Ντραμς σε πολυκατοικία

Thedarkavenger

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Καλισπερα παιδια αμα εχεις ντραμς σε πολικατοικια αλλα παιζεις και διαβαζεις σε ωρες που δεν ειναι κοινης ησυχιας... τι παιζει με αυτο το σκηνικο θεωρουνται παρανομα τονιζω αμα κανεις μαθημα και διαβαζεισ και παιζεις σε ωρες εκτοσ κοινης ησυχιας εχω ρωτησει πολλους και εχω παρει πολλες και διαφορες μη εγκυρες γνωμες αν ξερει καποιος σιγουρα ας μου πει ευχαριστω εκ των προτερων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το καλύτερο φαντάζομαι θα ήταν να ρωτήσεις το διαχειριστή να σου πει τι προβλέπει ο κανονισμός της πολυκατοικίας σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thedarkavenger

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Nαι σιγουρα αν παρθει αποφαση για κατι τετοιο θα γινει και αυτο απλως θελω να ξερω και νομικα τι ισχυει με το θεμα γιατι εχω ακουσει πολλες αποψεις τυπου οτι ειναι παρανομα λογο ντεσιμπελ σε πολυκατοικιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Το καλύτερο φαντάζομαι θα ήταν να ρωτήσεις το διαχειριστή να σου πει τι προβλέπει ο κανονισμός της πολυκατοικίας σας.

Παίζει να υπάρχει και κάποιο αρθράκι σε κανένα νόμο και να υπερισχύει του κανονισμού της πολυκατοικίας όπως γίνεται με τα κατοικίδια?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lugar

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lugar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών. Έχει γράψει 846 μηνύματα.
Δεν ξέρω τους κανονισμούς αλλά έχω λίγες συμβουλές.
Ξέρω άνθρωπο που μελέταγε για χρόνια σε πολυκατοικία αλλά σιγά. ΝΑΙ, τα ντράμς μπορούν να παίζονται πολύ σιγά κι αποκτάς έτσι και πολύ καλές δυναμικές. Βάλε χαλί κάτω από τα ντράμς. Έτσι δεν μεταφέρεται ο ήχος απευθείας στον αποκάτω. Επίσης αν μπορείς βάλε κάτι στους σωλήνες του καλοριφέρ ώστε να μην συντονίζουν γιατί έχουν την ικανότητα να μεταφέρουν τον ήχο σε άσχετα σημεία της πολυκατοικίας (μπορεί ο αποκάτω να μην σε ακούει και να χτυπάνε οι σωλήνες 3 διαμερίσματα μακριά).
Επίσης μπορείς να βάλεις λάστιχο στο ταμπούρο και ειδικά για τα χέρια να μελετάς σε pad αν και νομίζω ότι έχω δει και μπότα pad (μπορεί όμως να ηταν και πατέντα του ντράμερ).
Πάντως μεταξύ μας αν τα σπας ποιός θα αντέχει να σε ακούει (είτε επιτρέπεται είτε απαγορεύεται)? Εσύ θα άντεχες να ακούς έναν σαξοφωνιά ή έναν κλαρινετίστα ή έναν βιολιστή.... ή ακόμα κι έναν κλασσικό τραγουδιστή να λέει σκάλες για 1 ώρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Καλισπερα παιδια αμα εχεις ντραμς σε πολικατοικια αλλα παιζεις και διαβαζεις σε ωρες που δεν ειναι κοινης ησυχιας... τι παιζει με αυτο το σκηνικο θεωρουνται παρανομα τονιζω αμα κανεις μαθημα και διαβαζεισ και παιζεις σε ωρες εκτοσ κοινης ησυχιας εχω ρωτησει πολλους και εχω παρει πολλες και διαφορες μη εγκυρες γνωμες αν ξερει καποιος σιγουρα ας μου πει ευχαριστω εκ των προτερων..

Nαι σιγουρα αν παρθει αποφαση για κατι τετοιο θα γινει και αυτο απλως θελω να ξερω και νομικα τι ισχυει με το θεμα γιατι εχω ακουσει πολλες αποψεις τυπου οτι ειναι παρανομα λογο ντεσιμπελ σε πολυκατοικιες...

Αγαπητέ Thedarkavenger , μπορεί μεν να λατρεύω τα ντραμς , αλλά άκου ποια είναι η άποψη μου :

Αν έχεις την τύχη να μένεις σε μια πολυκατοικία με 2-3 γείτονες που για κάποιο λόγο γουστάρουνε το όργανο που παίζεις , είσαι τυχερός και μπορείς να κάνεις και εξάσκηση στο σπίτι . Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις , είσαι μάλλον ένας ανώριμος που δεν καταλαβαίνει πόσο χαζή είναι η φράση <<ώρες κοινής ησυχίας>> . Δεν λέω να περνάμε την ζωή μας στην μούγκα απλά επειδή μένουμε σε πολυκατοικίες , αλλά κάποια πράγματα , όπως τα ντραμς , απλά είναι πολύ δυνατά και σπαστικά για τον γείτονα ανεξαρτήτως αν η ώρα είναι 5 και 25 ή πήγε 6 παρά .

