[split] Γιατί τα περισσότερα μέλη του MyCat είναι γυναίκες;

ΟΥΡΑΝΙΑ

Νεοφερμένος

Η ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδια, υπάρχουν πολλοί άντρες γατόφιλοι που έχουν γατάκια. Απλά πιστεύω λίγοι συγκριτικά έχουν όρεξη να μπουν στο φόρουμ να το συζητάνε σαν εμάς τις μουρλές! :)

Συμφωνώ εμένα και ο πατέρας μου τα αγαπάει και ο αδερφός μου αλλά είναι αυτό ου λέει η Drusilia.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boy_gr

Νεοφερμένος

Ο boy_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εγω σχεδον παντα ειμαι on line στο γραφειο αλλα στην ελαχιστοποιηση συνηθως και διαβαζω σε διαλλειματα.θα συμφωνησω κι εγω οτι προκειται περι παθους...ειναι ενα κολλημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Χμ, ομως δεν συμμετέχεις τοσο στην κουβέντα boy_gr... Βέβαια θα μου πεις ειναι και σίγουρα πολλές κοπέλες που διαβάζουν και δεν συμμετέχουν, οποτε αυτο δεν λέει κάτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christianapulp

Νεοφερμένος

Ο christianapulp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλέ , τους τρώνε τα στερεότυπα.... Εμένα το αγόρι μου πάντα λάτρευε τις γάτες και εγώ τους σκύλους ...τώρα που καταλήξαμε με γατιά ούτε τον κτηνίατρο δεν μπορεί να πάρει τηλ γιατί λέει εγώ ξέρω καλύτερα τί να ρωτήσω... βλακείες ... ενώ είναι εκείνος που προσέχει και ανησυχει πιο πολύ απο τους δυό μας.Άλλά κάτι μέσα τους δεν τους αφήνει να δείξουν οτι παραενδιαφέρονται.Δεν το παραδέχονται αλλά βαθιά μεσα τους έχουν ακόμα τα πρότυπα προ 50 χρόνων.:confused::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boy_gr

Νεοφερμένος

Ο boy_gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ναι δεν γραφω πολυ συχνα.κυριως λογω πολυ δουλειας.βασικα δεν ξερω και παρα πολλα για τις γατες (παρολο που εχω δυοτερατακια οποτε για συμβουλες και τετοια δεν κανω.επισης σε πολλες συζητησεις που κανετε μπλεκονται και θεματα μεσα σπιτιου,παιδιων,μαγειρικης κτλ κτλ που σε αυτα ειμαι εντελως ασχετος...εχει ομως πολυ πλακα να τα διαβαζει κανεις...οπως σε καφε καμια φορα ακους τι λενε στο διπλα τραπεζι:lol:καπως ετσι....για το site αυτο ειναι πολυ καλο παντος,να υπαρχει τετοια ατμοσφαιρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jasmine

Νεοφερμένος

Η jasmine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
ναι δεν γραφω πολυ συχνα.κυριως λογω πολυ δουλειας.βασικα δεν ξερω και παρα πολλα για τις γατες (παρολο που εχω δυοτερατακια οποτε για συμβουλες και τετοια δεν κανω.επισης σε πολλες συζητησεις που κανετε μπλεκονται και θεματα μεσα σπιτιου,παιδιων,μαγειρικης κτλ κτλ που σε αυτα ειμαι εντελως ασχετος...εχει ομως πολυ πλακα να τα διαβαζει κανεις...οπως σε καφε καμια φορα ακους τι λενε στο διπλα τραπεζι:lol:καπως ετσι....για το site αυτο ειναι πολυ καλο παντος,να υπαρχει τετοια ατμοσφαιρα

Ναι είμαστε μια μεγάαααλη οικογένεια. Δεν είναι καταπληκτικό? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aretha

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 348 μηνύματα.
Πάντως, τα άσχετα με τις γάτες θέματα καταφέρνουμε (συνήθως:rolleyes:) να τα περιορίζουμε στην κατηγορία "Γενική Συζήτηση". Στο υπόλοιπο φόρουμ τα θέματα είναι πιο συγκεκριμένα και νομίζω ενδιαφέρουν τους ιδιοκτήτες γατών, ασχέτως φύλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
...... Για κάποιο λόγο, φαίνεται ότι το θέμα "γάτες" δεν τους εμπνέει και τόσο για συζήτηση... :hmm:... quote]

