Gender-specific fora?

Συμφωνείτε στην παρακάτω ιδέα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 36)
  • Ναι

    Ψήφοι: 10 27.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 23 63.9%
  • Είμαι ο κουμπάκιας :P

    Ψήφοι: 3 8.3%

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Σκεφτόμαστε με τον Πάνο να κάνουμε δύο νέα φόρα: Ένα "Αντρικό φόρουμ" και ένα "Γυναικείο φόρουμ". Τα μέλη που θα έχουν πρόσβαση στο καθένα θα κρίνονται απο το φύλο που έχουν δηλώσει, το οποίο δεν θα μπορούν να αλλάξουν απο τη στιγμή που θα δημιουργηθούν τα φόρα αυτά (ώστε να μην αλλάζει κάποιος φύλο για να δει το άλλο φόρουμ και μετά να ξαναλλάζει). Φύλο θα μπορεί να αλλάξει κάποιος μόνο σε εξαιρέσεις που θα κρίνονται μεμονωμένα (πχ σε περίπτωση λάθους). Οι άντρες θα έχουν πρόσβαση μόνο στο αντρικό φόρουμ και οι γυναίκες μόνο στο γυναικείο. Οι επισκέπτες σε κανένα.
Τα θέματα που θα συζητώνται είναι γενικά, ο,τι θέλει να πει κάποιος και θέλει να το συζητήσει μόνο με άτομα του ίδιου φύλου.
Πως σας φαίνεται η ιδέα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Πολύ ωραία ιδέα:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
και σε τι θα εξυπηρετεί ακριβώς αυτή η κίνηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
και σε τι θα εξυπηρετεί ακριβώς αυτή η κίνηση;
Όσους θέλουν να μοιραστούν θέματα μόνο με άτομα του ίδιου φύλου γιατί νιώθουν πιο άνετα έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Θα εξυπηρετει συζητησεις οπως το "Γυναικειο σαλονι".
Εμενα μου αρεσει η ιδεα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από misslittledevil:
Θα εξυπηρετει συζητησεις οπως το "Γυναικειο σαλονι".
Εμενα μου αρεσει η ιδεα! :)
Αααακριβώς! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μάιστα... προσωπικά θέλω να ενημερώνομαι για "αυστηρώς" γυναικεία θέματα (όχι για κουτσομπολιά ε :P), ελπίζω να δοθεί λίγη προσοχή στα κριτήρια εισαγωγής κάποιου θέματος στο κλειστό φόρουμ :). ας πούμε, από τα εώς τώρα threads, ποιά πιστεύετε πως θα ήταν ορθότερο να πάνε σε κλειστό φόρουμ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
μάιστα... προσωπικά θέλω να ενημερώνομαι για "αυστηρώς" γυναικεία θέματα (όχι για κουτσομπολιά ε :P), ελπίζω να δοθεί λίγη προσοχή στα κριτήρια εισαγωγής κάποιου θέματος στο κλειστό φόρουμ :). ας πούμε, από τα εώς τώρα threads, ποιά πιστεύετε πως θα ήταν ορθότερο να πάνε σε κλειστό φόρουμ;
Αυτό κι εγώ το σκέφτομαι και με προβληματίζει...
Ίσως να τα ξεκινήσουμε κενά... Ίσως πάλι να μπουν ελάχιστα όπως το γυναικείο σαλόνι... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αυτό κι εγώ το σκέφτομαι και με προβληματίζει...
Ίσως να τα ξεκινήσουμε κενά... Ίσως πάλι να μπουν ελάχιστα όπως το γυναικείο σαλόνι... :hmm:
Επίσης μια ιδέα θα ήταν να βλέπουν όλοι τα φόρα και απλά να μην μπορούν να ποστάρουν εκεί που δεν πρέπει... Αλλά τότε χάνεται το μισό νόημα...

Δεν την έχουμε σκεφτεί κ πολύ καλά την ιδέα, το πρωί μας ήρθε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,820 μηνύματα.
Εγώ θα προτειμούσα να αισθανόσασταν άνετα ['αντρες- γυναίκες] να τα συζητάτε δημόσια παρά σε ένα ξεχωριστό Forum [άσε που έτσι μπορεί να πέσει και η κίνηση σε άλλα Fora όπως το ερωτικές σχέσεις/σεξ κτλ :hmm: ].

Αν τελικά γίνουν τα Fora, να υπενθυμίσω στα αγοράκια και στα κοριτσάκια πως απαγορεύονται οι 2πλο εγγραφές :shifty: :rtfm:

Ψήφισα οχι
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aayla

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Aayla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 262 μηνύματα.
Κι μένα μου αρέσει η ιδέα private χώρων...Όπως και να το κάνουμε, σίγουρα υπάρχουν κάποια θεματάκια που δε θέλουμε να τα μοιραστούμε με το άλλο φύλο...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
εγώ πάντως το γυναικείο σαλόνι το διάβαζα :redface:. αφήστε κάτω τις ντομάτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Εγώ θα προτειμούσα να αισθανόσασταν άνετα ['αντρες- γυναίκες] να τα συζητάτε δημόσια παρά σε ένα ξεχωριστό Forum [άσε που έτσι μπορεί να πέσει και η κίνηση σε άλλα Fora όπως το ερωτικές σχέσεις/σεξ κτλ :hmm: ].

