Η γενιά των 592 ευρώ

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.

Περιγραφή


Αθήνα 2010. Η οικονομική κρίση χτυπά αλύπητα - το ΔΝΤ επίσης! Η αγορά εργασίας... κλειστή λόγω πένθους. Η γενιά των 700 ευρώ... υποβιβάζεται στα 600 παρά κάτι. Στο ζοφερό αυτό τοπίο, μια παρέα έρχεται να μας θυμίσει ότι το χιούμορ, η τρέλα, η φιλία και ναι, ο έρωτας είναι τα καλύτερα (και τσάμπα κατά κανόνα) φάρμακα για την κρίση.
Ο Αλέξης, ρομαντικός, συνεσταλμένος, με όνειρα για το μέλλον, κάνει μεγάλη καριέρα στη διαφημιστική Μπουχέσας Α.Ε. με μοναδικό πελάτη ένα σουβλατζίδικο...
Ο Σταύρος με IQ 167 εκπονεί διδακτορικό στη σωματιδιακή φυσική, συγκατοικεί με τον Ουκρανό μετανάστη Μίρι και προσπαθεί να βρει λογική και συνέπεια σ' ένα ανορθολογικό σύμπαν...
Ο Χαραλάμπης, πάλι, έχει πιο προσγειωμένες ανάγκες. 'Οσο οι γονείς του δεν του ζητάνε να πληρώσει ενοίκιο, όσο κρατάει η αναβολή λόγω σπουδών και όσο υπάρχουν γυναίκες έτοιμες για όλα, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας...
Αντιθέτως, η Ιωάννα, η Κύπρια κολλητή τους ανησυχεί πολύ για το μέλλον. Σύμφωνα με τα σχέδιά της, τα 25 θα την έβρισκαν με σύζυγο και καριέρα στην ψυχολογία αλλά τα 25 όπου να 'ναι φεύγουνε...
Τέλος, την παρέα συμπληρώνει η Κατερίνα, με σπουδές νομικής στην Οξφόρδη και στο Harvard. 'Εχοντας ζήσει χρόνια στο εξωτερικό, επιστρέφει στην πατρίδα για να «χτυπήσει κόκκινο» ψάχνοντας δουλειά στην Ελλάδα των 592 ευρώ.


Βλέπετε την εν λόγω σειρά;
Σας αρέσει;

Χτες είδα το πρώτο επεισόδιο και μου άρεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Την παρακολουθω και περναω ευχαριστα κάθε Πέμπτη βράδυ. Είναι χαρούμενη σειρά, με καλο χιουμορ, απλα κλεβει σε καποια σημεια σειρες οπως Big Bang Theory οταν πρωταγωνιστει ο τρελλάρας επιστημονας Σταύρος. Ωρες ωρες νιωθω και το παιξιμο της Κατερινας πως ειναι λιγο κρυο, ελπιζω και πιστευω ομως πως θα βελτιωθει με τον καιρο. Τελος λατρευω την Ιωαννα, δεν την ειχα ξαναδει σε σειρα, αλλα νομιζω πως το έχει σε κωμικές σειρές, φοβερός χαρακτηρας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μου αρέσει πολύ η προφορά της Ιωάννας! :D

Χτες είδα το επεισόδιο με τον Τοσοδούλη, φάση είχε. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Το βλέπω και εγώ, όταν μπορώ, και έχει πολύ γέλιο! :D

Ο χαρακτήρας της Ιωάννας είναι πολύ αστείος και πεθαίνω στο γέλιο, όταν σκέφτεται στα κυπριακά! :P
Εγώ, έχω κολλήσει με τον Μίρι! Γελάω πολύ με τον τρόπο που μιλάει και μου βγάζει μια αφέλεια! Είναι και ωραίος...! :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Και εγω το βλεπω! Η Ιωαννα ειναι ολα τα λεφτα!!!! Ριχνουμε τρελο γελιο με την κολητη μου καθε φορα που την ακουμε!
ε φοουμαι τιποτε! :hehe::hehe::hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
Tέλεια σειρά!Γενικά διακωμωδεί τι συμβαίνει σήμερα στο κόσμο!Πολύ γέλιο όμως με την Κρητικια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Tέλεια σειρά!Γενικά διακωμωδεί τι συμβαίνει σήμερα στο κόσμο!Πολύ γέλιο όμως με την Κρητικια!