Tι λέτε, :Pαν μιλούσαμε για το θέμα "Γάτοι" ή "Γάταροι" μήπως τους ενέπνεε τότε η συζήτηση????!;););)
:)
------------------------
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Από περιέργεια και μόνο από τα 3000 μέλη (σχεδόν) πόσοι είναι οι άντρες:)? Εγώ προβλέπω ότι το πολύ να είναι 300
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Χμ, αυτου του τυπου τα στατιστικά μόνο οι αντμινς θα μπορούσαν να τα βγάλουν και αν... Σκέψου οτι πολλοι μπορεί να μην δηλώνουν καν φύλο...
Αν και απο το 1:10 που λες πιστεύω οτι οι άντρες θα ειναι λιγότεροι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Εγώ πάντως είμαι πολύ χαρούμενος που ανακάληψα αυτό το Forum και ας γελάνε πολύ συναδέλφοι μου όταν με βλέπουν να γράφω:). Εγώ πιστεύω ότι ο καθένας εχει κάποια πάθη και από ότι φένεται ελάχιστοι άντρες έχουν πάθος για τις γάτες
Εμένα την γατούλα που έχω τώρα την μάζεψε ο ίδιος από τον δρόμο δεν μπαίνει μεσα στο forym να γράψει αλλά του αρέσει που ασχολούμε, αν και βέβαια συνήθως λέει η γάτα της κυράς μου την λατρεύει στην κυριολεξία δεν του αρέσει όπως είπα να γράφει αλλά με ρωτάει τα νέα μας!!! και πάντα έχει κάτι να σχολιάσει:lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-NeFeLaKi-

Νεοφερμένος

Η -NeFeLaKi- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Είναι μάλλον το ότι είμαστε όλες σχεδόν γυναίκες και το κλίμα των συζητήσεων (και το θέμα) του site είναι γυναικείο γι αυτό δεν συμμετέχουν. Τους αρέσει παρ' όλα αυτά να κατασκοπεύουν μάλλον:P Οι πιο τολμηροί παίρνουν μέρος και καλά κάνουν:D Επίσης έχω παρατηρήσει ότι όσοι άντρες-μέλη είναι εδώ δεν δηλώνουν φύλο. Γιατί;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anima

Νεοφερμένος

Η Anima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 77 ετών, επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Γιατί είναι γυναικείο το θέμα του σάιτ? Δεν καταλαβαίνω!
Μήπως λέτε ότι η φροντίδα γενικά είναι θέμα γυναικείο? Τότε τι γυρεύουν οι νοσηλευτές στα νοσοκομεία και οι αναστηλωτές στις οικοδομές!
Δεν τους αφήνουμε λέω 'γω στην ησυχία τους? Ίσως τότε θα το βρουν πιο ενδιαφέρον να εμπλακούν στο ροζ σάιτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά. Η αλήθεια είναι ότι ζηλεύω πολύ που δεν θα μπορέσω να είμαι στην συνάντηση την Πέμπτη:(! Είμαι σίγουρος ότι θα περάσετε υπέροχα!!

Υ.Σ Αυτό που δεν πορώ να καταλάβω (λίγο άσχετο με αυτό το θέμα) είναι πως γίνεται πάνω από το 90% των μελών στο mycat να είναι κοπέλες...
γιατι οι αντρες παυλα αγορια αγαπημενε μου ασχολουνται με το moto-gp formula1, ποδοσφαιρο, φραπεδακια, υπολογιστες role palaying games, το heroes το playstation για καποιο λογο προτιμουν τα σκυλια (για καποιο περιεργο λογο τα μεγαλωσωμα)
γιατι τη γατα τη συνδεουν με τη μαμα τους η με τη φιλη της μαμας τους και αν τους φορτωσει καμια αδερφη τους η φιλεναδα τους το γατι της για καμια βδομαδα να το φιλοξενησουν , το πρωτο 24ωρο δε θα καταλαβουν καμια διαφορα και μετα απο 2-3 μερες θα αρχισουν να κολλαν με αυτα τα μαγικα πλασματα, που οσο κ αν μαντευεις ποτε δεν εισαι σιγουρος τι στο καλο χουν στο μυαλο τους οταν κοιτουν επι ωρες τον τοιχο.... (τον αδειο κιολας τον αχρωμο τον χαλια...)
οι αντρες προτιμουν να γεμιζουν τα ματια τους με ογκους, μεγαλες φορμες και χρωματα (σα τα παιδακια) στα κοριτσακια αρεσουν τα μικρα, και οι σκιες... οι γατες εχουν και κατι το μεταφυσικο κανε μια σουμα και θα καταλαβεις γιατι ειμαστε σαν επιδιμεια εδω μεσα:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Havana