π.σ. Δεν γνωρίζω αν είναι δυνατή τέτοια ηχομόνωση που περιγράφει η lugar και αν είναι , φυσικά δεν τίθεται πρόβλημα . Αλλά έτσι όπως εσύ έθεσες το θέμα , είναι πραγματικά αστείο :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Στα σπιτια και τις πολυκατοικιες(σε τετοιες γειτονιες αν δε ζεις σε μονοκατοικια κι απομακρυσμενη) ναι μεν υπαρχουν κανονες και ωρες κοινης ησυχιας ομως οφειλεται να υπαρχει σεβασμος απεναντι στον ανθρωπο! Εγω μπορει να γυρνω σπιτι μου στις 11 το πρωι απο δουλεια πχ και να πρεπει να ξεκουραστω, αλλοιμονο αν ακουω ντραμς και μουσικη νταπα ντουπα!
Καποτε επαιζα στο σπιτι κιθαρα και τραγουδουσα για καποιες προβες για λιγο καιρο ομως. Κανεις δε μου χε πει τιποτα εκτος απο μια κοπελα που εδινε για πανελληνιες. Το σταματησαμε.
Καταλαβα αμεσως ποσο κοσμο μπορει να φρικαρα οταν ο αδερφος της(!) μου βαζε τα χιπ χοπ απογευματα και βραδια που καθομουν να διαβασω για τις εξετασεις μεγαλυτερη πια! Ειναι πολυ εξαντλητικο, κι οχι μονο η μουσικη αλλα και τα μαστορια κατα καιρους.
Εχω ξυπνησει μες στην ενταση και το στρες πολλες φορες εξαιτιας του, χωρις να χω πει κουβεντα. Ευτυχως μεγαλωσε και ηρεμησε...
Ας μην ξεχναμε πως στις γειονιες υπαρχουν μωρα, παιδια που διαβαζουν, ηλικιωμενοι ανθρωποι.
Και φυσικα αλλο πραμα η μελωδια μιας μουσικης κι αλλο ο θορυβος απο τις συνεχεις προβες.

θα προτιμουσα,να πηγαινες σε χωρο καταλληλο με καλη ηχομονωση.
Φανταζομαι δεν ειναι το πιο ευκολο του κοσμου, σε περιπτωση που δεν εχεις τη δυνατοτητα δημιουργιας δικου σου χωρου, αρχικως να επισκεπτεσαι στουντιος και με το καιρο να κανεις γνωριμιες ετσι ωστε να μην τα πληρωνεις, η να πληρωνεις λιγοτερα.

Και καλη τυχη με τη μουσικη σου;) στειλε μας κανα βιντεακι να σε ακουσουμε!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
π.σ. Δεν γνωρίζω αν είναι δυνατή τέτοια ηχομόνωση

εχω την εντυπωση πως για να γινει ηχομονωση, πρεπει να μονωθει ολος ο χωρος δηλαδη η πολυκατοικια ολοκληρη. Σιγουρα υπαρχουν μοκετες πανακριβες που δεν ξερω αν αξιζει περισσοτερο απο το να πληρωνει ενα στουντιο για καποιες ωρες. Ειδικα αν ειναι πανω απο 3 τα μελη μπορει να πληρωσει και εκαστος 5-6 ευρω την ωρα, μπορει λιγοτερα! Υπαρχουν στουντιος με πολυ καλες τιμες κι αν εισαι τακτικος πελατης η συμπαθησουν το team σου σου χαριζουν ωρες. Αν και στη θεση του αν το χα παρει σοβαρα το θεμα επαγγελματικη μουσικη θα στρωνομουν να ανοιξω ενα δικο μου στουντιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thedarkavenger