Κύπρια είναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εμένα δε μου αρέσει. Οι ηθοποιοί είναι πολύ καλοι παρόλα αυτά δεν βγάζουν καθόλου γέλιο. H ιδιοφυία είναι μια κακή αντιγραφή τoυ big bang theory.... και το χιούμορ είναι επαναλαμβανόμενο.

(άλλες ελληνικές σειρές π.χ. τo big bang .

Επίσης έχουν κάνει και πολλά σεναριακά λάθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό με την ιδιοφυία δεν το έχω καταλάβει. :/
Πέρα από την κωλοχαρτομερίδα ( :P ) είπε τίποτα; (είδα τα 4 πρώτα μόνο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θησεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θησεύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Ειναι πολυ κατω του μετριου και απορω πως σας αρεσει..κ αν δεν κανω λαθος ο πρωταγωνιστης ειναι ο σεναριογραφος.Και περιμενεις οτι θα δεις κατι φρεσκο και βλεπεις μια παλιατζουρα καρικατουρα.Θυμιζει πολυ σαν προσωπικοτητες (σε ακραιοτητα και καρικατουρα) τον Ρωμα.Με τη διαφορα οτι στου Ρωμα βγαινει γελιο.Καλο σημειο της σειρας ειναι ο μιρι και η δικηγορος και η κυπρια που παιζουν πολυ ωραια.Κρυαδα απο τις λιγες κατα ταλλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σίμος53101

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος53101 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Η "Κατερίνα", η απόφοιτος της νομικής, είναι κοντινή μου ξαδέρφη :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
κ αν δεν κανω λαθος ο πρωταγωνιστης ειναι ο σεναριογραφος.
:eek::eek::eek:
αληθεια????
δεν το ηξερα..
και ουτε το εχω προσεξει...
σε ποιον απ'ολους ομως αναφερεσαι?? :hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
... Θυμιζει πολυ σαν προσωπικοτητες (σε ακραιοτητα και καρικατουρα) τον Ρωμα.Με τη διαφορα οτι στου Ρωμα βγαινει γελιο...

Ο Ρώμας (:sick: ) βγάζει γέλιο;;; Από πότε;;; :worry:
Προσωπικά, πιο κρύος άνθρωπος, μαζί με τα αστεία του, δεν νομίζω να υπάρχει!

Ειναι πολυ κατω του μετριου και απορω πως σας αρεσει..κ αν δεν κανω λαθος ο πρωταγωνιστης ειναι ο σεναριογραφος.Και περιμενεις οτι θα δεις κατι φρεσκο και βλεπεις μια παλιατζουρα καρικατουρα
Μάλλον κάνεις λάθος! Γιατί στο site του Mega λέει αυτό:
Πρωταγωνιστούν: Θοδωρής Αντωνιάδης, Κωνσταντίνος Γαβαλάς, Άνδρη Θεοδότου, Δημήτρης Μακαλιάς, Ιωάννα Τριανταφυλλίδου, Λευτέρης Ελευθερίου.
Σενάριο: Λάμπρος Φισφής
Σκηνοθεσία: Γιάννης Λαπατάς
και κανένας πρωταγωνιστής δεν είναι ίδιος με τον σεναριογράφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Μάλλον κάνεις λάθος! Γιατί στο site του Mega λέει αυτό: και κανένας πρωταγωνιστής δεν είναι ίδιος με τον σεναριογράφο!