Αν τελικά γίνουν τα Fora, να υπενθυμίσω στα αγοράκια και στα κοριτσάκια πως απαγορεύονται οι 2πλο εγγραφές :shifty: :rtfm:

Ψήφισα οχι
.
Σωστό αυτό με τις διπλοεγγραφές! Οπότε να επιτρέπεται πάνω απο έναν ορισμένο αριθμό μηνυμάτων ή να γίνει όπως είπα παραπάνω δλδ όλοι να διαβάζουν αλλά να μην μπορούν να γράψουν παρα μόνο του ενός φύλου. Αν αποφασιστεί να γίνουν τελικά, μετά θα μπει άλλο poll για τις παραμέτρους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Όσους θέλουν να μοιραστούν θέματα μόνο με άτομα του ίδιου φύλου γιατί νιώθουν πιο άνετα έτσι.
Μήπως θα χρειάστεί κι ένα τρίτο σαλόνι;; χωρίς ιχνος ειρωνείας οκ; ισως είναι πιο "δημοκρατικό"απ'τη μια κι απ'την αλλη να ξέρω με τι μιλάω;;αν λέω αρλούμπα κοφ'το.Οσο για τα δύο συμφωνώ απολυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
να γίνει όπως είπα παραπάνω δλδ όλοι να διαβάζουν αλλά να μην μπορούν να γράψουν παρα μόνο του ενός φύλου.

Νομιζω πως αυτο δεν εχει κανενα νοημα!
Αν καποια απο εμας ας πουμε, ντρεπεται να ρωτησει/πει κατι στις δημοσιες συζητησεις ποια η διαφορα του να το κανει εκει, εφοσον "την" βλεπουν και αρσενικα? :hmm:


Τωρα που το σκεφτομαι, ειναι λιγο δυσκολο. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
ο παλτούλης βλέπει το γυναικείο σαλόνι :hehe:


το θυμάστε το θέμα με το πετσάκι? :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prime

Πολύ δραστήριο μέλος

Η prime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,680 μηνύματα.
Όπως στο σχολείο : Κοριτσάκια δεξιά -Αγοράκια αριστερά :hehe:

Μ' αρέσει :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erodia

Δραστήριο μέλος

Η erodia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Υπεύθυνος marketing. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Εγώ θα προτειμούσα να αισθανόσασταν άνετα ['αντρες- γυναίκες] να τα συζητάτε δημόσια παρά σε ένα ξεχωριστό Forum [άσε που έτσι μπορεί να πέσει και η κίνηση σε άλλα Fora όπως το ερωτικές σχέσεις/σεξ κτλ :hmm: ].

Αν τελικά γίνουν τα Fora, να υπενθυμίσω στα αγοράκια και στα κοριτσάκια πως απαγορεύονται οι 2πλο εγγραφές :shifty: :rtfm:

Ψήφισα οχι
.

Συμφωνώ με τον Πετράν! Θεωρώ πως είναι καλό τα γυναικεία θέματα να μπορούν να τα διαβάζουν και οι άντρες και το αντίστροφο.....γιατί πιστευώ πως είναι καλό να μαθαίνουμε κάποιες απόψεις που έχουν οι άντρες σε κάποια θέματα και το αντίστροφο....μας βοηθάει...να αναθεωρούμε, να βελτιωνόμαστε....και εγώ όχι θα ψηφίσω....
Θα μπορούσε όμως να γίνει αυτή η ιδέα σας πραγματικότητα, να δημιουργηθούν τα φόρα στην αρχή να είναι κενά και μέσα να βάζετε όσα γίνονται με αίτηση του δημιουργου του thread!(Λέμε τώρα):confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Η γνώμη του αντίθετου φύλου είναι σημαντική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από erodia:
Συμφωνώ με τον Πετράν! Θεωρώ πως είναι καλό τα γυναικεία θέματα να μπορούν να τα διαβάζουν και οι άντρες και το αντίστροφο.....γιατί πιστευώ πως είναι καλό να μαθαίνουμε κάποιες απόψεις που έχουν οι άντρες σε κάποια θέματα και το αντίστροφο....μας βοηθάει...να αναθεωρούμε, να βελτιωνόμαστε....και εγώ όχι θα ψηφίσω....

Σωστά αλλιώς δε θα έχει νόημα να γίνουν τα δύο fora:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top