Τα ελαττώματα του άντρα

Ποιο είναι το χειρότερο ελάττωμα του άντρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 84)
  • Ψεύτης

    Ψήφοι: 15 17.9%
  • Τσιγκούνης

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Πνεύμα αντιλογίας

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ατημέλητος

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Βωμολόχος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Αναποφάσιστος

    Ψήφοι: 6 7.1%
  • Ασυνεπής

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Πολυλογάς

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Ξερόλας

    Ψήφοι: 9 10.7%
  • Μαμάκιας

    Ψήφοι: 17 20.2%
  • Όλα τα παραπάνω

    Ψήφοι: 5 6.0%
  • Άλλο...

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 5 6.0%

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Βλέπω ατημέλητος καμία ψήφο.

Λέτσος is the new sexy
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,184 μηνύματα.
Θεωρω την ασυνεπεια το χειροτερο χαρακτηριστικο ενος ανδρα.Κυριως επειδη μειωνει το κυρος του λογου του,και ως γνωστον η τιμη ενος ανδρα ειναι συνυφασμενη με τον λογο του διοτι αυτος αντιπροσωπευει αμεσα τις πραξεις του.Τουλαχιστον αυτο συμβαινει εαν πραγματι λογαριαζει τον εαυτο του ως ανδρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Μαμακιας -ψευτης-ψωναρα μονάχα να μη είναι και θα τη βρουμε τη άκρη :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ψεύτης , ψεύτομαγκας , και ξερόλας!!! Όλα τα άλλα εντάξει , υποφέρονται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,451 μηνύματα.

Ξέχασες το βασικοτερο : Να τις γνωριζετε απροσδοκητα :D

Αχ φίλη μου!!!! Πόσο δίκιο έχεις. Καμία προσωπικότητα, καμία πρωτοβουλία, καμία επαφή με τίποτα.
Εγώ εν τέλη ξέρεις τι δε καταλαβαίνω; Φαντάζομαι τον εαυτό μου μητέρα στο μέλλον, μπαίνω στη θέση τους, και αναρωτιέμαι ρε φίλε, ποιο το νόημα να θέλω το παιδί μου να κάνει αυτό που του λέω; Ποιο το νόημα να του κόβεις τα φτερά, να του λες "λυπήσου με, μη με αφήσεις μόνη" και να χάσει το παιδί μου το ΜΕΛΛΟΝ ΤΟΥ, να τον ταίζω με παραμύθια για να με λυπηθεί, να κατηγορώ την εκάτοστε "γυναίκα" του ενώ τον βλέπω ευτυχισμένο μαζί της;
Πιστεύω αυτές οι γυναίκες τελικά δεν αγαπάνε τα παιδιά τους, τα ζηλεύουν και δε μπορούν να δεχτούν ότι μπορούν να τα καταφέρουν και χωρίς αυτές, αγαπάνε τον εαυτό τους πιο πολύ.

Αγόρια- άντρες που διαβάζετε αυτό το ποστ, αναρωτηθήκατε ποτέ αν είστε κι εσείς "μαμάκηδες"; Γιατί πολλοί το παίζετε αντράκια και ανεξάρτητοι και δε καταλαβαίνετε καν την επιρροη που έχει η μητέρα σας πάνω σας(με το δικό της τρόπο) και σας είναι τόσο δύσκολο να το καταλάβετε!

#monimou χαχαχ

έχεις πάρει φωτιά με τους μαμακηδες. Μηπως έχεις καει απο κανεναν; :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Ποια ειναι αυτά τα ελαττώματα του άντρα που σας κάνουν εξω φρενών;
Τι είναι αυτό που δεν ανεχεστε με τίποτα;
Απο την άλλη πλευρα λενε οτι "Κάνε τα ελαττώματα του να φαινονται προτερήματα..."
Μπορει να γινει αυτό για όλα τα ελαττώματα;

Ας συζητήσουμε λοιπόν εδώ για τα ελαττώματα του άντρα....


Τώρα τι είναι ελάττωμα είναι κάτι που το βλέπεις διαφορετικά ανάλογα την χώρα, την θρησκεία, τον πολιτισμό.... εσείς προφανώς μιλάτε για τα ελαττώματα των ανδρών στον Χριστιανικό κόσμο, διότι στην πολυπολιτισμική κοινωνία που κάποιοι ονειρεύονται δείτε τι εκνευρίζει τις γυναίκες ....