μα λεω και γω...
αν ισχυε κατι τετοιο θα ειχε ακουστει πιο εντονα.... :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Με το ζόρι το παρακολούθησα τις μέρες που δεν είχα ίντερνετ ακόμα ελπίζοντας να νυστάξω. Ο Σταύρος ο επιστήμονας της πορδής μάλλον βγαίνει ως ψυχωτικός αντικοινωνικός μπάζακλας (εκ του μπάζου) παρά ως πανέξυπνος καταπιεσμένος επιστήμονας. Δεν έχει τίποτα το πρωτότυπο ή έξυπνο (ουάου! πέθανε ένας σκύλος και τον έβαλαν σε βαλίτσα και μετά τον έκλεψε ένας ταξιτζής γιατί νόμιζε πως είχαν ηχεία μέσα! ΟΥΑΟΥ!). Καμία πρωτοτυπία, καλύτερα να δω ξανά επαναλήψεις του "είσαι το ταίρι μου" και "εγκλήματα" στον ΑΝΤ1. Αγγούρια τουρσί και κονσέρβες ατάκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Πολυ σαχλα και υπερβολη..

Λιγο χιουμορ...

που ειναι οι εποχες που με απλα πραγματα σκαγαμε στα γελια..:/:

Κάατιναα!Σαλαμάκι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Ε μην το δραματοποιείς κι εσύ. Υπάρχουν και θα υπάρξουν σειρές με χιούμορ και ευρηματικότητα στο σενάριο δεν είναι ανάγκη να καταφύγουμε στην Φίνος Φιλμς κιόλΑ. Για έσχατη λύση βαρεμάρας την κάνει την δουλειά της, επίσης είναι ακόμα αρχή, ίσως το βελτιώσουν κάπως βλέποντας ότι δεν έχει ανταπόκριση. Επίσης ο τίτλος είναι λίγο άκυρος. Δεν δίνουν και τόσο μεγάλη προσοχή στην "γενιά των 592 ευρώ" όσο στην "γενιά των τρεις λαλούν και δυο χορεύουν κι ένας άσχετος αλλοδαπός".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ε μην το δραματοποιείς κι εσύ. Υπάρχουν και θα υπάρξουν σειρές με χιούμορ και ευρηματικότητα στο σενάριο δεν είναι ανάγκη να καταφύγουμε στην Φίνος Φιλμς κιόλΑ.
η φτωχια εμπευσμενου χιουμορ φαινεται στις καινουριες σειρες ,στις περισσοτερες τουλαχιστον..μεσα απο υπερβολες και τσιριχτα, γκαριδες,δηθεν υπερβολικες εξυπναδες και καραγκιοζιλικια ,πανε να βγαλουν χιουμορ..

το ειδα γελασα λιγο..
αλλα φαινεται λιγο λυπηρο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LongTom

Νεοφερμένος

Ο LongTom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω με τον Άγγελο στο ότι εγώ δεν γέλασα καθόλου.

Είναι σαν να πήραν το Big Bang Theory Season 1 και προσάρμοσαν διαλόγους και πρόσωπα στην Ελλάδα προσπαθώντας μάταια να βγάλουν γέλιο.

Υπερβολικοί(με την κακή έννοια) χαρακτήρες με τελείως σικέ διαλόγους έκλεισαν το καρέ.

Τι να πω,μάλλον επειδή ξαναείδα το Black Adder πρόσφατα να είμαι αυστηρός,ή είναι η σύγκριση με το αυθεντικό Big Bang Theory.:hmm:
Εδώ θα συμφωνήσω ότι οι στιγμές που ελληνικές κωμικές σειρές(πρόσφατες) ήταν καλές οφείλονται κυρίως στον καπουτζίδη και παλαιότερα στα Εγκλήματα.


Άσχετο:Τι σου είναι η μόδα οι geeks έγιναν πρώτη μούρη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εδώ θα συμφωνήσω ότι οι στιγμές που ελληνικές κωμικές σειρές(πρόσφατες) ήταν καλές οφείλονται κυρίως στον καπουτζίδη και παλαιότερα στα Εγκλήματα.
ξεχνας το 50-50..



ανεπαναααληπτοοο:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top