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χαχα ενταξει παιδια με πεισατε θα το σκευτω σοβαρα μην ανησυχειτε απλα μου εχει καθησει η ιδεα καποια στιγμη να ξεκινησω βεβαια ειναι και η σχολη στη μεση η κιθαρα και αλλα πολλα παντως μοιας και ανοιξαμε το θεμα της ηχομονοσης ατομικη ηχομονωση σιγουρα με καποιον τροπο θα γινεται, ο οποιος ομως θα θελει πολυ καλο ψαξιμο οσο για στουντιο υπαρχουν πααααρα πολλα και λιγα τα οποια ειναι καλα και οικονομικα και αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που θελει ψαξιμο....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Εγώ πάντως αν ήσουν στην πολυκατοικία μου θα σε έσερνα στην αστυνομία κάθε μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Εάν μιλήσεις με τους υπόλοιπους ενοίκους της πολυκατοικίας, αν έχουν κατανόηση, ίσως μπορεί να βρεθεί κάποια ώρα που οι περισσότεροι λείπουν (είναι στις δουλειές τους π.χ.) και ίσως σου το επιτρέψουν.
Εάν τους το επιβάλεις με το έτσι θέλω ή μόνο και μόνο επειδή ο νόμος δεν το απαγορεύει (κάτι πήρε το μάτι μου για επιτρεπτά decibel ασχέτως ώρας... :hmm:) εύλογα θα δυσανασχετήσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Και να αιτιολογήσω: οι ώρες μη κοινής ησυχίας είναι για να βάλεις μια μουσική λίγο πιο δυνατά, την τηλεόραση λίγο πιο δυνατά, να βγεις στο μπαλκόνι να παίξεις με τα παιδιά σου και να φωνάξεις, να βάλεις ηλεκτρική σκούπα κλπ κλπ. Δεν είναι όμως για να το παρακάνεις και να παίζεις ντραμς. Αυτό είναι απλά κατάχρηση. Πόσο μάλλον σε ώρες κοινής ησυχίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
χαχα ενταξει παιδια με πεισατε θα το σκευτω σοβαρα μην ανησυχειτε απλα μου εχει καθησει η ιδεα καποια στιγμη να ξεκινησω βεβαια ειναι και η σχολη στη μεση η κιθαρα και αλλα πολλα παντως μοιας και ανοιξαμε το θεμα της ηχομονοσης ατομικη ηχομονωση σιγουρα με καποιον τροπο θα γινεται, ο οποιος ομως θα θελει πολυ καλο ψαξιμο οσο για στουντιο υπαρχουν πααααρα πολλα και λιγα τα οποια ειναι καλα και οικονομικα και αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο που θελει ψαξιμο....:/:

Ατομική ηχομόνωση ο αυγουλάς της λαικής σας :P

Ναι , ναι μη γελάς θα πας βόλτα από τη λαική της γειτονιάς σου ή απο το σούπερ μάρκετ ή όπου πουλάνε αυγά σε καρτέλες και θα τους πεις να σου δώσουν τις καρτέλες που βάζουν τα αυγά ...αν κάνεις υπομονή μέχρι το Πάσχα και τη στήσεις έξω από τους καδους είμαι σίγουρη πως θα βρεις πολλές :P
Οι αυγοκαρτέλες είναι μια σχετικά καλή και οικονομική ηχομόνωση χρησιμοποιείται σε πρόχειρα στούντιο κλπ , ντάξει δεν έχει το αποτέλεσμα μιας επαγγελματικής δουλειάς όμως αν τοποθετηθούν σωστά στους τοιχους και κάνεις κι αυτά που σου είπε η Λουγκαρ πιστεύω δεν θα έχεις πρόβλημα .
Για το πάτωμα χοντρή μοκέτα , καλύτερα από τοίχο σε τοίχο μπορείς επίσης να βρεις στη λαική με το μέτρο ... το δωμάτιο σου βέβαια με όλα αυτά δεν θα είναι και το ωραιότερον μέρος αλλά άμα το ομορφαίνεις με τη μουσική χαλάλιν :)
Τα στούντιο συνήθως χρεώνουν με την ώρα , άρα καταλαβαίνεις πως είναι αρκετά χρήματα γιατί έχουν εξοπλισμό και ηχομόνωση , και δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση όποτε εσύ θες , σκεφτείτε την πιθανότητα κάποιας απομακρυσμένης αποθήκης που φυσικά θα ενημερώσετε τον ιδιοκτήτη πως τη θέλετε για πρόβες

Ξέρεις σε πόσα τέτοια αποθηκάκια έχουν γραφτεί απίστευτες κομματάρες ? :)
Το ίδιο ισχύει και για την πολυκατοικία που μένεις , αν υπάρχει αποθήκη δες μήπως μπορείς εκεί να κάνεις τις πρόβες σου και να την ντύσεις με αυγουλοθήκες και τα λοιπά .
Όσο για το νομικό κομμάτι ότι σου είπαν και τα άλλα παιδιά το συζητάς με καλή διάθεση με τον διαχειριστή και ελπίζουμε να πάνε όλα καλά .
Καλή επιτυχία στη σχολη σου και καλά μουσικά ταξίδια και δημιουργίες εύχομαι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Δεν είναι όμως για να το παρακάνεις και να παίζεις ντραμς. Αυτό είναι απλά κατάχρηση.