Μουσουλμάνα από την Αλγερία : «Αν μια Αλγερινή δεν τρώει συχνά ξύλο, ίσως να αισθανθεί ότι ο άντρας της δεν είναι αρκετά άντρας. Εμένα αυτό μου δίνει χαρά, είναι κάτι που με κάνει ευτυχισμένη».




https://www.eleftherostypos.gr/diethni/88702-opoios-den-dernei-gynaika-den-einai-arketa-andras-leei-gynaika-kai-prokalei-antidraseis/

https://thecaller.gr/diethni/dilosi-sok-apo-algerini-mousoulmana/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Γιατί όχι....;

Ελεος αυτο ειναι υπεκφυγη δεν ειναι απαντηση...

Αλλα μπορω να παιξω αν θες:

Γιατι δεν ειναι κανενα παιδι, ειναι μια ενηλικη γυναικα, ενας ολοκληρομενος ανθρωπος με δικη του βουληση. Δεν θα επρεπε να ειναι:

Να πηγαίνετε βολτες
Να αγκιζετε ο ενας τον αλλο
Να φιλιεστε μεσα στο κοσμο (αλλα οχι στο καναδα και σιγουρα οχι στη σαουδικη αραβια)
Να χαμογελατε
Να κανετε εκπληξεις ο ενας στο αλλο
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,989 μηνύματα.
Ελεος αυτο ειναι υπεκφυγη δεν ειναι απαντηση...

Αλλα μπορω να παιξω αν θες:

Γιατι δεν ειναι κανενα παιδι, ειναι μια ενηλικη γυναικα, ενας ολοκληρομενος ανθρωπος με δικη του βουληση. Δεν θα επρεπε να ειναι:

Να πηγαίνετε βολτες
Να αγκιζετε ο ενας τον αλλο
Να φιλιεστε μεσα στο κοσμο (αλλα οχι στο καναδα και σιγουρα οχι στη σαουδικη αραβια)
Να χαμογελατε
Να κανετε εκπληξεις ο ενας στο αλλο
?

Νόμιζα οτι αστειεύεσαι βασικά.

Ναι δεν έχεις άδικο. Απλά καμιά φορά ένας άντρας που αγαπάει μια γυναίκα και θέλει να τη βλέπει χαρούμενη θα της φέρει λουλούδια, θα την κάνει να γελάσει, θα την αγκαλιάσει, θα της κάνει μια έκπληξη κλπ. Και vice versa βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
When a mavaaaaaaan love a wooomaaaan
spend his last dime
trying to hold on to what he needs.

Καλα πιο εξαρτητικος τυπος ποτε, δεν ειχα προσεξει ποτε τους στιχους, φρικη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατι δεν ειναι κανενα παιδι, ειναι μια ενηλικη γυναικα, ενας ολοκληρομενος ανθρωπος με δικη του βουληση. Δεν θα επρεπε να εινα

Μια μπύρα πήγα να πιω ρε γαμώτω και την μισή την ήπιε η οθόνη.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το αναποφάσιστος είναι χειρότερο από το μαμάκιας ή το ξερόλας για κάποιες; Πως γίνεται αυτό; Απλά αποφασίστε εσείς για εκείνον! Τουλάχιστον δεν θα κάνει κουμάντο η μάνα του στη σχέση σας.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Δεν γινεται να τα επιλεξουμε ολα στην λιστα; Ειλικρινα ολα ειναι προβληματικα. Ακομα και οι αναποφασιστοι. Το να ειναι μια στις τοσες αναποφασιστος, οκ, αλλα αν το κανει συχνα κουραζει. Δεν μπορω να ειμαι με τις ωρες στο τηλ οταν παει για ψωνια και να με ρωταει αν πρεπει να παρει το πρασινο ή το κιτρινο απορρυπαντικο. Παρε το γα****νο απορρυπαντικο και μη με πρηζεις.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν γινεται να τα επιλεξουμε ολα στην λιστα; Ειλικρινα ολα ειναι προβληματικα. Ακομα και οι αναποφασιστοι. Το να ειναι μια στις τοσες αναποφασιστος, οκ, αλλα αν το κανει συχνα κουραζει. Δεν μπορω να ειμαι με τις ωρες στο τηλ οταν παει για ψωνια και να με ρωταει αν πρεπει να παρει το πρασινο ή το κιτρινο απορρυπαντικο. Παρε το γα****νο απορρυπαντικο και μη με πρηζεις.
Τότε δεν είσαι σαν την μάνα μου που αν δεν πάρει ο μπαμπάς μου ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα που θα έπαιρνε αυτή στο σούπερμαρκετ επειδή έχει βρει το τέλειο value/money/ποιοτητα σε όλα τα προιόντα, του γκρινιάζει για τουλάχιστον κάποιες ώρες.

