P Όλοι μέσα στην αίθουσα, αντί να τρώνε ποπ κορν, έτρωγαν ψωμάκι με καλαμάκι. ΚΡΗΤΗ FOR THE WIN :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σκέτο (0) μηδέν, εξ αιτίας της σκοπιμότητας γυρίσματός της!

Ποια πιστεύεις ότι ήταν η σκοπιμότητα αυτή φίλε Νωέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
1. Γούσταρα τον χίπη που είχε το ραδιοφωνικό σταθμό και τον τρόπο που αποχαιρέτησε τούτον τον κόσμο!

Και εμένα αυτός μου άρεσε πάρα πολύ (συμφωνώ με τον τρόπο που το δέχτηκε, σιγά που θα τρέχουμε τώρα να μπούμε στις
τρελές κιβωτούς....)...

Εγώ την κατέβασα από το internet και την είδα σπίτι με τον άντρα μου ενώ το μωρό κοιμήθηκε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
την είδα από υποχρέωση στην παρέα:mad:

συμφωνώ με όττο μεν (δεν υποκρίθηκε κάτι σαν ταινία) αλλά


Εγώ την κατέβασα από το internet και την είδα σπίτι με τον άντρα μου ενώ το μωρό κοιμήθηκε...


κάτι ήξερε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.

Achilles

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο King of Myrmidons αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Ε, δεν ήταν πια και τόσο χάλια! :P

Αν δεν περιμένεις να δεις μια ταινία ρεαλιστική που παρουσιάζει επιστημονικά δεδομένα για την κατάσταση του πλανήτη κι αν σ' αρέσουν τα ειδικά εφέ και το τρίπτυχο "αγωνία-δράση-περιπέτεια", η ταινία στέκεται μια χαρά και είναι πλούσια και ευχάριστη.

Είδα αυτό ακριβώς που περίμενα να δω γι' αυτό θα τη βαθμολογούσα με 7,5.




Θα συμφωνούσα μαζί σου αν
δεν μιλάγανε καθόλου οι ηθοποιοί.

Αν ήταν σε μορφή ντοκιμαντέρ
θα του έβαζα 10.

Τέτοιους γελοίους διαλόγους
είχα να ακούσω από τον "άφθαρτο".



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Η πλάκα πια είναι ότι έκατσα και το ξαναείδα γιατί ήθελε να το δει ο Μικρός ανηψιός
του Γιώργου 11 χρονών που τον φιλοξενίσαμε το περασμένο Σάββατο...
Το παιδί τον πήρε ο ύπνος... :eek:
Ε τι άλλο θέλετε να σας πω.....

ΧΑΧΑ και ενώ το βλέπαμε ξανά με τον Γιώργο λέω κάποια στιγμή γιατί το παρακολουθούμε ενώ το έχουμε δει...
Βλέπετε αλλά αδιάφορα.. δεν ξέρω αν με καταλαβαίνεται :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

markezana

Νεοφερμένος

Η markezana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το 2012...πολύ καλό..σε σενάριο..ηθοποιούς και εννοείτε σε σκηνικά...
Μόνο οι προβλέψεις των Μάγια ας ελπίσουμε να μην επαληθευτούν....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alis

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,134 μηνύματα.
Θα μπορούσαν να κάνουν μια ενδιαφέρουσα ταινία με το θέμα, αλλά έλεος. ΟΚ, δεν ήταν χάλια, αλλά κατέστρεψαν ολόκληρη την ταινία με κάτι βλακώδεις σκηνές, που όχι μόνο δεν συμβαίνουν στην πραγματικότητα, αλλά ούτε στα όνειρα. Εντάξει, η φαντασία φαντασία, αλλά... Και από ερμηνείες δεν ξεχώρισα κάτι. Απλά είχε θέαμα.

Συμφωνώ και εγώ, ότι ούτε καν σε dvd.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john93

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Δεν ήταν σε καμία περίπτωση όσο χάλια την παρουσίασαν οι κριτικές,αλλά δεν ήταν και τίποτα σπουδαίο.Ενδιαφέρον ταινία με ωραία εφέ για να περάσει η ώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top