Απαράδεκτο να γειώνεται έτσι κάποιος που ασχολείται με την τέχνη. Όποια τέχνη κι αν είναι αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μελιώ

Δραστήριο μέλος

Η -Το Νου Σου Στην- Αμέλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Απαράδεκτο να γειώνεται έτσι κάποιος που ασχολείται με την τέχνη. Όποια τέχνη κι αν είναι αυτή.

Και όχι μόνο απαράδεκτο ... όμως ....

ευτυχώς η Τέχνη ξέρει πάντα να κάνει την υπέρβαση και να απαντά στη γείωση με

απογείωση ...

Αφιερωμένο σε όλους μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απορω με της αντιδρασεις των περισσοτερων!
Μεχρι και η κλασικη γιαγια με την σκουπα στο χερι "Α, δεν τον μαζευουν τον γιο τους, δες μαλι, παιζει και αυτα τα κλαπατσιμπανα ολη μερα" πιο διαλακτικη πρεπει να ειναι...

Φιλε μην κολας, αμα θες να ξεκινισεις ξεκινα! Απλα ενημερωσε οσους μενουν στην πολυκατοικια οτι θα παιζεις ντραμς, ρωτα τους μηπος του προκαλει προβλημα καπια συγκεκριμενη ωρα προκειμενου να μην παιζεις τοτε, προσπαθισε να κρατισεις χαμιλο προφιλ, και το πολυ-πολυ παρε ενα drum-pad για την πολυ εξασκιση, η ηλεκτρονικη ντραμς εξ αρχης και γραψτους ολους κανονικα.

Οσο για την ηχομονωση, μοκετα και αυγουλοθηκες οπως ηδη υποθικε, βαλε και τιποτα κουρτινες η γενικα υφασμα πανω απο της αυγουλοθηκες, βαλε κανα 2 μαξιλαρια και κανα σεντονι μεσα στην μποτα, δαχτιλι και λιγο blue-tag στο ταμπουρο και νομιζω θα εισαι οκ!

Σε τοσες πολυκατοικιες μενουν παιδια που παιζουν drums, σε τοσες πολυκατικιες εχουμε κανει προβα ολοκλορο συγκροτιμα, εσυ θα βρεις προβλημα;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Απαράδεκτο να γειώνεται έτσι κάποιος που ασχολείται με την τέχνη. Όποια τέχνη κι αν είναι αυτή.

Μελοδραματισμοί. Υπάρχουν άρρωστοι άνθρωποι,μωρα, άνθρωποι που δουλεύουν περίεργες ώρες, άνθρωποι που γουστάρουν στην τελική να έχουν στο σπίτι τους μια κάποια ησυχία. Κι όλοι αυτοί σε πληροφορώ χεσμένη την έχουν την τέχνη. Βλέπω τη γιαγιά μου και τον παππού μου που έχουν μια ηλίθια από πάνω στην πολυκατοικία που ξεχνάει την τηλεόραση στη διαπασόν όλη τη νύχτα κι αυτοί υποφέρουν. Ο ιδιωτικός χώρος είναι ιερός και δεν έχει κανείς το δικαίωμα να τον καταπατά όχι μόνο μπαίνοντας σε αυτόν πρακτικά αλλά και με θορύβους. Και θα το ξαναπώ: αν υπάρχει κάποιος που παίζει ντραμς την ώρα που θέλω να κοιμηθώ, θα τον πάρει ο διάολος και θα τον σηκώσει. Συγνώμη για τις εκφράσεις μου, αλλά η ελευθερία του ενός σταματά όταν καταπατά την ελευθερία του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thedarkavenger

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
χμμμ διακρυνω μια εχθρα προς τους καλλιτεχνες? και διευκρινιζω πως η κληση μου ειναι στην κιθαρα αυτη τη στιγμη απλα το σκέφτομαι για το μακρυ μελλον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
χμμμ διακρυνω μια εχθρα προς τους καλλιτεχνες?

Τουναντίον. Υπάρχει όμως κι αυτό που λέγεται σεβασμός στην ιδιωτικότητα του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Αυτό που σχολίασα κυρίως Himela ήταν η αδιαλλαξία του ποστ σου. Το παλικάρι ΤΟΝΙΣΕ ότι δεν έχει σκοπό να ενοχλήσει παίζοντας ώρες κοινής ησυχίας και ψάχνουμε να βρούμε μια λύση που θα ήταν ικανοποιητική για όλους.
Διότι μας ενδιαφέρει η ατομική ελευθερία όλων των ενοίκων της πολυκατοικίας...

Μη σκας πάντως και η Τέχνη χεσμένους τους έχει αυτούς που νομίζουν πως δεν την χρειάζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top