Χαρακτηριστικές ατάκες:

-Τι βλακεία είναι αυτή που μου έφερες;
-Γιατί πήρες αυτό που είναι πιο ακριβό και είναι το ίδιο πράγμα;
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Το αναποφάσιστος είναι χειρότερο από το μαμάκιας ή το ξερόλας για κάποιες; Πως γίνεται αυτό; Απλά αποφασίστε εσείς για εκείνον! Τουλάχιστον δεν θα κάνει κουμάντο η μάνα του στη σχέση σας.
Το ξερόλας με σκοτώνει, δεν αντέχω.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τότε δεν είσαι σαν την μάνα μου που αν δεν πάρει ο μπαμπάς μου ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια πράγματα που θα έπαιρνε αυτή στο σούπερμαρκετ επειδή έχει βρει το τέλειο value/money/ποιοτητα σε όλα τα προιόντα, του γκρινιάζει για τουλάχιστον κάποιες ώρες.

Χαρακτηριστικές ατάκες:

-Τι βλακεία είναι αυτή που μου έφερες;
-Γιατί πήρες αυτό που είναι πιο ακριβό και είναι το ίδιο πράγμα;

Να γνωρίσει τον δικό μου πατέρα τότε, που επιστρέφει σπίτι με περίεργες μπύρες, σοκολάτες, τουρσί, αυγοτάραχο, ηλεκτρικό μύλο αλατιού, τρίφτη ποδιών με 10 διαφορετικές κεφαλές και θα χει ξεχάσει στάνταρ το απορρυπαντικό.


On topic: Η τσιγκουνιά παιδιά. Δε λέμε για κάποιον ελαφρώς σπαγγοραμμενο, λέμε για τον παθολογικά τσιγκούνη. Να πηγαίνετε βόλτα οικογενειακως και να τσεκάρει τους καταλόγους όλων των μαγαζιών πριν καθίσετε κάπου να φάτε. Αυτόν που θα ρωτάει τον σερβιτόρο "και πόσο κάνει αυτό, και πόσο κάνει εκείνο" και θα σας κάνει κήρυγμα που πήρατε τη μοσχαρίσια με τα 15 ευρώ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,814 μηνύματα.
Δεν γινεται να τα επιλεξουμε ολα στην λιστα; Ειλικρινα ολα ειναι προβληματικα. Ακομα και οι αναποφασιστοι. Το να ειναι μια στις τοσες αναποφασιστος, οκ, αλλα αν το κανει συχνα κουραζει. Δεν μπορω να ειμαι με τις ωρες στο τηλ οταν παει για ψωνια και να με ρωταει αν πρεπει να παρει το πρασινο ή το κιτρινο απορρυπαντικο. Παρε το γα****νο απορρυπαντικο και μη με πρηζεις.

Ναι σου είπαν να διαλέξεις ένα, ακριβώς επειδή όλα είναι προβληματικά και θέλουν να δουν, πόσο καλά βάζεις προτεραιότητες και ιεραρχείς κάποια ανθρώπινα χαρακτηριστικά.

Βοηθάει πολύ αυτό, ειδικά αμα κάποιος στοχεύει σε θεσεις μάνατζμεντ. Διάλεξε το χειρότερο, έλα, μπορείς!

ΥΓ: Εγω πάντως θα ήμουν ανάμεσα στο ψεύτης και στο ξερόλας με ελαφρά προπόρευση του ψεύτη. Κι όχι μόνο στον άντρα, καθώς η έμφυλη τοποθέτηση της συζήτησης είναι το ευγενικότερον άστοχη. Γενικά τους ψεύτες δεν τους μπορώ.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελείως unbalanced η λίστα με τα ελαττώματα πάντως, κάποια από αυτά είναι εντελώς πταίσματα ενώ λείπουν κάποια άλλα πιο σοβαρά.

Θα τα αξιολογήσω με σειρά αύξουσας σοβαρότητας από την πλευρά straight άντρα, οπότε οι γυναίκες μάλλον θα έχουν διαφορετική οπτική γιατί είναι και ο παράγοντας έλξη στη μέση.

Πταίσματα.