Νεοφερμένος

Η Katrin! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 43 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Καπανδρίτι (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
:P
Εγώ ακόμη δεν έχω γάτα στο σπίτι μου και γράφω.
Φάντασου σε λίγο καιρό που θα πάρω:) (Αμήν Παναγία μου!!!).
Θα σας περάσω όλες στα posts:up:
ερωτηση? θα παρεις εκεινο το γατακι το ασπρομαυρο που ειναι σαν κοστουμακι???:up: ειναι κουκλακι....:rolleyes::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εκτός από αυτά που αναφέρεις, εγώ από την άλλη νομίζω ότι υπάρχει μια προκατάληψη απέναντι στις γάτες του τύπου ότι δεν είναι πιστά ζώα...Νομίζω ότι στο εξωτερικό τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά. Στην κεντρική Ευρώπη που βρίσκομαι συχνά έχω δει άντρες να κυκλοφορούν με γάτες στον δρόμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yiorgoskarv

Νεοφερμένος

Ο yiorgoskarv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών, επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
:P
ερωτηση? θα παρεις εκεινο το γατακι το ασπρομαυρο που ειναι σαν κοστουμακι???:up: ειναι κουκλακι....:rolleyes::)

Αν είναι ελεύθερος τον καιρό που θα μπορώ να πάρω γάτο σπίτι θα είναι σίγουρα μέσα στις επιλογές μου. Είναι όντως ξεχωριστός γάτος:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drusilia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.
Ναι, ισως ειναι και αυτο που λεει ο Γιωργος.
Αλλα ξαναλέω οτι εγώ ξέρω και άντρες που λατρεύουν τις γάτες περισσότερο απο τα σκυλιά. Δεν υπάρχει κανονας πιστεύω.
Απο την άλλη ισως ειναι οτι οι γάτες αποτελούν μεγαλύτερη πρόκληση κοινωνικά, θέλουν προσπάθεια για να τις κάνεις να σε αγαπήσουν και πάλι δεν ειναι τοσο εκδηλωτικές, ενώ το σκυλι ειναι πιο προφανές τι αισθάνεται. Επειδη οι γυνάικες ειναι λιγο πιο ικανές κοινωνικά, μπορούν να το καταλάβουν αυτο καλυτερα απο εναν αντρα που στην τελική θα κρινει τη γάτα επιφανειακά ως αδιάφορη και όχι πιστή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαγισσα

Νεοφερμένος

Η μαγισσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Ναι, ισως ειναι και αυτο που λεει ο Γιωργος.
Αλλα ξαναλέω οτι εγώ ξέρω και άντρες που λατρεύουν τις γάτες περισσότερο απο τα σκυλιά. Δεν υπάρχει κανονας πιστεύω.
Απο την άλλη ισως ειναι οτι οι γάτες αποτελούν μεγαλύτερη πρόκληση κοινωνικά, θέλουν προσπάθεια για να τις κάνεις να σε αγαπήσουν και πάλι δεν ειναι τοσο εκδηλωτικές, ενώ το σκυλι ειναι πιο προφανές τι αισθάνεται. Επειδη οι γυνάικες ειναι λιγο πιο ικανές κοινωνικά, μπορούν να το καταλάβουν αυτο καλυτερα απο εναν αντρα που στην τελική θα κρινει τη γάτα επιφανειακά ως αδιάφορη και όχι πιστή.

Μήπως επίσης οι άντρες φοβούνται να επενδύσουν σε κάτι πιο βαθύ επείδή οι γάτες δεν δέχονται τις επιφανιακές σχέσεις και όπως με τις γυναίκες προτιμούν το εύκολο και το απλό ενώ η γάτα ότι σου δώσει δεν θα σου το δώσει παρά με κοπο και αφωσίοση;;;;

και μήπως ότι δεν γνωρίζουν τους τρομάζει και τους κάνει να το αποφύγουν από το γνωρίσουν και να κερδίσουν; Οι γάτες είναι μαγικές και πολλές φορές την μαγεία δεν την βλέπεις την νιώθεις και την ζεις:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Raisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών, επαγγέλεται Δάσκαλος/α και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ νομίζω, ότι οι άνδρες προτιμούν τα σκυλιά μόνο και μόνο επειδή μπορούν να τα εκπαιδεύουν στην απόλυτη υποταγή, κάτι το οποίο δεν γίνεται με τις γάτες. Βλέπεις είναι στο DNA τους να θέλουν να κουμαντάρουν και να έχουν το πάνω χέρι (κούνια που τους κούναγε);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top