Ατημέλητος
- Who cares.
Μαμάκιας - Απαραίτητος σε κάθε παρέα για να κοροιδεύουμε κάποιον. (Για τις γυναίκες καταλαβαίνω πως είναι πολύ ψηλότερα στη λίστα και δικαίως)
Πνεύμα Αντιλογίας - Αρκετά χρήσιμοι ως φίλοι γιατί μέσα από τις διαφωνίες μαθαίνεις. Φοβού τους yes men. Πρήζουν μπάλες μερικές φορές.
Ξερόλας - Αν ξέρει τι λέει μαθαίνεις. Αν δεν ξέρει έχεις κάποιον να κοροϊδεύεις. Win Win.
Βωμολόχος - Λίγο αντιαισθητικό όταν είναι σε μεγάλο βαθμό αλλά τίποτα παραπάνω.
Πολυλογάς - Αν δεν έχεις όρεξη και λέει και μαλακίες πρήζει μπάλες αλλά αν αυτά που λέει έχουν ενδιαφέρον ταιριάζει με λιγομίλητους ακουστικούς τύπους.
Αναποφάσιστος - Απλά δεν του δίνεις τα ινία σε τίποτα και εξουδετερώνεις το ελάττωμα.



Ελαττώματα.


Τεμπέλης - Όσο η σχέση παραμένει στις μπύρες που και που είναι πταίσμα. Σε δουλείες είναι μεγάλο ελάττωμα.Για τις γυναίκες είναι τεράστιο ελάττωμα αλλά και για τον ίδιο.

Ψεύτης - Όταν υπάρχει ο δόλος είναι αρκετά κακό αλλά εύκολα παρερμηνεύεται. Το ψέμα δίχως δόλο, δείχνει απλά άμυνα και δυσκολία να εμπιστευτεί.

Νευρασθενικός - Πρέπει να προσέχεις τι λες γιατί τα παίρνει εύκολα και γρήγορα αυτό καταντάει κουραστικό,οπότε μάλλον θα παιχτεί ξυλίκι κάποια στιγμή. Για τις γυναίκες μπορεί να γίνει επικίνδυνος. Συνήθως φανερώνει άτομο που έχει πονέσει στο παρελθόν.

Τσιγκούνης - Η φιλαργυρία φανερώνει μιζέρια, νοητική ηλιθιότητα και ανικανότητα να απολαύσει τη ζωή. Stay away.

Σπατάλη - Φανερώνει ανευθυνότητα και ανύπαρκτο αυτοέλεγχο. Είναι χειρότερο από την τσιγκουνιά γιατί τουλάχιστο ο τσιγκούνης θα έχει πάντα να ζήσει κι ας μη ζει.

Ασυνεπής - Φανερώνει εγωκεντρισμό καθώς ο δικός τους χρόνος είναι πιο σημαντικός από των άλλων. Τους αποφεύγω γιατί με εκνευρίζουν.

Passive Aggressive - Είναι ο τύπος που φοβάται να έρθει σε απευθείας σύγκρουση γιατί έτρωγε φάπες μικρός οπότε καταφεύγει στα "Οκ φιλαράκι αφού είσαι έτσι καλά να περνάς". Δεν κάνει για φίλος καθώς δεν μπορείς να τον εμπιστευτείς, είναι εκδικητικός και μαζεύει κρατούμενα.

Αχάριστος - Οι φιλίες είναι κι αυτές δούνε και λαβείν. Όταν έχεις κάνει ένα κάρο πράγματα για κάποιον και όταν χρειαστείς κάτι δεν είναι εκεί λες άι γαμήσου και το λίγεις εκεί.

Επικριτικός - Ο τύπος που σχολιάζει τους πάντες και τα πάντα, το τι κάνεις, πως το κάνεις και γιατί. Άκρως εκνευριστικός. Φανερώνει άτομο χαμηλής νοημοσύνης και χειριστικό. Όταν επίσης οι επικρίσεις συνοδεύονται από προσπάθειες να σε μειώνει είναι άκρως τοξικός και μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά σε συγκεκριμένους τύπους ανθρώπων. Δεν πλησιάζεις για κανένα λόγο.

Υποκριτής - Ο τύπος που έχει άλλα στάνταρ για τον εαυτό του και άλλα για τους άλλους. Το χειρότερο ελάττωμα για εμένα γιατί έχει την μοναδική ικανότητα να συνδυάζεται άψογα με οποιοδήποτε από τα υπόλοιπα.Μου προκαλεί απέχθεια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top